Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod quaxi » 21 Jún 2013, 22:08

quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod pampeliska » 23 Jún 2013, 20:46

manof píše:Nechápem - prečo by si MUSELA?


pisala som to vyssie.. dieta je z anonymneho porodu a mame ho zatial na zaklade predbezneho opatrenia.. predosvojitelsky sud bude az koncom jula, ale aj tak bude mat dieta este stale kolizneho opatrovnika az do uplneho osvojenia, co bude NAJSKOR zaciatkom maja buduceho roka (kedze to je 9 mesiacov po predosvojitelskom sude)
Ja ked dieta nedam zaockovat, na 100% sa mi do toho obuje kolizny opatrovnik dietata a riskujem, ze mi dieta odoberu. Zial, odsuvat prve ockovanie do maja buduceho roka (sopliky a podobne) mi pride nerealne, musela by som rovno povedat ze odmietam ockovanie, co pre mna znamena samozrejme to co pre ostatnych ale s tym rozdielom, ze tam bude prizvany ten kolizny opatrovnik dietata, socialka a staci ze niekomu prepne, dieta mi odoberu - do uplnej osvojitelnosti na to maju narok, je to zatial oficialne statne dieta, staci ak niekto zo socialky zhodnoti situaciu tak, ze nezaockovanim ho ohrozujem.
MMR sa bude ockovat pravdepodobne az po uplnom osvojeni (aj ked nie som si ista, pretoze to b ude mat dieta uz 15 a viac mesiacov) a to uz budem moct odmietnut. Zial, kym to je statne dieta a nemam rodny list na nase mena a nezrusitelnu osvojitelnost a kym som kontrolovana socialkou, take vystrkovanie rozkov ako nezaockovat dieta si nemozem dovolit. Rypu do ovela menej podstatnych veci ako je nezaockovanie - napriklad konkretne kolizny opatrovnik ktory ma na starosti moje dieta trva na tom, ze ked idem na dlhsie ako par dni mimo bydliska, mam mu to hlasit - pretoze oni mozu prist kedykolvek na kontrolu. Ze kaslem na to je ina vec..Takze sa to pokusam aspon co ockovanie aspon co najviac oddialit - zatial sa mi to podarilo tak, ze ho bude prvykrat ockovat az ked bude mat viac ako 5 mesiacov.
pampeliska
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Jún 2013, 17:06

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Jún 2013, 11:01

manof píše:Nechápem - prečo by si MUSELA?


Pampeliska má pravdu, nie je zákonná zástupkyňa dieťaťa (zatiaľ) čiže ona musí konať to čo je kolízny opatrovník nariadi. Čiže MUSÍ dať zaočkovať, ak nechce riskovať odobratie dieťaťa.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jún 2013, 15:26

pampeliska píše:
pisala som to vyssie.. dieta je z anonymneho porodu a mame ho zatial na zaklade predbezneho opatrenia.. predosvojitelsky sud bude az koncom jula, ale aj tak bude mat dieta este stale kolizneho opatrovnika az do uplneho osvojenia, co bude NAJSKOR zaciatkom maja buduceho roka (kedze to je 9 mesiacov po predosvojitelskom sude)
Ja ked dieta nedam zaockovat, na 100% sa mi do toho obuje kolizny opatrovnik dietata a riskujem, ze mi dieta odoberu. Zial, odsuvat prve ockovanie do maja buduceho roka (sopliky a podobne) mi pride nerealne, musela by som rovno povedat ze odmietam ockovanie, co pre mna znamena samozrejme to co pre ostatnych ale s tym rozdielom, ze tam bude prizvany ten kolizny opatrovnik dietata, socialka a staci ze niekomu prepne, dieta mi odoberu - do uplnej osvojitelnosti na to maju narok, je to zatial oficialne statne dieta, staci ak niekto zo socialky zhodnoti situaciu tak, ze nezaockovanim ho ohrozujem.
MMR sa bude ockovat pravdepodobne az po uplnom osvojeni (aj ked nie som si ista, pretoze to b ude mat dieta uz 15 a viac mesiacov) a to uz budem moct odmietnut. Zial, kym to je statne dieta a nemam rodny list na nase mena a nezrusitelnu osvojitelnost a kym som kontrolovana socialkou, take vystrkovanie rozkov ako nezaockovat dieta si nemozem dovolit. Rypu do ovela menej podstatnych veci ako je nezaockovanie - napriklad konkretne kolizny opatrovnik ktory ma na starosti moje dieta trva na tom, ze ked idem na dlhsie ako par dni mimo bydliska, mam mu to hlasit - pretoze oni mozu prist kedykolvek na kontrolu. Ze kaslem na to je ina vec..Takze sa to pokusam aspon co ockovanie aspon co najviac oddialit - zatial sa mi to podarilo tak, ze ho bude prvykrat ockovat az ked bude mat viac ako 5 mesiacov.


Toto vidím len ako otázku dohody s pediatrom. Možno Ti budem vedieť poradiť rozumného pediatra v Tvojom okolí. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jún 2013, 15:27

artemis píše:Pampeliska má pravdu, nie je zákonná zástupkyňa dieťaťa (zatiaľ) čiže ona musí konať to čo je kolízny opatrovník nariadi. Čiže MUSÍ dať zaočkovať, ak nechce riskovať odobratie dieťaťa.

Nie, nemusí, pokiaľ sa pediater bude tváriť, že dieťa je akože očkované.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod pampeliska » 24 Jún 2013, 15:46

ok manof tak mi prosim porad, kde takeho pediatra najdem.. pytala som sa uz kde kade nikto mi nevie poradit..a pediatri ktorych som oslovila sa tvaria, ako keby som od nich chcela podpisat trest vlastnej smrti..
pampeliska
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Jún 2013, 17:06

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod pampeliska » 24 Jún 2013, 15:50

ja som totiz mala uz "problem" aj ked som chcela len menit pediatra.. preco zaco naco a kvoli comu.. ak by som ho menila teraz znova, to by zase boli obstrukcie.. ja neviem ci len nas kolizny to berie tak strasne vazne alebo to je norma alebo co...
pampeliska
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Jún 2013, 17:06

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jún 2013, 17:12

pampeliska píše:ja som totiz mala uz "problem" aj ked som chcela len menit pediatra.. preco zaco naco a kvoli comu.. ak by som ho menila teraz znova, to by zase boli obstrukcie.. ja neviem ci len nas kolizny to berie tak strasne vazne alebo to je norma alebo co...

V takom prípade v totálne skorumpovanom štáte, akým Slovensko nepochybne je, platí, že každý úradník má svoju cenu.
Otázkou len je, že "Koľko?".
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod pampeliska » 24 Jún 2013, 17:18

manof ja ti neviem.. nikdy som nevedela tu otazku polozit a dalsia vec - ak toho uradndicka doleziteho nastvem, tak o to dieta pridem tak ci tak.. ja totiz uz dlhsie tancujem na velmi tenkom lade..
keby som niekomu rozpravala co sa deje na vyssich miestach ohladom adopcie, kde vladne jedna zakomplexovana zena pevnou rukou a vsetci vedia ze su s nou len problemy a staznosti ale je prakticky nezosaditelna..rozpravala som s jednou babou co sa rozhodla, ze to pozenie na este vyssie az najvyssie miesta.. bola vysmiata ze co je ona a co vlastne chce...a bohuzial ta zena je aj nepodplatitelna, lebo jej ego, ze rozhoduje o zivote inych podla svojich nalad je silnejsie nez peniaze.. to by sa len oci otvarali...kym som nezazila som neverila..
pampeliska
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 10 Jún 2013, 17:06

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jún 2013, 17:35

pampeliska píše:manof ja ti neviem.. nikdy som nevedela tu otazku polozit a dalsia vec - ak toho uradndicka doleziteho nastvem, tak o to dieta pridem tak ci tak.. ja totiz uz dlhsie tancujem na velmi tenkom lade..
keby som niekomu rozpravala co sa deje na vyssich miestach ohladom adopcie, kde vladne jedna zakomplexovana zena pevnou rukou a vsetci vedia ze su s nou len problemy a staznosti ale je prakticky nezosaditelna..rozpravala som s jednou babou co sa rozhodla, ze to pozenie na este vyssie az najvyssie miesta.. bola vysmiata ze co je ona a co vlastne chce...a bohuzial ta zena je aj nepodplatitelna, lebo jej ego, ze rozhoduje o zivote inych podla svojich nalad je silnejsie nez peniaze.. to by sa len oci otvarali...kym som nezazila som neverila..

To som myslel na pediatra, nie na toho kolízneho...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Právnická poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Jún 2014, 19:20

Práve teraz (piatok 6.VI.2014 od 17:00 do 20:00) na http://www.SlobodnyVysielac.sk
Eva Juhárová (autorka pár článkov na http://www.slobodaVockovani.sk ) o výžive - veľmi veľmi zaujímavé

V nedeľu (8.VI.2014) od 19:00 do 22:00 na http://www.SlobodnyVysielac.sk
duel o očkovaní
Mgr. Peter Tuhársky, The Vitamin Guy (autor voľne stiahnuteľnej knihy "Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad" - http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf ), http://www.RizikaOckovania.sk
versus
Tomáš Ondriga, čerstvý absolvent Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne (známy z FB a diskusií aj ako Medojed Kapský, Honey Badger, po našom Nedoje. K...tský, Honí Bager, Hojný Budget apod.)

Vo štvrtok (12.VI.2014) od 21:00 do 24:00 na http://www.SlobodnyVysielac.sk
Ing. Marián Fillo, http://www.slobodaVockovani.sk
"Ako legálne vybabrať s nacistickým systémom povinného očkovania na Slovensku"
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron