Autosedačka

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Júl 2012, 17:39

Norika, ja by som sa neranila sedačke z druhej ruky, ak teda zoženieš takú ako chceš. My sme kúpili novú, ale len preto, že sme chceli do protismeru, inak by som kludne kupila z bazaru. Určite nejaký novší typ, aby nebola povedzme 15 ročná, ale pochybujem, že by si na nej nevidela, ak by bola v minulosti búraná a ak nebola, tak za pár rokov určite nemože dojsť k takej "únave" materiálu, aby to významne poškodilo jej funkčnosť. Viem, že sa všade píše, že by nemali byť sedačky z bazáru, ale to je skor ťah na zvýšenie predaja, teda aspoň podľa mňa. Isto je sedačka kvalitnej značky stále o mnoho bezpečnejšia ako lacná "čínska" sedačka, kdesi z Tesca.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Júl 2012, 18:43

tuto co mame je z bazaru...ma asi 4 5 rokov....a kedze chcem do 36 kg, tak mladsiu asi ani nekupim, ci??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Júl 2012, 19:40

Shira, náš malý sa tiež vyvliekal z autosedačky, ale iba preto, že manžel nerešpektoval dotiahnutie/ my máme maxi-cosi a pri dotiahnutí sa pri klipsni objaví zelený prúžok/, lebo sa mu zdalo, že je natesno....teraz doťahujeme, ale naučil sa vydierať, že ho tlačí pipík, dvakrát som kvôli tomu zastavila, ale potom mi zaplo, že to robí vždy, keď je unavený a nedokáže zaspať, cestujeme sami dvaja a chce ísť k mamke, budem musieť kúpiť naozaj cestovné DVD, lebo v aute nepospí a vyrušuje ma počas šoférovania plačom. Dnes som dúfala, že keď vstal 5.30, bol na plávaní, že o 11.00-12.00 zaspí v aute určite, nie , musela som zastať....ale usadiť ho naspäť bolo oveľa ťažšie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Júl 2012, 20:43

norika, tiež som toho názoru, že lepšia kvalitná sedačka po 1 dieťati ako nová neistej značky, kúpená kvoli nižšej cene. ked si predstavím, že by som mala predať po Tomáškovi niektoré veci (kočík, autosedačka, stolička na jedenie- kupované nové...), tak idem s cenou určite na polovicu a kvalita by bola stále výborná. kupujem pomerne často z druhej ruky a bývam občas šokovaná, čo ludia majú za deti- niektoré veci vyzerajú ako nové (až sa hanbím niekedy, hlavne čo sa týka oblečenia- to náš zničí hádam za deň :mrgreen: )
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod miriam » 12 Júl 2012, 10:31

musim zatukat, ze posledne cesty sme absolvovali bez odopinania, vzali sme so sebou mensi sal, ze ovinieme to zapinanie, nech to nema tak lahko dostupne..ked to drobec zbadal, zlostil sa, ze co mu to ideme dat, tak sme vysvetlovali a ze by pochopil ??? uvidime...pisala som aj distibutorovi, ale dostala som odpoved,ze nic takeho ako poistka proti odopinaniu sponky neexistuje..
co ma trapi aktualne je, ze nam zacal v aute zvracat a dost prudko :( tak mi napada, ci aj to odopinanie nesuviselo s tym, ze mu bolo nevolno..ale je zlaty ako si ukaze, ze mu je zle a prosi si sacik, ktory mam uz pripraveny pri sedacke..chuda male..mate aj u vas niekto kinetozu ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 5 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Júl 2012, 14:07

naša rodina (mama, ja, oco..) bez kinedrylu nemôže cestovať.. malému nič také zatiaľ netreba a ja, aby som bola fit, tak si tiež nedávam takže hrozne trpím vzadu.. no a moj muž je šofér, ten sa má najlepšie :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Júl 2012, 23:00

miriam, nevolnost je vraj casto z toho, ked dieta pozera cez bocne okno, lebo mozog to nejako zle spracovava ked vidis pohyb zboku, ak to je vas pripad, tak pomoze dat sedacku na stredne sedadlo, aby pozeral dopredu, alebo na predne sedadlo, ak sa vam da.
este by mohol pomoct zazvor - su aj zazvorove cukriky alebo lizatka, napr. tieto mi celkom pomahali http://www.indiashop.sk/wwwdarcekysk/es ... e-cukriky/
lizatka http://www.mojalekaren.sk/travelpop-liz ... nost-12ks/
tie lizatka sa daju pomerne bezne zohnat v lekarnach, nejake zazvorove cukriky v bioobchodoch, napr. tieto gumene co som dala link, som objavila v BA v cajovni u veseleho slona.

shira, som na tom podobne, ja som cele detstvo pregrcala vsetky cesty autom a doteraz ma nikto nedonuti sediet vzadu - pride mi zle behom 10-15min. Musim sediet vpredu, jedine na velmi kratke cesty po meste zvladam vzadu. Nemozem si ani nic citat, normalne mi pride zle niekedy aj po precitani SMSky, ledva zvladam sem-tam pozriet do mapy, ci ideme dobre na neznamych cestach. A na zaciatku tehotka som mohla ist autom jedine ak som soferovala :-D No mne kinedryl nikdy nezabral, teda ucinkoval na mna skor opacne - bolo mi este horsie. Aspon ze vpredu ak necitam, nemam problem.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2012, 12:36

ja tak podobne, ked som ako dieťa v aute nespala, tak som vracala... u mňa preítať sms nehrozí, nejaké mapy a pod. neexistuje. stačí, ked malému niečo spadne a ja sa musím zohnúť pre to, hotovo-koniec... potom už len predýchavam.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Júl 2012, 12:50

shira píše:ja tak podobne, ked som ako dieťa v aute nespala, tak som vracala... u mňa preítať sms nehrozí, nejaké mapy a pod. neexistuje. stačí, ked malému niečo spadne a ja sa musím zohnúť pre to, hotovo-koniec... potom už len predýchavam.

podobne :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Júl 2012, 15:09

podobne :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Júl 2012, 16:02

u nas maly zatial v poho....bez problemov sme zvladli 2 hoidny, co ani nespal, len som bola cela stastna, ze bez placu, prieku....len mna ked chyti presne ta nevolnost, som horsia ako dieta...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 10:04

ahojte chcem sa opytat na vas nazor....chcela by som kupit malemu inu autosedacku....sedel minule v neterinej a bolo vidiet teda rozdiel, ze nasa aka je mala , a v tej väčšej mu uz bolopohodlnejsie...no tie väčšie su od 15 kg....nas maly len 13.5 kila.... ci teda musi clovek cakat, kym dieta dobehne tu vahu a az potom kupovat autosedacku od 15 kil, alebo mozme aj hned?

mozno poviete, ze ak sa mu pacilo v neterinej, tak preco nie, ale zas videla som ho v nej len chvilku, nemozem sa na to 100 % ....chodievame na dlhe trasy....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Marika » 06 Dec 2012, 12:15

možte aj hned kupovať.Nejde len o kilá ale o celkovú postavu dieťaťa.No potom by aj niektorí šoféry museli mať posedák :)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 12:49

no to ano :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Dec 2012, 13:29

Norika, my sme zatial vzdy museli sedacku menit skor, nez dosiahli pozadovanu hmotnost. Z vajca mi vyrastli obe deti ked mali pod 8kg, keby som cakala na 9kg, tak mam pomaly 1,5rocne dieta vo vajci - co samozrejme uz ani psychicky davno vobec nezvladalo a ani na dlzku to uz nebolo pouzitelne. A ked mladsia vyrastla vajco, tak sme ju presunuli do vacsej sedacky 9-18 po synovi a ten siel do tej od 15kg, nebudem predsa na par mesiacov kupovat dalsiu 9-18. Mal vtedy takmer 4 roky a tiez asi tych 13,5kg. Podla mna tie kategorie sedaciek su dost mimo reality, pomaly nepoznam nikoho, komu by to sedelo. Akurat ak jazdite cez Nemecko, tak si daj pozor, tam totiz policajti obcas kontroluju deti normalne s vahou, ze ci su v spravnej kategorii sedacky.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 13:56

no s tym vajickom sme na tom boli podobne, uz som na to aj zabudla :-D ...nie cez nemecko nie, len cez polsko....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod babiola » 07 Dec 2012, 17:26

Pridavam skusenost. Tiez sme dospeli k tej protismerovej, co ste tu spominali.
http://www.ted.com/talks/steven_levitt_ ... seats.html

A uz existuje aj na Slovensku distributor www.bezpecnaautosedacka.sk

Zatial sme spoko, ale tak nemam s cim porovnat :)
No crash testy hovoria jasne...
babiola
 

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Jan 2013, 12:39

zienky, co poviete na tuto?? http://www.modrykonik.sk/shopy/autoseda ... -15-36-kg/ ...sry za link na MK, inde som ju nenasla
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jan 2013, 11:10

no ja som uz zufala z tych autosedaciek....pozeram, rozne alternativy....
tu co je o prispevok vyssie, som si vsimla ze nema pasy! ....akosi mi uslo, ze vahova kategoria od 15 kg, uz nema pasy....takze musime kupit 9-36 kg...

nasla som este jednu, ale ta nema crash testy...Cybex isis....jednine, ktore maju crash testy, su Cybex Pallas...ale tie si proste dovolit nemozem, by som musela brat na splatky, alebo pozicku....
autosedacku, na ktoru mam, su cartero, alebo baby design...ale tie su z polska, a to mi je proti srsti! mali sme kociar z poslka, ktora sme dva roky reklamovali..aj tak z toho nic nebolo...
a na cybexe sa mi zapacil ten pult...ked som pozrela crash test baby designu, ako to dieta hodi dopredu pri autonehode, je jasne,ze ma zlomene väzy,ako mnohi upozornuju...

neviete mi prosim pomoct, nejaku osvedcenu znacku, tak do 120 eur?? a uz nam naozaj surne treba...tu ktoru mame maly ozvracal a pri prani som stratila tie haciky na zapinanie...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Jan 2013, 11:46

Norika, a aku kategoriu teda chces? Od 15kg nemavaju pasy, priputa sa len normalnym bezp. pasom z auta. Tie co su 9-36kg, maju pasy, ale len pri nastaveni na kategoriu 9-18kg. Ak ju chces zvacsit, tak ten panel s pasmi ide prec a znovu mas sedacku bez vlastnych pasov... Ak ti ide o 5bodovy pas, tak sa snaz vydrzat v 9-18 co najdlhsie. My mame 15-36kg Romer Kid, stala nas 120E vo vypredaji a tato znacka mava velmi dobre vysledky crash testov.
Cybex s tym pultikom mala jedna kamoska, ale dost nadavala, ze sa dieta pod tym hrozne poti a ten pult je vecne okydany.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jan 2013, 12:03

quaxi píše:Norika, a aku kategoriu teda chces? Od 15kg nemavaju pasy, priputa sa len normalnym bezp. pasom z auta. Tie co su 9-36kg, maju pasy, ale len pri nastaveni na kategoriu 9-18kg. Ak ju chces zvacsit, tak ten panel s pasmi ide prec a znovu mas sedacku bez vlastnych pasov... Ak ti ide o 5bodovy pas, tak sa snaz vydrzat v 9-18 co najdlhsie. My mame 15-36kg Romer Kid, stala nas 120E vo vypredaji a tato znacka mava velmi dobre vysledky crash testov.
Cybex s tym pultikom mala jedna kamoska, ale dost nadavala, ze sa dieta pod tym hrozne poti a ten pult je vecne okydany.

ano viem, ako je to s tymi pasmi....ale maly je este maly na to, aby sme ho zacali pasat s pasmi z auta...ved ma ani nei dva a pol roka, 13,5 kila, 94 cm :D preto potrebujeme este taku, ktora ma vlastne pasy....cize 9-36 kg....tu , co mame teraz je katastrofa, a vzhladom na to, ze sa neda ani zapnut, nekomentujem...
ja mam skor obavy, ci sa maly vobec vopcha za ten pult....deti su rôzne velke, takze niekto tam posadi aj trojrocne dieta, niekto nie, neviem...
kebyze mozem uz teraz kupit autosedacku od 15 kil, tak hned je to jednoduchsie....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Jan 2013, 12:23

Moj siel do 15-36kg ked mal 13,5kg a 96cm. Lenze mal uz takmer 4 roky :-) Ale v takej sedacke uz treba, aby dieta aj bez pevneho priputania zostalo sediet v normalnej polohe, neodopinalo sa a pod., takze pre malych to mozno nie je... ani sa sklopit neda, len trosku. S tymi 9-36 neporadim, my sme nad nou najprv uvazovali, ale vsetci ma odhovarali, ze su to smejdy, vydrzia kratko a treba potom dokupovat dalsiu, netusim co je na tom pravdy, ale nekupili sme. S tym pultikom jedine vyskusat, bez skusania tazko, to fakt nemusi sediet :-/
Este ma napadlo ci by si nevedela zohnat nejaku lacnu, pripadne zadarmo z druhej ruky? taku obyc. 9-18, najlepsie od znameho, aby naisto nebola havarovana, rok vam este posluzi a potom kupis tu od 15kg novu?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jan 2013, 14:34

quaxi píše:Moj siel do 15-36kg ked mal 13,5kg a 96cm. Lenze mal uz takmer 4 roky :-) Ale v takej sedacke uz treba, aby dieta aj bez pevneho priputania zostalo sediet v normalnej polohe, neodopinalo sa a pod., takze pre malych to mozno nie je... ani sa sklopit neda, len trosku. S tymi 9-36 neporadim, my sme nad nou najprv uvazovali, ale vsetci ma odhovarali, ze su to smejdy, vydrzia kratko a treba potom dokupovat dalsiu, netusim co je na tom pravdy, ale nekupili sme. S tym pultikom jedine vyskusat, bez skusania tazko, to fakt nemusi sediet :-/
Este ma napadlo ci by si nevedela zohnat nejaku lacnu, pripadne zadarmo z druhej ruky? taku obyc. 9-18, najlepsie od znameho, aby naisto nebola havarovana, rok vam este posluzi a potom kupis tu od 15kg novu?

No to asi zohnat len haciky a vydrzat...ja som uz uvazovala skor o novej,lebo tato je malo polstrovana,malo bezpecna,maly z nej zacina vytrcat. A my cestujeme pravidelne raz mesacne 2 hod ku svokrovcom,maly potrebuje nieco pohodlne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Máj 2013, 06:41

zienky,poradte,co dat malemu,lebn nam zacal zvracat. Cestujeme pravidelne 2h trasu,a takto sa to neda.mne je tiez zle,ale maly sa takto trapit nemoze.homeo nechcem,moze kinedril?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Máj 2013, 07:55

može, štvrť tabletky by malo byť ok... nezávidím, ja som takto trpela celé detstvo, pol hod pred cestou som vždy musela dostať kinedryl.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron