Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 27 Okt 2012, 16:07

Rebe píše:Manof, mna zaujal ten Vigantolovy substitut. Neviem ci to tu bolo spomenute / nenasla som/, preco je Vigantol bordel? staci link ak je

Este by som sa rada opyatala, ci mas skusenosti s priebehom ovcich kiahni u neockovanych deti. Ludia z okolia ma zavaluju otazkami a argumentami preco ockovat, a teraz konkretne, ze neockovane dieta ma strasny priebeh ovcich kiahni, hlboke jazvy mozu zostat a podobne.
Citala som, ze ockovani maju vacsiu sancu dostat ich v dospelosti, co je neprijemnejsie, ale zase ak to ma slabsi priebeh...
dakujem

Vigantol má v sebe ako rozpúšťadlo nejaké bližšie neurčené stredne nasýtené tryacylglyceroly, čo sú deriváty mastných kyselín, Swanson má prírodný olivový olej. V samotnej účinnej látke rozdiel nie je.

Tie deriváty niektorým deťom nerobia dobre a po kontakte s gumou na kvapkadle (ktoré sa už ale nepoužíva) vraj vznikali nejaké rakovinotvorné látky, ak si dobre spomínam. Preto bol istý typ balenia Vigantolu stiahnutý z trhu. Podobné "nedopatrenia" Ti pri čistom olivovom oleji nehrozia. Samozrejme, je to drahšie než chemické s....ky od firmy, čo vyrába vakcíny (výrobca Vigantolu - Merck - je napr. aj výrobcom vakcíny Gardasil/Silgard proti HPV), nuž ale kvalita holt niečo stojí.

Ako môžu ovčie kiahne súvisieť s povinným očkovaním, tak to naozaj netuším, pretože proti ovčím kiahňam sa povinne neočkuje a neočkuje sa ani proti nijakému inému vírusu z triedy vírusov, do ktorej spadá vírus ovčích kiahní (varicella zoster), tzn. herpesviridae. Ani len krížová imunite medzi žiadnym povinným očkovaním a ovčími kiahňami teda vôbec neprichádza do úvahy.

Takže toto bol podľa mňa čistý blud. Práveže je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že neočkované deti sa s ovčími kiahňami vysporiadajú lepšie, lebo nemajú očkovaním doondiatu bunkovú imunitu. A tá je v prvom slede oveľa dôležitejšia než nejaké očkovaním vytvorené protilátky.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 30 Okt 2012, 12:39

Dakujem Manof. Niekedy mam pocit, ze staci fakt, ze nieco vyraba Merck alebo popripade GSK a je jasne, ze nieco nebude v poriadku :D
Budes este objednavat tie kvapky od Swansonu?

S tymi ovcimi kiahnami a povinnym ockovanim ma asi len poplietol niekto. :?
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2012, 14:26

Rebe píše:Dakujem Manof. Niekedy mam pocit, ze staci fakt, ze nieco vyraba Merck alebo popripade GSK a je jasne, ze nieco nebude v poriadku :D
Budes este objednavat tie kvapky od Swansonu?


Áno, budem. Ak chceš, napíš mi na mfillo@gmail.com
1. počet ks
2. poštovú adresu
3. Tvoju prezývku tu na fóre, nech viem, kto je kto
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2012, 21:05

Tak knižka už vyšla, priatelia:

Dr. Alexander Kotok:
"Očkovanie v otázkach a odpovediach pre premýšľajúcich rodičov"
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ch-rodicov

Mám to prečítané odpredu dozadu a späť, lebo som robil korektúry, a musím povedať, že to je vynikajúci počin.
Klobúk dole pánu doktorovi.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Okt 2012, 23:39

Rebe píše:Este by som sa rada opyatala, ci mas skusenosti s priebehom ovcich kiahni u neockovanych deti. Ludia z okolia ma zavaluju otazkami a argumentami preco ockovat, a teraz konkretne, ze neockovane dieta ma strasny priebeh ovcich kiahni, hlboke jazvy mozu zostat a podobne.
Citala som, ze ockovani maju vacsiu sancu dostat ich v dospelosti, co je neprijemnejsie, ale zase ak to ma slabsi priebeh...
dakujem


Podla mna ti, co ta tym strasia, si poplietli povinne a nepovinne ockovania a mysleli dieta neockovane proti ovcim kiahnam. Ovcie kiahne su nepovinne a kedze ich vacsina ludi vnima ako lahku chorobu, snazi sa vyrobca vakciny cez marketing dosiahnut, aby bola vnimana tazsie. Strasia s tazkym priebehom, nasledkami na imunite, hrozbou smrti a pod., a kedze toto ockovanie je natolko malo ucinne, ze este aj vyrobca musel uznat, ze pred chorobou neochrani uplne, tak sa tvari, ze aspon zlahcuje priebeh. Niektori ludia toto nekriticky zhltnu, a potom ta strasia a neunuvaju sa ani si spomenut na to, ako tu chorobu mali sami a spokojne ju prezili.
Ovcie kiahne nepochybne mozu mat tazky, dokonca az smrtelny priebeh, ale je to skor rarita. Vraj na ne velmi dobre zabera vitamin C, ktory by vo velkych, pravidelne podavanych davkach mal zabezpecit podstatne lahsi priebeh. Ockovanie nie je nastalo, len na par rokov (max 10, pravdepodobne este menej). Potom uz nezabezpeci ani len lahsi priebeh, dospelaci to znasaju horsie a ockovanim v detstve sa riziko nakazy posunie do dospeleho veku, cim sa zvysi riziko tazkeho priebehu. V podstate sa rata s tym, ze ockovany clovek sa bude pravidelne davat preockovat az do smrti - co je ale dost odvazny predpoklad, kedze za cely zivot je uz dost vysoke riziko, ze cloveka postihne nejaka vazna choroba, kvoli ktorej sa uz nebude moct dat preockovat, a zrovna v takomto zlom zdrav. stave bude prenho este dalsou hrozbou banalna detska choroba...
Ved sa pozri po svojom okoli. Tvoji rovesnici mali podstatne menej ockovani, ako maju nase deti, a takmer vsetci ovcie kiahne prekonali. Maju nejake nasledky? Hlboke jazvy a ine hrozy, ktorymi ta strasia? :D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 31 Okt 2012, 14:50

Quaxi dakujem Ti za odpoved. Ano, ja si tiez myslim ze islo o zamenu nepovinneho ockovania s povinnym alebo zamena za osypky, ale v podstate pointa zostala a tym myslim strasenie s detskymi chorobami, ktore su akoze fatalne pokial nie je dieta proti nim zaockovane. To je strasne kolko maju ludia, ktori sa do ockovania vobec nevyznaju argumentov preco treba dat dieta ockovat. Myslim, ze vacsinou je to nedostatkom informacii a tiez strachom z chorob (ktory je ako si povedal umelo vytvoreny prevazne marketingom farmaceutickej spolocnosti).
Ja si tiez myslim, ze ovcie kiahne nie su ziadna tragedia a este ten fakt, ze ockovanim v detstve sa iba zvysi riziko nakazy v dospelom veku. Dik za tip na ten vit. C, vyskusam, ked pride ten cas :) inak pravdupovediac ja netusim, co vsetko napichali do nas, ked sme boli deti :( okrem tetanovky
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Okt 2012, 23:09

Mne sa najviac hnusi, ako robia smrtelnu chorobu z rotavirusov. Je ich samozrejme vela kmenov, ockovanie len proti par z nich, v civilizovanych krajinach to je ochorenie, ktore nepredstavuje v podstate ziadne riziko. Ale ohanaju sa smrtelnymi pripadmi, co na tom, ze na to zomieraju iba vyhladovane deti v krajinach tretieho sveta, preco nevydesit europske mamicky. V kazdej reklame sa docitas, ako s tym deti koncia v nemocniciach - vysledok, ako mi hovorila raz dost znechutene nasa pediatricka, je taky, ze predtym ludia o rotaviruse nic netusili, decko malo hnacku a ako prisla, tak aj odisla. Teraz s kazdym trivialnym prehnatim idu ku lekarke alebo rovno bezia na centralny prijem, lebo si myslia ze hnacka=rotavirus a rotavirus sa da vyliecit iba v nemocnici! Takze vdaka reklamam akurat stupol pocet deti, co su s tym uplne zbytocne hospitalizovane. Naozaj uzitocna reklama...

Co napichali do teba, zalezi od toho, ktory si rocnik, ockovania sa zavadzali postupne, manof tu kdesi aj daval link na presne roky. Ale asi sa ta tykalo TBC, DTP (zaskrt, tetanus, cierny kasel), detska obrna, osypky, ak patris ku starsim rocnikom, tak aj prave kiahne, ak si z tych mladsich, tak ruzienka a mumps. Moja mama hovorila, ze vtedy sa ockovalo tak, ze otvorili jedno velke balenie ockovacej latky a zavolali na nu cely rocnik naraz, takze deti narodene koncom roka dostavali tu davku strasne skoro.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 14 Nov 2012, 11:15

Manof: Na prednáške si spomínal detoxikáciu organizmu po očkovaní, napr. kurkumou. čo sa detoxikácie týka, je nutné ju robiť bezprsostredne po očkovaní, aby mala efekt? Alebo je možno to robiť aj po čase, prípadne aj po rokoch? Ď.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2012, 12:23

lulu píše:Manof: Na prednáške si spomínal detoxikáciu organizmu po očkovaní, napr. kurkumou. čo sa detoxikácie týka, je nutné ju robiť bezprsostredne po očkovaní, aby mala efekt? Alebo je možno to robiť aj po čase, prípadne aj po rokoch? Ď.

Čím skôr, tým lepšie, ale ani po rokoch nezaškodí, len nerátaj s tým, že bude mať až tak veľký účinok, ako keby bola urobená bezprostredne po.

Aj praslička roľná je fajn, kremičitany (napr. v špeciálnych minerálkach), v podstate aj jemne pomletý kremičitý piesok (pokiaľ možno čo najčistejší), úplne ideálne čistý kremeň rozdrvený na jemný prach, a v podstate každá liečivá bylinka s vysokým obsahom kremičitanov. Teda čo sa týka hliníka.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod artemis » 14 Nov 2012, 12:36

quaxi ja si ešte pamätám ako nás v škole hromadne očkovali JEDNOU ihlou. Samozrejme, že nikto sa nikoho nepýtal ani vopred neoznámil. Iba vždy tú ihlu zohriala tá baba nad takým modrým plamienkom a bolo.

Ale najlepšia choroba z detstva bola pre mňa aj tak rubeola, cítila som sa úplne zdravá po celý čas, nič len červené škvrnky po tele a 2 týždne doma, to bolo úžasné vyhrala som sa dosýta, dodnes na tú rubeolu vďačne spomínam ako ma oslobodila zo školy. A ovčie kiahne tiež boli paráda, ulejvárna zo školy, len trochu svrbelo, zopár chrást sa odškrablo, ale ise nezostali také jazvy ako po očkovaní na ramene.

Po BCG mám dodnes v ramene kráter jak hovado. A po tom očkovaní v ranom detstve ostala aj v dospelosti škaredá jazva, Čo to museli byť za svinstvá vtedy, keď aj dnes sú to poriadne sr.čky.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 14 Nov 2012, 17:38

chcem sa opytat co sa moze stat, ak dieta nezaockujem MMR-KOU, on v detstve neprekona tieto choroby a tak mu hrozi ovela horsi, ateda zrejme rizikovejsi priebeh choroby v dospelosti???
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 6 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Marika » 14 Nov 2012, 17:44

Však toto ma štve. Ja som nedala doočkovať syna-10r mmrkou.Tiež ma štve,že čo v dospelosti.Lenže vakcíny aj tak účinkujú 10-15 rokov,takže to je jedno čisa nezaočkuje teraz alebo potom.A chcela by som, aby mali možnosť prekonať bežne choroby ako osypky, mumps či ružienka.Obrny by som sa bála a záškrtu aj tetanu.A tie čo sú v mmrke som mala aj ja.A áno, človek aspoň sa ulial zo školy :D
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 15 Nov 2012, 16:12

este sa chcem opytat, toto vsetko je jedna MMR vakcina:
Priorix (výrobca: GlaxoSmithKline), Priorix Tetra (výrobca: GlaxoSmithKline), M-M-RvaxPro (výrobca: Sanofi Pasteur) a ProQuad (výrobca: Sanofi Pasteur)
alebo to sa ockuje len jednou z toho??? mam v tom nejasno...

a v ktorych vakcinach je toto:
bunkové kultúry WI-38, MRC-5, PER.C6, HEK-293 a/alebo RA27/3

DAKUJEM!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 6 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2012, 07:23

mamickalenocka píše:chcem sa opytat co sa moze stat, ak dieta nezaockujem MMR-KOU, on v detstve neprekona tieto choroby a tak mu hrozi ovela horsi, ateda zrejme rizikovejsi priebeh choroby v dospelosti???

To mu hrozí bez ohľadu na to, či ho zaočkovať dáš alebo nedáš, pretože tie očkovania majú (ak vôbec nejakú) len obmedzenú dĺžku trvania ochranného účinku. Vo výsledku to vychádza tak, že lepšie nedať zaočkovať, lebo konečný výsledok je rovnaký a bez očkovania si aspoň ušetríš prinajmenšom niektoré z desiatok rôznych nežiaducich účinkov, ktoré po ňom môžu nastať.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2012, 07:26

mamickalenocka píše:este sa chcem opytat, toto vsetko je jedna MMR vakcina:
Priorix (výrobca: GlaxoSmithKline), Priorix Tetra (výrobca: GlaxoSmithKline), M-M-RvaxPro (výrobca: Sanofi Pasteur) a ProQuad (výrobca: Sanofi Pasteur)
alebo to sa ockuje len jednou z toho??? mam v tom nejasno...

a v ktorych vakcinach je toto:
bunkové kultúry WI-38, MRC-5, PER.C6, HEK-293 a/alebo RA27/3

Priorix Tetra a ProQuad sú MMRV, tzn. MMR + ovčie kiahne. Tie sú ale len za príplatok.
Priorix sa bežne očkuje a teoreticky by mohli miesto neho dať M-M-RVaxPro - aj ten prepláca poisťovňa v plnej výške.
Každopádne sa neočkuje všetkým naraz, to je nezmysel. Vždy len jedným z toho.

V menovaných vakcínach sú použité WI-38, MRC-5 a RA27/3, zvyšné dve sa používajú pri výrobe vakcín, ktoré zatiaľ neboli uvedené na slovenský trh, tzn. nie sú u nás registrované.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2012, 07:30

Marika píše:Však toto ma štve. Ja som nedala doočkovať syna-10r mmrkou.Tiež ma štve,že čo v dospelosti.Lenže vakcíny aj tak účinkujú 10-15 rokov,takže to je jedno čisa nezaočkuje teraz alebo potom.A chcela by som, aby mali možnosť prekonať bežne choroby ako osypky, mumps či ružienka.Obrny by som sa bála a záškrtu aj tetanu.A tie čo sú v mmrke som mala aj ja.A áno, človek aspoň sa ulial zo školy :D

Lenže záškrt je chorobou chudoby a alkoholikov, viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... h-rodicov/
a nebol na Slovensku od r. 1980.
A vírusová detská obrna je dnes hlásená už len z Čadu, Nigérie, Afganistanu a Pakistanu. Na Slovensku nebola od r. 1960.
Zostáva len tetanus a ním sa nakaziť je extrémne nepravdepodobné. Pravdepodobnejší je zásah bleskom. Za posledných 10 rokov boli na Slovensku 3 či 4 prípady tetanu, všetko u ľudí nad 60 r. Blesk zasiahol za to obdobie podstatne viac ľudí. Takže skôr než očkovanie proti tetanu by malo význam očkovanie proti zásahu bleskom. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 19 Nov 2012, 00:13

mozem poprosiť o zrozumitelne linky na temu SYNFLORIX. dakujem!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 6 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Nov 2012, 10:13

mamickalenocka píše:mozem poprosiť o zrozumitelne linky na temu SYNFLORIX. dakujem!

Stačilo Ti, čo som Ti poslal mailom?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 19 Nov 2012, 11:24

idem pocitat! dakujem!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 6 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Marika » 19 Nov 2012, 15:40

manof ten vit D ešte sa dá, či neskoro?
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Nov 2012, 14:30

Marika píše:manof ten vit D ešte sa dá, či neskoro?


Ale hej, napíš mi na mfillo@gmail.com

Ale počítaj s tým, že príde až okolo Vianoc.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Tabita » 28 Nov 2012, 23:17

Dobry den,

rada by som sa spytala, co si myslite o tom, ze ak dcerku nezaockujem MMR vakcinou a v sucasnosti na Slovensku sa rubeolou nenakazi, tj. nebude mat vytvorenu prirodzenu imunitu ani imunitu z ockovania, v buducnosti sa moze situacia ohladne chorobnosti zmenit alebo sa moze vydat do krajiny, kde deti tuto chorobu bezne mavaju a tak by sa mohla nakazit v dospelosti a ak by navyse bola tehotna, bolo by to velke riziko. Da sa tomu nejako predist? Inymi slovami, da sa na rubeolu nejako ochoriet? Ako to riesite u vasej dvojrocnej dcerky? Zaujimal by ma aj nazor MUDr. Tothovej alebo MUDr. Elekovej.

Dakujem za odpoved.
Tabita
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 28 Nov 2012, 23:10

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Nov 2012, 08:16

Tabita píše:Dobry den,

rada by som sa spytala, co si myslite o tom, ze ak dcerku nezaockujem MMR vakcinou a v sucasnosti na Slovensku sa rubeolou nenakazi, tj. nebude mat vytvorenu prirodzenu imunitu ani imunitu z ockovania, v buducnosti sa moze situacia ohladne chorobnosti zmenit alebo sa moze vydat do krajiny, kde deti tuto chorobu bezne mavaju a tak by sa mohla nakazit v dospelosti a ak by navyse bola tehotna, bolo by to velke riziko. Da sa tomu nejako predist? Inymi slovami, da sa na rubeolu nejako ochoriet? Ako to riesite u vasej dvojrocnej dcerky? Zaujimal by ma aj nazor MUDr. Tothovej alebo MUDr. Elekovej.

Dakujem za odpoved.

V zásade by bolo rozumné si ružienkou prejsť pred tehotenstvom.

Vakcína je problematická hlavne z hľadiska autoimunitných ochorení, a to kvôli tomu, že obsahuje zvyšky ľudských buniek, pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek, takže očkovaním sa zvyšuje pravdepodobnosť, že si človek začne tvoriť protilátky nielen proti vírusu ružienky, ale aj proti svojmu vlastnému telu.

Navyše dnes na Slovensku ani nie je možné očkovanie samostatnou vakcínou, takže to riziko očkovania je ešte oveľa väčšie.

Ružienka však nie je chrípka. Epidémie ružienky zvyčajne nevznikajú z týždňa na týždeň. Je vysoko pravdepodobné, že keď žena otehotnie, tak za 9 mesiacov tehotenstva nenadobudne prípadná epidémia tak veľké rozmery, aby bolo vysoko pravdepodobné, že sa nakazí. Navyše, ružienka je nejak veľmi nebezpečná pre bábätko len v prvom trimestri, v ostatných dvoch je riziko pomerne nízke. No a keď epidémia prepukne ešte pred tehotenstvom, tak by bolo rozumné - v situácii "dostatku" nakazených osôb - niekoho nakazeného vyhľadať, nakaziť sa a sama si tou ružienkou prejsť skôr, než otehotnie.

Samozrejme, nikdy to nie je na 100%, ale riziko poškodenia očkovaním (obzvlášť ak často spôsobí autoimunitné ochorenie, a to rozhodne JE prípad očkovania proti ružienke), je spravidla oveľa oveľa vyššie, než riziko samotnej ružienky.

Pred čím však treba vystríhať: to, že tehotná žena stretla niekoho, kto (možno) mal ružienku NIE JE DOBRÝM DÔVODOM na umelý potrat. Jednak sa možno nenakazila, jednak u mnohých tehotných vírus ružienky vôbec neprejde na plod, jednak ak by aj prešiel, nemusí napáchať vážne škody, navyše žena môže byť imúnna voči ružienke bez toho, aby o tom vedela (niekoľko desiatok percent ochorení na ružienku prebieha bezpríznakovo (subklinicky)).

Umelý potrat je veľmi vážnym zásahom do reprodukčného zdravia ženy a riziko, že spôsobí úplnú neplodnosť, je značne vysoké, pričom je prakticky isté, že tiež radikálne zvýši náchylnosť na rakovinu krčka maternice a ženských pohlavných orgánov vôbec, keďže (ak nič horšie, tak prinajmenšom) doničí sliznice a výstelky v príslušných miestach, čím dramaticky nabúra imunitu voči HPV či iným vírusom/baktériám.

Prípadné vyšetrenia plodovej vody sú taktiež na houby, pretože jednak sú vysoko nespoľahlivé (častokrát signalizujú anomáliu a pritom sa narodí úplne zdravé dieťa), jednak samé o sebe spôsobujú potrat alebo predčasný pôrod u (ak si dobre spomínam) až 1% žien (ak nie viac).

Kontakty na Dr. Elekovú máš tu:
http://lecivacesta.webnode.cz/en/
môžeš sa jej sama spýtať. Asi lepšie zavolať, lebo vybavenie mailu trvá dlhšie, navyše mail môže jaksi "zapadnúť".

Dr. Tóthovej sa opýtam a dám vedieť odpoveď.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Tabita » 30 Nov 2012, 23:23

Dakujem velmi pekne za odpoved a kontakt na Dr. Elekovu. Zaujimam sa o to, pretoze sama mam dve dcerky, ktore som MMR ockovat nenechala, ale doktorka ma upozornila na toto mozne riziko. O tom som samozrejme vedela, ale nevedela som k tomu zaujat postoj. A v podstate ani neviem. Totiz mojej kamaratke sa stala takato situacia. Ma nieco cez tridstat rokov a je vydata v USA. Ma jedneho syna a ked bola tehotna s druhou dcerkou, tento syncek ochorel. Nic vazne, len mal teploty. Po asi troch-styroch dnoch sa vysypal a doktorka diagnostikovala ruzienku. Vobec neriesila, ze matka je tehotna (ale myslim, ze v tom case bola uz minimalne v druhom trimestri). Kamaratka nevie, ci bola v detstve ockovana, ale je priblizne moj rocnik a ja som bola ockovana proti ruzienke raz a to v roku 85 ako 5-rocna. Kazdopadne ona neochorela.
Tabita
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 28 Nov 2012, 23:10

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Nov 2012, 23:36

Tabita píše:Zaujimam sa o to, pretoze sama mam dve dcerky, ktore som MMR ockovat nenechala, ale doktorka ma upozornila na toto mozne riziko. O tom som samozrejme vedela, ale nevedela som k tomu zaujat postoj. A v podstate ani neviem. Totiz mojej kamaratke sa stala takato situacia. Ma nieco cez tridstat rokov a je vydata v USA. Ma jedneho syna a ked bola tehotna s druhou dcerkou, tento syncek ochorel. Nic vazne, len mal teploty. Po asi troch-styroch dnoch sa vysypal a doktorka diagnostikovala ruzienku. Vobec neriesila, ze matka je tehotna (ale myslim, ze v tom case bola uz minimalne v druhom trimestri). Kamaratka nevie, ci bola v detstve ockovana, ale je priblizne moj rocnik a ja som bola ockovana proti ruzienke raz a to v roku 85 ako 5-rocna. Kazdopadne ona neochorela.


Proti ružienke sa začali očkovať 12-ročné dievčatá v roku 1982. To znamená rok narodenia 1970 a vyšší by už mali byť očkované.

Odpoveď Dr. Tóthovej:
* * *
Co sa tyka odpovede pre pani citatelku, ja rozhodnutie o ockovani proti rubeole ponecham na moju dceru, nech sa sama rozhodne, ked bude dospela...bude to o 17 rokov a na mnohe veci sa budeme mozno pozerat inac.
* * *
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron