Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Feb 2013, 23:30

Manof:
Dnes som volala s kamoškou, má malé dieťa, ktoré už neočkuje. Prestala pred MMR-kou, ktorú nedala a už ani nič nedá. Malinká jej dlhodobo pokašliava a soplí, tak dali vybrať nosnú mandľu. ...ale ani to nejak nepomohlo. Nakoniec jej diagnostikovali astmu. Ako je to s astmou a očkovaním? Má to čo dočinenia s očkovaním?
Ďakujem.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Feb 2013, 18:12

lulu píše:Manof:
Dnes som volala s kamoškou, má malé dieťa, ktoré už neočkuje. Prestala pred MMR-kou, ktorú nedala a už ani nič nedá. Malinká jej dlhodobo pokašliava a soplí, tak dali vybrať nosnú mandľu. ...ale ani to nejak nepomohlo. Nakoniec jej diagnostikovali astmu. Ako je to s astmou a očkovaním? Má to čo dočinenia s očkovaním?
Ďakujem.

Jednoznačne má. Ale oficiálne sa to veľmi nepriznáva. Ale nielen očkovanie. Aj paracetamol (Paralen, Panadol, Coldrex...) má významný vplyv na vznik astmy. Vybratie mandlí inak spravidla nie je dobrý nápad.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Feb 2013, 12:20

manof píše:Tak knižka už vyšla, priatelia:

Dr. Alexander Kotok:
"Očkovanie v otázkach a odpovediach pre premýšľajúcich rodičov"
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ch-rodicov

Mám to prečítané odpredu dozadu a späť, lebo som robil korektúry, a musím povedať, že to je vynikajúci počin.
Klobúk dole pánu doktorovi.


Konečne som ju dočítala / :lol: pri malej je to vzácnosť - prečítať niečo/, je ozaj dobrá.
táto veta z nej je výstižná:
"Skutočná prevencia pred chorobami neznamená boj proti detským infekčným chorobmám formou očkovania nariadeného zhora, ale má podobu dostatočne dlhého dojčenia, stravy bohatej na stopové prvky a vitamíny, čerstvého vzduchu, fyzickej aktivity, lásky a vzájomnej úcty v rodine."
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 05 Feb 2013, 13:10

Amen!
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 08 Feb 2013, 17:06

Ahoj Manof.

Rada by som sa ťa spýtala na tetanovku, ktorou sa preočkováva -teraz neviem, či každých 10, alebo 15 rokov...
Bola som preočkovaná pred niekoľkými pár rokmi /neviem presne/.
Ešte pred tehotenstvom som mala dlhúúú dobu bolesti svalov, kĺbov, silnú únavu /niekedy som sa nemohla ani hnúť z postele/, také divné stavy akoby chvíľková strata orientácie a času /neviem to presne nazvať bolo to vždy pár sekúnd/, o mojej zhoršenej pamäti ani nehovorím... silno mi padali vlasy, vyrážky na tvári a celkovo som sa cítila veľmi zle...Vysadila som aj HA, myslela som, že to je z nej... Dala som si robiť nejaké testy na boreliu atď... všetko bolo negatívne a cítila som sa jak hypochonder... Keď som otehotnela, bála som sa že to nezvládnem pre môj zlý zdravotný stav. Tehotenstvo ale urobilo svoje, telo začalo nejak pracovať na 120% a mne to nejak prešlo... No niekedy ešte cítim niečo podobné, ale nie v takej forme.

Môžu takéto stavy súvisieť s tou tetanovkou? Po očkovaní som mala tuším pol zadku riadne fialový a dosť to bolelo. Je to bežná reakcia? Dnes sú v tetanovke aj iné očkovania? Tuším čierny kašeľ, či?
...a to, čím ma očkovali je to isté, čo dávajú do hexavakcíny??? Tú istú látku použijú, keď sa niekto hlboko poraní, ako prevenciu pred tetanom?

ďakujem
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 10 Feb 2013, 19:03

lulu píše:Ahoj Manof.

Rada by som sa ťa spýtala na tetanovku, ktorou sa preočkováva -teraz neviem, či každých 10, alebo 15 rokov...
Bola som preočkovaná pred niekoľkými pár rokmi /neviem presne/.
Ešte pred tehotenstvom som mala dlhúúú dobu bolesti svalov, kĺbov, silnú únavu /niekedy som sa nemohla ani hnúť z postele/, také divné stavy akoby chvíľková strata orientácie a času /neviem to presne nazvať bolo to vždy pár sekúnd/, o mojej zhoršenej pamäti ani nehovorím... silno mi padali vlasy, vyrážky na tvári a celkovo som sa cítila veľmi zle...Vysadila som aj HA, myslela som, že to je z nej... Dala som si robiť nejaké testy na boreliu atď... všetko bolo negatívne a cítila som sa jak hypochonder... Keď som otehotnela, bála som sa že to nezvládnem pre môj zlý zdravotný stav. Tehotenstvo ale urobilo svoje, telo začalo nejak pracovať na 120% a mne to nejak prešlo... No niekedy ešte cítim niečo podobné, ale nie v takej forme.

Môžu takéto stavy súvisieť s tou tetanovkou? Po očkovaní som mala tuším pol zadku riadne fialový a dosť to bolelo. Je to bežná reakcia? Dnes sú v tetanovke aj iné očkovania? Tuším čierny kašeľ, či?
...a to, čím ma očkovali je to isté, čo dávajú do hexavakcíny??? Tú istú látku použijú, keď sa niekto hlboko poraní, ako prevenciu pred tetanom?

ďakujem


Chronická bolesť svalov a chronická únava je známym nežiaducim účinkom očkovania, ale či to bolo konkrétne v Tvojom prípade skutočne spôsobené očkovaním, Ti nemôžem so 100% istotou povedať.

Hormonálna antikoncepcia je jedno veľké svinstvo, ktoré môže narobiť veľmi veľa problémov rôzneho druhu, takže nemôžem vylúčiť ani to, že za to môže HA. Prípadne jedno aj druhé dokopy.

Od roku 2009 sa preočkúvajú dospelí každých 15 rokov aj proti záškrtu vakcínou Imovax D.T. Adult, ktorá obsahuje veľa hliníka, ale ortuť by obsahovať nemala. Pred rokom 2009 sa dospelí preočkúvali každých 10 rokov len proti tetanu vakcínou Alteana a tá obsahovala ortuť (a tiež slušnú dávku hliníka, ale trochu menej než Imovax D.T. Adult).

Proti čiernemu kašľu sa momentálne môžeš dať ako dospelá preočkovať voliteľne za príplatok vakcínou Adacel namiesto vakcíny Imovax D.T. Adult v termíne povinného preočkúvania proti záškrtu a tetanu.

Na úrazovke údajne nepoužívajú samostatné tetanovky (Tetavax), ale Imovax D.T. Adult, čiže preočkúvajú aj proti záškrtu (čistý úlet, ale na Slovensku je to tak).

Nie je to to, čo Infanrix Hexa, lebo v hexavakcíne je väčšie množstvo antigénu. Dospelým stačí menšie množstvo na vybudenie rovnakej imunitnej odpovede. Väčšie množstvo antigénu by pravdepodobne viedlo (a u mnohých aj vedie) k vytvoreniu si alergie naň, čo ich činí v budúcnosti už úplne neočkovateľnými proti tetanu. Preto ani na úrazovke by Ti nemali pichnúť tetanovku (vlastne záškrto-tetanovku), ak si bola naposledy preočkovaná pred menej než 10 rokmi.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 11 Feb 2013, 08:39

ďakujem manof.

manof píše:Preto ani na úrazovke by Ti nemali pichnúť tetanovku (vlastne záškrto-tetanovku), ak si bola naposledy preočkovaná pred menej než 10 rokmi.

...a zisťujú pred podaním injekcie, či dotyčný bol v posledných 10 rokoch preočkovaný??? Ak by aj zisťovali a on bol preočkovaný iba pred nedávnom, tak aký je potom postup na protiúrazovom??? Predpokladám, že ranu vyčistia príp. zašijú a aj tak pichnú tú proti záškrto-tetanovku, či?

...ako by si riešil prípadnú hlbokú ranu ty ako nezaočkovaný proti tetanu, resp. ako sa zachovať v prípade HLBOK
EJ rany??
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 11 Feb 2013, 15:15

lulu píše:...a zisťujú pred podaním injekcie, či dotyčný bol v posledných 10 rokoch preočkovaný??? Ak by aj zisťovali a on bol preočkovaný iba pred nedávnom, tak aký je potom postup na protiúrazovom??? Predpokladám, že ranu vyčistia príp. zašijú a aj tak pichnú tú proti záškrto-tetanovku, či?

...ako by si riešil prípadnú hlbokú ranu ty ako nezaočkovaný proti tetanu, resp. ako sa zachovať v prípade HLBOK
EJ rany??


Ak sa ranu podarí poriadne vydezinfikovať peroxidom vodíka, tak viac riešiť netreba.
Ak nie, stáli by za úlohu vnútrožilové injekcie vitC.

Na úrazovke by podľa vyhlášky mali zisťovať, kedy bolo posledné (pre)očkovanie proti tetanu.
Či to aj reálne robia, to už je druhá vec. Každopádne by to robiť mali.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Ludmila » 08 Mar 2013, 01:32

Zdravim,
mam 11r.syna,kt.je ockovany.Pred druhym preockovanim MMR som mu dala vysetrit protilatky na Mums,Rubeolu a Osypky-mal proti rubeole a osypkam,nema proti mumsu.Zacala som zhanat na Slovensku,v Cechach,v Rakusku a aj v Belgicku samostatnu vakcinu proti mumsu-nepochodila som.Zistila som,ze ju ale vyraba ceska fy Sevapharma/http://www.sevapharma.cz/file/pavivac_CZ_new.pdf
Pisala som aj im ako je mozne sa k vakcine dostat-ale vobec mi neodpovedali.
Neviete mi prosim poradit,kde zozeniem Pavivac,resp.inu vakcinu proti mumsu?
Vdaka za info,
Ludmila:-)
Ludmila
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 08 Mar 2013, 01:21

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Mar 2013, 01:39

Ludmila píše:Zdravim,
mam 11r.syna,kt.je ockovany.Pred druhym preockovanim MMR som mu dala vysetrit protilatky na Mums,Rubeolu a Osypky-mal proti rubeole a osypkam,nema proti mumsu.Zacala som zhanat na Slovensku,v Cechach,v Rakusku a aj v Belgicku samostatnu vakcinu proti mumsu-nepochodila som.Zistila som,ze ju ale vyraba ceska fy Sevapharma/http://www.sevapharma.cz/file/pavivac_CZ_new.pdf
Pisala som aj im ako je mozne sa k vakcine dostat-ale vobec mi neodpovedali.
Neviete mi prosim poradit,kde zozeniem Pavivac,resp.inu vakcinu proti mumsu?
Vdaka za info,
Ludmila:-)

Tuším do Anglicka ju vyvážajú:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nov ... i-na-psov/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 31 Mar 2013, 11:10

O očkovaní v aprílových/dubňových číslach časopisov Dieťa i Mama a ja + zrušené živé vysielanie relácie SuperMama o očkovaní na TV JOJ v utorok 2.IV.2013:
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-o ... na-tv-joj/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 06 Apr 2013, 00:28

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na očkovanie Synagis. Dcéra bola predčasne narodená v 35. t., po prepustení z pôrodnice sme boli odporučení do pľúcnej ambulancie, kde ju lekár vyšetril a odporučil očkovanie. (nedostatočne vyvinuté pľúca a protilátky proti ochoreniu dýchacích ciest). Boli sme očkovaní Synagis + samozrejme všetky bežné očkovania u pediatra. Aký vplyv, dopad na moju dcéru toto očkovanie môže mať? Stále nás varovali pred astmou, že je to časté ochorenie pri predčasne narodených deťoch. Len v tomto období si začínam čítať o rizikách a problémoch spojených s očkovaním, a astma je jedným z nich. Ak by dcéra v budúcnosti mala astmu, môže to byť aj z iného dôvodu (skôr narodená) ako z dôvodu očkovaní?
Dcérka ma ekzém, veľmi ľahká forma, objavil sa v zime v období cca jej 6 mesiacov na tvári, neskôr prešiel na niektoré miesta na tele. Bola to ľahká forma. Teraz má 2,5 roka, prejavy ekzému máme už len počas inej choroby alebo v prípade nejakého stresu v rodine (napr. hádka rodičov). Manžel je silnejší alergik, tiež mal v detstve ekzém. Brali sme to automaticky, že je alergická po ňom. Je možné, že ak by nebola očkovaná, ekzém by nemusela mať?
Ako je to s očkovaním u predčasne narodených detí?
Neviem, či by som sa mohla opýtať ešte jednu vec, nesúvisí to s očkovaním ale mám pocit, že je to podobné - liečba alergikov Staloralom, alebo podobnými kvapkami, či injekciami... aký máte na to názor?
dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 14 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Apr 2013, 02:35

Mirkaska píše:Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na očkovanie Synagis. Dcéra bola predčasne narodená v 35. t., po prepustení z pôrodnice sme boli odporučení do pľúcnej ambulancie, kde ju lekár vyšetril a odporučil očkovanie. (nedostatočne vyvinuté pľúca a protilátky proti ochoreniu dýchacích ciest). Boli sme očkovaní Synagis + samozrejme všetky bežné očkovania u pediatra. Aký vplyv, dopad na moju dcéru toto očkovanie môže mať? Stále nás varovali pred astmou, že je to časté ochorenie pri predčasne narodených deťoch. Len v tomto období si začínam čítať o rizikách a problémoch spojených s očkovaním, a astma je jedným z nich. Ak by dcéra v budúcnosti mala astmu, môže to byť aj z iného dôvodu (skôr narodená) ako z dôvodu očkovaní?
Dcérka ma ekzém, veľmi ľahká forma, objavil sa v zime v období cca jej 6 mesiacov na tvári, neskôr prešiel na niektoré miesta na tele. Bola to ľahká forma. Teraz má 2,5 roka, prejavy ekzému máme už len počas inej choroby alebo v prípade nejakého stresu v rodine (napr. hádka rodičov). Manžel je silnejší alergik, tiež mal v detstve ekzém. Brali sme to automaticky, že je alergická po ňom. Je možné, že ak by nebola očkovaná, ekzém by nemusela mať?
Ako je to s očkovaním u predčasne narodených detí?
Neviem, či by som sa mohla opýtať ešte jednu vec, nesúvisí to s očkovaním ale mám pocit, že je to podobné - liečba alergikov Staloralom, alebo podobnými kvapkami, či injekciami... aký máte na to názor?
dakujem


Áno, je možné (a vysoko pravdepodobné), že keby dieťa nebolo očkované, tak nemá ekzém vôbec, alebo ho má podstatne slabší.

Očkovanie predčasne narodených detí je mimoriadne rizikové, viď napr.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... ch-vakcin/

Staloral nevyzerá až tak brutálne, ale pred pár dňami mi volal jeden pán, čo hovoril, že po injekcii "proti-alergickej vakcíny" (ono to v skutočnosti nie je vakcína, síce ovplyvňuje imunitný systém, ale inak než očkovanie) dostalo dieťa anafylaktický šok, pravdepodobne mu neboli včas podané steroidy, takže prudká alergická reakcia narobila brutálnu galibu, poškodila veľkú časť mozgu a dieťa je v kóme s biednymi vyhliadkami do budúcnosti. Ak sa aj zobudí, tak pri tak vážne poškodenom mozgu toho asi veľa nenarobí... :-(

Ale neviem teraz, ktorá značka to bola.

Takže aj toto sa môže stať po "riešení" alergie desenzitizačnými injekciami.

Nakoľko viem, alergie sa dá zbaviť úplne inými prostriedkami, účinnejšie, lacnejšie a bezpečnejšie. Ale na alergie nie som expert, to treba skôr osloviť tých, čo sa im to podarilo (niekoľko takých ľudí poznám). Každopádne to je MIMO TÉMU očkovania.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Tinky » 07 Apr 2013, 15:28

Ahoj manof,
Mam rocneho syna, ktory zatial nema ockovanu hexa vakcinu. V lete sa chystame na dovolenku do turecka (vieme presne do coho ideme, je to overene). Spomenula som to mojmu pediatrovi a on mi povedal, ze ak chcem ist do turecka, tak mame hexu urcite hned zaockovat. Ja vlastne neviem, ci vobec chcem ockovat, ale teraz som ostala zmatena, ze ci ked nebudem mat hexu ci vobec mozem do toho turecka ist, resp. Ci to neovplyvni aj ine pripadne cestovania.
Vdaka za reakciu.
Tinky
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Apr 2013, 15:11

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Apr 2013, 15:41

Tinky píše:Ahoj manof,
Mam rocneho syna, ktory zatial nema ockovanu hexa vakcinu. V lete sa chystame na dovolenku do turecka (vieme presne do coho ideme, je to overene). Spomenula som to mojmu pediatrovi a on mi povedal, ze ak chcem ist do turecka, tak mame hexu urcite hned zaockovat. Ja vlastne neviem, ci vobec chcem ockovat, ale teraz som ostala zmatena, ze ci ked nebudem mat hexu ci vobec mozem do toho turecka ist, resp. Ci to neovplyvni aj ine pripadne cestovania.
Vdaka za reakciu.

Čoho konkrétne z Hexy sa v Turecku obávaš?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Tinky » 07 Apr 2013, 17:45

To prave to, ze neviem, ktoreho ochorenia z hexy sa mam obavat. Totizto ked sme boli s malym v taliansku, tak to nam dr odobril, ale teraz uz chce, aby sme sa pred tym tureckom zaockovali. Priznam sa, ze ani neviem, kde by som sa dopracovala k info, ze co mi v turecku potencialne hrozi.
Tinky
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 07 Apr 2013, 15:11

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Apr 2013, 19:25

Tinky píše:To prave to, ze neviem, ktoreho ochorenia z hexy sa mam obavat. Totizto ked sme boli s malym v taliansku, tak to nam dr odobril, ale teraz uz chce, aby sme sa pred tym tureckom zaockovali. Priznam sa, ze ani neviem, kde by som sa dopracovala k info, ze co mi v turecku potencialne hrozi.

Pokiaľ nepôjdeš na divoký východ, ale zostaneš v miestach, určených pre turistov, tak Ti podľa mňa nehrozí nič viac než v Taliansku.

Schválne sa spýtaj Dr., že čo podľa neho hrozí v Turecku navrch k Taliansku.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 07 Apr 2013, 22:11

Podla mna mudr trosku manipuluje. My sme isli s malym neockovancom do latinskej ameriky, len som checkla, ci tam nie su nejake divoke oblasti a s kludom sme isli a vsetko ok. Moja dr viac riesi, ze co vsetko je na letiskach a v lietadlach, koluje v klime a tak. Ale keby som si to mala vsetko pripustat, tak necestujeme vobec, ani kvoli nam;-)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 30 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Apr 2013, 22:34

Tinky, turisticke oblasti su velmi bezpecne a zrovna chorob z hexy by som sa nebala, ked uz, tak skor nejaka cestovatelska hnacka, proti ktorej sa aj tak neda ockovat... Lekarom taketo veci vobec netreba vesat na nos, nabuduce povedz, ze ste si to rozmysleli a nikam nejdete, a mas po probleme. Na cestovanie sa nevyzaduju ziadne ockovania, niektore krajiny vraj nieco vyzaduju pri ziadosti o pracovne viza, ale na turistiku v civilizovanych krajinach nic netreba ockovat, ani sa nevyzaduju ziadne doklady o ockovani. Jediny problem mozes mat s poistovnou - pri cestovnom poisteni ti poistovna nepreplati naklady spojene s chorobou, proti ktorej si mala byt povinne ockovana, ale z vlastneho rozhodnutia nie si, ak by si ju nahodou chytila. Pravdepodobnost takej choroby je ale miziva.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Apr 2013, 11:12

Tinky píše:Priznam sa, ze ani neviem, kde by som sa dopracovala k info, ze co mi v turecku potencialne hrozi.


ak už sa niečoho obávať, tak asi zažívacích ťažkostí, ktoré ti hrozia ak skonzumujete jedlo umyté ich vodou... Boli sme v Turecku so zaočkovanou dcérou a šli sme z letiska rovno na infekčné. Nebála by som sa chorôb, na ktoré je určená hexavakcína, ale ich vody, ktorá spôsobuje nemalé problémy. Nejak sme si neuvedomili, že nesmieme jesť surovú zeleninu a ovocie a zrejme z toho sme sa nakazili, lebo ich vodu ani ľad sme rozhodne nepili. Takže na toto si dajte pozor. Nejecte nič surové, iba to, čo už je tepelne upravené, alebo ovocie, ktoré má hrubú šupu a môže sa olúpať. A pozor tiež na ľad. Proti takýmto ťažkostiam sa asi aj tak očkovať nedá...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Sep 2013, 20:18

ahoj manof,
prosim Ta, budes objednavat vit D od Swanson? chcela by som aj s kamoskami, tak sa pytam ci to mam vo vlastnej rezii objednat alebo sa mozeme pridat k pripadnej hromadnej objednavke. dakujem :)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 27 Sep 2013, 02:19

akdarka píše:ahoj manof,
prosim Ta, budes objednavat vit D od Swanson? chcela by som aj s kamoskami, tak sa pytam ci to mam vo vlastnej rezii objednat alebo sa mozeme pridat k pripadnej hromadnej objednavke. dakujem :)


Colníkom sa nepáčilo, že tak veľa objednávam na osobnú spotrebu, takže sa musím krotiť. Naposledy som v júli, tak myslím, že 2x za rok by to mali prežiť, najbližšie teda až pred Vianocami.

Ale možno by bolo dobré, keby si rozhlásila trebárs aj na koni a na našom FB, že sa chystáš objednávať, nech sa spojíte viaceré a nech vás to vyjde čo najmenej.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lucia1 » 02 Jún 2014, 15:43

Dobrý deň,
chcem sa na vás obrátiť s prosbou - naša 3 mesačná dcérka by mala byť teraz zaočkovaná, ale váhame pre viaceré autoimunitné ochorenia v blízkej rodine, ktoré sa vyskytujú u viacerých členov- celiakiu a hypotyreózu. Taktiež som od mala alergička, a ako od mala som mala zníženú imunitu. Viaceré zdroje uvádzajú, že povinné očkovania môžu byť spúšťačom autoimunitného ochorenia. Chcem sa poradiť, či je dieťa v takomto prípade vhodné očkovať, a aké sú možné riziká? Prípadne na akého lekára -odborníka sa máme obrátiť o bližšie info, či by nebolo napr. vhodné nejaké imunologické vyšetrenie. Písala som do jednej poradne pediatra, a tam mi Dr. odpovedala, že práve preto, že by dieťa mohlo mať zníženú imunitu, a teda by bolo náchylnejšie aj na ochorenia, proti ktorým sa očkuje, by sa malo zaočkovať podľa platného kalendára. Ja mám však z toho veľké obavy a rada by som si "vypočula" aj ďalší názor.
Ďakujem pekne.
lucia1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Jún 2014, 15:35

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod artemis » 02 Jún 2014, 16:51

lucia1 píše:Dobrý deň, Písala som do jednej poradne pediatra, a tam mi Dr. odpovedala, že práve preto, že by dieťa mohlo mať zníženú imunitu, a teda by bolo náchylnejšie aj na ochorenia, proti ktorým sa očkuje, by sa malo zaočkovať podľa platného kalendára. Ja mám však z toho veľké obavy a rada by som si "vypočula" aj ďalší názor.
Ďakujem pekne.


Neostáva Ti nič iné, len si ujasniť či je pre Tvoje dieťa väčšie riziko schytať chorobu proti ktorej sa očkuje, alebo je pre Vás neznesiteľnejšie pomyslenie na riziko iného druhu - t.j. že schytá "z karát čierneho Petra" v podobe vedľajších účinkov vakcíny. Mne vždy rozum stojí nad tou bohorovnosťou niektorých lekárov ako suverenne sú schopní bez vyšetrenia dieťaťa na alergie, neznašanlivosť napr. atb, či bielkov tvrdiť, že očkovanie nemože konkretnemu dieťaťu uškodiť , ale len prospieť. O ničom inom to nie je - opakujem - iba o tom, ktoré riziko je pre vás osobne prijateľnejšie.

nedá mi na okraj povedať osobný názor - Otazkou ostáva i to, ktoré to teda detičky nemôžu byť očkované, ktoréže to majú kontraindikácie, keď lekári majú tendenciu očkovať všetky bez rozdielu a takto argumentovať: že práve preto keď má dieťa zníženú imunitu má byť očkované? Nejako to nesedí s vyjadrením, že "kolektívna imunita" je dobrá práve aj na to, aby deti ktoré pre oslabený organizmus, trpiace na vážne choroby, kontraindikácie nemôžu byť očkované, boli chránené. Nech dajú konečne tí trpáci čísla počtu kontraindikovaných detí, ktorých my somári sprostí vystavovaním vlastného dieťaťa nebezpečiu vedľajších účinkov vakcín akože im chránime. Kto určuje aké percento môže týchto detí maximálne byť? Z akého titulu som povinná chrániť hiv dieťa aidsádskej matky? Napríklad? Prečo ho ona nechránila?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Jún 2014, 21:01

lucia1 píše:Dr. odpovedala, že práve preto, že by dieťa mohlo mať zníženú imunitu, a teda by bolo náchylnejšie aj na ochorenia, proti ktorým sa očkuje, by sa malo zaočkovať

Vela krat som sa stretla s tym, ze lekar vnucoval povinne ockovania dietatu so zlou imunitou s rovnakym argumentom. Ale zaroven ak sa mamicka spytala na nepovinne ockovania - ci by pre rovnake dovody nebolo vhodne zaockovat aj nieco naviac, tak vyslovene neodporucil ockovat, ze dieta ma taku imunitu ze by mu to nepomohlo, imunitu tym pravdepodobne ani neziska a prave naopak je tam hrozba, ze ockovanie bude mat vazne neziaduce ucinky... Ten isty lekar na to iste dieta...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron