Bludy o dojceni

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod didulka » 18 Jan 2012, 14:09

Charlie vsak jej povedz, ze jasne, davam umelak. Ja som takto rok klamala, ze davam vodicku z aventackej flasky. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Jan 2012, 14:42

JankaMich píše:Pekne.
Volakedy, ked som este citala babetko.sk, bola Luba Lapsanska uvadzana ako laktacna. Napr. z jej prispevkov viem, ze tvaroh vie velmi dobre pomoct pri nabehu na zapal prsnika, co mam osvedcene este pred absolvovanim Mamily (i dnes to doporucim ako doplnok ku normalnemu protokolu).

Sú rôzne pohľady na riešenie problémov s dojčením. Ja som sa stala poradkyňou Mamily a certifikát Mamily ma odborne zastrešuje informáciami, ktoré pochádzajú od dr. Jacka Newmana. Nerobím si ilúzie, že sa v ničom nikdy nemôže mýliť, ale som hlboko presvedčená, že jeho filozofia má zmysel, vychádza z dôkladného pozorovania národov, ktoré dojčia prirodzene a jeho prístupy k riešeniu problémov vychádzajú z toho, čo dokazujú vedecké štúdie, ktoré sú základom pre jeho prístup v každej jednej oblasti. V praxi vidím, ako jeho informácie skutočne dávajú zmysel a zaberajú. Aj preto sa snažím pri poradenstve držať sa jeho informácií, ako poradkyňa Mamily to v podstate mám "povinnosť" robiť. Tvaroh vo svojom protokole o zápale prsníka a zablokovaných mliekovodoch Newman neuvádza. A má na to dobré dôvody, pre ktoré to neodporúča. Máme lepšie prostriedky a techniky ako pomôcť mamičke s týmto problémom...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod didulka » 18 Jan 2012, 15:23

Moj muz sa strasne smial tomu, ze najvacsi odbornik na dojcenie je muz. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Jan 2012, 15:28

didulka píše:Moj muz sa strasne smial tomu, ze najvacsi odbornik na dojcenie je muz. :-D

to je len predsudok,ze to musia vediet len dojciace zeny...to nam na kurze vysvetlovali,ze nie su dolezite vlastne skusenosti,ale odborne vedomosti...preto moze byt laktacna poradkyna aj muz....no na slovensku trocha nerealne,lebo si predstavte,ze k vam pride chlap, ako by sa zatvaril vas manzel,? :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 29 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Jan 2012, 17:39

Ja o jednom chlapovi teda viem, co by uz aj do poradenstva na slovensku mohol pichnut :lol: a nieje to ten moj :mrgreen:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 20 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod didulka » 18 Jan 2012, 17:42

Podla mna ten moj by mohol robit minimalne propagatora. Hlavne ked je v spolocnosti po 2 deci vinka, vtedy vie najviac recnit o dojceni. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Jan 2012, 18:16

didulka no sa tu smejem :-D wsi totiž neviem predstaviť chlapov pri pive ako sa bavia o dojčení :-D :-D tak to musi byť ine psycho :-D v dobrom samozrejme
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 15 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod estterka » 18 Jan 2012, 18:35

som to uz pisala do inej temy,ale vrcholom co som tu zazila je asi moja kamoska,co 11 mesiacov uspesne dojci(jankamich sofiu myslim,co sme jej radili) a su socialne slabsia rodina,tak jej lekar dal dve krabice mlieka umeleho a jej je to luto vyhodit,tak to rano dava dcere...a vobec jej to nepride divne..no skoda,ze mne to nedali,by som im to tam vysypala rovno na hlavu asi..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod luludi » 18 Jan 2012, 18:54

musim pochvalit mojho manzela, lebo on kazdemu kolegovi/kolegyni v praci, ktori cakaju babatko pravidelne hovori o vztahovej vychove, spolocnom spani, dojceni a noseni. Uz tolkym ludom odporucil mamilacku knihu o dojceni. Na :dojcenie: neda dopustit! :love:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 20 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Ludka » 18 Jan 2012, 19:16

Ked sme pri bludoch, dnes kamaratku vytocil ortoped. Ktory sa jej venoval a daval lekcie o dojceni. Ako ma mat flasu s cajom, a cumlik na vysetreni, aby babatko neplakalo. Vobec sa nedozvedela ci je maly v poriadku, ale lekciu dostala. :roll:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 18 Jan 2012, 20:19

Ano Ludka, aj mne sa to stalo, tiez som z ke ..asi ten isty ortoped :D :D Mala plakala, Tak mi povedal, nech nabuduce ( to mala mať 4 měs.) Donesiem aj cumel a cajik, aby sim ju ukludnila..Haha normalne stres som mala z toho, ze věd čaj nepije a cumel nechce...no nic prisli sme s hrkalkou, mala bola kludna..asi sa zlakla co pocula :D
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Jan 2012, 22:57

lenkaa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vejula, moj muz sa na pive veru uz o dojceni bavil, nedavno daval "kvapky" kamaratovi za cumel a vadil sa s nim o spolocnom spani, xixi
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 15 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 20 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Ludka » 19 Jan 2012, 10:28

Amarelka, asi to bude ten isty v Novej nemocnici v podzemi ma ambulanciu, Objedna 10 mamiciek na rovnaku hodinu a potom musis cakat 2 hodky. Tak?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Jan 2012, 11:19

Vejula, musím povedať, že aj muž sa s kamarátmi baví o dojčení na pive, normálne máme v partii viac detí naraz v rozpätí jedného roka, takže si o problémoch pohovoria, ale nie dlho, lebo môj manžel to neznášal, keď niekto hovoril o deťoch rozprávky a teraz sa prichytil, že aj on "dristá"...dáva si preto pozor, aby rečami zbytočne nenudil...a takmer všetci sú nespavci, ha, ha...takže soboty po neprespatých piatkoch sú ťažké...ale, čo sa týka dojčenia, mne na gastre povedala doktorka, že do dvoch rokov ostáva MM hlavným zdrojom výživy a minimálne hlavným zdrojom bielkovín a vápnika, to preto, lebo som sa sťažovala, že malý nezje veľa z mliečnych výrobkov....no a čo sa týka fľaše máme taký zážitok...boli sme na USG pre podozrenie na reflux po treťom mesiaci, lebo málo priberal a keďže Martinko sa zaujímal odjakživa o okolie, vedela som, že dojčiť sa kvôli vyšetreniu v prítomnosti takého lákadla a sondy nebude, tak som zobrala fľašu s vodou, ale martinko ju vypľúval a usmieval sa na doktora, tak ten len konštatoval, že len koketuje s kolegyňami a keby jedol ako on/ bol fakt tučný/, tak tu ani nemul byť...vyšetrenie neurobil, ale bolo jasné od začiatku, že reflux to nebude, lebo nemal na to klinické príznaky.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 28 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Jan 2012, 14:52

luciole anna tak chalpi sa od vas riadne "nakazili" Tak pre mojho je toto čisto ženska zaležitosť. Dojčenie a všetko s tym spojene nechava na mojom uvaženi. Nejako tieto veci nerieši. Minule sice čosi take zadrel že by sme pomaličky mohli začať odstavovať. Ale podla mna by sa až potom prebudil ked by sa nemohol vyhovarať ma to že musim uspavať ja alebo v noci neplače lebo hned dostane cicik
A druha vec je že sice o tom hovori, ale keby som mu povedala že ok, ale ked sa maly zobudi ty maš na starosti aby si ho uspal, tak by velmi rychlo sklapol :-P
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 15 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Jan 2012, 14:53

vejula píše:luciole anna tak chalpi sa od vas riadne "nakazili" Tak pre mojho je toto čisto ženska zaležitosť. Dojčenie a všetko s tym spojene nechava na mojom uvaženi. Nejako tieto veci nerieši. Minule sice čosi take zadrel že by sme pomaličky mohli začať odstavovať. Ale podla mna by sa až potom prebudil ked by sa nemohol vyhovarať ma to že musim uspavať ja alebo v noci neplače lebo hned dostane cicik
A druha vec je že sice o tom hovori, ale keby som mu povedala že ok, ale ked sa maly zobudi ty maš na starosti aby si ho uspal, tak by velmi rychlo sklapol :-P

moj ma na to vsetko jednoduchu odpoved ...ty si na materskej..... ;)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 29 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Jan 2012, 14:59

hihi tak asi by som tiež tak skončila on by mi zas povedal. Dobre vstanem k nemu ale ty rano vstavaj do roboty :-D no ale myslim že ja keby ja som k malemu v noci vstala, ale nechcela by som mu dať cici to by boli vresky, takže by bol nevyspatý tak či tak :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 15 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Jan 2012, 15:12

Moj muz ma taku teoriu "troch ceckov". Ze z dlhodobeho pozorovania dospel k tomu, ze treti cecok Saru uspi. Akoze jeden, druhy a zase prvy. Vzdy vecer ma kontroluje, co jej naozaj davam 3 cecky. Minule to rozpraval na zure kamosom. Som sa skoro pocurala od smiechu.
A ked nieco robim a Sara ma bije vankusom, ze chce cicku tak pride, zoberie ju na ruky a povie: Neboj, tato ti vybavi cicku a Sara sa z toho velmi tesi. Lebo ma akoze hresi, ze jej nechcem dat cici.
Ked sme mali debatu o clanku vo vitalite, ze cez noc sa nema dojcit, tak bol zasadne proti. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 19 Jan 2012, 21:08

Ludka presne tak, to bude on... 8-)
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2012, 20:22

Norika píše: moj ma na to vsetko jednoduchu odpoved ...ty si na materskej..... ;)

ha ha ha ha
inak k tomu článku... v súvislosti s tým, kto vstáva k dieťaťu a kto do roboty :mrgreen: ja by som bola veľmi rada, keby to tak fungovalo, že dojčí sa večer a ráno a v noci sa spí, lenže tak to nefunguje :-| my sa spolu s malým nevyspíme.. ja nedokážem spať vedľa neho a vobec, ked je pricucnutý. už to je úspech, že sa v núdzi poležiačky nadojčí a nemusím stále sedieť, lenže ked zaspí aj tak ho idem preložiť, lebo nemám kde spať :( keby bolo miesto na prisunutie postielky, bolo by ideálne. moj muž to tak aj plánoval ale ja som potom špekulovala že načo, a kúpila som si fajné kreslo a vstavanú skriňu.. tak mi treba, som teraz v kresle a postielka sa vedla postele nezmestí kvoli skrini :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod tina » 27 Jan 2012, 21:20

aj ja by som bola velmi rada, keby to tak fungovalo...noc prespat, to si uz ani nepamatam. My mame aj postielku prisunutu k posteli uz od malicka spime spolu, a nevyspime sa. Ked nevladzem a len poleziacky ho kojim, nevie sa dobre prisat, a potom kazdu chvilu je hore a knuci. Ked sa hned posadim, da sa to prezit s dvoj-troj hodinovymi intervalmi, akurat ma to preberie, asi aj ta jeho vaha.... ticho zavidim vsetkym, co poleziacky v polospanku dojcia, ze o tom skoro nevedia
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Jan 2012, 19:47

tina píše:aj ja by som bola velmi rada, keby to tak fungovalo...noc prespat, to si uz ani nepamatam. My mame aj postielku prisunutu k posteli uz od malicka spime spolu, a nevyspime sa. Ked nevladzem a len poleziacky ho kojim, nevie sa dobre prisat, a potom kazdu chvilu je hore a knuci. Ked sa hned posadim, da sa to prezit s dvoj-troj hodinovymi intervalmi, akurat ma to preberie, asi aj ta jeho vaha.... ticho zavidim vsetkym, co poleziacky v polospanku dojcia, ze o tom skoro nevedia

preto je tak dolezite, zacat uz od zaciatku...aj s bezproblemovym dojcenim :( ,ale ako vieme,realita je ina....

ja sa snazim kamaratky presviedcat,aby kontaktovali poradkynu...ale su skepticke a boja sa platenia..a tak sa same trapia
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 29 dní

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 31 Jan 2012, 23:13

neviem ci sa mi to zdalo alebo som si to len namyslala ale niekto tu niekde na fore dal recnicku otazku ze ako funguje kojenie v muslimskom svete. tak som si len tak zo srandy pozrela ze co a ako a oni to dokonca maju v korane ze sa ma kojit 2 roky. a ak matka kojit nemoze tak otec musi zohnat niekoho ineho kto bude kojit ich dieta ;-P ... no ale potom tam je aj dodatok ze ak dieta skor odstavia ze to nie je hriech nech sa neboja.... to len tak pre zaujimavost :-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 1 deň

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Feb 2012, 18:56

to ma prekvapilo :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Bludy o dojceni

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Feb 2012, 23:45

No mňa mi skôr zaujímalo ako to funguje s tou dojkou---neviem si predstaviť dojčenie na požiadanie...ale to je asi problém tých ortodoxných, moja známa- zubárka sa zoznámila na dovolenke v Tunise s miestnou stomatologičkou, takže navštívila jej pracovisko na klinike, ženy ošetrovali iba ženy a dokonca chlap mohol odmietnuť ženu kvôli chrupu, ak jej napr. zapachalo z úst, amalgámy samozrejme nepoužívali...v našom svete asi nereálne...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 28 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron