ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

debata o všetkom a pre všetkých

ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 15:29

Ahojte dievčata chcem sa spytať, ako vam prišla prva menštruacia. Či len tak z ničoho nič, alebo ste v tej dobe už znižili frekvenciu dojčenia?
Ja ešte stale nič a od noveho roka by sme velmi radi začali snažilkovať. Môj maly momentalne pije asi častejšie ako ked bol novorodenec. Vela kamaratok mi povedalo že im ms došla až ked dojčili 2x denne alebo tak.
Aku mate skusenosť vy? Bola menštruacia dôsledok zniženeho počtu dojčeni, alebo sa to od toho vôbec nevyvyjalo?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod didulka » 09 Nov 2011, 16:01

Sara sa narodila 21.7. a menstruacia mi prisla 1.1. Vtedy som uz cez noc nedojcila, prespala mi celu noc, takze asi preto..
Teraz dojcim cez den kazdu hodinu od zobudenia do 12, potom spi do 16, 17, potom dojcim zase kazdu hodinu do 22. Cez noc dojcim minimalne 2 krat, spi s nami a menstruaciu mam stale. Som myslela, ze ked sa dieta tak casto dojci, tak ju mat nebudem a nie je to tak.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Nov 2011, 16:23

Mne prisla menstruacia 14 mesiacov po porode. Vobec ziadnu zmenu som v dojceni nezaznamenala, Miska sa dojcila velmi intenzivne vo dne, v noci, cize u nas to bolo z nicoho nic. Potom v roku a pol zacala Miska konecne papat prikrmy, aj ked sa stale intenzivne dojcila (v noci ale uz len tri-styrikat spravidla), a asi mesiac nato som otehotnela. Takze mozno uz tahala menej mlieka, moje telo vedelo, ze uz sa zivi aj inak, a asi az vtedy som bola schopna otehotniet.

Urcite, ze suvis tam bude, ale je to velmi individualne, kazda zena ma inde tu hranicu, ze kedy dostane ms, a tiez ze kedy bude plodna (vobec to nemusi byt ta ista doba).
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 20:03

dakujem dievčata za odpovede... Ono to je jak naschval, tie ktore chcu mať od mrchy pokoj tak ju dostanu po par mesiacoch a tie čo by už chceli aj otehu tak stale nič. No tak nam ostava len čakať a dufať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Nov 2011, 21:02

ja by som privitala k tejto teme aj nejaky odborny clanok...ja viem,ze je tazke to zovseobecnit,ale bolo by dobre,keby niekto v teme zbehly a sikovny zhrnul napriklad, ako dojcit,aby bolo dojcenie antikoncepciou...ake su znaky prichadzajucej plodnosti...ako to je s cyklom,ak zena dostane skoro menstruaciu, atd....ja pri druhom sa budem velmi snazit,aby sa mi podarilo udrzat si neplodnost...do tej doby,kym by sme nechceli dalsie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Nov 2011, 21:15

vejula ja mám nevýhody oboch, mrchu som dostala mesiac po šestonedelí ale plodnosť sa nevrátila doteraz :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 21:34

norika dobry napad, ja by som tiež uvitala niečo podobne.
Ozaj baby pocitovali ste nejako ked vam mala prisť prva mrcha? či len tak z čista jasna?

shira, jooj no to si teda fakt moc nevychytala. Tak držim palce aby sa nam plodnosť čoskoro vratila. Vy už planujete druhe? Lebo kukam že Tomaško je ešte maličky. My sme už takmer 2x starší
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Nov 2011, 22:50

Ja som sa pri rozhovore so sestričkou z gynekológie dozvedela, pri sťažovaní sa na cyklické bolesti hlavy/ pričom pred pôrodom ma hlava nikdy! nebolela/, že je to akokeby menštruácia, že ona odkojila svoje štyri deti a vždy ju v čase menštruácie bolela hlava...ale či je to pravda....lebo menštruáciu nemám a malý má 16 mesiacov...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 22:58

anna ja mam tiež cyklicke bolesti hlavy, ale nie z menštruacie ale zo stuhnutia svalov. MAM to tak že prišerna bolesť hlavy, potom mi to manžel rozmasiruje a o nejaky čas zas bolesť hlavy zas masaž a tak dookola. O tomto čo pišeš ty som ešte nepočula. Inak moj maly ma 19 mesiacov a tiež ešte nič
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Nov 2011, 23:03

Ja tiež chodím na masáže, lebo bolesť je príšerná...až na zvracanie niekedy, až také závrate, ale určite je to zo stuhnutých svalov, však celú noc sa telom prispôsobujem malému...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 23:13

ja neviem či to nemože byť aj dojčenim, ked mne sa maly dojči často a v hocikde ked to na neho pride a predsa sa tym namahaju len iste svaly. A v noci tiež ked ho nadojčim a potom ma ešte taky slaby spanok bojim sa aj pohnuť z tej polohy aby nevrzgla postel a maleho som nezobudila. Tak sa velakrat budim rano stuhnuta.
A ta hlava aj u mna je to prišerne a potom ked ma mm masiruje tak mi z tych svalov vystreluje ta bolesť až do hlavy. Ako brutal fakt
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Nov 2011, 23:35

Spominam si, ze som v jednej knizke citala, vraj po dojceni ma zena asi dve hodiny stale dost vysoky prolaktin, ci ako sa volaju tie hormony, co riadia dojcenie, po dvoch hodinach, pokial sa dieta neprisaje, to postupne zacina klesat, a styri hodiny po dojceni ma uz hormonalny profil plodnej zeny. Cize podla toho by pre potlacenie plodnosti (mysli sa aj menstruacie? neviem) by sa malo dojcit aspon kazde dve hodiny, aj v noci, samozrejme. Ale ono to je urcite straaasne individualne.

Okrem toho, tu je taky popularnejsi clanok o dojceni a plodnosti:
http://www.kathydettwyler.org/detfert.html
Aj som ho zacala prekladat, ale po otehotneni som nejak zdarebnela, skusim sa k tomu zas dokopat. No podla vsetkeho je toto doteraz pomerne malo prebadana oblast.

Ja som o bolestiach hlavy pocula, ze to byva casto v suvislosti s maternicou, ze sa s nou nieco deje. U mna sa to potvrdilo, ked ja som nikdy nemavala ziadne migreny, potom mi operovali maternicu (vyberali myom) a potom ma obcas priserne bolela hlava. Tak som to vtedy brala tak, ze je to tym, ze sa maternica dava po tej operacii dokopy. Postupne to prestalo. Mozno aj preto mavaju zeny omnoho castejsie migrenu nez muzi, ak to naozaj suvisi s maternicou.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Nov 2011, 23:38

takze uz viem,preco aj mna mozno boli hlava a aj vcera ma zas bolela na tom mojom mieste,a dnes dosli kramy :D tak mozno to ma suvis...

a este, ze mam kamosku ,ktora dojci uz len v noci, a sa stazuje,ze nemoze otehotniet...ma rocneho drobca...druha kamoska, dojcila tandemovo a uz cakaju tretie...tak ja fakt nechapem....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Nov 2011, 23:43

janka a vy ste ako dlho skušali otehotnieť? Inač podla toho čo si napisala je v našej rodine žena moj mm, toho boli hlava častejšie ako mna, vždy pri zmene počasia. Ja len z tych stuhnutych svalov

norika, asi každa žena to ma ine, mne stačilo že som schudla nejako rychlejšie už som nemala mrchu :-S
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Nov 2011, 13:14

ja zase dufam, ze tak skoro menzes nedostanem. plodnost najblizsich min.8rokov nepotrebujem :-) takze mojmu dietatu ponukam prsnik casto a obcas s komentarom: "milacik, cucaj poriadne nech mama nedostane menzes"
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Nov 2011, 13:51

Ja dufam, ze sa nam v lete podari splodit. Musim stihnut do muzovej 40-tky. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Nov 2011, 14:03

tak my sme sa včera s mužom dohodli, že počkáme kým bude nať Tomáško 2 roky a potom :) tak posúvam svoju dojčaciu métu zase o pol roka dalej :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Nov 2011, 14:38

akdarka ja zas opačne, ked dojčim tak mu vždy vravim, no takymto tempom sa surodenca tak skoro nedočkaš :-D

didulka ja tiež chcem otehotnieť do konca leta, aby som mohla spojiť materske. Lebo s pracou to nevidim ružovo a zas urad prace a milion veci s tym, no nechce sa mi :-S

shira hihi tak toto posuvanie poznam, ale ja som s tym už skončila, naposledy som si povedala, že od noveho roka už začnem trocha obmedzovať ale vidim to velmi nerealne. Maly už je na tolko inteligentny, že sa neda ničim obabrať a velmi dobre vie čo chce, a ked chce cicik musi byť cicik, lebo mi lutostivo plače, a to nemôžem počuvať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod lucinka » 10 Nov 2011, 16:22

Vejula, my mame to iste, je uplne zavisly od dojcenia a aj my uz chceme druhe, ale ja poznam aj baby, co otehotneli popri dojceni bez menzesu, tak neviem...
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní
Môj status: :)))

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Nov 2011, 16:28

lucinka píše:Vejula, my mame to iste, je uplne zavisly od dojcenia a aj my uz chceme druhe, ale ja poznam aj baby, co otehotneli popri dojceni bez menzesu, tak neviem...

bez menzesu preto,lebo ho ani nestihli mat...proste otehotneli hned,ako mali prvu ovulaciu ;)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Nov 2011, 00:15

Pred druhym rokom je dojcenie naozaj casto intenzivnejsie ako pri malom babatku. Netrva to vecne a po par mesiacoch sa to zvykne normalizovat :-).

Co sa tyka menzesu a navratu plodnosti, skuste kontaktovat Ludku Bencovu z Kosic z nasich poradkyn (uz dlhsie tu na fore nebola, takze radsej asi priamo). Ja mozem poskytnut len osobnu skusenost - ja som pri dvoch starsich nastupovala do prace cca od 1 roka. Rano som nadojcila a potom ako prve pri prichode som znova nadojcila a pokracovala az do rana .... :-). Kazdopadne do mesiaca po nastupe do prace menzes prisiel. Moja laicka rada by teda asi znela, pokusit sa niekolko dni po sebe strazit maleho niekym inym a mat aspon 6 hodinovu pauzu v dojceni. Vianoce sa blizia, co takto vybrat sa na nakupy?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Nov 2011, 20:22

Obnovenie menštruácie závisí od viacerých faktorov a súvisí nielen s množstvom mlieka, ktoré dieťa vypije a s intervalmi medzi dojčeniami, obzvlášť v noci, ale aj s tým, ako náročnú starostlivosť si dieťa vyžaduje a mnohými inými faktormi. Preto sa skutočne tu nedá zovšeobecňovať... iba ak to, že celá táto situácia je ovplyvňovaná, ľudovo povedané tým, nakoľko ešte dieťa potrebuje matku a jej starostlivosť a menštruačný cyklus a plodnosť nastupujú v závislosti od tohto.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Nov 2011, 22:46

JankaMich dakujem za radu, ako občas sa stane že je maly s mm u svokrovcov aj na dlhšie, ale teda zatial mi to nepomohlo, asi to necham tak a uvidime ako bude...

klemka tak ten moj drobec asi ešte surodenca nechce, asi mu je zatial dobre ako jedinačikovi. No čo už... Inak dnes mi skoro nič nechcel papať len cici.Toto ma najviac hneva, že mi poriadne neje a potom jasne že len cici cici. Ale možno su to len tie zubky, ved uvidime ako sa to všetko vyvinie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 11 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod janka » 20 Nov 2011, 22:15

vejula, tak som si dala robotu, a konecne som zase nieco prelozila, ak ta to zaujima:
http://babatocko.blogspot.com/2011/11/d ... dnost.html
Vela uzitocneho sa ale asi nedozvies, len ze u kazdej zeny je to ine :D

Co sa nas tyka, o druhe dieta sme sa nijak specialne nesnazili, nechali sme to na prirodu a dlho to netrvalo. Mimochodom, to som otehotnela v dobe, ked sa Miska obzvlast intenzivne dojcila. Na prve dieta sme cakali dost dlho, ale tam bol iny problem, nejaky zapal, akonahle sme sa ho zbavili, hned v prvom cykle som otehotnela. Ked vas tu tak citam, tak mi to vychadza, ze som hormonalny tank :D , mojim cyklom absolutne nic nezakyva, ziadne cestovanie, ziadna choroba, dokonca ani operacia maternice s nim nepohla. Asi budem musiet urgentne riesit antikoncepciu okamzite, ako sa rozhodneme, ze deti je uz dost :D

Tak drzim palce, nech sa vam druhe zadari v spravnom momente, nech to prve nepripravis o nic, co potrebuje. U nas to tak trochu bolo, ze sme mali take tupe obdobie, ked Miska stale chcela moju pozornost, nic mi nedovolila urobit, a ja som bola uz dost mrzuta z toho, ze nic cele dni nerobim, len Miske partaka, taky pocit slabej vyuzitosti :? No a po tom, ako som otehotnela, som bola rada, ze je to akurat toto obdobie, ze stiham aj venovat sa Miske aj predychavat nevolnosti a ze je to tak akurat vsetko, co stiham.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ma suvis prichod menštruacie s frekvenciou dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Nov 2011, 22:41

mne zmizla mrcha.. október, november nič... a dojčím stále rovnako. síce tie noci tam boli náročnejšie, možno preto.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron