Seriály

debata o všetkom a pre všetkých

Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 17:18

Keďže sme sa s hysterkou rozkecali o seriáloch v téme Knihy viewtopic.php?f=12&t=228&p=15034#p15034
pokračujeme tu. :lol:

hysterka píše:o tak sedem serii, to sa nacakam, kym sa dozviem, koniec :D aby som zacala pomaly citat tie knihy.
Dextera poznam, ten Homeland vyzera zaujimavo.
Teraz pozeram Gilmore Girls - tazka pohodicka :D muz na to nema nervy.
Zo serialov sa mi pacili aj Buffy http://www.csfd.cz/hledat/?q=buffy - ale to bolo davno :D Potom Angel http://www.csfd.cz/film/68983-angel/
Firefly - scify - dost dobre: http://www.csfd.cz/film/69797-firefly/
a este Life http://www.csfd.cz/film/234216-na-dozivoti/
my sme doma dost serialovi, lebo pri nasich detoch, sme film pozerali aj tyzden :/ tak pozerame hlavne serialy - tych 40 min sa da stihnut.


Tie knihy odporúčam, ja ich hltám jednu po druhej - pričom každá má okolo 1000 strán :o , som minule urobila nákup v martinuse a nechala kopu € ... :?
Sú dobré, aj keď som už miestami unavená z toho, ako sa tam furt niečo pokazí, nevyrieši, domotá, niekoho zmasakrujú, ani troška pozitívneho, žiadne vyhranené dobro a zlo (napríklad na rozdiel od Pána prsteňov, alebo Harryho Pottera), na druhej strane to má svoje čaro, že to nie je také jednoznačné (v tejto tretej knihe dokonca súcitím s Jamiem Lannisterom - dvojča kráľovnej Cersei, čo sotil Brana z veže, keď ich prichytil pri krvismilstve, bude to mať chlapec ešte ťažké) a tým je tá kniha istým spôsobom pôsobivá. Žiaden náznak toho, ako to vlastne plánuje ten autor skončiť. Znova spomeniem Harryho Pottera a Pána prsteňov, kde bolo od začiatku vpodstate jasné, ako to skončí....

Dextera sledujem od začiatku, aj keď mám troška pocit, že každou sériou klesá na kvalite, už je to také domotané, inak tiež čítam aj knihy - http://www.martinus.sk/knihy/autor/Jeff-Lindsay/ - sú super, len sa troška - dosť - dejovo rozchádzajú so seriálom, musíš si predstaviť, že ide o dve rozdielne veci :) Napríklad v knihe jeho brat Brandon - či ako sa volá "Mrazákový vrah" - prežije, dokonca v poslednej časti záchráni Dexterovi život, a Debora vie do prvej časti, čo robí Dexter a kým je. Alebo napríklad taká LaGuerta (tá hispánska šéfka), tak tá neprežije prvú časť a Doaks (ten černoch, čo vyletel do luftu pri tom jazere), tak ten zase stále žije, ale je zmrzačený rukou iného masového vraha...atď by som mohla pokračovať... :D

Gilmore Girls, môže byť, presne ťažká pohodička. 8-)
Buffy, Angel, to išlo trocha mimo mňa.
Firefly čaká na disku na pozretie 8-) , milujem film Serenity.
No a ten Life, dík za tip. Damiana Lewisa môžem od čias Bratstva neohrozených, a toto vyzerá sľubne. Pozri si ten Homeland (tiež tam hrá), to je iná pecka seriál, herecký koncert Lewisa a Claire Danes, nemalo to chybu...

No ja som zvykla veľa, veľa pozerať pri dojčení :dojcenie: 8-) a niekedy mám však dojem, že seriál je horší ako film, lebo jedna časť sa pozrieť nedá, to ťahám obvykle maratóny :lol: 8-) Môj muž nie je moc na filmy a okrem toho nemá rad sci-fi a fantasy, ale sem tam niečo so mnou pozrie (kriminálku), napríklad Dextera ..
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 18 Máj 2012, 19:14

:D dobry napad s novou temou :D

ak sa ti pacilo Serenity, tak Firefly sa ti bude urcite pacit. My sme to pozerali opacne, najprv serial a potom film.

ja zas moc nemusim kriminalky, asi preto, ze vsade stale davaju CSI. Dextera som pozerala len prvu seriu, az tak ma to zas nechytilo.
ale zase Castle bol celkom dobry a vtipny a hra tam ten isty herec ako vo Firefly: http://www.csfd.cz/film/252683-castle-na-zabiti/
Mna zas obisiel Harry Potter a Pana prstenov som videla len jednu cast.

Inak neviem si predstavit kojit pri pozerani serialu, my sme mali zo zaciatku problemy a teraz ho zas vsetko zaujima. Ja mam najradsej, ked vecer pospia deti, pozriet si serial v klude pri chipsoch a pive :D

ozaj a zo sitcomov u mna jednoznacne vedie Big bang theory: http://www.csfd.cz/film/234260-teorie-velkeho-tresku/
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Máj 2012, 20:22

uhm, tak v tejto teme mam pocit, ze hovorite nejakym inym jazykom :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 20:44

luciole píše:uhm, tak v tejto teme mam pocit, ze hovorite nejakym inym jazykom :mrgreen:

No, seriálové fanynky 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 18 Máj 2012, 22:42

U mna je Numero Uno Grey s Anatomy...akurat stahujem posledny diel zatial poslednej serie...deti spia, manzel na pive, pohoda, klidek, tabacek :goodjob:
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 22:45

hysterka píše::D dobry napad s novou temou :D
ak sa ti pacilo Serenity, tak Firefly sa ti bude urcite pacit. My sme to pozerali opacne, najprv serial a potom film.
ja zas moc nemusim kriminalky, asi preto, ze vsade stale davaju CSI. Dextera som pozerala len prvu seriu, az tak ma to zas nechytilo.
ale zase Castle bol celkom dobry a vtipny a hra tam ten isty herec ako vo Firefly: http://www.csfd.cz/film/252683-castle-na-zabiti/
Mna zas obisiel Harry Potter a Pana prstenov som videla len jednu cast.
Inak neviem si predstavit kojit pri pozerani serialu, my sme mali zo zaciatku problemy a teraz ho zas vsetko zaujima. Ja mam najradsej, ked vecer pospia deti, pozriet si serial v klude pri chipsoch a pive :D
ozaj a zo sitcomov u mna jednoznacne vedie Big bang theory: http://www.csfd.cz/film/234260-teorie-velkeho-tresku/


Ja mám v telke len STV1 a STV2, naša izbová anténa nič iné nechytá a káblovku, ani satelit nechcem, aj tak tam nič nie je, radšej si pozriem to čo chcem. :) Takže CSI.americké mestá a Castle, Kosti a neviem, čo to ešte beží - to ide mimo mňa. Ale ten Castle vyzerá interesantne...

Sranda s tým pozeraním a dojčením. Nadi bolo jedno čo sa okolo nej deje, keď cucala, napriek hroznému štartu dojčenia (sekcia, neskoré priloženie atď), sa hneď prisávala ukážkovo, takže to bolo super a ja som to dojčenie brala ako jedinú možnosť počas dňa kedy môžem oddychovať (domáce práce som robila keď spala), takže to aj tak dopadlo, ja rozvalená v kresle, decko pricucnuté, v jednej ruke ovládač a veru mi bolo jedno koľko cucá, čím dlhšie, tým lepšie... 8-) :lol: Ale keď už bola väčšia, tak tiež som pozerala len vtedy, až keď zaspala.

Jáj, ja zase Dextera môžem, taký antihrdina, akože už len predstava, že hlavná postava je charizmatický sériový vrah... :lol: Neuverí, kto neuvidí.. ;)
Big Bang theory ma už dosť dlho obchádza a jeho dobrá povesť, ale nechcem sa pustiť do niečoho, čo má tak veľa dielov, času je predsa len pomenej. :)
Ešte som si spomenula, že v minulosti som frčala na Prison Breaku, Heroes... ale tie skĺzli do kŕča.. :?
Pána prsteňov som prvýkrát čítala ešte na výške pred 15 rokmi, keď Peter Jackson ani nesníval, že raz natočí celú trilógiu a dostane zaň kopu Oscarov. Myslím, že je to super, podobné ako Hra o tróny len čistejšie, platonickejšie, čiernobielejšie a viac fantasy... ;)
Harryho Pottera som dlho, veľmi dlho odmietala, liezla mi na nervy celá ta reklama a boom okolo toho, až ma raz kamoška nalomila, že je to super, nech si to prečítam... no a mala pravdu, čítanie HP je pre mňa každoročná povinná jazda a filmy sa mi tiež páčili. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 22:47

tamoulik píše:U mna je Numero Uno Grey s Anatomy...akurat stahujem posledny diel zatial poslednej serie...deti spia, manzel na pive, pohoda, klidek, tabacek :goodjob:

http://www.csfd.cz/film/202534-chirurgove/ totok?
Interesantné... Júj, 143 častí, to by mi dlho trvalo... :) Ale mám dojem, že to kedysi bežalo aj v telke, však?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 18 Máj 2012, 22:50

Ano, presne to, po slovensky to chodilo pod Klinika Grace a po cesky Chirurgove, u nas aj na Prime to chodilo po piatu seriu, dalej uz nie, v USA skoncila vcera osma seria, ale uz podpisali herci natocenie aj deviatej...takze mi odpadol kamen zo srdca :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 22:52

tamoulik píše:Ano, presne to, po slovensky to chodilo pod Klinika Grace a po cesky Chirurgove, u nas aj na Prime to chodilo po piatu seriu, dalej uz nie, v USA skoncila vcera osma seria, ale uz podpisali herci natocenie aj deviatej...takze mi odpadol kamen zo srdca :)

Tak to nedobehnem.. :o Ale verím, človeka poteší, keď jeho obľúbený seriál dostane zelenú.. 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Máj 2012, 08:04

u mňa vedie Teória veľkého tresku, to si proste nemôžem nechať ujsť :lol: :lol: :lol: no a z tých "normálnych" NCIS.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Máj 2012, 08:32

Ja som bola svojho casu zavisla na Gilmore Girls. Siestu a siedmu seriu som stahovala hned jak ju v Amerike odvisielali, aj v noci ked bolo treba :). Ten serial je taka pohoda, cely je taky pozitivne ladeny, a ja som ho dokalaza pozerat furt dokola, ked to niekde v telke davali. Taktiez Desperate housewives som tak pozeravala minuly rok, ale to ma uz prestavalo bavit. Dnes sa na tym pousmejem a vidim to skor ako stratu casu. Telku nepozeravam vobec a ani mi v najmensom nechyba..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 19 Máj 2012, 08:56

carodejnica píše:
Jáj, ja zase Dextera môžem, taký antihrdina, akože už len predstava, že hlavná postava je charizmatický sériový vrah... :lol: Neuverí, kto neuvidí.. ;)
Big Bang theory ma už dosť dlho obchádza a jeho dobrá povesť, ale nechcem sa pustiť do niečoho, čo má tak veľa dielov, času je predsa len pomenej. :)
Ešte som si spomenula, že v minulosti som frčala na Prison Breaku, Heroes... ale tie skĺzli do kŕča.. :?
Pána prsteňov som prvýkrát čítala ešte na výške pred 15 rokmi, keď Peter Jackson ani nesníval, že raz natočí celú trilógiu a dostane zaň kopu Oscarov. Myslím, že je to super, podobné ako Hra o tróny len čistejšie, platonickejšie, čiernobielejšie a viac fantasy... ;)
Harryho Pottera som dlho, veľmi dlho odmietala, liezla mi na nervy celá ta reklama a boom okolo toho, až ma raz kamoška nalomila, že je to super, nech si to prečítam... no a mala pravdu, čítanie HP je pre mňa každoročná povinná jazda a filmy sa mi tiež páčili. :)



Heroes a Prison Break sme tiez pozerali, ale presne ako vravis, uz natahovali az prilis nasilu. Podobne ako Lost.
Ja som tiez taka, ze privela reklamy ma skor odradi ako prilaka. Podobne ako Twilight. A mozno si Harry Pottera precitam neskor s detmi :)

Teoria velkeho tresku je skvely, kratucky uplne relaxacny sitcom. Pacil sa mi ovela viac ako Priatelia a How I meet your mother - to som ani nedopozerala.

Ja som kedysi citala Hobbita, pacil sa mi ale k Panovi prstenov som sa uz ani neviem preco nedostala. Potom som zacala citat ine veci, a na toto uz neozostal cas.

Teraz mozno vyzeram tak, ze nic nerobim, len sedim pri telke a pozeram od rana do vecera serialy :D
ale treba aj vypnut a neriesit len rodicovstvo a materstvo - podla mna :D

inak zase budem offtopic :D ale uplne najlepsia kniha, ktoru som zatial citala bol. 1984 od Orwella
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Máj 2012, 14:07

hysterka píše:Heroes a Prison Break sme tiez pozerali, ale presne ako vravis, uz natahovali az prilis nasilu. Podobne ako Lost.
Ja som tiez taka, ze privela reklamy ma skor odradi ako prilaka. Podobne ako Twilight. A mozno si Harry Pottera precitam neskor s detmi :)
Teoria velkeho tresku je skvely, kratucky uplne relaxacny sitcom. Pacil sa mi ovela viac ako Priatelia a How I meet your mother - to som ani nedopozerala.
Ja som kedysi citala Hobbita, pacil sa mi ale k Panovi prstenov som sa uz ani neviem preco nedostala. Potom som zacala citat ine veci, a na toto uz neozostal cas.
Teraz mozno vyzeram tak, ze nic nerobim, len sedim pri telke a pozeram od rana do vecera serialy :D
ale treba aj vypnut a neriesit len rodicovstvo a materstvo - podla mna :D

inak zase budem offtopic :D ale uplne najlepsia kniha, ktoru som zatial citala bol. 1984 od Orwella


Ja pozeranie filmov a seriálov tiež beriem ako ventil. A zároveň koníček. Nič mi nerestne hlavu tak, ako dobrý film, seriál, alebo kniha - niekto zase relaxuje pri fyzickej práci, pri ručných prácach (neznášam ručné práce, som grambľavá, to skôr motyku do ruky :lol: )
Veľa som takto pozerala filmy a čítala knihy pri dojčení. Inak klasickú telku - myslím programy a relácie nepozerám, to tiež pokladám za stratu času. Aj tak mám len STV1 a 2 (a aj to len kvôli tomu, že ak už musím platiť koncesionárske poplatky, nech to mám doma zapojené, sem tam pozriem správy),

Orwela som, žiaľ, nečítala, ale mám to v záložke "povinná jazda", takže raz k tomu dôjde. Inak včera som konečne dočítala tretiu knihu zo série Píseň ledu a ohne (Hra o trony), no fajné zvraty, jednu vec ti môžem prezradiť, lebo to sa dalo asi aj predvídať, na konci sa stal Jon Sníh, veliteľom Nočnej hliadky, samozrejme tomu kadečo predchádzalo, ale potešilo ma to, on je super postava. 8-)
A dnes som sa dozvedela, že v júni vyjde v češtine 5. časť - Tanec s draky http://www.martinus.sk/?uItem=128176 , tak sa tešííííím.
Harry Potter je super, zo začiatku je to také detské a potom naberá na temnote, je fakt pravda, že by to mali čítať deti postupne, ako ide dej. Každá kniha je vlastne jeden rok, respektíve školský rok na strednej škole čarodejníckej. Takže prvá kniha v 12 rokoch, až po siedmu v 18-tich.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 20 Máj 2012, 18:06

carodejnica píše:Harry Potter je super, zo začiatku je to také detské a potom naberá na temnote, je fakt pravda, že by to mali čítať deti postupne, ako ide dej. Každá kniha je vlastne jeden rok, respektíve školský rok na strednej škole čarodejníckej. Takže prvá kniha v 12 rokoch, až po siedmu v 18-tich.


:D tak dik za info, aspoň budem vedieť, kedy ho ma zacčť dávať deťom :D
ja som kedysi stále niečo čítala, teraz ak stihnem prečítať 2-3 knihy do roka, je to úspech.
Seriály beriem ako nutne odreagovanie - aby mi z toho materstva nepreplo ;)
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Jún 2012, 18:53

ahojte,
tak pozeram siedmu seriu Gilmoriek a musim povedat, ze mi nejak zacinaju liezt hore krkom :roll:
K Rory sa mi tiez viac hodil Jess nez Logan, no a Lorelai - co zas mota s tym Chrisom :D
no hruza :D
uz to chcem dorazit, nech mozem prejst na Hry o trony :D
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod babiola » 27 Jún 2012, 15:58

baby! ja ked som prenasala - serialy, to bolo moje!!
ale ze ake? :))

vsetky BBC miniserialy - romanticke ale tak, ze moj manzel videl jeden a uznal, ze je to drsna romantika :))

takze:
Jane Eyre - BBC spracovanie

a potom vsetko od Jane Austen spracovane BBC (Emma, Sense and Sensibility....)

Crimson Petal and the White - vyborna atmosfera stareho anglicka

Downton Abbey

North and South

uz len cas to pozerat....to bol zivot...s tym megabruchom...vylozene nohy a seriaaly cele dni :))
babiola
 

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod babiola » 27 Jún 2012, 16:01

jo, tak to bolo vyslovene tehotenske, romanticke, ale inak klasiky, co mam napozerane:

dexter

a vtipne kratke:
modern family
IT crowd
how i met your mother
big bang theory
family guy
manzel teraz kazdy vecer pozera na sluchadkach black books a nahlas sa rehoce..
babiola
 

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 03 Júl 2012, 11:22

carodejnica
tak musim povedat, ze druha seria Hry o trony je vyborna - este lepsia ako jednotka...
uz sa nemozem, aby bol vecer a deti pospali :D
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Júl 2012, 13:55

babiola -
Veru s tou Austen a Janou Eyre si mi trafila do nôty, to aj ja môžem :)
Janu Eyre - myslíš túto ? http://www.csfd.cz/film/228551-osudova- ... ny-eyrove/ - ak myslíme obe tú istú, tak toto je geniálna verzia, milujem ju!
A zrejme aj tuším, ktoré BBC verzie Austenovej máš na mysli - Vyznání Anny Elliotové, Northangerské opatství.. atď...
... inak tento seriál je údajne tiež dobrý dobrý http://www.csfd.cz/film/80184-tenant-of ... -hall-the/
No a samozrejme DEXTER júúúj, milujem ho, sa neviem dočkať septembra, kedy začne nová séria, aj keď vtedy budem mať iné starosti (15. augusta čakám bábo), ale skúsim poťahať a popozerať...
Tieto vtipné, krátke seriály išli mimo mňa - videla som len IT Crowd, super - ale zas nemám toľko času a to sú dosť nekonečné seriály...

hysterka -
si predstav, že ja som tu druhú sériu Hra o trony, ešte ani poriadne nevidela, aj keď ju mám v PC, ale ja frčím teraz na knihách, práve čítam už piatu "Tanec s draky"... no a fakt sa nestačím diviť ako sa to tam všetko domoce a kam to vlastne speje... :? :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 07 Júl 2012, 16:35

carodejkaaaa

dopozerala som druhu seriu - no som z toho uplne paf :D
prva seria ma chytila az ku koncu, ale tato dvojka je super od zaciatku do konca.
neviem, koho milujem viac, ci Robba, alebo Jona Sneha alebo Khalisiu :D

keby tie knihy neboli take strasne drahe, tak sa na nevrhnem.

ozaj, preco Tyrona - neocenili, ze to ze tak dobre bojoval a vlastne zachranil mesto?

Aj Aria bola dobra - myslim, ze ona to este zmota s tym kovacom - synom krala.

http://www.facebook.com/GameOfThrones/p ... 2927407734
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Júl 2012, 17:33

Carodejka - ten Homeland bol aj v čestine?
dopozerali sme Hry o trony a teraz nemame co pozerat
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Júl 2012, 16:11

hysterka píše:carodejkaaaa
dopozerala som druhu seriu - no som z toho uplne paf :D prva seria ma chytila az ku koncu, ale tato dvojka je super od zaciatku do konca. neviem, koho milujem viac, ci Robba, alebo Jona Sneha alebo Khalisiu :D keby tie knihy neboli take strasne drahe, tak sa na nevrhnem.
ozaj, preco Tyrona - neocenili, ze to ze tak dobre bojoval a vlastne zachranil mesto?
Aj Aria bola dobra - myslim, ze ona to este zmota s tym kovacom - synom krala.

No ja som si knihy vydupala, akože k narodeninám (dnešným) a pôrodné :lol:, no a vzhľadom k cene sa asi s zaobídem tieto Vianoce aj bez vianočného darčeka.. :lol:
Už som to písala, ja som druhú sériu poriadne ani nevidela, takže väčšinou mám info z kníh. No, Tyrona sa tak trochu chceli jeho rodina zbaviť, hlavne Cersei a aj jeho otec ho tiež nemal moc v láske. Mne sa celkom zapáčil - si predstav - aj Jamie (ten, čo sotil Brandona), dosť sa mu v knihách venoval priestor... No samozrejme Jon Sneh, ten nemá chybu .. Robba radšej nekomentujem, ten to bude mať ešte ťažké, chlapec :cry: ... a Brandon má mimoriadne zaujímavú dejovú líniu, najviac mystickú... Cesty Arye a Grendona (kováča) sa rozídu, tak neviem, či sa dakedy ešte stretnú... A vôbec netuším čo je s Rickonom (najmladším Starkom), čítam 5 časť Tanec s draky a vôbec niet o ňom ani zmienky, oni sa rozdelili s Brandonom, každý šiel iným smerom. Danaerys je super postava, ale urobí si strašne veľa nepriateľov...

hysterka píše:Carodejka - ten Homeland bol aj v čestine? dopozerali sme Hry o trony a teraz nemame co pozerat

Nie, nie je v češtine. Teda pokiaľ viem, dabuje sa len vtedy ak ide do našej TV, alebo ak vyšlo na DVD (http://www.csfd.cz/film/291496-homeland/ - tu sa dá zistiť, či sa pripravuje DVD, ale ako pozerám tak nie).
Inak zrovna to teraz pozeráme s mužom. On prvý a ja druhý krát, s titulkami, dá sa a je to riadna šupa aj teraz na druhý krát. Ako stojí to za to. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Júl 2012, 20:16

Emmy Awards 2012: Game Of Thrones - 11 nominácii, Homeland - 9 nominácií - plus jedna nominácia sa ušla aj Dexterovi...:)
http://serialy.kinema.sk/2012/07/emmy-a ... ent-page-1
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod hysterka » 27 Dec 2012, 19:06

ahojte, nejak to to zakapalo.
dajte tip na nejaky dobry seriál. Dopozerali sme druhu seriu Homelandu, vsetko co sa dalo z Castla a Kravatakov a teraz akosi nic pozeratelne nemozme najst. Uz sme asi rozmaznany :D
Zacali sme aj Fringe - ale ako si eeee nic moc.

Takze ak mate nejaky kvalitny tip sem s nim :)

a pripadne aj na film :)
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Seriály

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Dec 2012, 19:18

hysterka ja momentálne frčím na tomto http://www.csfd.cz/film/69797-firefly/ - škoda, že je len jedna séria zavŕšená filmom Serenity... ale možno aj našťastie, aspoň z toho nie je fraška .. :)

fringe ani mna moc nenadchol, škoda dobrého námetu, prišlo mi to ako premárnená šanca..

čo hovoríš na druhú sériu homeland? páčila sa? mne veľmi, furt neviem, čo si mám o brodym myslieť, žeby predsa? ale carrie sa nikdy nemýli,.. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron