Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 31 Aug 2012, 19:12

lulu píše:Tento celaskon je 250 mg. : kyselina askorbová v 1 tablete 250 mg obsahuje mikrokryštalickú celulózu a dihydrát edetanu dvojsodného.


Ak vieš po anglicky, tak tu máš info o dihydráte edetanu dvojsodného:
http://www.sciencelab.com/msds.php?msdsId=9923900

Stručne zhrnuté: dráždivý pre pokožku, dráždivý pre oči, mierne nebezpečný pri zjedení i pri vdýchnutí.
Tak neviem, ale ja by som to asi nejedol a už ozaj nie v množstve vyššom než pripúšťa výrobca.

To fakt v celej lekárni nemali čistý vitamín C?
To je potom riadny úpadok...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Sep 2012, 12:29

Kto chce vitD (prípadne aj niečo iné) od Swansonu, nech mi napíše na mfillo@gmail.com adresu a počet kusov
http://www.swansonvitamins.com/SW1368/ItemDetail
Koncová cena (po započítaní DPH, dopravy a cla) bude snáď do 11 €.

Budem objednávať túto chrípkovú sezónu len raz, uzávierka o týždeň, tzn. 8.IX.2012 o polnoci.

Dodávku (po prejdení colným úradom) očakávam najneskôr v prvej polovici októbra, tzn. na začiatku chrípkovej sezóny.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 01 Sep 2012, 23:03

Manof, vyzera to fajn, pls kolko baleni je potrebnych pri odporucanej davke pre dietatko, momentalne 8 mes, tak aby vystacilo na celu sezonu?
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Sep 2012, 23:23

Lucifera píše:Manof, vyzera to fajn, pls kolko baleni je potrebnych pri odporucanej davke pre dietatko, momentalne 8 mes, tak aby vystacilo na celu sezonu?


Jedno balenie má cca 1020 kvapiek. 8-mesačné bábo by malo brať 2 kvapky denne, takže 1 fľaštička mu vydrží aj na dve chrípkové sezóny. Ale čo mamka? Dojčiace ženy by mali tak 16 kvapiek denne, nedojčiace 5 až 10.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod annabella » 04 Sep 2012, 12:43

Poznáte prosím niekto právnika, ktorý sa vyzná v problematike odmietnutia očkovania? Potrebovali by sme sa s manželom poradiť aby sme nespravili nejaký chybný krok. Až teraz po šiestich rokoch čo dieťa nemáme očkované nás pediatrička vyzýva k podpísaniu odmietnutia na extra tlačivo. Podpisovali sme len do karty po narodení dieťaťa pred šiestimi rokmi, že nesúhlasíme s očkovanim a až doteraz po nás nikto nič nechcel. dieťa nemáme vôbec očkované. Zatiaľ sme nič nepodpísali ale budúci týždeň ideme na preventívku a pediatrička to chce doriešiť. Sme si mysleli, že už na nás nedôjde :(
annabella
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Sep 2012, 12:36

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 04 Sep 2012, 13:56

Annabella:
Nepoznám odpoveď na tvoju otázku. Ale to už by malo byť premlčané, či?
Ak dovolíš, chcem sa ťa spýtať, či ste nikdy nemali nejaké problémy ohľadom neočkovania v súvislosti so škôlkou, či školou. Nerobili vám problémy?
Prekonali ste niečo, načo sa detičky očkujú?
ďakujem za odpoveď. :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Sep 2012, 15:21

annabella píše:Poznáte prosím niekto právnika, ktorý sa vyzná v problematike odmietnutia očkovania? Potrebovali by sme sa s manželom poradiť aby sme nespravili nejaký chybný krok. Až teraz po šiestich rokoch čo dieťa nemáme očkované nás pediatrička vyzýva k podpísaniu odmietnutia na extra tlačivo. Podpisovali sme len do karty po narodení dieťaťa pred šiestimi rokmi, že nesúhlasíme s očkovanim a až doteraz po nás nikto nič nechcel. dieťa nemáme vôbec očkované. Zatiaľ sme nič nepodpísali ale budúci týždeň ideme na preventívku a pediatrička to chce doriešiť. Sme si mysleli, že už na nás nedôjde :(


Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Ja by som ale nič nepodpisoval.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Sep 2012, 15:26

lulu píše:Annabella:
Ale to už by malo byť premlčané, či?


Základné očkovanie už bude premlčané, ale preočkovanie v 6. roku života nie.

Samozrejme, je to celé na hlavu, lebo preočkovanie v princípe nemožno urobiť bez základného očkovania. Takže by ich mali naháňať, aby dali základné očkovanie, ale to je už premlčané. Preočkovanie bez základného očkovania je z medicínskeho hľadiska úplný nezmysel.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod annabella » 04 Sep 2012, 17:22

lulu píše:Annabella:
Nepoznám odpoveď na tvoju otázku. Ale to už by malo byť premlčané, či?
Ak dovolíš, chcem sa ťa spýtať, či ste nikdy nemali nejaké problémy ohľadom neočkovania v súvislosti so škôlkou, či školou. Nerobili vám problémy?
Prekonali ste niečo, načo sa detičky očkujú?
ďakujem za odpoveď. :)


Lulu, problémy s neočkovaním sme nemali. Ale dietko nechodilo do štátnej škôlky, možno preto, neviem. Nikto s tým problém nemal.
Ochorenia mávame bežné, občas nejaká viróza, prechladnutie. Jedine ovčie kiahne sme prekonali "nad rámec" bežných ochorení.
annabella
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Sep 2012, 12:36

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod annabella » 04 Sep 2012, 17:40

manof píše:Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com

Ja by som ale nič nepodpisoval.


Ďakujem, napíšem. Tiež tak uvažujeme, že nepodpíšeme. Naším hlavným argumentom zrejme bude to, že pani dr. si predsa svoju povinnosť splnila už vtedy keď nás chcela v roku 2006 očkovať a ona nás poučila a do karty sme jej to podpísali, že my odmietame. Medzitým (počas celých šiestich rokov) nás však nikto nevyzýval k ďalšiemu očkovaniu. Ani nás nikto nikam nepredvolával. V tomto kalendárnom roku v očkovacom kalendári nevzniká povinnosť zaočkovať naše dieťa, takže to, že z ničoho nič odrazu nás pediatrička vyzýva aby sme podpísali, je skutočne nezmysel. Na tom tlačive bola kolónka pre uvedenie konkrétnej vakcíny, že proti čomu a keď som sa spýtala, že čo by sme teda mali tam vyplniť, tak povedala, že nič, že stačí ak napíšeme, že odmietame očkovanie všeobecne. Čiže oni to neriešili a odrazu chcú od nás "čerstvý" podpis. Aspoň tak mi to príde. S pediatričkou máme inak dobrý vzťah. Naše rozhodnutie rešpektovala, do ničoho nás netlačila, spolupráca a komunikácia medzi nami je fajn. Ona si chce splniť povinnosť, pretože z hygieny vraj chodia teraz pravidelne kontrolovať preočkovanosť a ona nám to tlačivo musí dať podpísať. Neradi by sme ju tiež nepodpísaním nejak ohrozili a dobré vzťahy narušili, nevyznáme sa v tom. Môže sa to nejakým spôsobom obrátiť proti nej?
annabella
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Sep 2012, 12:36

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Sep 2012, 18:17

annabella píše:Ona si chce splniť povinnosť, pretože z hygieny vraj chodia teraz pravidelne kontrolovať preočkovanosť a ona nám to tlačivo musí dať podpísať. Neradi by sme ju tiež nepodpísaním nejak ohrozili a dobré vzťahy narušili, nevyznáme sa v tom. Môže sa to nejakým spôsobom obrátiť proti nej?


No tak lekárka je povinná pozvať vás na povinné očkovanie, ale Ty môžeš prísť a povedať, že nechceš a hotovo. Nič podpisovať nemusíš. Keďže lekárka má to staré odmietnutie, tak nie je čo riešiť.

Celé je to navyše úplný nezmysel, pretože ako môžeš vôbec odmietnuť preočkovanie, keď dieťa nemá ani základné očkovanie?
To je ako odmietnuť ísť na vysokú školu, keď nemáš dokončenú strednú. To by predsa bolo úplne absurdné.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Marika » 04 Sep 2012, 18:53

lentak narýchlo, u nás, čo sa týka školky, dáva sa prihláška, kde je aj kolonka pre dr, či je dieťa očkované.U nás sa toho však nebojím, žeby mi nezobrali,lebo je málo detí.Budem(aoni budú:-)) rada/-i, ked vobec ešte bude školka.Kde majú prebytok možu to uviesť ako dovod neprijatia.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace, 8 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Sep 2012, 13:47

Marika píše:lentak narýchlo, u nás, čo sa týka školky, dáva sa prihláška, kde je aj kolonka pre dr, či je dieťa očkované.U nás sa toho však nebojím, žeby mi nezobrali,lebo je málo detí.Budem(aoni budú:-)) rada/-i, ked vobec ešte bude školka.Kde majú prebytok možu to uviesť ako dovod neprijatia.

No, ktovie o 6 rokov to môže byť inak. Napríklad očkovanie nebude povinné, ale dobrovolné... ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Sep 2012, 13:53

Manof:
Mám otázočku.
Tieto všetky najnovšie očkovania, ktoré sú dobrovoľné /proti chrípke, rakovine krčku maternice a neviem ešte aké...../ sa dajú zrovnať s tými
povinnými očkovaniami? Čo sa týka "ne"účinnosti vakcín, ich zloženia. Je tam nejaký rozdiel?
Nikdy by ma ani len nenapadlo dať očkovať niečo navyše a nemusím to nič študovať. Moje vyššie ja proste hovorí je to blbosť.
ďakujem
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 05 Sep 2012, 15:05

lulu píše:Manof:
Mám otázočku.
Tieto všetky najnovšie očkovania, ktoré sú dobrovoľné /proti chrípke, rakovine krčku maternice a neviem ešte aké...../ sa dajú zrovnať s tými
povinnými očkovaniami? Čo sa týka "ne"účinnosti vakcín, ich zloženia. Je tam nejaký rozdiel?
Nikdy by ma ani len nenapadlo dať očkovať niečo navyše a nemusím to nič študovať. Moje vyššie ja proste hovorí je to blbosť.
ďakujem


Tak očkovanie proti chrípke je totálne neúčinné. Skôr to vyzerá tak, že čím viac to očkujú, tým viac je chrípky. Viď napr.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co- ... -12-2011-/

Proti HPV je to taktiež viac na škodu než na úžitok, viď napr.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co- ... a-1-2012-/

Ale to sa dá povedať aj o pneumokokoch, takže ťažko povedať. Také očkovanie proti osýpkam síce reálne znižuje výskyt akútnych osýpok, otázkou však je, či to je dobre.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Sep 2012, 10:33

Pre istotu opakujem, ak to náhodou niekomu uniklo:


Kto chce vitD (prípadne aj niečo iné) od Swansonu, nech mi napíše na mfillo@gmail.com adresu a počet kusov
http://www.swansonvitamins.com/SW1368/ItemDetail
Koncová cena (po započítaní DPH, dopravy a cla) bude snáď do 11 €.

Budem objednávať túto chrípkovú sezónu len raz, uzávierka objednávok o polnoci z tejto soboty na túto nedeľu (z 8. na 9.IX.2012).

Dodávku (po prejdení colným úradom) očakávam najneskôr v prvej polovici októbra, tzn. na začiatku chrípkovej sezóny.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Sep 2012, 11:22

manof píše:Tak očkovanie proti chrípke je totálne neúčinné.

Myslela som, že aj povinné očkovania sú viac-menej neúčinné.
Ako to je s nimi?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 09 Sep 2012, 16:05

lulu píše:Myslela som, že aj povinné očkovania sú viac-menej neúčinné.
Ako to je s nimi?


No tak živé vírusové vakcíny (osýpky, príušnice, ružienka) reálne znížili chorobnosť na tieto kedysi bežné detské choroby až takmer na nulu, ale je otázne, či je to dobre. Ukazuje sa totiž, že prekonanie bežných detských chorôb predstavuje významný ochranný faktor pred rakovinou vo vyššom veku, taktiež pred alergiami a inými chronickými chorobami.

Zároveň matky, čo tieto ochorenia neprekonali, nemôžu na svoje malé deti preniesť imunitu voči nim (alebo len oveľa slabšiu) a tak sú tí najzraniteľnejší vďaka očkovaniu ešte zraniteľnejšími.

Každopádne je imunita po očkovaní výrazne slabšia než po prekonaní divokej choroby.

Neživé vakcíny zase obsahujú zložky, ktoré potláčajú imunitu, takže aj keď možno zvýšia odolnosť voči nejakému vírusu/baktérii (aj to len dočasne), tak zároveň znížia odolnosť voči všetkému ostatnému.

Najhoršie je na tom zložka čierneho kašľa, ktorej účinnosť je fuč už po troch rokoch.

Zároveň treba dodať, že protilátky nie sú zárukou, že človek neochorie, pričom protilátky sú to jediné, čo tieto vakcíny (aj to nie vždy a nie u každého) dokážu vyrobiť - navyše za cenu celkového oslabenia imunity. Skutočná úspešnosť očkovania je pritom úplne neznáma, pretože vakcíny sa netestujú oproti divokej chorobe, ale sa len meria hladina protilátok v krvi, čo nie vždy musí vypovedať o skutočnej ochrane.

Účinnosť očkovania ďalej klesá tým, že sa výskyt príslušných chorôb radikálne znížil. Keď sa totiž človek s daným pôvodcom choroby (patogénom) už nestretáva, neobnovuje sa jeho imunita voči nemu a tak príde o akúkoľvek ochranu z očkovania oveľa skôr, než keby v populácii ešte (hoci v obmedzenej miere) koloval daný vírus či baktéria.

Stačí také vysvetlenie?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Sep 2012, 19:20

ďakujem:)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Okt 2012, 08:53

Ozvalo sa mi asi 5 ľudí, ktorí si chcú objednať vitamín D od Swansonu:
https://www.swansonvitamins.com/swanson ... -ml-liquid

a nestihli to do deadline, čo bol pred mesiacom. Momentálne nemám nič navyše, ale keby sa nazbierali objednávky na aspoň 40 ks, objednal by som ho znovu. Cena pri tomto množstve vychádza na cca 10 € za kus + prípadné poštovné v rámci Slovenska. Záruka do marca 2014.

Ak teda niekto chcete túto zdravú náhradu Vigantolu (v ktorej - na rozdiel od Vigantolu - je len čistý olivový olej + vitD), napíšte mi na mfillo@gmail.com počet kusov, adresu, kam ich mám potom poslať, a prezývku na forum.dojcenie.eu.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 08 Okt 2012, 10:00

Manof:
Ma tak napadlo ... Očkovanie zrejme asi aj spomaľuje vývoj. Je možné, že dieťa neočkované sa bude rýchlejšie vyvíjať? Táto moja druhá má už zuby (od 4,5 mesiaca) a najradšej by už aj behala :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Okt 2012, 10:32

lulu píše:Manof:
Ma tak napadlo ... Očkovanie zrejme asi aj spomaľuje vývoj. Je možné, že dieťa neočkované sa bude rýchlejšie vyvíjať? Táto moja druhá má už zuby (od 4,5 mesiaca) a najradšej by už aj behala :mrgreen:

Je to možné. Očkované deti majú napr. oveľa častejšie oneskorený vývin reči než deti neočkované. Vidím to aj doma...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod lulu » 14 Okt 2012, 10:55

Ča sa týka autizmu, zvykne sa objavovať po MMR-ke vakcíne?
Ako je to s cukrovkou, tá hrozí pri akých vakcínach?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod manof » 15 Okt 2012, 09:39

lulu píše:Ča sa týka autizmu, zvykne sa objavovať po MMR-ke vakcíne?
Ako je to s cukrovkou, tá hrozí pri akých vakcínach?

na jednej besede jedna pani, čo robí s autistami, povedala, že 70% z nich upadlo do autizmu krátko po MMR. Cukrovka rôzne, ale aj po Priorixe býva. I keď aj po iných. Ale ja by som to nechápal tak izolovane. Možno jedna vakcína dieťa načne a druhá ho dorazí. Môžu za to ale obe - nielen tá posledná.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Zdravotná poradňa v súvislosti s očkovaním

Neprečítaný príspevokod Rebe » 27 Okt 2012, 12:07

Manof, mna zaujal ten Vigantolovy substitut. Neviem ci to tu bolo spomenute / nenasla som/, preco je Vigantol bordel? staci link ak je

Este by som sa rada opyatala, ci mas skusenosti s priebehom ovcich kiahni u neockovanych deti. Ludia z okolia ma zavaluju otazkami a argumentami preco ockovat, a teraz konkretne, ze neockovane dieta ma strasny priebeh ovcich kiahni, hlboke jazvy mozu zostat a podobne.
Citala som, ze ockovani maju vacsiu sancu dostat ich v dospelosti, co je neprijemnejsie, ale zase ak to ma slabsi priebeh...
dakujem
Rebe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Okt 2012, 20:53
Počet detí: 1
1. dieťa: Princess
Môj status: Keep fighting

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia