(Ne)priateľ cumeľ

debata o všetkom a pre všetkých

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Jan 2012, 12:17

Janka, taký super príspevok...aj mne odľahlo, ja som pracovala na tom aby zaspal dosť dlho, ale nepomáhalo vôbec nič, všetko, čo som prečítala a naozaj zbytočne, cumeľ som núkala, ale Martinko ho nechcel, dokonca som ho otočila na bok a plienkou pripučia cumeľ na boku a on ho znovu vypľul a kričal, to ma už prestalo baviť a nenormálne vytáčalo, keďže v prvých týždňoch som si necítila kolená, to som celý život športovala a nikdy ma neboleli!, preto som ho začala dávať k sebe do postele, lebo som sa nedokázala kvôli bolestiam kolien z neustáleho dvíhania hore-dole a rúk z odsávania postaviť a dvíhať ho...naozaj ma podporila moja pediatrička, ktorá mi zdôrazňovala jeho temperament pri každej prehliadke a cvičiteľka z plávania, keď mi povedala, že on nás za dva roky oboch predá...komu nie je súdené spať alebo zdedené spať, tak nebude aj keby som zapla vysávač alebo ho autom vozila po meste ako môj známy. Potom sme si tiež pomáhali rozhovormi v centrách voľného času, skupinách, ale aj na ihriskách, kde sa stretávajú mamičky a odľahlo mi, lebo som v tom nebola sama.
Čo sa týka spoločného bývania, obdivujem, som rada, keď prídem k rodičom, ale rovnako rada odchádzam...vo svojom veku už mám rada ozajstné súkromie a tiež nechcem, aby moje dieťa preberalo iné ako rodičovské vzory a nechcem , aby ho vychovávala rodina. Svokru mám skoro ideálnu, lebo viem, že so mnou hlavne v dojčení a príkrmoch celkom nesúhlasí, ale rešpektuje ma, no iba návštevy mi vyhovujú, som rada, keď sa s Martinkom niekto pohrá, ale paradoxne mi chýba, keď ho nemám pri sebe, normálne mi nejakým spôsobom chýba aj keď je vo vedľajšej izbe, neviem to vysvetliť...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 30 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod mimuka » 13 Júl 2012, 22:01

ahojte, ja som narazila na túto tému a myslím, že to som ja tá kamoška luciole :) tak veľmi ďakujem za toto fórum :) janka myslím, že máme úplne rovnaké deti :) ani neviete ako veľmi sa teším, že tá moja dcérka je taká múdra a s dudlom sa teda vôbec neskamarátila :) ale poviem pravdu, že mi to ani veľmi nepomohlo i keď som bola vtedy na pokraji všetkých svojich fyzických i psychických síl, tak pri pohľade na dcérku z dudlom v puse som sa skoro vždy rozplakala a tak potajme som dúfala, že to nepomôže, ale tak nevyskúšajte to keď to do vás všetci okolo hučia. Tak ešte raz ďakujem za podporu...osobne luciole :) ďakujem veľmi pekne.
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 13 rokov, 5 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Júl 2012, 23:08

Mimuka, ten tlak okolia musi byt náročný. Ale zvládli ste to s dcerkou super! :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 11:30

Oprasujem temu :-)
Maly je ma fototetapii vyzera to dohromady na 3-4 dni. Ma tam cumel pride mi to humannejsie ako keby tam reval. Samozrejme hned ako sa odtial dostane, cumel zostava tam. Mam dostatok mlieka, maly dobre pije len sa mu zhorsilo prisatie. Je mozne ze sa dokáže vratit k spravnemu prisatiu a na cumel zabudne? Moja najväčšia obava je, ze mu to blbe prisatie zostane navždy. Ako ho naucim spravnemu prisatiu? Napravit ho viem len mi ide o tych par prvych tahov ktore strasne bolia :-(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod reanda » 05 Júl 2014, 12:38

ja by som ho na ziadnu fototerapiu nedala a isla by som na reverz domov.. bilirubin ma vyssi isto preto, lebo dotepal pupocnik, ale na fyziologicku zltacku sa predsa neumiera!!
v tej porodnici musia posrat vsetko
sory, asi som ta nepovzbudila, ale hrozne ma taketo veci stvu
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod snežienka » 05 Júl 2014, 13:08

K novorodeneckej zltacke sa vyjadril aj dr. Newman, v zasade je najlepsie ak dieta pije co najviac mliecka:
http://www.thenewparentsguide.com/breas ... newman.htm

Ja by som dieta mala cely cas na sebe nech si moze cucnut kedy chce a kolko chce, upravovala stale prisatie. A dohodla sa s lekarmi, ze fotolampa, len ked malinky zaspi.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 13:31

Ano vsetko toto viem, nechcem riesit novorodenecku zltacku. Dr. Newman keby tu pracoval to by bolo ine kafe... Viem vsetko ze je to cele blbost atd. Viem ze to je dotepanim pupocnika atd. Sme na dobrej ceste dostat sa odtialto. Ak budem mat dalsie babo tak na sk nebudem rodit. Pojdem niekde kde budem mat vsetky vyhody domaceho porodu plus odbornu kvalitnu pomoc ak by veci neboli ako maju, plus hotelovy komfort s odchodom do 24 hod. S reverzom je problem. Novorodenca zaradia uz ze nie je fyziologicky lebo to a to.. mam dojem, ze robia nejaku studiu alebo co, však sme vsetci skoro pod lampami. Sla som sem preto, lebo minule nas bez problemov pustili domov so zltackou, povedala som ze si to poriesim doma individualne a pohoda isli sme. Tak teraz som trochu v soku.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 13:38

reanda píše:ja by som ho na ziadnu fototerapiu nedala a isla by som na reverz domov.. bilirubin ma vyssi isto preto, lebo dotepal pupocnik, ale na fyziologicku zltacku sa predsa neumiera!!
v tej porodnici musia posrat vsetko
sory, asi som ta nepovzbudila, ale hrozne ma taketo veci stvu

Reanda ja si myslim to iste. Stale zijem v nejakom svojom svete lebo robim v zdravotnictve v sukromnom, tak si niekedy naivne myslim, ze vsade je to ako u nas, ze je moznost nejakej diskusie, ze normalne je moznost rozdebatovat problem v dobrom, ze stale ma clovek moznost volby bez toho, aby bol za blbca.. potom narazam na taketo soky. Vladne tu hlboky socializmus, sestricky su vo veku mojej mamy ako vystrihmute zo 70-80 rokov... normalne neviem ci je to do placu alebo do smiechu
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 13:40

reanda píše:ja by som ho na ziadnu fototerapiu nedala a isla by som na reverz domov.. bilirubin ma vyssi isto preto, lebo dotepal pupocnik, ale na fyziologicku zltacku sa predsa neumiera!!
v tej porodnici musia posrat vsetko
sory, asi som ta nepovzbudila, ale hrozne ma taketo veci stvu

Reanda ja si myslim to iste. Stale zijem v nejakom svojom svete lebo robim v zdravotnictve v sukromnom, tak si niekedy naivne myslim, ze vsade je to ako u nas, ze je moznost nejakej diskusie, ze normalne je moznost rozdebatovat problem v dobrom, ze stale ma clovek moznost volby bez toho, aby bol za blbca.. potom narazam na taketo soky. Vladne tu hlboky socializmus, sestricky su vo veku mojej mamy ako vystrihmute zo 70-80 rokov... normalne neviem ci je to do placu alebo do smiechu
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Júl 2014, 13:43

Snezienka inak ked uz by som zachadzala do detailov.. doniest na izbu jednu mobilnu lampu s plachtou tiez nie je nijaky problém len by musela byt ochota.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod reanda » 05 Júl 2014, 19:21

no uz to len nejako vydrzte.. a nestresuj sa.. ja som sice takto na dialku bojovna, ale tiez asi by som nemala nervy sa tam hadat.. za chvilku ste doma a bude dobre..
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod snežienka » 05 Júl 2014, 20:14

Shira, drzim palce, nech sa dari :dojcenie:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Júl 2014, 21:32

Shira, to ma mrzi, ze po takom krasnom rozbehu ste narazili na betonovy mur.
Zelam Vam skory navrat domov.
Nemozes byt pri tej lampe s nim a ked sa zacina budit nakojit ho a potom lampovat dalej?
Ale to prisatie sa aj potom moze upravit, najma ked si si toho vedoma a vies, ako to ma vyzerat.
Skus to s tou jankinou vertikalnou polohou.
Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 14 dní
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 6 dní
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 6 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Júl 2014, 00:33

Osobne si nemyslim, ze by to malo dlho trvat. Teraz je zaklad, ze sa prisaje a postupne pije dobre. Ked zmizne zdroj problemov, tak bude lepsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Júl 2014, 22:17

shira, ja som mala takto novorodenca na infuzke do hlavy, takze tiez odlozeny na novorodeneckom a tu infuzku mal skoro 48 h, ten cas som ho vobec nemohla kojit (nedalo sa s nim hybat). Tiez som suhlasila, aby mal dudel, radsej nez by tam plakal. Navyse sestricky mali davat moje mlieko striekackou, ale realne davala striekackou iba jedna a druha dala flasu... Predtym sa ani nevedel dobre prisat, ale potom ked nas pustili domov, tak sme to pomerne rychlo rozchodili. A to som vtedy zdaleka nevedela o kojeni tolko co dnes, navyse to bolo moje prve dieta. Takze neboj, urcite to zvladnete :-) Nemaju tam bilibed? Ja som stale chodila otravovat na novorodenecke kvoli synovi, tak potom ked chceli riesit este zltacku, dali mi bilibed do jeho postielky a mohol byt so mnou na izbe, kojit sa na poziadanie a pomedzi to sa opaloval na bilibede.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2014, 12:34

super, nevedela som, že také niečo existuje... bolo tam jedno dievčatko 2 dni na infúzkach, tak isto.. ale mamina na tretí deň už skúšala priložiť a prisala sa, a potom jej hrozila žltačka takže rovnaký osud. najhoršie s tou žltačkou že to vybehne na 3-4 deň zároveň so stúpajúcou produkciou mlieka :cry:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2014, 12:38

Mamamima píše:Shira, to ma mrzi, ze po takom krasnom rozbehu ste narazili na betonovy mur.
Zelam Vam skory navrat domov.
Nemozes byt pri tej lampe s nim a ked sa zacina budit nakojit ho a potom lampovat dalej?
Ale to prisatie sa aj potom moze upravit, najma ked si si toho vedoma a vies, ako to ma vyzerat.
Skus to s tou jankinou vertikalnou polohou.
Drzim palce.

sestričky boli nepríjemné, tak 50-50
novorodenecké mi niekedy prišlo ako nedobytná pevnosť. ale nemala som chuť tam bojovať, popôrodné obdobie je také čudné...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2014, 12:42

v tých prestávkach som musela stíhať stravu, hygienu a spánok, čo bol často problém, hlavne s tým spánkom, lebo s odrátaním času na dojčenie mi nezostávali ani 2 hodiny. ked sa malý zobudil skor, tak tie dobré sestričky ma prišli zavolať. myslím, že hlavne nedostatok spánku sa podieľal na vzniku násled.problémov- horúčky, mastitída
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod evitentia » 07 Júl 2014, 12:52

Držím palce shira, nech to rýchlo zvládnete. Tiež by som dala radšej cumel, ako by tam mal plakať bez akejkolvek inej možnosti utíšenia. Po návrate domov už budeš vedieť, čo máš robiť. Myslím, že keď je maminka informovaná, čo ty rozhodne si, tak u takéhoto malého bábatka je zbavenie sa cumlu i náprava prisatia a dojčenia rýchlou záležitosťou.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace, 5 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Júl 2014, 21:50

Shira,blahozelam k babatku aj k superrychlemu porodu. To,ako vam to nasledne pokazili ma mrzi :-( Drzim palce,nech sa odtial co najrychlejsie dostanete a doma uz bude dobre.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 16 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 21 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Júl 2014, 10:45

Shira ako? Uz je lepsie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Júl 2014, 11:49

Ano, prsia mäkké, zápal vyliečený. Bradavky stále veľmi bolia, snažím sa prisatie neustále upravovať, ale malý je trošku nespokojný. neviem, čím to je. ale može to byť aj tým, že boli neustále nejaké výkyvy, najprv ten trojhodinový nútený interval, potom zrazu veľká ponuka ale tvrdé prsia+extrémny tok (chytal len bradavku a dusil sa mliekom), potom sa to na jeden deň zastavilo - akoby boli prsia prázdnejšie (nervózne chytal-púšťal, mixoval bradavku), teraz sa dostávame asi do normálu - rýchly tok, ale mäkký dvorec, len sa mi začína pučiť a plakať - hľadám vhodné úľavové polohy, na vykakanie, nie vždy sa podarí, neviem či je to následok antibiotík alebo čoho, a ešte pri tom pučení pozorujem na ňom nejakú dilemu, či čo, akoby nevedel, či chce prsník či nechce - chytá, púšťa, plače, stále dokola.. mlieko tečie aj samo. Takže stále sme nejakí takí rozbití, čo bradavkám neprospieva. V podstate ale nemám čo riešiť, len dojčiť podľa potreby a upravovať prisatie, mlieka dosť, snáď aj priberá - dúfajme. Tie bradavky raz musia prestať bolieť, len už aby to bolo :( a dúfam, že nebudú nejaké "koliky".
OT: mimochodom, vystrelovacie lietadlo úžasne vysoko lieta, malý bol nadšený, kým mu to tatino nevystrelil na strechu :D tak má za úlohu zohnať nové
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Júl 2014, 23:51

Tak super, aspon ten zapal je zazehnany. Mne ten nepokoj pride z toho, ze maly je dobry papkac a aj pocas dojcenia potrebuje riesit vyprazdovanie. Ja by som odporucala predsa len skusit tu bezplienkovu metodu, aby ked pocas dojcenia zacne byt nepokojny, skusit ho dat vyprazdnit. Toto naozaj byva zdrojom problemov, co vsak nesuvisia priamo s dojcenim, ostatne co som videla by malo byt vsetko ok. Opis situacie je myslim uplne vystizny.

OT: Tomasko je uzasne dieta, i ked ma teraz trocha prekvapuje, ze na tu strechu davno nevyliezol :mrgreen: . Lietadielko je z Dracika a tatino nech si kupi tiez, bude lepsia zabava 8-) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2014, 17:19

Janka, a je rozdiel, či sa vykaká do plienky alebo do kýblika? či do kýblika sa mu ľahšie? mám mu dať dole plienku, či ako? neviem si to nejako "organizačne" predstaviť, napr. v noci ked sa dojčíme v posteli, prebalujem pred spaním a potom až nad ránom, vtedy má chvíľu, ked je hore, inak ho nebudím samozrejme... idem prečítať dačo o bezplienkovej.. kakáme počas dojčenia najčastejšie.
teraz má kaknuté v každej plienke aspoň trochu, inak stolica ukážková, pekná praženica :mrgreen:
v noci papá veľmi pekne, ani to už tak nebolí. nerváči sa len cez deň, hlavne ak sa nám nabalí nedostatok spánku a neefektívne dojčenie - vznikne začarovaný kruh.. takže sa snažím nosiť v šatke aby sa vyspal, potom je to lepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Júl 2014, 09:08

Ono je to samozrejme jedno, co do plienky alebo do kyblika. Ide skor o to, ze do tej plienky to moze ist tazsie. Ak plienka problem nerobi, dietatko obvykle na chvilku prerusi dojcenie, ulavi si a pokracuje. Ak vsak zacne vacsia nespojnost a do plienky to tak lahko nejde, skusila by som to bez tej plienky. Je to vsak na tebe, ty maleho najlepsie poznas, co mu kedy a ako vyhovuje

Co sa tyka tej noci - uz si skusila aj poleziacky?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron