Vitaminy a dojcenie

debata o všetkom a pre všetkých

Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 17 Okt 2011, 13:11

Uzivate nejake vyzivove doplnky a vitaminy? Napadlo ma, ze budem pravdepodobne dojcit zopar rokov, kedze planujem coskoro druhe dieta. Nepotrebuje moje telo doplnit nejake latky?
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Okt 2011, 13:29

nie, len pestrú stravu... aj ked ja mám z neznámych príčin už o 10kg menej, ako pred otehotnením. pomaly sa strácam :o cítim sa však dobre, chorá som nebola 2 roky (ked nerátam také jednodňové virózy), aj kondička je nejaká lepšia, aj menej spánku mi stačí :mrgreen: v prvom trimstri som brala femibion, ale potom, ked som zistila, kolko by to stálo, brať ho celý zvyšok tehotenstva aj celé dojčenie, tak som sa na to vykašlala.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 4 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 17 Okt 2011, 13:36

Bud rada, ja som stale vacsia a vacsia. :-( Uz som skusala aj cvicit a nic.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Okt 2011, 16:30

Didulka, počas dojčenia je rovnako ako počas ktoréhokoľvek iného obdobia života, vhodné konzumovať rozumne vyváženú a nutrične bohatú stravu. Čisto kvôli dojčeniu špeciálne opatrenia robiť netreba, ak sa zamyslieť nad tým, čo vlastne konzumujem, tak nie kvôli dojčeniu, ale kvôli tomu, že kvalita našej stravy ovplyvňuje naše zdravie. Dojčiaca matka nemusí byť svätica, ktorá kvôli dojčeniu obmedzí všetko, čo bežne robí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Okt 2011, 19:10

Súhlasím s Klemkou, ja som sa kvôli gravidite nijak neobmedzovala, dokonca som v 6.-tom mes. bežkovala, v 7.- om havarovala na ľade, do poslednej chvíle som plávala, lebo gynekológ mi povedal, že keď som "zvyknutá" na plavárňovú mikroflóru, tak mi nijako škodiť nemôže, pretože plesňové ochorenia nepoznám... ale moje telo by asi trpelo, keby som zrazu "zdrevenela", so stravou to bolo podobné,dobré víno som si dopriala aj v tehotenstve aj teraz pri dojčení...dokonca si aj zabehám, veď niekedy ženy robili, alebo niekde v rozvojovom svete sa nikto nezamýšľa nad toxickými látkami z rozpúšťajúceho sa tesného tuku pri aeorobnej aktivite, či chuti mliečnej kyseliny, dokonca som niekde čítala , že aeróbna aktivita zvyšuje produkciu mlieka....takže ak je strava vyvážená, vitamíny nie sú potrebné- to sú slová mojej kamarátky gynekologičky ...ale aj tak mám pocit ako písala Shira, že neustále chudnem, ale zjem veľa...po pôrode som mala pocit, že moje telo vysychá/ hlavne päty/ a že mi dosť vypadávajú vlasy, ale v 7.- om mes. sa to zrazu stratilo....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 18 Okt 2011, 08:01

Ja jem vsetko, len som sa nad tym tak zamyslela, ze predsa len pri dlhodobom dojceni by mojmu telu mohlo zacat nieco chybat.
Anna nikdy som nesportovala, nic nerobila, takze ani cez tehotenstvo som sa nepretrhala. Aj tak som mohla akurat tak lezat s vylozenymi nohami.
Zaujimave, ze vsetci dojcenim chudnu, len ja priberam. Pritom jem pravidelne, zdravo, predojcim cele dni a noci a 4 hodiny denne beham za Sarou vonku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Okt 2011, 09:36

Didulka, ja sice nepriberam ale ani radikalne nechudnem. Stale mam navyse 8kg. Povacsinou jem zdravo. U mna je velky problem sladke :love:. Na sladkostiach som zavisla :(
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Okt 2011, 11:01

lenkaa, sme na tom rovnako, jedine, ze ja mam este problem nepravidelnu stravu. Malokedy si varim, takze zdravo jem len ked si navarim, inak jem vacsinou sladkosti :? Napriek tomu radikalne nepriberam, skor som schudla, no mam pocit, ze sa to pomaly obracia a zacinam namiesto chudnutia nenapadne priberat :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 26 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 1 deň
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vitaminy a dojcenie

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Okt 2011, 14:13

telo asi reaguje na dojčenie rôzne. niektoré zareaguje chudnutím, v zmysle zvýšeného výdaja energie, niektoré zase, ako by si robilo zásoby, ukladá tukovú rezervu... neviem, čím to je. ja som nemohla predtým schudnúť za nič na svete. zdravá strava, makanie na bežiacich pásoch..nič nepomohlo. nakoniec som sa na to vykašlala, zistila som že som tehotná.. všetko je otázka metabolizmu. teraz vyťahujem stredoškolské nohavice :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 4 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť