Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Máj 2012, 06:46

Rád by som otvoril túto tému pre otázky a odpovede ohľadne právnej stránky (ne)očkovania, tzn.:
- ako je právne vymedzené povinné očkovanie (očkovací kalendár)?
- aké má lekár práva a povinnosti pri (ne)povinnom (ne)očkovaní podľa v súčasnosti platných právnych predpisov?
- aké má rodič práva a povinnosti pri (ne)povinnom (ne)očkovaní podľa v súčasnosti platných právnych predpisov?
- akým spôsobom možno odmietnuť povinné očkovanie?
- čo možno robiť, ak bolo povinné očkovanie odmietnuté nevhodným spôsobom?
- ako sa voči odmietajúcim rodičom správajú na tom-ktorom RÚVZ (Regionálnom úrade verejného zdravotníctva)?
- ako sa vyhnúť pokute za odmietnutie povinného očkovania?
- ...

aby sa to nemiešalo s voľnou debatou okolo očkovania.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 05 Jún 2012, 20:51

Jeej, tato tema vznikla ako na zavolanie. Odmietla som ockovat maleho, resp poziadala som lekarku o posunutie po 1 roku, nech mame viac casu a ratala som s tym, ze kedze je to nasa znama a predtym tvrdila, ze ma nebude nutit ockovat, ale ked prislo na lamanie chleba, bolo jej to proti voli, povedala, ze posunut sa neda bezdovodne a zapisala do karty odmietnutie, co som necakala, takze som nemala pripraveny vlastny papier. A jasne, ze mi povedala, ze ma musi nahlasit. Da sa s tym este nieco robit? Na co mam byt pripravena zo strany ruvz? Ako rychlo chodi v ba predvolanie a ako to prebieha? Dakujem.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Jún 2012, 06:55

Lucifera píše:Jeej, tato tema vznikla ako na zavolanie. Odmietla som ockovat maleho, resp poziadala som lekarku o posunutie po 1 roku, nech mame viac casu a ratala som s tym, ze kedze je to nasa znama a predtym tvrdila, ze ma nebude nutit ockovat, ale ked prislo na lamanie chleba, bolo jej to proti voli, povedala, ze posunut sa neda bezdovodne a zapisala do karty odmietnutie, co som necakala, takze som nemala pripraveny vlastny papier. A jasne, ze mi povedala, ze ma musi nahlasit. Da sa s tym este nieco robit? Na co mam byt pripravena zo strany ruvz? Ako rychlo chodi v ba predvolanie a ako to prebieha? Dakujem.


No a podpísala si to odmietnutie v karte?

V BA sú pomerne svižní. Tipujem, že do mesiaca-dvoch od doručenia udania Ti príde predvolanie.

Ak sa nepreukážeš dokladom o kontraindikáciách očkovania, ponúknu Ti ešte čas na rozmyslenie (resp. doloženie lekárskeho potvrdenia o kontraindikácii očkovania), takých 3 až 6 mesiacov. Ak to nevyužiješ, resp. ak ani za ten čas "nedostaneš rozum", tak Ti vysolia pokutu 66,- € + 16,- € paušálne trovy konania, spolu 82,- €.

Inak v BA majú pomerne milý "look and feel" v porovnaní s niektorými inými RÚVZ, avšak so strašením prenosnými ochoreniami a so zapieraním akýchkoľvek vážnejších nežiaducich účinkov očkovania treba počítať aj v BA. Takisto právnička Mgr. Kováčová sype nezmysly (dalo by sa povedať: to, čo jej natlačil do hlavy demagóg JUDr. Soska z ÚVZ SR) typu "musíme Vám dať pokutu" (v skutočnosti je však v zákone napísané napísané "možno", čiže nemusia, keby nechceli), napriek tomu, že je pomerne milá a usmievavá. Kopec vecí z toho, čo povie v skutočnosti nie sú neoddiskutovateľné fakty, ale len a len právne názory JUDr. náSosku a jemu podobných vakcinacistických prekrúcačov paragrafov, ktoré by podľa mňa pred súdom neobstáli. Skrátka: právnická demagógia a vyberanie si len tých právnych predpisov, ktoré im vyhovujú, zamlčiavanie či dokonca popieranie tých, ktoré im nevyhovujú.

Dalo by sa teda povedať, že na RÚVZ BA je taký "vakcinacizmus s ľudskou tvárou". Teda tvária sa ľudsky, či skôr pretvarujú sa. Demagógia ale zostáva obsahovo tá istá, len po formálnej stránke sú príjemnejší.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 06 Jún 2012, 07:11

No, blbe je to, ze som to odmietnutie podpisala, ako som z toho bola mimo :(
Ta pokuta je za vsetky ockovania alebo za jednotlive? Hmm, aj tak z toho nemam dobry pocit, ale ked som si to s lekarkou vyjasnila, ulavilo sa mi. Kontraindikacie nemam na papieri, ale z oboch stran mame autoimunitne ochorenia v rodine, aj ja mam, stitna zlaza, nevie nieco taketo pomoct?
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Jún 2012, 08:24

Lucifera píše:No, blbe je to, ze som to odmietnutie podpisala, ako som z toho bola mimo :(
Ta pokuta je za vsetky ockovania alebo za jednotlive? Hmm, aj tak z toho nemam dobry pocit, ale ked som si to s lekarkou vyjasnila, ulavilo sa mi. Kontraindikacie nemam na papieri, ale z oboch stran mame autoimunitne ochorenia v rodine, aj ja mam, stitna zlaza, nevie nieco taketo pomoct?


Pokuta je za jedno priestupkové konanie. Čím viac očkovaní zmestíš do jedného priestupkového konania, tým lepšie pre Teba.

Tá autoimunita v rodine je samozrejme významným rizikovým faktorom, otázkou však je, kto by Ti to asi tak uznal. Ochotného imunológa, žiaľ, nepoznám. Ale kto-ho-vie? Možno na nejakého natrafíš.

Každopádne, dá sa to urobiť tak, že si počkáš, kým Ťa predvolajú (treba naťahovať čas), na prejednaní priestupku povieš, že máš takéto starosti, oni Ti prerušia priestupkové konanie na povedzme 3 mesiace a za tie 3 mesiace môžeš skúsiť nájsť rozumného imunológa. Potom sa zase neponáhľaj na RÚVZ, ale počkaj, kým Ti oni sami napíšu.

Čím dlhšie to natiahneš, tým lepšie pre Teba. V ideálnom prípade uplynie premlčacia lehota skôr než Ti dajú pokutu. Teoreticky by to šlo natiahnuť ešte aj odvolaním sa proti pokute - to je tak 3 mesiace k dobru.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 06 Jún 2012, 14:06

Manof, premlcacia doba je 2 roky?
Ked som to podpisala v karte, ma zmysel priniest vlastne odmietnutie a rovno aj na mmr a vsetky hexy a pneumo?
Dakujem za radu, natahovat sa chystam kolko sa da :)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Jún 2012, 21:35

Lucifera píše:Manof, premlcacia doba je 2 roky?
Ked som to podpisala v karte, ma zmysel priniest vlastne odmietnutie a rovno aj na mmr a vsetky hexy a pneumo?
Dakujem za radu, natahovat sa chystam kolko sa da :)


Ako pre koho. Pre RÚVZ to zmysel nemá, lebo oni za priestupok považujú len keď už vypršala vyhláškou stanovená lehota na to-ktoré povinné očkovanie. Tzn. dopredu síce odmietnuť môžeš, ale na RÚVZ to ignorujú.

Pre lekára to však môže mať význam v tom, že ak odmietneš všetko hneď, tak Ťa možno (ale naozaj len možno) bude hlásiť len raz a pre budúcnosť si povie, že však to už na RÚVZ vedia, že si všetko odmietla. V takom prípade dostaneš len jednu pokutu, čo je pozitívne - pravda, ak vydržíš u toho istého lekára.

A premlčacia lehota je 2 roky, lenže počítajú ju opäť od vypršania lehoty na to-ktoré očkovanie, nie od dátumu Tvojho odmietnutia očkovania. Tzn. všetky Hexy a Synflorixy/Prevenary sú pre nich premlčané, akonáhle má dieťa 3 roky, prvá MMR je premlčaná, akonáhle má dieťa 3 a pol roka atď.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 27 Jún 2012, 13:38

Tak nas uz pedina nahlasila, presne 13.6, tak uvidime kolko im to bude trvat :) lebo kamosku nahlasila doktorka a sestricka jej potom potajomky povedala, ze co nahlasovali mamicky pred polrokom, tak ze zatial sa nic nedialo, tak uvidime. V kazdom pripade dakujem a ozvem sa, ked prijde na lamanie chleba :)
Zial, ja ziadneho imunologa nepoznam, tak neviem, ako by som natrafila na takeho, ktory by to uznal ako kontraindikaciu :(
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

otvorena vakcina

Neprečítaný príspevokod xiao » 07 Sep 2012, 18:10

Zdravim Vas vsetkych,
stala sa nam takato neprijemna vec so synflorixom. Skor nez sme stihli so zenou zareagovat, ze ockovat nechceme, sestricka uz natiahla vakcinu do striekacky.
No a teraz nam ju chce dat pediatra zaplatit. Tvrdila nam, ze naposledy sme s ockovanim synflorixom suhlasili, kedze sme si ho vybrali namiesto Prevenaru. Je patrne nasa chyba,
ze sme hned pri vstupe do ambulancie neohlasili neockovanie. Na druhu stranu nedostal som do ruky pribalovy letak. ani sme neboli oboznameny s moznymi nasledkami. Cize podla mna
sestricka zacala lekarsky ukon skor nez by pockala na moj suhlas. Cize co teraz, mam zaplatit vakcinu?

No a druha otazka, okrem toho ze je na rozhodnuti pediatri ci nas nahlasi na Hygienu, tvrdi nam ze nase neockovanie musi hlasit do poistenie kvoli preplateniu vakciny. A to priamo konkretne meno pacienta. Dalej od nas pozaduje podpisat nejaky dovod, preco odmietame ockovanie. Mate s tym niekto nejaku skusenost?
xiao
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Sep 2012, 17:03

Re: otvorena vakcina

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Sep 2012, 01:33

xiao píše:Zdravim Vas vsetkych,
stala sa nam takato neprijemna vec so synflorixom. Skor nez sme stihli so zenou zareagovat, ze ockovat nechceme, sestricka uz natiahla vakcinu do striekacky.
No a teraz nam ju chce dat pediatra zaplatit. Tvrdila nam, ze naposledy sme s ockovanim synflorixom suhlasili, kedze sme si ho vybrali namiesto Prevenaru. Je patrne nasa chyba,
ze sme hned pri vstupe do ambulancie neohlasili neockovanie. Na druhu stranu nedostal som do ruky pribalovy letak. ani sme neboli oboznameny s moznymi nasledkami. Cize podla mna
sestricka zacala lekarsky ukon skor nez by pockala na moj suhlas. Cize co teraz, mam zaplatit vakcinu?

No a druha otazka, okrem toho ze je na rozhodnuti pediatri ci nas nahlasi na Hygienu, tvrdi nam ze nase neockovanie musi hlasit do poistenie kvoli preplateniu vakciny. A to priamo konkretne meno pacienta. Dalej od nas pozaduje podpisat nejaky dovod, preco odmietame ockovanie. Mate s tym niekto nejaku skusenost?


Pediatrička si mala pýtať pred očkovaním váš súhlas (písomný) a ešte predtým vás poučiť o možných prínosoch a rizikách očkovania. Ak to neurobila, je to čisto jej chyba a čisto jej strata, ktorá vás absolútne nemusí zaujímať.

Zo súhlasu s predchádzajúcou dávkou vôbec nevyplýva automatický súhlas s ďalšími dávkami, takže toto je smiešny argument.

Ja by som nič nepodpisoval.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 08 Sep 2012, 08:42

Ďakujem, za skvelú témeu:)
Myslela som, že pokuta za neočkovanie je max. 332eur. Keď pri predvolaní sa platí 66 plus 16 eur.... Tých 66 je pokuta za dve vakcíny? Za všetky odmietnuté vakcíny je to dohromady tých 332 plus pri každom predvolaní 16eur?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Sep 2012, 09:07

lulu píše:Ďakujem, za skvelú témeu:)
Myslela som, že pokuta za neočkovanie je max. 332eur. Keď pri predvolaní sa platí 66 plus 16 eur.... Tých 66 je pokuta za dve vakcíny? Za všetky odmietnuté vakcíny je to dohromady tých 332 plus pri každom predvolaní 16eur?

Nie.

331,- € je maximálny možný súčet všetkých pokút za odmietnutie povinného očkovania, udelených jednej osobe (rodičovi).
16,- € sú trovy konania, ktoré sa platia za každé jedno priestupkové konanie (nie však za blokovú pokutu).
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

otvorená vakcína 2

Neprečítaný príspevokod xiao » 08 Sep 2012, 09:50

For manof - ďakujem za odpoveď

Zisťujem že som sa zle vyjadril, ide o prvé očkovanie synflorixom. Pred tým sa sestrička telefonicky pýtala manželky, ktorú vakcínu má objedať, či Synflorix alebo Prevenal. No a manželka vybrala Synflorix disponujúc iba znalosťou, že Syn. je menej kmeňov než v Pr., a na Pr, zarába minister Uhliarik (neviem kto zarába na Syn.). Túto voľbu považuje pediatra za súhlas s očkovaním. Prišli sme na prehliadku posledný možný deň podľa očkovacieho kalendára, a počas bežnej prehliadky drobca, sestra zahlásila že dnes je ten Syn., na čo sme so ženou nereagovali a čakali kým pediatra skončí s vyšetrením. A následné podávala sestra pediadtre striekačku so Syn. Očkovaniu sme radikálne zabránili (jedna sa stále o prvú dávku Synflorixu), a spustila sa drsná debata. Našu reakciu mohli očakávať, keďže sme pri Hexa viedli cca 1h diskusiu o dôvodoch pre a proti. Hexa sme nakoniec pichli, ale teraz mám viacej informácii, a aj so ženou postoj podstatne radikálnejší. Možno práve preto sa snažili byť také rýchle ...

Teraz nám teda pediatra tvrdí, že vakcínu musíme zaplatiť, na základe telefonického súhlasu s objednávkou. Z môjho pohľadu nevidím dôvod, prečo by Poisťovňa nemala vakcínu preplatiť.
Vakcína bola objednaná pre môjho syna, a 10,9 bola aplikovaná ... síce nie spôsobom, ako si predstavuje Systém. Doktorka mi ale argumentovala, že ona musí uviesť pre poisťovňu, či očkovanie prebehlo alebo nie. Prečítal som už veľa materiálov o problémoch s očkovaním, ale ešte nikde som sa nestretol s problémom hlásenia pre poisťovňu.
Skúsim zformulovať svoje otázky:

- má niekto znalosť, čo vlastne musí nahlásiť pediatra poisťovni pri žiadosti o preplatenie vakcíny?
- pediatra a sestra sa dospustili podľa môjho názoru niekoľko profesných pochybení, viete mi prosím poradiť kam mám zaslať eventuálnu sťažnosť?

Budeme vďačný za každý názor alebo radu.
xiao
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Sep 2012, 17:03

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Sep 2012, 18:07

Pokiaľ nemajú váš súhlas s očkovaním písomne, tak majú smolu.
Môžete tvrdiť, že si na nijaký telefonát nespomínate. :-)

Alebo môže lekárka vykázať očkovanie a poisťovňa to bez reptania preplatí.
To by asi bolo riešenie, ktoré by nikoho nebolelo. :-)

Sťažnosť možno poslať na odbor zdravotníctva samosprávneho kraja.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod babiola » 13 Sep 2012, 13:01

Prosim o radu. Odmietla som synflorix telefonicky a mame sa zastavit na podpis do karty.

Co je naj postup? Ako z toho vykluckovat idealne bez predvolavaciek na ruvz a bez pokuty?

Lucifera, ako ste dopadli?
babiola
 

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Sep 2012, 13:34

babiola píše:Co je naj postup? Ako z toho vykluckovat idealne bez predvolavaciek na ruvz a bez pokuty?


Jedine zmenou Dr. alebo lekárskym potvrdením o kontraindikáciách očkovania.
Ak chceš tip na lepšiu Dr., tak napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod babiola » 13 Sep 2012, 13:37

Aha uz som ti medzitym pisala s tou otazkou int postu, myslela som ze zmena lekarky je krajne riesenie, no rada zmenim
Dik!
babiola
 

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod babiola » 13 Sep 2012, 13:55

Keďže novela vyhlášky je v rozpore so zákonom č. 428/2002, navrhujeme rodičom, ktorí sa rozhodli odmietnuť niektoré z tzv. povinných očkovaní, aby si vytlačili konštatáciu Úradu na ochranu osobných údajov, pediatrovi toto vyjadrenie poskytli a pri komunikácii s ním žiadali, aby pediater ich odmietnutie očkovania nenahlásil, pretože ak ho v zmysle novely vyhlášky nahlási, poruší zákon a dopustí sa nezákonného spracovávania osobných údajov. Treba vedieť, že zákon má vyššiu právnu silu ako vyhláška. Pediatrovi môže poskytnutá konštatácia Úradu na ochranu osobných údajov slúžiť pred RÚVZ ako odôvodnenie, prečo nepostupoval podľa novely vyhlášky, t.j. prečo prípad odmietnutia očkovania nenahlásil. Ak pediater nebude ochotný žiadosť rodiča akceptovať, je tu možnosť upozorniť pediatra na to, že v prípade nahlásenia odmietnutia očkovania, môže rodič podať na pediatra sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov za vedomé nezákonné spracovanie osobných údajov, pričom výška pokuty za porušenie zákona je stanovená do 332000 eur. Taktiež je možné upozorniť pediatra, že za neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi podľa § 374 trestného zákona č. 300/2005 hrozí odňatie slobody až do dvoch rokov.

Konštatovanie Úradu na ochranu osobných údajov potvrdzuje, že všetky doposiaľ uložené pokuty za odmietnutie očkovania boli uložené na základe nezákonného spracovávania osobných údajov. Pediater nemal právo osobitným listom informovať RÚVZ o odmietnutí očkovania, ak sa rodič na termín očkovania dostavil, ale tento zdravotný úkon pre svoje dieťa odmietol. RÚVZ nemal právo takúto informáciu spracovávať, čiže ju mal odmietnuť prijať.

http://rizikaockovania.sk/leg/leg11-vyh ... _2011.html
babiola
 

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Sep 2012, 16:18

To už viac-menej neplatí, lebo ÚVZ SR sa dohodol s ÚOOÚ, že bonzujúcich pediatrov nebude postihovať.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 01 Okt 2012, 23:12

Ahojte, znova sa hlasim, takze po 3 mesiacoch mi prislo psanicko z RUVZ s predvolanim :-(
Mam sa tam dostavit 23.10, Manof vies mi povedat na co sa mam pripravit? Bolo tam napisane, ze bude prizvana pani Perti... asi vies koho myslim. Je v pohode alebo ani nie? Kolko ludi tam na mna bude?
Nejak sa toho nebojim, stresovat budem az predtym, aj ked teda vobec neviem ako budem argumentovat, lebo som ten typ, ze precitam si info, urobim si nazor a detaily zabudnem, takze budem asi ako tela dookola opakovat, ze ockovanie nie a na viac sa nezmozem, no co uz, bude sranda.
Dufam, ze mozem ist aj s malym, nemam ho kde nechat :-) to ich asi neobmakci vsak :-)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Okt 2012, 07:44

Lucifera:
Nedala si vôbec očkovať? Po tom roku chceš zaočkovať? Budeš aj týmto argumentovať? Ja by som to tiež chcela natiahnuť až po roku a potom uvidím. Som zvedavá, čo ti povedia. Či ti nasolia pokutu a prípadné očkovanie si budeš hradiť sama, alebo, či ti počkajú...
Potom rozhodne daj vedieť, ako si dopadla. Môj čas vyprší tento týždeň a stále nemám jasno... :?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Okt 2012, 09:35

Lucifera píše:Manof vies mi povedat na co sa mam pripravit? Bolo tam napisane, ze bude prizvana pani Perti... asi vies koho myslim. Je v pohode alebo ani nie? Kolko ludi tam na mna bude?
Nejak sa toho nebojim, stresovat budem az predtym, aj ked teda vobec neviem ako budem argumentovat, lebo som ten typ, ze precitam si info, urobim si nazor a detaily zabudnem, takze budem asi ako tela dookola opakovat, ze ockovanie nie a na viac sa nezmozem, no co uz, bude sranda.
Dufam, ze mozem ist aj s malym, nemam ho kde nechat :-) to ich asi neobmakci vsak :-)


Dr. Pertinačová je nezastaviteľná papuľa, ktorá melie, melie, melie a melie a nepustí Ťa ku slovu. Na všetko má odpoveď, aj keď tresne sebeväčšiu debilinu, tak si to "obháji" tým, že "oni sa to tak učili na škole" (ako keby toto bol argument), alebo tým, že "či zbytočne drala 6 rokov vysokoškolské lavice" (ako keby toto bol argument) a podobné haluze. Ak nie si super-nadupaná, tak nemá veľký zmysel púšťať sa s ňou do reči - bola by to čistá strata času.

V zásade, ak si odmietla všetky očkovania resp. hexu, tak Ťa bude presviedčať aspoň na tetanus, záškrt, čierny kašeľ, prípadne aspoň na ten tetanus a ak dáš aspoň tetanus (prvú dávku), o čom jej potom pošleš potvrdenie, tak Ti dajú pokoj aj bez pokuty. Ak sa nenecháš ukecať, tak počítaj s pokutou 66,- € + 16,- € trovy konania = 82,- €.

V princípe ešte môžeš žiadať o pár mesiacov na rozmyslenie (čomu zväčša vyhovejú) a alebo na vykonanie testov imunity resp. neurologických či alergologických (ak máš nejaké podozrenie), čomu prakticky vždy vyhovejú.

Inak sú pomerne milí, neceria zuby ani nevystrkujú pazúre, ale faktom je, že hovoria od veci - ako zo zdravotného, tak z právnického hľadiska. Ak niekto nie je naozaj dobre zorientovaný, môže sa ľahko stať, že im naletí.

Choď kľudne aj s malým, ak s tým budú mať problém, je to ich problém, nie Tvoj.

Toľko v stručnosti k RÚVZ Bratislava. Prípadne sa opýtaj na detaily...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Okt 2012, 09:39

A ako to RUVZ rieši, keď dotyčný predvolaný vôbec nepríde?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Okt 2012, 09:46

Alebo,keď prídu obaja rodičia, a RUVZ bude chcieť niečo podpísať od oboch, ako sa vyhnúť tomu, aby získali oba podpisy? Keď už, tak im dám len môj a hotovo. Ako ale odôvodniť, že druhý rodič sa nepodpíše?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Okt 2012, 09:50

Manof,Čo sa týka Trnavského RUVZ- písal si, že je to tam drsné a nemá zmysel sa s nimi baviť.
Vieš konkrétnejšie ako to tam prebieha? S tou tetanovkou to tuná asi nepôjde tak ako píšeš Lucifere, či?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron