Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Okt 2012, 08:11

Rebe píše:Mne lekarka povedala, ze nedavno bola na nejakej prednaske ci co a tam bolo pediatrom povedane, aby kazdeho neockujuceho nahlasili, ze teda musi nahlasit aj mna.

...presne toto isté hovorila aj moja pedia...asi sa tam stretli :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 26 Okt 2012, 10:12

Ano to je presne ten kongres.

Inak super clanok :) nabuduce tam treba poslat znameho doktora nepediatra, ktory je tiez opravneny predpisovat lieky.
Btw. GSK a ostati taketo kongresy organizuju ako na beziacom pase aj na podporu predaja inych ich medikamentov a nevahaju to zatrakivnit miestom konania napr. v Holandsku ...
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2012, 11:41

Rebe píše:Ano to je presne ten kongres.

Inak super clanok :) nabuduce tam treba poslat znameho doktora nepediatra, ktory je tiez opravneny predpisovat lieky.
Btw. GSK a ostati taketo kongresy organizuju ako na beziacom pase aj na podporu predaja inych ich medikamentov a nevahaju to zatrakivnit miestom konania napr. v Holandsku ...


Ak nájdeš nejakého ochotného lekára, daj vedieť. Diktafón poskytnem.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 26 Okt 2012, 19:05

Manof

Ak by sa to nabuduce konalo v BA, tak sa popytam
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 26 Okt 2012, 19:13

Lulu

To je fajn ze ste sa tak pobavili s pediatrickou a prehodnotili situaciu s dietatom.
Urcite sa nase pediatricky stretli na tom kongrese :D
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2012, 22:19

Rebe píše:Ak by sa to nabuduce konalo v BA, tak sa popytam

Toto je každý rok v Žiline, tak neviem... Ak by ale bola ochota dôjsť na akciu do Žiliny, tak nejaké peniaze na preplatenie vlaku a na registračný poplatok by sa našli.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 27 Okt 2012, 11:45

Ani by neslo o cestovne si myslim, skor sa bojim o casove hladisko. Ale ked to bude aktualne, urcite budem zistovat ci je niekto ochotny :)
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 27 Okt 2012, 15:58

Rebe píše:Ani by neslo o cestovne si myslim, skor sa bojim o casove hladisko. Ale ked to bude aktualne, urcite budem zistovat ci je niekto ochotny :)

Celý deň zabitý pre Bratislavčana.
Ledaže by si našla niekoho zo Žiliny alebo bližšieho okolia.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 30 Okt 2012, 12:42

No ved prave, cely den zabity a lekari si asi dovolenku brat len tak nebudu. Blizsie Ziliny nikoho nepoznam, ale pokusim sa zistit, ci sa niekto nenajde..
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2012, 21:04

Tak knižka už vyšla, priatelia:

Dr. Alexander Kotok:
"Očkovanie v otázkach a odpovediach pre premýšľajúcich rodičov"
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ch-rodicov

Mám to prečítané odpredu dozadu a späť, lebo som robil korektúry, a musím povedať, že to je vynikajúci počin.
Klobúk dole pánu doktorovi.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 08 Nov 2012, 09:56

Pribeh pokracuje...
Boli sme u pediatricky, aby som zistila ci nas teda uz nahlasila alebo ako sa rozhodla postupovat. Povedala mi ze zatial to nechala tak, ale aby sme sa rozhodli ci dame babo zaockovat, potom som sa jej pytala na rizika, kde mi dokopy nic vazne neobjasnila. Povedala, ze za neockovane dieta (tak isto ako za ockovane) bude zodpovedna ona. Toto som uplne presne nepochopila, tak som sa jej opytala, kto bude zodpovedny za moje dieta, ked bude mat vazny vedlajsi ucinok ockovania a ona: "Tak na toto Vam neviem odpovedat". No uplny nonsens. Dalsia perla bola, ked som jej povedala, ze obidvaja rodicia sme alergici. Tak to mi oznamila ze je ockovanie rizikove, ale je moznost, aby dietatu v odbornej imunologickej ambulacii bola podana kazda davka hexa vakciny na 5 krat, postupne a bude sa sledovat ci babo nema alergicku reakciu...som myslela ze snivam.
Zaver: ockovaniu sa nevyhnete (bez pokuty) za ziadnych okolnosti a budu z babatka radsej robit pokusneho kralika a testovat co znesie...
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Nov 2012, 00:09

Pri najbližšej návšteve lekárky, jej to daj písomne, teda dajte jej 2 lajstrá, pre seba kópie.

Prvé lajstro nech má názov PREHlÁSENIE, v súvislosti s plánovaným oškovaním vášho dieťaťa, že ju informujete a dávate je na vedomie, že ste obaja rodičia alergici. Nech Vám podpíše na kópiu prevzatie.

Druhé lajstro nech má nápis ŽIADOSŤ aby Vám doručila písomné potvrdenie, teda jej lekársky záver, ktorý je jej povinným úkonom pred aplikovaním vakcíny (t.j. lekárske vyšetrenie a zistenie zdravotného stavu) že alergie ktorými trpíte obaja rodičia nemajú vplyv ani súvislosť na plánované očkovanie vášho dieťaťa, že Vaše dieťa nemá kontraindikácie na očkovaciu látku, a že ona lekárka plne preberá zodpovednosť za očkovaciu látku, ktorú mu chce podať. Takisto si nechajte podpísať kópiu.

Pochybujem, že akcia prebehne hladko, bude baba strečkovať, v jej slabej chvíli sa jej opýtajte či predsa nevidí že dieťa momentálne nie je spôsobilé podstúpiť očkovanie (zdravotný stav dieťaťa prechodne neumožňuje očkovať) a nedá odklad.

Ak podpíše, tak čakajte na to, kedy Vám lekárka vydá požadované potvrdenie. Ako psychológ amatér :D si myslím, že sa takého potvrdenia nedočkáte, a lekárku si znepriatelíte. Ale môže vám to byť jedno. Aspoň bude mať v ruke čierneho Petra chvíľu ona a natiahnete čas

Veľa šťastia
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod jonki » 13 Nov 2012, 23:10

dnes som bola telefonicky vyzvana dostavit sa s dcerou na MMR ockovanie ktore som doteraz oddalovala. Dcera ma o 14 dni 2 roky. Naznacila som lekarke, ze sme sa o tom s manzelom rozpravali a nie sme uplne (minimalne pre tuto chvilu) ochotni dat dceru zaockovat MMR vakcinou. Doteraz vsetky povinne ockovania absolvovala. Lekarka ma vyzvala, ze teda ak nechceme ockovat, ok ale mam jej to prist podpisat. Na zaklade upozornenia znamej a precitania niektorych prispevkov na sloboda v ockovani som sa dozvedela ze teda nic podpisovat nemam. Bolo by riesenim dorucit lekarke moj informovany nesuhlas v zneni ake je odporucane na slobode v ockovani? Predpokladam, ze lekarka ma nahlasi (ked sme sa v minulosti bavili o povinnom ockovani vyjadrila sa, ze by bolo nutne neockovanie nahlasit a vyplyvala by z toho pokuta).
Pochopila som to spravne, ze odmietnutie MMR vakciny bude pre mna znamenat predvolanie, popripade opakovane predvolanie na RUVZ a potom este jednorazovu pokutu do vysky max. 82€?
Myslite ze je sanca uhrat to zatial na odklad ockovania? Dcera ma kozne ochorenie molluscum contagiosum (virusove ochorenie podobneho typu ako bradavica), ktoreho vyskyt indikuje moznu znizenu imunitu. Kozny mi taketo vyjadrenie podpisat nechcel a povedal mi, ze sa o tom musim dohodnut s pediatrickou.
Dakujem
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 30 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 14 Nov 2012, 00:35

kde najdem: " informovany nesuhlas v zneni ake je odporucane na slobode v ockovani" dakujem
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 17 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2012, 03:05

jonki píše:dnes som bola telefonicky vyzvana dostavit sa s dcerou na MMR ockovanie ktore som doteraz oddalovala. Dcera ma o 14 dni 2 roky. Naznacila som lekarke, ze sme sa o tom s manzelom rozpravali a nie sme uplne (minimalne pre tuto chvilu) ochotni dat dceru zaockovat MMR vakcinou. Doteraz vsetky povinne ockovania absolvovala. Lekarka ma vyzvala, ze teda ak nechceme ockovat, ok ale mam jej to prist podpisat. Na zaklade upozornenia znamej a precitania niektorych prispevkov na sloboda v ockovani som sa dozvedela ze teda nic podpisovat nemam. Bolo by riesenim dorucit lekarke moj informovany nesuhlas v zneni ake je odporucane na slobode v ockovani? Predpokladam, ze lekarka ma nahlasi (ked sme sa v minulosti bavili o povinnom ockovani vyjadrila sa, ze by bolo nutne neockovanie nahlasit a vyplyvala by z toho pokuta).
Pochopila som to spravne, ze odmietnutie MMR vakciny bude pre mna znamenat predvolanie, popripade opakovane predvolanie na RUVZ a potom este jednorazovu pokutu do vysky max. 82€?
Myslite ze je sanca uhrat to zatial na odklad ockovania?

Či uhráš odklad, to závisí od detskej lekárky.
82 € je typická sadzba na RÚVZ BA. Na iných RÚVZ to môže byť menej i viac. Niekde aj nula. Teoretické maximum však je 331 + 16 = 347 €. Si z BA/MA/PK/SC?
Nič nepodpisovať sa javí byť výhodnejšie, resp. sťažíš tým udávanie.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2012, 03:13

mamickalenocka píše:kde najdem: " informovany nesuhlas v zneni ake je odporucane na slobode v ockovani" dakujem

Zrejme ide o to, čo je na konci tohto článku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co- ... ockovanim/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod itaka » 14 Nov 2012, 09:39

chcem sa opýtať ako mám lekárke vysvetlit, že jej nič nepodpíšem ked odmietnem očkovat, nakolko ma na to upozornila, že jej budem musiet podpisat akysi papier?
itaka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13 Nov 2012, 11:31

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod jonki » 14 Nov 2012, 11:07

Manof som KE. Nevies nahodou ako je to na RUVZ v KE? Hm 82€ by bolo ok, to by som ani neriesila kludne odignorovala aj predvolanie a spokojne zila dalej. Fakt sa to moze vysplhat za odmietnutie jedneho Priorixu az na tych 347€? Nie je mozna nejaka dohoda ako je to napr. pri Hexe?
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 30 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2012, 12:19

itaka píše:chcem sa opýtať ako mám lekárke vysvetlit, že jej nič nepodpíšem ked odmietnem očkovat, nakolko ma na to upozornila, že jej budem musiet podpisat akysi papier?

Pýtaj si od nej číslo zákona, paragraf, odsek, podľa ktorého SI POVINNÁ u lekára čokoľvek podpísať PROTI SVOJEJ VÔLI.
Stavme sa, že žiadny nenájde.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2012, 12:20

jonki píše:Manof som KE. Nevies nahodou ako je to na RUVZ v KE? Hm 82€ by bolo ok, to by som ani neriesila kludne odignorovala aj predvolanie a spokojne zila dalej. Fakt sa to moze vysplhat za odmietnutie jedneho Priorixu az na tych 347€? Nie je mozna nejaka dohoda ako je to napr. pri Hexe?

V KE kedysi boli dosť besní ale odkedy prišla namiesto starého Kuglu nová riaditeľka, tak sú jak baránkovia. Tuším ani pokuty nedávajú. Teda aspoň som o žiadnych pokutách za posledný rok nepočul.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod itaka » 14 Nov 2012, 12:29

ďakujem
itaka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13 Nov 2012, 11:31

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Kleo » 19 Nov 2012, 23:43

Dobry den,
chcela by som vediet ci ma niekto skusenost s RÚVZ v Ziline? V stredu sa tam mam dostavit a neviem co mam ocakavat.
Ma vobec zmysel predlozit nejaky vlastny nesuhlas so vsetkymi dalsimi ockovaniami mojich dvoch deti, ked som u lekarky niekedy zaciatkom leta podpisala papier co mi predlozila ona? Odmietla som tretie ockovanie Hexavakcinou.
Kleo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10 Jún 2012, 14:03

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Nov 2012, 14:29

Kleo píše:Dobry den,
chcela by som vediet ci ma niekto skusenost s RÚVZ v Ziline? V stredu sa tam mam dostavit a neviem co mam ocakavat.
Ma vobec zmysel predlozit nejaky vlastny nesuhlas so vsetkymi dalsimi ockovaniami mojich dvoch deti, ked som u lekarky niekedy zaciatkom leta podpisala papier co mi predlozila ona? Odmietla som tretie ockovanie Hexavakcinou.


Ak budeš súhlasiť s blokovou pokutou, tak to je za 50 €, keďže sa však blížia Vianoce, tak v akcii bude možno aj za 40 €, a ak budeš k nim veľmi veľmi milá, tak možno aj za 30 €. No nekúp to! :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 22 Nov 2012, 16:26

dali sme dr. do karty Nesuhlas s ockovanim vakcinami synflorix a priorix (zo stranky SVO) + som na druhy papier dala nesuhlas so sirenim osobnych udajov pre ucely RUVZ. Je vsetko ako ma byt? Mozeme nieco cakat, kryli sme sa dostatocne? Inac nasa pedi, ze nebude davat nase osobne udaje, len inicialy..., ze ona pokutu platit nebude...,
...ale my možeme...
Dakujem za odbornu pomoc pri rieseni tejto situacie. Vdaka pan Fillo!!!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 17 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 22 Nov 2012, 22:56

mamickalenocka píše:dali sme dr. do karty Nesuhlas s ockovanim vakcinami synflorix a priorix (zo stranky SVO) + som na druhy papier dala nesuhlas so sirenim osobnych udajov pre ucely RUVZ. Je vsetko ako ma byt? Mozeme nieco cakat, kryli sme sa dostatocne? Inac nasa pedi, ze nebude davat nase osobne udaje, len inicialy..., ze ona pokutu platit nebude...,
...ale my možeme...
Dakujem za odbornu pomoc pri rieseni tejto situacie. Vdaka pan Fillo!!!

Ehmmm... Musíme si vykať? Ja som zvyknutý na to, že si na fóre so všetkými tykám a potom keď mi niekto začne vykať, tak v tom mám guláš, lebo neviem, komu mám tykať a komu vykať...

Z hľadiska platných právnych predpisov to je krytie dostatočné, otázkou však je, či sa RÚVZ bude riadiť platnými právnymi predpismi. A to teda naozaj neviem zaručiť. Každopádne, viac sa už asi urobiť nedalo.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia

cron