Detox počas dojčenia

debata o všetkom a pre všetkých

Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod TIA » 31 Mar 2012, 21:17

Už som tu niekde na fóre čítala, že detox by sa počas dojčenia robiť nemal. Je to naozaj tak? Vylučujú sa tie toxické látky do mlieka? Teda, sú rôzne druhy detoxikácie organizmu.. . Taktiež sa chystám k zubárovi a nechám si vymeniť plomby, mám aj zo dve amalgámové, može to byť problém?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2012, 22:03

Otázka detoxikácie je otázkou, ktorá sa netýka dojčenia. Matka by si mala naštudovať alebo sa obrátiť na odborníkov, ktorí jej odporučia formu detoxikácie šetrnú k jej organizmu, ale nie kvôli dojčeniu, ale kvôli tomu, že by sa toto malo robiť naozaj so správnymi vedomosťami.
Inak sú detoxikácia, chudnutie alebo iné oblasti - aj výmena plomb u zubára kompatibilné s dojčením.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Apr 2012, 16:15

Klemka, ďakujem za odpoveď ;)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod ala277 » 12 Jún 2012, 00:56

Cetla jsem, ze vymena plomb pri kojeni , ale nejen pri nem je dost nebezpecna, ze se do tela uvolni velke mnozstvi rtuti. Jenze mam amalgamove vyplne a dost me trapi, ze tartut jde nejspis do mleka . Tak si rikam, ze jednou by sla vetsi davka, za to potom uz treba skoro nic akdyby jsme pak udelali nejaky detox na tezke kovy.... Co myslite? kdyz se poradim se zubarem, rekne asi, ze je to v pohode, ale je to chlap a kojeni neresi. Dokonce nad tim spekuluju tak moc, ze si rikam, ze par zubu obetuju,cca 4 stolicky, ale to je asi blbost. Shira Ty by jsimohla vedet vic. Prosim o radu
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2012, 12:27

http://primar.sme.sk/c/4117343/amalgam- ... stach.html tam je taký všeobecný článok, v podstate by som k tomu napísala podobné veci.. v článku sa píše, že sa amg nemá vymieňať u tehotných alebo dojčiacich žien. k tomu by som povedala asi toľko - nevymieňať, pokiaľ nie je na zube s amg plombou prítomný kaz. pokiaľ áno, kazy by mali byť ošetrené najlepšie ešte predtým, než sa dieťa narodí. bakteriálna flóra sa prenáša z úst matky do úst dieťaťa. skôr či neskôr sa prenesie.. potom sa celý cyklus opakuje- ak má matka pokazené zuby, prenesie na dieťa, zvaľuje sa to na genetiku, ale kaz je infekčné ochorenie, musia byť prítomné aj baktérie aj povlak, aby kaz vznikol. ak je bakteriálna flóra v ústach v poriadku, kazivosť je nízka aj pri pár hygienických prehreškoch. naopak, ak je vysoká aktivita kariogénnych baktérií, vznikajú kazy veľmi ľahko.. takže kaz má vždy vyšší negatívny dopad, ako samotné odstraňovanie amalgámu . s amalgámom je to podľa mňa podobné ako s užívaním alkoholu, kávy, liekov počas dojčenia...
detox- pri tom si viem predstaviť taktiež rozličné názory, ale osobne neverím tomu, že by detox fungoval tak dobre, že odrazu nastane masívne vylučovanie zdravie ohrozujúcich látok do mlieka, ktoré tam doteraz neboli.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Detox počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2012, 12:40

http://arnika.org/rtut-2
amalgám je relatívne bezpečná zlúčenina ortuti.. čo už ja mám hovoriť, ked aj v tehotenstve aj pri dojčení vyvrtávam amalgámy na dennom poriadku v pomerne značných množstvách. v stomatologických kruhoch sa skor popisuje škodlivosť amalgámu počas jeho spracovania (ortuťové výpary)- zakázané je miešať ho ručne, už sa dodáva v kapsliach, ktoré mieša prístroj. predtým sa sypal prášok a kvapla ortuť a sestrička zamiešala v miske... prebytky ortuti sa "vyžmýkali" do jelenice. amalgám už používame zriedka, skoro vobec..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron