Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

debata o všetkom a pre všetkých

Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Nov 2011, 01:14

Kedy možno vymeniť dieťaťu v izbičke klasickú posteľ za poschodovú posteľ ? (myslím tú úplne vysokú, nie stredne vysokú)

Záleží to od veku, alebo od individuality dieťaťa? Ak máva ešte raz za čas desivé sny, že sa zobudí , vstane s postele a chodí plačúc po izbe, nemôže sa stať, že v prípade poschodovej postele by si dieťo strhnuté zo sna, neuvedomilo že je vysoko a mohlo by spadnúť? Alebo také dieťa si to už vie zapamätať, že je vo výške aj keď sa vytrhne zo spánku?

Izbičku má malú, zachvíľu bude treba písací stôl a kvalitnú stoličku a niet tam takto miesta, ledva ledva sa pomestí nábytok už teraz.

Samozrejme že by sme kúpili tú posteľ opatrenú cca 30-35 cm zábradlím po okrajoch, ale tam kde je rebrík nahor, tam na konci je logicky voľný priestor a žiadne zábradlie. Postačí to?

Ďakujem za názory.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Nov 2011, 01:49

Neviem kolko ma mala rokov a predpokladam, ze sa este dojcite. MOje odporucanie je mat malu co najblizsie pri sebe do casu, kym sa sama prirodzene neodstavi. Zvycajne to byva vo veku 3-4 rokov. To by mal byt zaroven aj signal, ze presla stupnom osamostatnovania sa a nepotrebuje mat mamicku natolko(fyzicky) pri sebe.
Najlepsou z moznosti by bolo, kedze ma aj malu izbu, nechat ju spat u vas v spalni co najdlhsie a detsku izbu vyuzivat len cez den. Urcite by to aj pre malu bolo prijatelnejsie. Ked sa odstavi a bude to pre vas tak lepsie, moze tam mat svoju vlastnu postel - nech je blizko vas, ale nech mate vacsie sukromie.
Co sa tyka poschodovych posteli, z praktickeho hladiska su narocne na udrzbu - vymena bielizne, plachty, taktiez davanie hore/dole dietata, ked je chore, pocikane, atd...Toto opat hovori za to, pockat s tym na skolsky vek, ked je dieta uz dobre samoobsluzne.
Co sa tyka desivych snov, strachov, atd...tieto nevznikaju, pokial je dietatko odmala pri mamicke. Toto je prave nasledok separacie. Su to najprirodzenejsie instikty mat strach, ked sme sami. V minulosti napriklad ludia nikdy nespavali sami - spali bud pri rodicoch, pri surodencoch alebo manzeloch. Urcite nie je riesenim napr. zazinat v noci lampicku - je to negativne ovplyvnovanie vysku melatoninu a tym dochadza k nedostatocenmu oddychu a inym negativam. Jedinym spravnym riesenim pri nocnych desoch je nespat sam.
Dufam,ze sa vam to podari uspesne zmanazovat :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Nov 2011, 21:28

Mna zaujíma odkedy je cca vhodne dat k našej posteli normalnu postel aj pre malého. Kedy uz deti su zrele na tuto alternativu. Treba kupit nejaku so zabranou? Zatiaľ sme na 1manzelskej posteli a zabranu mame prirazenu postielku.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Nov 2011, 01:26

Neznala veci, som prve dve dcerky odstavila cca v 27 mesiacoch a vlastne okamzite isli do svojich novych posteli, normalna velkost, bez zabradlia. Boli v pohode, bolo to pre nich nieco nove, citili sa velke. Ta starsia ako babo byvala v postielke vedla mojej postele a pre nu zmena nebola taky problem. Mladsia uz travila so mnou v posteli viac casu a viditelne som jej pri zaspavani na novej posteli chybala, musela som si k nej vecer lahnut. Dnes by som to riesila jednoznacne - pockala by som si, kedy by same chceli, a vzdy by mali pristup aj k mojej posteli. To, ze to starsej nerobilo problem nie je podla mna uspech, ale opacne. Bohuzial, niekedy sa clovek musi ucit na vlastnych chybach.
S najmladsou som konecne normalne spolu v posteli a teraz by som si nevedela predstavit, ze by spala sama, hlavne pokial by vedela, ze som niekde blizko. Ale kazdym dnom je samostatnejsia a predpokladam, ze ked sa odstavi, tak budu pre nu postel pri sestrach zaujimavejsia ako mamina :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Nov 2011, 19:39

JankaMich: no neupresnila som. Dcéra má čerstvo 6 rokov. A desivé sny nikdy nemávala, pokiaľ bola bábetko. To prišlo až životom, televízorom, rozprávkami a podobne.Postieľku mala od narodenia svoju, pretože nielen mne to vyhovovalo, ale ona aj vyžadovala byť sama, inak sa rovnako nevyspala ako my rodičia. Mne ide o to, či tu má niekto skúsenosť s tým, že dieťa ak sa v noci zobudí, či už vie v tomto veku si uvedomiť, že sa nachádza 2 metre vo výške a nemožno len tak z postele zostúpiť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Nov 2011, 22:45

Moja najstarsia spi na vyvysenej (cca1.2m) posteli asi od 7mich rokov, bez problemov. Na normalnej posteli sama v izbe bola cca od 3.5roka. Rebrik ma pri nohach zboku, to tiez nie je ziaden problem. Postel je dost siroka, asi 90cm, to je tiez velmi dobre, ma sa kde vrtiet.
Deti, aj ked su niekedy namesacne, z postele nepadaju, ale z nej normalne zlezu. Ide skor o to, ako casto k nej v noci chodievas - napr. ci je casto chora, alebo ju davas cikat, napravas perinu atd... Myslim, ze ak si doposial nemala problemy, ani teraz by nemali byt.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Nov 2011, 03:18

JankaMich píše:Moja najstarsia spi na vyvysenej (cca1.2m) posteli asi od 7mich rokov, bez problemov. Na normalnej posteli sama v izbe bola cca od 3.5roka. Rebrik ma pri nohach zboku, to tiez nie je ziaden problem. Postel je dost siroka, asi 90cm, to je tiez velmi dobre, ma sa kde vrtiet.
Deti, aj ked su niekedy namesacne, z postele nepadaju, ale z nej normalne zlezu. Ide skor o to, ako casto k nej v noci chodievas - napr. ci je casto chora, alebo ju davas cikat, napravas perinu atd... Myslim, ze ak si doposial nemala problemy, ani teraz by nemali byt.


Ďakujem za odp. Nie, nebýva často chorá, väššinou prespí celú noc, perinu nenaprávam, len ak náhodou ja sa zobudím a idem pozrieť. Plánujem tú posteľ z obchodu so žltomodrým logom, čo má aj dosť vysoké zábradlie okolo postele, a dole by som chcela jej dať nábytok, malú sedačku, písací stôl atď. 7 rokov bude mať o rok, tak neviem či ešte rok počkať, alebo už teraz.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Mar 2014, 18:23

môže spať 3,5-4 ročné dieťa na poschodovej posteli? máte niekto s týmto skúsenosť?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2014, 19:41

Nas syn spaval na chate na poschodke cca od toho veku, par mesiacov pred 4. narodeninami, neviem presne. Tam je zabradlie asi 30cm. A vlastne na dovolenkach par krat aj podstatne skor. Doma ju mame asi od jeho 4,5 roka. Nemame tam vysoku zabranu, vrch ma cca 15cm nad matracom. Syn si presunul vankus ku rebriku, takze spi vlastne rovno vedla tej diery, a nevieme ho presvedcit, aby spaval opacne. On s tym nemal problem, sice este chodieval ku nam do postele, ale z poschodky nezliezal, az rano. Dcera uz asi pol roka bezne spava s nim - vecer ked sa jasia, tak tam nakoniec zalomi. Asi 2x do tyzdna. Inokedy vacsinou skonci u nas, ale z poschodky vacsinou nie - tam spi az do rana, alebo sa rozreve a musime ju doniest (cez den vie spolahlivo zliezt, nastastie v polospanku to neskusa). To sme museli tusim 2x zatial, takze nic hrozne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Mar 2014, 21:07

ved prave, boli sme na chate a strašne sa mu tam páčilo, ale nemala som odvahu ho tam nechať na noc. aj ked z normálnej postele už spolahlivo nepadá. zábrana tam samozrejme je. videla som takú poschodovú posteľ, kde je horná časť normálnej veľkosti a dolná taká rozšírená, kde sa dá spať aj dvom, teda dieťa+rodič. hore by spal starší a dole mladší, a ak by vyžadoval moju prítomnosť pri zaspatí, tak sa tam v pohode zmestím. stále riešim našu bytovú resp. domovú otázku, ako to urobiť, aby som o 3 roky nemusela robiť zase nejaké radikálne zmeny. hlavne sa to týka nábytku, ktorý nie je lacný a do našich podkrovných izieb hrozných tvarov pomaly nič štandardné nedáme.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2014, 23:16

Ked si nie si ista ci nespadne, tak mozete dat aj siet od zabrany az po strop. Alebo aspon nejako nadstavit zabranu, nech je vyssia. Ja som zozaciatku davala pod rebrik stary maly matrac (70x100).
Taku postel, co je dolu sirsia, maju aj v Ikee. Vyzera to super, aj ked asi neskor moze zbytocne zaberat miesto.
My sme si nakoniec nechali spravit na mieru, lebo sa nam standardna nevosla ani po sirke, ani po dlzke. Vzdy par cm chybalo. Tak sme si dali spravit 195x80cm (normalne su na matrac 200x90). A tiez sa mi nepacil rozostup medzi postelami a vyska spodnej postele. Chcela som pod spodnou este miesto na odkladanie hraciek, a aby aj nad spodnou aj nad hornou bolo rovnako vela miesta.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Mar 2014, 09:30

nám sa zmestí, chcem ju dať tam kde teraz je manželská posteľ. majú ju aj v jysku v akcii. ale celkovo nábytok tiež len na mieru... musí to architektka vymyslieť, nakresliť a aj tak má s tým stolár čo robiť.. uvažujem, že dvaja chalani by teoreticky mohli mať spoločnú izbu, až kým sa nerozhodnú mať každý svoju.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kedy vysokú poschodovú posteľ pre dieťa?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Mar 2014, 18:37

Este je/bolo? mozne v Ikea taky tunel/oblukovy strop ponad postel, kamarati to maju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron