Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

debata o všetkom a pre všetkých

Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod lucinka » 27 Okt 2011, 22:52

casty problem, s ktorym sa stretava kazda zena a niektore veru dost casto, tak mi napadlo zalozit tuto temu, aby rady boli pokope a nemuselo sa prehryzat roznymi temami...

Pridam par svojich postrehov k liecbe vaginalnych mykoz, kedze na tomto fore sme prirodnejsie zalozene, skusim vynechat lieky a vaginalne capiky,globule a podobne, ktore sa obzvlast casto a rady predpisuju, a na cas pomozu...z tych z lekarne su vyborne glycerinove gulicky, ktore Vam priamo v lekarni namiesaju a vkladaju sa kazdy vecer do posvy, zvycajne staci 5 noci, potom by sa mal pouzit biely probioticky jogurt s aktivnou mikroflorou, k jogurtu som sa nedostala, niezeby som jeho ucinkom neverila, ale nejak nikdy nebol doma, ked by sa hodil.

Vyborny zabijak plesni je cesnak, strucikom prevliect snurku a zaviest, dokonale odstrani pocit svrbenia a palenia, isto aj vylieci, ale liecba by bola podla mna dlhodobejsia.

Skvelo ucinkuje cisto prirodny produkt Candimis od firmy Finclub, ktory sa na postihnute miesta vtiera, zriedeny s vodou alebo na tampon zaviest do posvy, ked sa vtiera, tak opatrne, lebo ak si date vela, budete este chvilu chodit nasiroko rozkrocene-stipe :)))

k mykoze na prsnikoch sa isto vyjadria fundovanejsie osoby :) len v skratke- univerzalna mast, citrovital, gencianka :)

obmedzit sladke a upravit stravu :)

dufam, ze pridate dalsie tipy a postrehy, co Vam zabralo :) :D
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: :)))

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Anna » 28 Okt 2011, 09:14

Priznám sa, že by som som si do pošvy jogurt nedávala...skôr treba naozaj upraviť stravu- nejesť toľko sladkostí a tiež si treba uvedomiť, že nielen sladkosti prekysľujú organizmus, ale napr. biela ryža, zemiaky , cestoviny, uvarené veci...čím viac je zelenina varom" rozpadnutá", čím viac je ryža mäkkšia, čím viac sú mäkkšie cestoviny, tým je ich tzv. glykemický index vyšší a tým viac zdvíhajú cukor a prekysľujú...viem, že nie je možné stravovať sa úplne "racionálne", ale keď sa dá, tak zeleninu nechať na pohryzkanie, cestoviny radšej tvrdšie, atď., samozrejme celozrné výrobky vyhrávajú.....a k tomu jesť biele jogurty , a probiotiká z lekárne- napr. teraz sa celkom oplatí Jamieson 130 tbl. za cenu 100 tbl./ asi 10-11 EUR/ každý deň 1 tbl. preventívne, pre deti sú vynikajúce BIOGAIA- pri prechladnutiach a pod. a jedna zásadná vec, nepreháňať s intímnou hygienou....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod didulka » 28 Okt 2011, 09:54

Raz mi jedna kamoska povedala, ze dlho bojovala s mykozami a dostala sa z toho vdaka probiotikam.
Ako pise Anna je to hlavne o stravovani.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Okt 2011, 12:36

mna by potesila nejaka rada, co mam robit,ked beriem atb ja alebo manzel, lebo okamzite sa to musi odrazit aj na mne, a okrem liecby anginy napr. musim bezat aj ku zenskej... :-( tak co mam robit vtedy??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Okt 2011, 12:44

Norika, probiotika vtedy beries?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Okt 2011, 12:43

akdarka píše:Norika, probiotika vtedy beries?


neviem ake , to chcem poradit :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Okt 2011, 12:53

anna pise, ze cenovo vychadzaju dobre jamieson 130tbl balenie - skus pozriet v lekarni. vypytaj si od Mikulasa namiesto cokolad :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Okt 2011, 13:33

akdarka píše:anna pise, ze cenovo vychadzaju dobre jamieson 130tbl balenie - skus pozriet v lekarni. vypytaj si od Mikulasa namiesto cokolad :-)


ked ja nie som zastanca umelych vitaminov a pod...zeby som to mala brat prevetnivne aj ked mi nic nie je....ci to myslite tak prventivne ako to myslim ja?? pocas bratia atb, aby to nemalo vedlajsie ucinky?? dufamze sa chapeme :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Okt 2011, 16:08

ach jaj baby mna v poslednej dobe trapi mykoza na prsiach. Ale ja viem že je to všetko moja chyba, lebo dosolova žerem sladkosti, a neviem sa z toho zbaviť. Viem že mi to neprospieva ani na reflux ani na tuto mykozu... Ale ta chuť je taka obrovska, normalne sa citim ako zavislak, že ani nechcem a musim. A pritom pred tehu som bola taka zdravo sa stravujuca a teraz ako dojčim, mam nenormalnu chuť na sladke. Ja viem asi to vyzera ako vyhovorka, ale inak si to neviem vysvetliť :-/
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Okt 2011, 16:57

Probiotiká v tabletkách určite škodlivé nie sú/ dokonca ich preventívne v zdraví odporúča aj Dr. Bukovský a ten je už miestami extrémny- na jeho stránke odporúča aj konkrétne/, ale ak chceš prírodné tak napr. " tibecká huba"-to by mali byť baktérie mliečneho kvasenia a samozrejme kyslá kapusta....ale predovšetkým zmeny v strave....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Okt 2011, 19:10

lucinka: jej ďakujem za túto tému lebo s pocitom svrbenia a celkovo oslabenie mokroflóry v pošve a okolí ma trápi dosť často. :-))) Fú ten cesnak si skúšala.. lebo to mi znie ako riadna divočina... heheh :-D a ešte väčšia divočina keby sa tá šnúrka roztrhla.... xixixi
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Okt 2011, 19:28

vejula píše:ach jaj baby mna v poslednej dobe trapi mykoza na prsiach. Ale ja viem že je to všetko moja chyba, lebo dosolova žerem sladkosti, a neviem sa z toho zbaviť. Viem že mi to neprospieva ani na reflux ani na tuto mykozu... Ale ta chuť je taka obrovska, normalne sa citim ako zavislak, že ani nechcem a musim. A pritom pred tehu som bola taka zdravo sa stravujuca a teraz ako dojčim, mam nenormalnu chuť na sladke. Ja viem asi to vyzera ako vyhovorka, ale inak si to neviem vysvetliť :-/


neviem, ci to je pravda, ale to ta Candida ti ovlada psychiku ze by si jedla sladke, ked som mala candidozu, mala som to iste, nemohla som sa zbavit chuti na sladke, ale to ja tiez nemozem furt :D iba na sviatky, ked mi je z kolacov az zle :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod lucinka » 30 Okt 2011, 12:34

aj ja by som jedla len sladke, ale mala som mykozu odspodu a aj na prsnikoch, tak som si dala teraz zavazok, ze aspon na mesiac nic sladke :) a take predsavzatie u mna pomaha :D samozrejme, ze take ako jogurt hej :) troska ozdravit organizmus :)

gabika78 hej, ajmne to prislo ako divocina, ale tak vravi sa, ze cesnak je naj prirodne antibiotikum, tak som vyskusala :) pomaha, naozaj :) snurku musis prevliect stredom co najvacsou plochou a taku hrubsiu :)
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: :)))

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 03 Nov 2011, 08:28

luciole: ja si budem musieť dať rovno celú hlavu cesnaku :evil: . Uspala som malého, bola to fuška. Som vyčerpaná a hlavne sklamaná sama zo seba, že ja neviem uspať svoje dieťa tak, aby zaspávalo kľudne, s príp. usmevom na tvári :mrgreen: stačilo by aj to kľudne. My už bez nervákov ani nezaspíme. A tak som teraz zjedla celú Figaro mliečnu čokoládu. Candida sa teší. :(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Nov 2011, 21:03

vie mi niekto poradit, ako liecit mykozu u partnerov?? ja som uzila pred vcerom flukonazol v tabletke, ale newem co s muzom
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Nov 2011, 00:37

Ja len vseobecne, co odporucame v poradenstve - cislo jedna klasika Citrovital - velmi silny prirodny prostriedok, vytazok z grapfruitovych semiacok. Kvapky (rozriedene podla navodu) potierat na postihnute miesta, pripadne aj uzivat pri problemoch, ale aj prevencii. Na vnutorne uzivanie je tiez dobre brat Citrovital kapsule, v pripade problemov dlhodobo.
Sladkosti, biele pecivo ako ste uz spominali, su pre kvasinky skvelym krmivom. Radsej prejst na horku cokoladu, okrem mensieho mnozstva cukru ma i viac antioxidantov. A ATB skusim nahradit niecim prirodnym. Telo sa ich zbavuje vraj az 6 rokov. Osobne sa mi velmi osvedcil olej z 32 bylin od firmy Just, v kombinacii tymianovym kremom. Poslednych 12 mesiacov som ATB vdaka nim nemala, co sami teda uz davno nestalo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Nov 2011, 02:43

viem,ze sa odporuca vsade citrovital,ale neskusali ste nikdo citricidal? je to silnejsi a vraj aj ucinnejsi vytazok,kedze ma nejak zlozky aktivovane. neda sa porovnat s citrovitalom,ja mam velky ppoblem to vypit,ale su s nim skvele vysledky. poznam ludi,co si nim robia ocistnu kuru a podobne.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 11 Nov 2011, 17:33

estterka ja mam vyskusany citricidal, lebo zijem v zahranici a ten sa tu da zohnat a ano je velmi spolahlivy, mykozy na bradavkach som sa vzdy zbavila za 2 maximalne 3 dni, tiez som uzivala kapsuly citricidal,ale tie som uz vysadila a ked ma zacnu palit bradavky, vzdy si ich par krat pretriem citricidalom a zaberie.
Inak ktosi tu uz spominal kefirove tibetske huby, tak ja ich mozem odporucit ako skvele probiotikum. Mam po nich skvelu stolicu a netreba kupovat drahe probiotika ;) Maju aj ine dobre vlastnosti a aj na tu chut sa da zvyknut, nieco ako kefir:) popripade s pridanim granka, ked mam chut na sladke, je to skvela sladkost :D zamedzuje zhromažďovanie a hnitie potravy v črevách, odkysľuje organizmus (aj keď je chuťovo kyslý, vyvoláva zásaditú reakciu organizmu), rozkladá ťažko stráviteľné látky (rozkladá napríklad laktózu v mlieku, a preto tí, pre koho je mlieko ťažko stráviteľné, nemávajú s mliečnym kefírom problémy). V tráviacom trakte sa dokáže vysporiadať s rôznymi nežiaducimi premnoženými kvasinkami, baktériami a vírusmi, stimuluje imunitný systém.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Nov 2011, 17:49

potieras si citricidalom bradavky? tak to mas odolne dieta,lebo ja by som neoblizla prst na ktorom to je. dve kvapky musim riedit v pol litri caju :D a do toho plno kyseleho praskoveho ceecka,nech to prerazi chut. to sa s citrovital proste neda porovnat. ja s tym mam problem. a tabletky som nevedela,ze su. som to objednaval z ciech a len kvapky tam boli. popozeram po tabletkach,to by vyriesilo moj problem
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 11 Nov 2011, 18:02

no rozriedim vo vode-15 kvapiek na tusim 10ml- potieram, maly sa zatial nestazoval :D ale popravde ja som to zatial nechutnala, ktovie ci by som to vypila :D ak by si nezohnala, mozem Ti ich poslat z dublinu ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod janka » 20 Nov 2011, 10:29

Mne sa este osvedcilo vetrat, hlavne v tehotenstve su mykozy nejake chytlave, pri Miske som s tym mala stale problem, tentokrat som cez leto behala po dome a zahrade "dole bez" :D len v sukni, a po mykoze cele leto ani chyru. Pripadne aspon namiesto z umelych vlakien spodne pradlo radsej ciste bavlnene, namiesto siloniek radsej samodrzky... No teraz ma to bohuzial draplo, stacilo tusim dat si z Miskinej narodeninovej torty :( Tak neviem, ci skusit ten cesnak, kym sa dostanem k niecomu civilizovanejsiemu, cesnak je poruke vzdy :-|
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod janka » 20 Nov 2011, 10:32

Este som sa chcela opytat - ako sa daju zohnat tie tibetske huby? To su tie, co treba stale macat v mlieku, aby prezili? Treba najst niekoho, kto ich uz ma a vziat od neho, alebo sa to da niekde kupit (za rozumnu cenu)?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Nov 2011, 10:57

Janka, opytam sa mojej mamky ci ich este ma a ak ano, posle ti ich prvou trideou a to preziju ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Jún 2013, 21:25

poradte mi prosim, ako sa zbavit aftu :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Ako na mykozu? Na prsnikoch, vaginalnu, v tele...

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 07 Jún 2013, 21:45

Norika, mne zabrala propolisova tinktura,potrela som 2x za den a na dalsi den ich nebolo...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron