Rucne prace a ine tvorenie:-)

debata o všetkom a pre všetkých

Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 25 Nov 2011, 20:45

Ahojte, na podnet Estterky zakladam tuto temu, kde by sme si mohli vymienat tipy, triky, navody, napady, postupy, linky na zaujimavosti a samozrejme aj fotky na vsetko mozne a nemozne, co sa da vytvorit a pri com sa da zrelaxovat od kazdodennej starostlivosti/radosti o drobca, dom, muza a co nas bude tesit tak ako :dojcenie: :-)

ja som zacala so servitkovou technikou, mam za sebou prvu vecicku - korenicku, tak sa z nej cely den tesim a obzeram si ju :mrgreen: Este potrebujem doladit vrchnak a potom hodim foto. Chystam sa na hackovanie, tak by ma potesil neaky overeny navod naozaj ako pre blbcov, s cim ako zacat, aky hacik je taky naj a s akou vlnou sa najepsie robi zaciatocnikovi...

a hned pridam aj jeden link na svietnik, ktory ma straaasne zaujal(mna by nikdy nenapadol:-) a chystam sa ho aj vyskusat: http://www.artmama.sk/vsetko-ostatne/ak ... -plechovky

prajem nam veeela veeela uspechov k tvoreniu:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 17 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Nov 2011, 21:22

Ďakujem za krásnu tému :)

K základom háčkovania: všeobecne sa na začiatku háčkuje lepšie s hrubšou priadzou a väčším háčikom, no skutočne hrubé priadze (aké si predstavíme trebárs na šál) obvykle nebývajú pevne stáčané (prípadne sú ešte aj chlpaté) a môžu háčkovanie komplikovať tým, že sa delia na jednotlivé vlákna. Ja by som odporúčala vyberať z hrubších háčkovacích priadzí, napríklad Monika a k nej zodpovedajúci háčik č.4/2,0mm. (Pozor na číslovanie, už som videla aj háčik č. 4 ako pre koňa, ale to bola nejaká divná výnimka). Odporúčam jednoduché lesklé kovové, ničím nepoťahované háčiky (bývajú celokovové alebo vsadené do umelej rúčky), lebo sa dobre kĺžu a nezadrhávajú. Dečky, ozdoby a podbné dekorácie sa obvykle háčkujú z asi najznámejšej háčkovacej priadze Kordonet, pri kt. platí - čím vyššie číslo, tým tenšia priadza (takže začiatočníčkam vážne neodporúčam Kordonet 80 :mrgreen: ). Úžitkové veci už potom z ľubovoľnej priadze, no napríklad v porovnaní so štrikovaným je háčkovaný vzor pevnejší, preto je dobré vyberať skutočne mäkké priadze, aby ste nemali šál ako kus plechu.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 25 Nov 2011, 21:26

a ako sem pridám foto nech sa môžem pochváliť? :D :D :D
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 25 Nov 2011, 21:46

ak niekto chcete mám nazvyš fialovú a zelenú vlnu tak spravím pre dáku kočku ;) Tiborovi sa to moc nehodí :D :D
Prílohy
IMG_1719.jpg
(69.03 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Nov 2011, 12:01

luciole- chcela by som malému urobiť návleky-také hrubšie pekné vlnené na zimu. velmi to mám rada, lebo pri nosení nemusím riešiť, či sú nohavice dostatočne dlhé a topánky dosť vysoké... štrikovať alebo háčkovať to radšej? dá sa to uštrikovať aj do kruhu, ked je to také úzke, alebo to musím zošiť z pásu? bude to dostatočne pružné? alebo urobím širšie a na kraje zapletiem potom tenkú gumičku? nemáš skúsenosť? normálne sa na to teším, ja som robila hrozne veľa ručných prác- patchwork, mozaiky, malovanie na okná, velkonočné vajcia, aranžovanie hlavne na vianoce, malovanie na taxtil, šitie... naposledy hádam na škole..vtedy ešte ani nebolo v obchodoch tolko vecí na ručné práce, teraz som tam ako Alenka v ríši divov :o teraaz na to nemám čas ani nervy, prestala ssom zo všetkým, ked som videla, že mám veľa vecí začatých a nedokončených a už som sa k nim nevedela vrátiť-len sa to prehadzovalo :(
paulinaz ked raz budem mať dievčatko, teším sa na tieto krásne čiapočky-teraz som od jednej mamičky kúpila pre Tomáška takú šedomodrú, celkom znesiteľný "chlapčenský" vzor bol na nej. ale pre baby sú úplne úžasné :love:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 26 Nov 2011, 12:24

luciole, dakujem pondelok nabieham do obchodu:-) pozerala som si neake stranky o hackovani, zaklady, som z toho sice mimo a netusim, co odomna chcu :mrgreen: , ale nedam sa odradit...zajtra ideme k nasim, mama vie hackovat, tak mi aj ukaze, uz sa tesiiiim...je tolko veci, co by som chcela vyrobit, zboznujem rozkosne hackovane ciapocky, to ma vlastne tak navnadilo, aby som malej urobila.drzte mi palce, ja som dost "lava" na taketo veci, ale to bude tym, ze nemam trpezlivost a ked mi to HNED nejde, tak chytim nervy a kaslem na to:-)))otras, viem, hanbim sa, ale Bia je aspon hnacim motorom, ze pre nu chcem nieco pekne vytvorit...

shira, to malovanie na textil sa robi aj podla neakeho vzoru? ja tak max nakreslim slniecko a aj to je viac hranate ako gulate :mrgreen:

paulina, velmi pekne, dufam, ze aj ja sem raz hodim foto mojej uhackovanej ciapocky!

idem sa hrabat este na nete ohladom toho hackovania, kym drobec spinka
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 17 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 26 Nov 2011, 12:30

este mi baby poradte, co na zaciatok uhackovat - co je take najjednoduchsie. mne vychadza, ze sal. alebo sa pustit do niecoho ineho? je v tom rozdiel s cim budem zacinat?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 17 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 26 Nov 2011, 15:42

fliacik0103 kukni navody na youtube. ja som sa podla toho ucila. su nejake aj po cesky ci slovensky a strasne vela po anglicky. ale rozumiet im ani netreba lebo pekne vidno ako to hackuju. a podla toho uhackujes aj ciapku aj hocico na prvy krat ;)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 26 Nov 2011, 21:51

baby ak sa vám nechce piecť: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8390 :goodjob:
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 26 Nov 2011, 21:52

super tema, fliacik, tesim sa :goodjob: A chvalte sa, chvalte! Nech je na co pozerat :D

shira, mozes kludne navleky strikovat dookola, ja som prave uplietla Miske rukavicky-palcaky, a ten palec sa tiez robi normalne dookola, akurat som si nechala len styri ihlice, nech to tam nemam preihlicovane :D

paulinaz, naaadherne! Dufam, ze sa rychlo tiez budem mat cim pochvalit (tie rukavicky su prve, nevyzeraju uplne idealne, ale sluzia, druhe budu lepsie). Ja teraz spracuvam zvysky starej priadze, lebo uz sa mi to pomaly nezmesti do skrine.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Nov 2011, 23:21

čavte kočky, mate niekto skusenosti s tvorenim dekoracii a ozdôb z Fimo hmoty?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Nov 2011, 23:32

paulinaz píše:baby ak sa vám nechce piecť: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8390 :goodjob:

to je uzastne,ako skutocne :D :goodjob:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Nov 2011, 02:34

fliacik na youtube je jedna ceska,od ktorej si vies nastudovat vsetky typy ociek a podobne na hackovanie,ja som sa len od nej ucila.
http://www.youtube.com/watch?v=a8mFz2wy ... ults_video
toto mas prve video a postupne je tam vsetko co budes potrebovat.

prvu a zatial poslednu ciapocku som potom robila podla tohto navodu. foto nedam,aztaka vystavna nie je :D
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81

ja by som potrebovala poradit s kvetinkami na ciapocku,ja to z navodov-take tie palicky a kruzky -neviem precitat este :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Nov 2011, 09:01

estterka presne, včera som behala po internete po návodoch a tie háčkovacie "kódy" som nerozlúštila.
Janka, nikdy som neštrikovala do kruhu, len moja mama.. musím vyskúšať. teda, že rukavičky :o to som netušila, že palec sa dá štrikovať do kruhu. síce- ako ináč, že? to je moc komplikované, nad tým sa nezamýšľam :lol:
fliacik0103 ja som mal farby v takých sklenených fľaštičkách a malovala som normálne štetcom z volnej ruky, ako ked maluješ temperkami na papier. už ani nevem, či to bolo treba potom prežehliť alebo nie. ale ked si nakreslíš predlohu, je to istejšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 27 Nov 2011, 10:57

estterka shira ja viem kvietky. a ucila som sa podla youtubu jasna vec... s rozlustenim vam viem pomoct. a kuknite toto robi to tam super pomaly a pekne vsetko vidno :): http://www.youtube.com/watch?v=g-1BOEZa ... re=related
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Nov 2011, 12:24

bože ozáááááj však to som vedela na zš, stará mama háčkovala dečky (máme ich asi milión) a toto ma učila. vysoký stĺpik, nízky stĺpik..také dačo... normálne spomienky z detstva :o :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Nov 2011, 17:13

estterka... kľudne sem hoď foto. Ja som už čo to nahačkovala... ale technika je slabá... ešte vždy som amatér. xixi.

prikladám pár stránok... nad ktorými som sa dokonale odreagovala... je to WAAAU. chystám sa dnes keď malý zaspať... pár pohľadníc zbúchať.

http://house-of-scrap.blogspot.com/search/label/vianoce

http://gabyka.blogspot.com/
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 5 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod Anna » 27 Nov 2011, 17:44

Tak sú ozaj super veci...závidím...ja som tiež niekedy hačkovala, štrikovala, maľovala,šila, jeden patchwork mám na posteli...ale tearz neviem kde si mám nájsť čas- ja som si dokonca myslela, že na materskej prečítam všetky knihy, ktoré som nestihla počas kariéry, ale realita je iná- som rada keď zjem pokojne celý obed...takže závidím všetky tie výtvory...ja teraz rozmýšľam nad štrikovaním nákrčníku/ okrúhle ihlice/. Tak ako Shira píše, mám kopec nedokončených ručných vecí a neprečítaných kúpených časopisov, horšie, že aj manželových nedokončených obrazov...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Nov 2011, 19:44

anna úplne presne si to vystihla.. ale ste ma tak navnadili, že sme sa vystrojili do nákupného centra kupovať ihlice, háčik, vlnu.no a tam taký obchod nie je :evil: tak sme dali kávu, malý sa vybláznil v detskom kútiku a teraz má prosím pekne popoludňajší spánok.. zajtra skočím do normálnej galantérky ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Nov 2011, 21:50

shira,tak to by si si mala precitat novu temu na MK,aka si nezodpovedna matka,lebo si bola v nakupnom centre :D

paulinaz tak ja ked sa k tomu opat dostanem,ku kvietkom,tak sa spytam pripadne,ok?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Nov 2011, 23:28

ja som ju čítala :lol: :lol: :lol: :lol: aj s novorodencom som chodila, na kávu, na nákupy.. dokonca rovno cestou z porodnice sme sa tam zastavili. mali by ma udať ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 28 Nov 2011, 00:00

baby, vy stihate sledovat este aj MK? Ja tam mam zabookmarkovane dve temy, ze do ktorych sa budem obcas pozerat, ale ani to nestiham :(

shira, aj rukavicky su celkom v pohode. Priznam sa, ze by som sa do nich asi nepustila, ale Miska nejake potrebuje, moj prijem (rodicovsky prispevok plus pridavky minus splatka pozicky) je asi pat euro mesacne, vianoce sa blizia, musim nasetrit aspon pre manzela na darcek, v skrini mam spustu zvyskov starych priadzi... tak mi z toho nejak vyslo, ze treba sa naucit pliest rukavicky. A kupodivu to vobec nie je tak komplikovane, ako si clovek na zaciatku mysli.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Nov 2011, 09:58

shira, janka super poradila, ja zial so strikovanim skusenosti nemam, viem tak hladko, obratko, ale nikdy som sa mu nevenovala, lebo ma nebavilo. Napriek tomu by som ti navleky odporucala strikovat, lebo viem, ako sa sprava hackovana a ako strikovana vec a strikovane budes mat urcite jemnejsie a pruznejsie aj pri hladkom vzore.

Tu som inak natrafila na prijemnu stranku o hackovani, medzi inym su tam aj vysvetlivky tych "paliciek a kruzkov", hoci je ideal na zaciatku pomoc niekoho skuseneho v lusteni, takze ak bude problem, tiez som k dispozicii ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Nov 2011, 11:27

dobre, takže pozháňam okrúhle ihlice a vlnu ..neviem síce, kolko vlny. ale pokúpim aj navyše, uvidím kolko spotrebujem, prípadne zostane na dalšiu tvorbu. normálne sa teším, už len malý aby dobre spal, nech mám na to čas.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Nov 2011, 11:42

kukam, ze link som nedala k prispevku vyssie :o http://www.vytvory.cz/?p=329
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron