(Ne)priateľ cumeľ

debata o všetkom a pre všetkých

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Júl 2014, 23:48

Skusala aj poleziacky ale vynimocne, zatiaľ som radšej ked to vidim a kontrolujem. Maly mi nezvláda tok mlieka absolútne, dobre pije len v noci a v spanku, ked je hore tak katastrofa, bojuje s prsnikom aj so mnou , kope nohami mlati rukami trepe hlavou a prsnik chyta pusta sto krat a potom strasne place, uplne cele zle, neda sa uspat, mlieko mi tecie dost, maly ked sa pusti tak ma mokru celu tvár. Pred dojcenim odsavat nestiham, ono sa to rozbehne aj tak az ked maly to roztaha. Cumla sme sa uplne nezbavili mal ho vecer na zaspatie posledne dva dni- ked uz neviem vobec ako ho uspat lebo bojuje s prsnikom a v autosedacke to nejde inak, tak ruci neskutočne ale cumel ma len chvilku.lebo s nim spi hned a vypadne mu. Tak netusim ako to mlieko urobit aby mu vyhovovalo a potom bude ok ked mi na prsníku zaspí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Júl 2014, 23:49

Skusala aj poleziacky ale vynimocne, zatiaľ som radšej ked to vidim a kontrolujem. Maly mi nezvláda tok mlieka absolútne, dobre pije len v noci a v spanku, ked je hore tak katastrofa, bojuje s prsnikom aj so mnou , kope nohami mlati rukami trepe hlavou a prsnik chyta pusta sto krat a potom strasne place, uplne cele zle, neda sa uspat, mlieko mi tecie dost, maly ked sa pusti tak ma mokru celu tvár. Pred dojcenim odsavat nestiham, ono sa to rozbehne aj tak az ked maly to roztaha. Cumla sme sa uplne nezbavili mal ho vecer na zaspatie posledne dva dni- ked uz neviem vobec ako ho uspat lebo bojuje s prsnikom a v autosedacke to nejde inak, tak ruci neskutočne ale cumel ma len chvilku.lebo s nim spi hned a vypadne mu. Tak netusim ako to mlieko urobit aby mu vyhovovalo a potom bude ok ked mi na prsníku zaspí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Júl 2014, 22:20

shira, moja skusenost je, ze treba len preckat prve tri mesiace. S druhou si pamatam to iste, ze na prsniku nezaspala ani za svet, bolo ju treba natriasat - co, priam vyhadzovat do vzduchu, hrozne revy a vreskoty to boli. Prsnik fungoval len v polospanku, ze ked sa zacinala preberat, chytro ju dojcit, a to ju casto uspalo naspat. Po troch mesiacoch to uz zacalo byt dobre, aj uspavanie dojcenim zazracne zacalo fungovat. Teraz je to podobne, zadusa sa mliekom, krici, ale je to lepsie, ze nema taky prenikavy hlas. Len si opakujem, ze o mesiac uz bude u nas pohoda....
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Júl 2014, 22:58

janka pamätám, čo si písala, ked sa druhá narodila. ja strácam ilúzie teraz, aké krásne to malo byť a jednoduché ,ked už vieme čo a ako :lol: :lol: len dúfam v zlepšenie, proste druhému nejde tolko "obetovať" čo prvému, predsa je tu aj ten druhý, čo ma potrebuje a viac si to aj uvedomuje. vreskot ja neznesiem, tak to riešim ako viem, aby hlavne bolo dobre a ticho, dnes som ho večer dokonca uspala na prsníku, len pred tým sa trochu ukludnil na cumli, lebo ma normálne bil, ked som mu dávala prsník - čumela som ako puk, že taký malý ma kope nohami a búcha rukami a škriabe kolko vládze.. len dole z prsníka a dole a potom ručal ako pavián a dral sa naspäť.. neznášam tieto stavy, urobím čo chce, len ked sáme nevie čo chce, to je ťažko potom :mrgreen: ukludnil sa úplne zázračne a potom také prisatie ako z knižky, normálne som bola šťastná. no a hojdanie a natriasanie všetkého druhu praktizujeme aj my :roll: no a medzitým, ako sa mi malý samostatne ukludňoval, som staršiemu mohla urobiť aspoň šunkový rožok na večeru, takže úspech ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Júl 2014, 08:45

Velka tvorba mlieka vyzera na dojcenie idealne, no v skutocnosti je to obvykle narocnejsie riesit ako nizku tvorbu. Na dojcenie samotne mi tu najviac zabera vertikalka, samozrejme vyborne asymetricke prisatie .To vsak nemusi riesit pripad uspania, ked dietatko nechce pit, ale len dudkat. Tu je kazda rada dobra a necudujem sa, ak sa v krajnom pripade siahne aj po cumliku. Je dobre ho pouzit naozaj len ako krajny prostriedok a hned ako je to mozne, nahradit ho prsnikom, presne ako Shira pisala.
Este by som odporucila, aby sa pred pouzitim cumlika pouzil prst - bruskom hore, co najviac strcit o ust. Mozno to postaci na ukludnenie. Tiez si myslim, ze sa to okolo 2-3 mesiaca sa to zlepsi. Drzim palce.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Aug 2014, 23:15

tak cumel už máme iba v autosedačke. tam to zatial vobec neviem zvládať, zvlášť ked som sama s dvoma deťmi a šoférujem.. zatiaľ ho neviem spolahlivo uspať na prsníku, tak, aby sa mi tam nezobudil - má plytký spánok a budí ho každá maličkosť, pričom hned spúšťa intenzívny rev. prvorodený spával vo vajíčku veľmi rád... tento druhý je riadne komplikovaný ;)
ostatné už celkom zvládame, spánky doma aj večerné uspávanie sa dajú riešiť nosením a dojčením a hopkaním na fitlopte - v roznych kombináciách.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Aug 2014, 23:48

:goodjob: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Aug 2014, 23:09

no... tak som zistila, že cumel sa nedá požívať sporadicky... už nám nefunguje, malý ho nevie používať :D :D :D dnes som mu ho chcela dať v aute na dlhú cestu po 5 dňoch a dobre som ho tým vytočila :twisted: už ho neoklamem :mrgreen:
bradavky zahojené, dojčenie zlepšené, kúpila som dalšiu šatku... ksk mám za 30 sekund hotový :D :D
:dojcenie: :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Aug 2014, 00:17

Dokonale :-).
Teraz sa uz len opatovne ziskat doveru v latkove plienky, idealne zacat bezplienkovanie a je z teba dokonala alternativna mamina. Pevne verim, ze sa raz tato alternativa stane opat normalnou normou :-).
Inak to video je super, len sa neviem dostat k tomu ho vytiahnut a dat do stroja. Vyzera to tak, ze az ked mi skonci zahradna sezona bude to lepsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Aug 2014, 09:30

shira, uz si uplna profi matka :goodjob:
janka, pripomenula si mi moj pokus o BKM :mrgreen: po 26 pocikaniach, 7 pokakaniach a 0 uspechoch v priebehu jedneho dna som to vzdala :mrgreen: To dieta ide o 2 tyzdne do skoly a stale sa pocikava, tak uz chapem, ze moje vtedajsie predstavy boli riadne mimo 8-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Aug 2014, 17:44

quaxi no od profimatky mám daleko, toto druhé dieťa ma riadne vyviedlo z omylu, že ako to bude fajn, je to ozaj "hrozné" dieťa, ale najdoležitejšie, že zdravé, pekné, v poriadku :lol: platí na neho len šatka a prsník
starší bol aspoň v bábätkovskom veku super, adrenalín prišiel až potom... tak si naivne hovorím, že mladší to bude mať naopak
mimochodom, starší sa mi pocikáva v rovnakej miere - nijaký vývoj... nijaký pokrok... ale v noci sa nepocikáva (veľmi zriedka), len cez deň.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Aug 2014, 17:47

JankaMich píše:Dokonale :-).
Teraz sa uz len opatovne ziskat doveru v latkove plienky, idealne zacat bezplienkovanie a je z teba dokonala alternativna mamina. Pevne verim, ze sa raz tato alternativa stane opat normalnou normou :-).
Inak to video je super, len sa neviem dostat k tomu ho vytiahnut a dat do stroja. Vyzera to tak, ze az ked mi skonci zahradna sezona bude to lepsie.

tie látkové vidím reálne, dosť ich teraz používam, aj dávam kakať do lavóra :D :D :D len nie vždy sa darí
na video som zvedavá ;) a moja záhradka je v stave biologického rozpadu... asi som sa tento rok precenila :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Aug 2014, 08:45

shira píše: a moja záhradka je v stave biologického rozpadu... asi som sa tento rok precenila :mrgreen:

zahradka sa predsa prave sama hnoji :mrgreen: nasa zahradka je na tom rovnako, aj ked je na nu dost casu. Tento rok tolko prsi, ze vsetko zhnilo. Na zaciatku jula sme sa tesili, aka bude krasna uroda, ale co sme nepozbierali pocas jula, to uz len pohnije.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: (Ne)priateľ cumeľ

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2014, 23:08

presne tak dnes som obrala posledné zvyšky použiteľných rajčín, ostatok vytrhala, kvantum hnilé a popadané na zemi zapracujem spolu s ostatnými zvyškami do pôdy snáď na jar budúceho roku, možno sa mi dieťa bude dať zložiť aspoň na chvíľku :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron