Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Okt 2012, 13:24

lulu píše:...aha,našla som to tlačivo :mrgreen: http://www.slobodavockovani.sk/news/tla ... vz-trnava/

Manof: tuším vytlačím, čo tam píšeš aj s tým paragrafom, nech si prečítajú, len neviem, či to bude mať naejaký význam :evil:

No ja som Ti radil zdrhať z dosahu pazúrov RÚVZ TT, ale keď si nedáš povedať, tak čo s Tebou?
:-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 19 Okt 2012, 14:54

Manof, prosím ťa to tlačivo je čisto výmysel TT RUVZ, ostatné to nemajú?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2012, 21:18

lulu píše:Manof, prosím ťa to tlačivo je čisto výmysel TT RUVZ, ostatné to nemajú?

RÚVZ TT je skrátka výnimočný...
Rôzne RÚVZ majú rôzne výmysly. Napr. v Leviciach Ti napíšu výšku pokuty už v prvej pozvánke na pokec - skôr, než by si stihla povedať pol slova. Im je zjavne všetko jasné už dopredu.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Llanusia » 20 Okt 2012, 13:31

Manhof prosim ta ake dovody by mohli zabrat z imunologickeho hladiska ako kontraindikacia? Syn 5r je sledovany v imunoalergologickej ambulancii a rada by som sa vyhla preockovaniu v 6 r.
Llanusia
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18 Okt 2012, 19:08

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2012, 14:35

Llanusia píše:Manhof prosim ta ake dovody by mohli zabrat z imunologickeho hladiska ako kontraindikacia? Syn 5r je sledovany v imunoalergologickej ambulancii a rada by som sa vyhla preockovaniu v 6 r.

Možno tak rakovina, inak všetko očkujú hlava-nehlava.

Jedine, že by si imuno-alergologičku ukecala k tomu, aby Ti dala zdravotnú kontraindikáciu očkovania. Nevidím to veľmi nádejne, ale môžeš skúsiť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 23 Okt 2012, 10:37

Tak sa hlasim po predvolani na RUVZ BA. A celkom dobre sme obisli, lebo ja som sa najviac bala toho, ze do mna budu tolko hucat, ze sa zlaknem a slubim certa-diabla. Ale tak isla som tam s malyma zvrhlo sa to na to aky je zlaty a sikovny a takmer sme neriesili ockovanie :-) Len sme sa rychlo predtym dohodli s pravnickou, ze ja riesim odklad, kvoli rodinnej anamneze chcem neskor (kvoli casu som chcela najprv odklad a az potom riesit neockovanie), povedala, ze OK prerusime konanie na 5 mesiacov, predvolaju ma o pol roka a mam si rozmysliet moznost dat 3-vakcinu, alebo aspon tetanus a privie oci, alebo potom komplikovane s pokutou. Tak som jej povedala, ze ten tetanus potom zvazim, ona, ze OK. Ale povedala, ze doktorka ma musi prijst poucit. Tak prisla, maly k nej pricupital, objal ju okolo krku, ona sa roztopila, pravnicka jej povedala, ze prerusujeme konanie a ona mi uz nic nepovedala, nepoucovala, len sme riesili, ze maleho este dojcim a ze ho nosim, nakoniec len podpisala papiere, vyhlasila, ze sa jej pacim a vysmati sme isli domov, ze mame este pol roka casu :-)
Moj priatel totiz chce ockovat, on to nejak nevie racionalne stravit, ze nedat nic, ved je to dolezite, takze nejaky kompromis by sme aj tak museli urobit, takze ak by to bolo takto, tak myslim, ze by sme boli s tym vsetci OK. Aj ked teda ja viem, ze maly nema tetanus kde chytit a ze pri spravnom osetreni rany uz vobec, no ale co uz. Beriem to ako male vitazstvo, ze radsej toto ako pneumokoky + komplet hexa.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 23 Okt 2012, 13:55

Lucifera píše:Moj priatel totiz chce ockovat, on to nejak nevie racionalne stravit, ze nedat nic, ved je to dolezite, takze nejaky kompromis by sme aj tak museli urobit, takze ak by to bolo takto, tak myslim, ze by sme boli s tym vsetci OK. Aj ked teda ja viem, ze maly nema tetanus kde chytit a ze pri spravnom osetreni rany uz vobec, no ale co uz. Beriem to ako male vitazstvo, ze radsej toto ako pneumokoky + komplet hexa.


No tak určite je menšie zlo iba tetanus ako hexa + pneumo.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Okt 2012, 15:00

Lucifera:
Tak ste to prežili celkom v kľude a bez pokuty. Aspoň máš zas chvíľu pokoj.

Ja som odovzdala u pedia. prázdne tlačivo späť, ani som nič nepodpísala. Vraj nám tak poradil právnik /fiktívny/. A hotovo. Zazneli nejaké šepoty, že toto aspoň nech podpíše...

Dr. vravela, že monovakcíny niesú. Vraj aj tetanus už je spolu s čiernym kašľom, lebo sa vyskytuje veľa prípadov čierneho kašľa, tak to spojili. :o
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 23 Okt 2012, 15:24

Je tetanus samostatny a potom 3-vakcina tetanus + cierny kasel+ zaskrt.
ja mam aspon cas este, mozno priatela este presvedcim, ze nic netreba.
Lulu tak vam drzim palce
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 23 Okt 2012, 18:53

lulu píše:Dr. vravela, že monovakcíny niesú. Vraj aj tetanus už je spolu s čiernym kašľom, lebo sa vyskytuje veľa prípadov čierneho kašľa, tak to spojili. :o


Tvoja Dr. je teda hooooovadsky informovaná. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Marika » 23 Okt 2012, 20:02

aj mne vraveli že tetan je len v kombinácii,či sa nechystajú monovakcínu tetanu stiahnuť,abo čo
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace, 8 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Okt 2012, 00:59

Marika píše:aj mne vraveli že tetan je len v kombinácii,či sa nechystajú monovakcínu tetanu stiahnuť,abo čo

Oklamali Ťa.

Monovakcínu proti tetanu nie je najmenší dôvod stiahnuť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod venus » 24 Okt 2012, 11:14

samotnu"tetanovku" mi pichli bez opytania po pohryzeni psom na chirurgickej pohotovosti ako prevenciu.....tiez neviem preco by ju stahovali ked ju takto po urazoch pichaju jak samozrejmost...nechapem ako moze lekar povedat ze neexistuje....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Okt 2012, 12:38

venus píše:samotnu"tetanovku" mi pichli bez opytania po pohryzeni psom na chirurgickej pohotovosti ako prevenciu.....tiez neviem preco by ju stahovali ked ju takto po urazoch pichaju jak samozrejmost...nechapem ako moze lekar povedat ze neexistuje....

a) neospravedlniteľná neinformovanosť
b) vyslovené klamstvo

Iné vysvetlenia nevidím...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 24 Okt 2012, 16:40

Inak celkom zaujimave je, ze som sa pytala svojej lekarky, ze kedy mi treba preockovat tetanus, zo zaujimavosti, a dozvedela som sa, ze vraj uz mi ho pichli pred 2 rokmi. Ja vsak o tom neviem, urcite ma neockovali. Je mozne, ze vykazu na papieri, zoberu peniaze a samotne ockovanie neprebehne?
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 24 Okt 2012, 21:24

Manof, prosim o radu, odmietla som u pediatricky ockovanie babatka vsetkymi vakcinami zacinajuc hexou, vzyvala ma podpisat odmietnutie ockovania do karty co som odmietla a chce po mne aby som priniesla podpisane vlastne cestne prehlasenie. Teraz uz je asi neskoro tam prist a pytat sa na detaily o ockovacej latke a podobne..

1. Zaujima ma co najlepsie do prehlasenia mam napisat, aby aby to bolo v moj prospech v pripade nahlasenia na RUVZ / cim sa vyhrazala.
2. Teoreticky mam jedneho dobreho imunologa, plus ja aj moj muz sme alergici, on aj astmatik. Znamena to kontraindikaciu pre dieta?
Moze mi to nejako pomoct? Spominalo sa tu nieco ako potvrdenie od imunologa... Lebo je velka sanca ze dieta bude alergik a moze byt alergicke na nejaku latku ktoru obsahuje vakcina, uhram s tym nieco? :D

dakujem :)
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 24 Okt 2012, 22:47

Rebe:
myslím si, že nieje nikdy neskoro pýtať sa na očkovacie látky a všetko ohľadom toho, nato tam lekár predsa je. Teda mal by byť... Veď očkovať môžeš kedykoľvek ty budeš chcieť.

Odo mňa tiež chceli vlastný papier, keď som nepodpísala ten z RUVZ, tiež chceli aspoň do karty podpísať. Odmietla som všetky tri varianty s tým, že to bude zneužité proti mne a nepodpíšem a hotovo.
Nemusíš ani ty...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 25 Okt 2012, 09:13

Lucifera píše:Inak celkom zaujimave je, ze som sa pytala svojej lekarky, ze kedy mi treba preockovat tetanus, zo zaujimavosti, a dozvedela som sa, ze vraj uz mi ho pichli pred 2 rokmi. Ja vsak o tom neviem, urcite ma neockovali. Je mozne, ze vykazu na papieri, zoberu peniaze a samotne ockovanie neprebehne?

Samozrejme, že to možné je. A očkovanie nemusí byť ani zďaleka jediným (v skutočnosti nerealizovaným) výkonom, ktorý si vykázali. Daj si urobiť výpis zo zdravotnej poisťovne a možno budeš poriadne prekvapená.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 25 Okt 2012, 09:18

Rebe píše:Manof, prosim o radu, odmietla som u pediatricky ockovanie babatka vsetkymi vakcinami zacinajuc hexou, vzyvala ma podpisat odmietnutie ockovania do karty co som odmietla a chce po mne aby som priniesla podpisane vlastne cestne prehlasenie. Teraz uz je asi neskoro tam prist a pytat sa na detaily o ockovacej latke a podobne..

1. Zaujima ma co najlepsie do prehlasenia mam napisat, aby aby to bolo v moj prospech v pripade nahlasenia na RUVZ / cim sa vyhrazala.
2. Teoreticky mam jedneho dobreho imunologa, plus ja aj moj muz sme alergici, on aj astmatik. Znamena to kontraindikaciu pre dieta?
Moze mi to nejako pomoct? Spominalo sa tu nieco ako potvrdenie od imunologa... Lebo je velka sanca ze dieta bude alergik a moze byt alergicke na nejaku latku ktoru obsahuje vakcina, uhram s tym nieco? :D


1. Nemusíš vôbec nič písať. Stačí odmietnuť ústne.
2. Ak už veľmi chceš napísať niečo múdre, môžeš sa inšpirovať napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/arg ... na-verzia/
3. Na Slovensku je módou neuznávať absolútne nijaké kontraindikácie s výnimkou možno AIDS a rakoviny. Ale za pokus to stojí.
4. S alergiou na zložku vakcíny by sa to teoreticky dalo uhrať, ale ako to chceš dokázať? Oni totiž očkujú hlava-nehlava, a až keď sa niečo zlé stane, začnú to riešiť (aj to len možno), niežeby sa snažili vopred vylúčiť prípadné nešťastia. To je štandardný postup, síce môžeš to skúsiť, že nech oni dokážu, že dieťa nie je alergické na nič čo je vo vakcíne (a to nedokážu, lebo v prvom rade nevedia, čo všetko vo vakcíne vlastne je), ale obávam sa, že toto Ti zmetú zo stola. Ale však skús, čo to povie, možno budeš mať šťastie.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 25 Okt 2012, 11:09

Manof dakujem za odpoved.

Ja ked som si pozerala na nete pribalovy letak hexa vakciny tak ako kontraindikacie boli uvedene iba reakcie na predchadajucu podanu vakcinu, cize clovek si musi aspon jednu vakcinu dat aby zistil ci je precitlively na nejaku jej zlozku, to je chore. Takze naozaj asi len rakovina pomoze pre este neockovane dieta ako kontraindikacia :D

Ja to na RUVZ BA urcite skusim s tou alergiou dietata, pride mi to naozaj nenyvratitelne aj ked oni asi maju pravdu vzdy. Bude mi stacit potvrdenie od alergologa/imunologa ze obaja rodicia sme alergici? alebo treba aj nieco ine? Urcite budem informovat ci sa podarilo s tymto argumentom :)

Ja som pediatricke nechcela daj vobec nijaky podis ale vybehla na mna ze aj ona potrebuje byt nejako kryta, ze mam jej priniest teda aspon vlastne prehlasenie, tak IBA v ramci zachovania dobrych vztahov a trochu pod natlakom som suhlasila :( moze mi to pritazit pred RUVZ? Lebo ak ano tak radsej naozaj vobec nic podpisane neprinesiem.

inak niekto aj spominal ze je vyhodne sa s lekarkou dohodnut na odklade ockovania.. Ma to nejaky vyznam? ked nakoniec dieta aj tak zaockovat nedam
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 25 Okt 2012, 11:28

lulu a ako sa zatvarila Dr ked si vsetky varianty podpisov odmietla? Lebo ja sa bojim ze si ju akurat postvem a mozem si hladat inu.
V akom si inak stadiu? uz ti nieco prislo od RUVZ?
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Okt 2012, 12:43

Rebe:
No,nebola nadšená. Ale videla, že som rozhodnutá nepodpísať, tak nejak moc už netlačila. Bolo to také divné, zrejme s takýmto niečim nemajú moc skúseností. Keď sme sa trošku rozprávali o očkovaní, vravela som, že mám strach z vakcín, že staršia je atopik, že to chcem oddialiť... a že kto mi zaručí, že po očkovaní bude dieťa zdravé a nebude mať napr. cukrovku, na to som dostala odpoveď, že nikto. Keď som sa ohrádzala, že neviem akú má imunitu, tak by bola ochotná poslať ma na vyšetrenie/možno na vlastné náklady, to niesom si istá/, ale nebudem do dieťaťa zbytočne dávať pchať ihly na odbery :x Pýtala som príbalový leták, dostala som názov a mám vraj pozrieť na nete :x
Manžel im povedal, že to konzultoval s právnikom, ktorý zakázal čokoľvek podpisovať. To sme jej aj slušne povedali s tým, že jej nechceme zle, ale nechceme zle ani svojmu dieťaťu a dokiaľ som si nie istá očkovaním, tak to chcem oddialiť. V rámci dobrých vzťahov treba s nimi komunikovať tak v kľude a zdôrazniť tvoje obavy a že nechceš robiť dr. nepríjemnosti, nech urobí, čo "musí" a na to nepotrebuje tvoj podpis. Tiež nechcem prestúpiť inam, zatiaľ to vyzerá, ze malú aj vyšetrí v pohode :)
Zatiaľ mi nič neprišlo, lebo len nedávno som vlastne nič nepodpísala, čakali na nejaký papier odomňa, ktorým by ma udali. Takže asi pošlú nepodpísané tlačivo a uvidím, čo bude ďalej... Sama neviem :mrgreen:
Rebe, pod ktorý Ruvz patríš, lebo ten náš TT, je vraj hnusný :evil:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 25 Okt 2012, 14:02

Rebe píše:Bude mi stacit potvrdenie od alergologa/imunologa ze obaja rodicia sme alergici? alebo treba aj nieco ine?

IBA v ramci zachovania dobrych vztahov a trochu pod natlakom som suhlasila :( moze mi to pritazit pred RUVZ? Lebo ak ano tak radsej naozaj vobec nic podpisane neprinesiem.

inak niekto aj spominal ze je vyhodne sa s lekarkou dohodnut na odklade ockovania.. Ma to nejaky vyznam? ked nakoniec dieta aj tak zaockovat nedam

1. Podľa mňa im to stačiť nebude a budú chcieť potvrdenie, že alergické je aj dieťa.
2. Teoreticky by Ti to priťažiť mohlo, ale či sa tak aj reálne stane, to ťažko takto dopredu povedať.
3. Fiktívny odklad by mohol mať takú výhodu, že Ťa lekárka nahlási neskôr alebo nenahlási vôbec. Ale či sa tak aj reálne stane, to tiež dopredu ťažko povedať. Je to ale určitá šanca, aj keď nemusí vyjsť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 25 Okt 2012, 21:30

Manof, velka vvdaka.

Fu no budem sa teda snazit vybavit si potvrdenie pre babo ze je alergicke, myslim ze sa mi to podari, tak sa na to budem spoliehat. Inu kontraindikaciu asi naozaj nesplasim :)
Alebo este sa posnazim dohodnut s lekarkou na fiktivnom odklade..
Inak ti pediatri su v tychto dnoch tlaceni do toho aby rodicov neockovanych deti nahlasovali. Mne lekarka povedala, ze nedavno bola na nejakej prednaske ci co a tam bolo pediatrom povedane, aby kazdeho neockujuceho nahlasili, ze teda musi nahlasit aj mna.
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2012, 02:44

Rebe píše: Mne lekarka povedala, ze nedavno bola na nejakej prednaske ci co a tam bolo pediatrom povedane, aby kazdeho neockujuceho nahlasili, ze teda musi nahlasit aj mna.

Hmmm... To boli asi tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rep ... 9-ix-2012/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron