Rucne prace a ine tvorenie:-)

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Feb 2012, 15:29

ďakujem za pochvaly a pridávam ďalšiu hračku, čo som konečne zosmolila po kúštičkoch - bezpečné "kúsacie" korálky pre malé parádnice, ale kľudne aj parádnikov ;-) Opäť z Moniky, resp. Maxi, plnené vankúšovou výplňou, vnútri jednej veľkej guličky je menšia a v nej rolnička, takže to aj trochu hrká
Prílohy
Koralky.JPG
(191.98 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
HamKoralky.JPG
(194.11 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Feb 2012, 21:46

luciole ja som hotová z tohoto tvojho... oblečko ma nevie tak uchvátiť, ako hračky. ale toto ja by som nevedela urobiť :( úžasné!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 11 Feb 2012, 20:57

krásne korale :) uz aj ja sa musím pustiť do nejakej hračky. Luciole, kam chodis na moniku?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 12 Feb 2012, 23:36

Nadherne koralky, luciole, aj uzasny napad! A dieta sa s tym asi aj lepsie vyhra ako s hackovanymi zvieratkami, by som si tipla.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Feb 2012, 10:39

juj, shira si zlata, ale naozaj je to velmi jednoduche, urcite by si to hravo zvladla
kym sme nemali hanku, hackovala som obrusy, vianocne ozdoby, obhackovavala kraslice...to bola skutocna piplacka, toto su len take radostne drobnosti, no ide ma niekedy uchytit, ze mi trvaju pomaly dlhsie, ako kedysi nejaky ten obrus :mrgreen: par riadkov...drobec sa budi...nakojim, uspim, jedna minigulka a zas sa budi...a tak stale dokola, poznate to :evil:

janka, mas pravdu, gulicky su oblubene, hoci had bol zatial top. Je taky fajny do pusy a hanka je ako maly psik, vsetko stale kuse a zrejme som aj vystihla idealne obdobie.

lenkaa, kedysi som zbehla do hocijakej galanterky a zobrala moniku v takych farbach, ake mali, ak sa mi nejaka pacila. No je s nou stale vacsi problem, uz ju takmer nikde nemaju a ak aj nahodou maju, vyber farieb je nulovy, maju trebars len bielu :( Uz som aj rozmyslala, ci ju neprestavaju vyrabat, ked tak mizne :? Ale v Slimaku v Ribone maju priadzu Maxi, to je prakticky to iste, tak uz mam asi 7 klbiek takych. Ale planujem pogooglit a budem uz asi objednavat online, ak najdem niekde dobry vyber.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Feb 2012, 12:01

Ja som podobnými korálkami obdarila celú rodinu na Vianoce, nakúpila som od jednej učiteľky, ktorú to tiež baví a predávala to po 5 EUR, prišlo mi to až také smiešne lacné, keďže tie priadze nie sú najlacnejšie/ poznám cenu, lebo kupujem svokre na vyšívanie/, ale je to jej koníček. Takže Luciole klobúk dole, poznám to life a vyzerá to super...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Feb 2012, 15:56

tak sa tiez pochvalim, ako som travila vecery minuly tyzden, ze som sa ani k webu nedostala. Dufam, ze co-to vidiet, neviem to lepsie nafotit. Robila som satocky, kridelka a celenku s tykadielkami. Tricko, pancuchy a topanky samozrejme nie :D
Prílohy
maskarny_ples04.jpg
(44.65 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
maskarny_ples05.jpg
(45.82 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luludi » 14 Feb 2012, 17:22

janka :goodjob: aky prekrasny motylik belasok :) nadherny kostym, satky su take jednoduche a vynositelne aj na bezne prilezitosti, vsak?
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 14 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod Anna » 14 Feb 2012, 17:50

Super , Janka.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Feb 2012, 18:19

nádherný motýlik! :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Feb 2012, 18:55

wau, janka :) to ako si urobila?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Feb 2012, 23:46

vdaka za pochaly, az sa cervenam :)
luludi, lenkaa, satocky su jednoduchucke, vynositelne (pridavam obrazok), sila som ich podla navodu, co som nasla link (tusim v zozname od gabiky78) tu na tomto fore, presnejsie:
http://www.ikatbag.com/2010/01/dress-fo ... umper.html
len by z nich bolo treba odparat kridelka, takze musim sa najprv opytat Misky na suhlas :D
Kridelka vymodeloval manzel podla nakresu z drotu (takze to nie je cisto moja praca) a ja som drot obalila bielou stuhou (cierna by bola asi lepsia, ale taku som nemala a bielej mam kvanta nevyuzitej este od svatby a potrebujem sa jej zbavit) a poobsivala tyrkysovym a ciernym tylom. Celenka je tiez vystuzena maksim drotom, cely drot je schovany bud mencestrom (z tej latky su aj satocky) alebo tylom. Najnarocnejsie na tom celom bolo asi nakupovanie latky, sla som do obchodu v den, ked som cestovala do Blavy na poradnu, akurat na najhorsie pocasie to vyslo, zima, vietor, snezenie, no zvladli sme to s Miskou. A ten obchod, kde kupujem latky, ma aj detsky minikutik (stol, stolicky, farbicky, papier), tak mi to dost pomohlo Misku trochu prezabavat za tu dobu, kym som vyberala.
Prílohy
maskarny_ples02.jpg
(28.81 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 15 Feb 2012, 12:05

Fakt krása :) Asi si aj ja zaobstaram sijaci stroj a začnem sa učiť sit. A tie kridelka by som nedavala dole vobec a aj tak mozu byt na bežne nosenie. Kedy v dospelosti si mozeme dovoliť ist s takými satickami napr. do obchodu? No, nikdy :( Miska mi da urcite za pravdu. Taku paradu by bola škoda nevynosit!! Je v nich rozkosna ;) Ja si z toho mojho útleho detstva vela nepamatam, ale pamätám si, ako som bola oblečená na maskarnom ako Lienka. Bol to pre mna taky zážitok, ze si na to pamätám. Mala som vraj tri roky. Z toho obdobia si nepamatam ani vianoce. Škoda, ze maskarny bol iba jeden den :(
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 16 Feb 2012, 22:32

lenkaa, ved prave, tiez to tak vidim, ze ked sa otepli, tak sa este dockam nakupovania s motylikom alebo podobnej akcie. A tie satocky boli to najjednoduchsie na maske, prijemne sa sili, kedykolvek rada usijem dalsie. Ja investiciu do sijacieho stroja rozhodne nelutujem, celkom sa mi zisiel aj na take domace sitie - zaclony, zavesy a tak.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 17 Feb 2012, 09:22

lenkaa ja som dostala stroj na vianoce. a veru je to pomocnik. aj ked sit nejak moc neviem, ale navodou je kopu aj take pre uplnych zaciatocnikov. najnovsie sa chystam pre maleho usit nohavice z manzelovych starych kratasov. uz len keby casu bolo viacej nazvys ;-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 17 Feb 2012, 11:49

paulina, obávam sa, ze s tym časom to uz nebude lepsie :D viete mi aj poradiť aky stroj by sa mi hodil? nepotrebujem profi s vela funkciami. Nieco šikovne za rozumnu cenu pre zienku, kt. nikdy nesila. Tiez by som si chcela robit záclony a take rozne čačky do domu sama :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Feb 2012, 22:43

lenkaa, ak uz spekulujes o stroji, urcite do toho chod, ja myslim, ze kazda zienka, co ma radost z toho, ze si nieco porobila sama, ho veeelmi oceni. Co do vyberu, moj nazor je, ze hlavne netreba zbytocne vela kadejakych stehov a funkcii, investuj radsej do kvality nez do mnozstva programov. Co ja realne vyuzivam, je rovny steh, cik-cak (samozrejme nastavovatelna sirka a dlzka, ale to je asi standard aj na tych najlacnejsich strojoch), overlockovy rovny trojity steh na pevnejsie sitie a na pruznu latku, a vysivanie gombikovej dierky. Patky - standardna, na zips a na gombikove dierky. Mozno keby som sila viac, tak vyskusam viac funkcii, ale zatial som vystacila s touto klasikou. Mozno by som este vyuzila patku na skryty zips, ale zabudla som si ju priobjednat, ked som dodatocne dokupovala dalsie cievky na spodnu nit, ze nech sa to zvezie jednym postovnym. Dnes dost fici aj patchwork, neviem, ci aj na take sa chystas, ja nepatchworkujem, takze to si este skus zistit u patchworkarok, ze na co treba este pozerat. Este nech ma v sebe co najviac zeleza a co najmenej plastu, to by ti mala zarucit znacka (nemusis zas brat nejaku uplnu spicku ako pfaff, bernina a podobne). Konkretne, ja som si nakoniec vybrala Veronicu Optimu 200
http://www.veronica.sk/produkty/sijacie ... optima-200
a som spokojna. Je mozne, ze budes spokojna s akymkolvek strojom, co si vyberies, ak to teda nebude nejaka uplne zufala neznackova sunka zo supermarketu.

S casom je to praveze stale lepsie, aspon u nas, najhosie boli mesiace po porode a potom sa to uz len zlepsovalo. Uz Miska nepotrebuje, aby som jej nonstop robila zabavu, vydrzi aj u manzela (co bol prvy rok i dlhsie dost problem) a da sa aj nejak zapojit do cinnosti, napriklad sa snazi strihat zbytky latky, samozrejme pod dohladom, alebo sa hra s cievkami, to ju neskutocne bavi.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Feb 2012, 22:47

ohoo to je cena :( ...moje dve sestry maju stroje, jedna asi 20 rocny druha asi 5, asi zacnem k nej doliezat a skusat co to da :D ja mam v sebe nejaky blok a mam pocit,ze na toto nie som,skusala som uz strikovat,bars to neslo, co mi slo este ako dievcatu bolo vysivanie...ale to je tak akurat na ozdobu,zislo by sa vediet vytvorit aj nieco prakticke, ne furt sestru otravovat, toto skrat,toto zaši,toto preši :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Feb 2012, 23:03

ja mam PFAFF, tak som sa prave dozvedela, ze je kvalitny :) potesilo, dakujem, janka ;) ale nekupovala som ho, je to stary model, dala mi ho kamaratka, ktora ho podedila po tete a nevedela, co s nim len jej ho bolo luto vyhodit. Tak to super padlo - ona je stastna, ze sa ho zbavila a ja zas, ze mam na com sit :goodjob:

tiez myslim,ze nemusi mat 100 stehov a celkovo uplny suhlas s jankou, jedine, ze ja si napriklad neviem predstavit sitie bez pedala (mozem bleskovo reagovat, regulovat rychlost sitia v kazdej chvili a pritom mam obe ruky stale k dispozicii) a zda sa mi,ze dost vela tych lacnejsich strojov pedal nema. Ale urcite je to vec zvyku.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Feb 2012, 00:51

aha, tak to mi ani na um nezislo, ze bez pedala, taky som ani nevidela. Teda ak neratam take tie starucke slapacie ci dokonca na rucnu kluku, ale to uz asi len v muzeu :D Slapaci mala stara mama, aj ma mykalo si ho zobrat, ked zomrela, nik ho nechcel, tak je teraz tusim u nasich v garazi, chudiatko singerka z dob, ked singer bola este vyborna znacka.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 20 Feb 2012, 13:57

lenkaa mna este napadlo ze si daj pozor na to zby si si vedela nastavit dlzkku stehu. mne to velmi chyba lebo moja mama to na jej 30 rocnej masine sa to da a na tom co som dostala sa daju len menit "druhy" stehov...
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 20 Feb 2012, 14:02

a inac ja som uz aj sila s tiborom v manduce v predu. vsetko som uz mala postrihane pospendlene len to zosit bolo treba. mlady pri tom nakoniec zaspal :-D
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 26 dní

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Feb 2012, 10:14

zda sa mi, ze sa niekto pred casom pytal na protismykovu upravu ponoziek pomocou farieb na textil. Ak ficite na facebooku, kliknite si na stranku "Holky v akci" (je to stranka ceskeho casopisu Prakticka zena), maju vela skvelych navodov a akurat najnovsi je protismykova uprava ponoziek :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Feb 2012, 22:25

luciole, vdaka, to ja som sa zaujimala o tu protismykovu upravu. Bola som potom aj v daVinci, ako mi tu radili, ale tam na mna kukali ako na zjavenie, ze co to chcem. Tak som si pripadala, ze mam na ich vkus malo umelecke ambicie, ked len chcem cosi napatlat na ponozku, nech nesmyka.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Rucne prace a ine tvorenie:-)

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Feb 2012, 11:20

luciole, ja som taka FB-nemotorna, na heslo som si sice spomenula, aj stranku "holky v akci" som nasla, ale dalej som sa nedomotala. Ked som si klikla na tu temu tyzdna "Na nozky", tak ma to hodilo do nejakeho nezmyselneho albumu. Ako sa tam dohrabem k rozumnej informacii? Ci len pekne citat "wall", stranku za strankou, az kym na to nenarazim?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron