Autosedačka

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 03 Jan 2012, 23:33

kinsi vdaka... tak uz aspon viem podla akych kriterii budeme kupovat vacsiu autosedacku pre drobca, ked na to pride cas... ;) stale sa treba ucit...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 04 Jan 2012, 15:19

kinsi, pisala som ti ss, ale trci mi v spravach na odoslanie, a prvu odomna si nevedela otvorit. kopirnem sem, hadam precitas:-) "pisala som ohladom autosedacky mobi, vies mi k nej povedat neake nedostatky?ked kupime do protismeru sedacku, tak uz by som chcela nech tak sedi mala co najdlhsie a tato sa mi cenovo pozdava, ohlasy fajn, budeme ju mat vzadu, mame renault megan starsi typ, hadam sa zmesti - nevies kde by som zistila? tak ma potesia tvoje pre aj proti k sedacke..."
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 15:30

odpísala som ti ss, ale ak by to zaujímalo i niekoho iného, skopírujem i sem:
"V podstate jediné veľké proti je, že ked ho chceš mat vpredu, tak zle vidíš, resp. ak si nižšia, tak ani viac menej nevidíš do spatného zrkadla spolujazdca. Ale ak chcete sedačku dozadu, tak myslím, že je to uplne bez problémov. Aj my sme objednávali z Polska, myslím, že nejaký Dinoshop, či tak nejak, mám ti to skúsit dohladat?
My sme ju mávali parkrát vzadu v Nissan quasqai (auto od našich) a Citroen Xsara, v Yarise mám vždy vpredu, ale myslím, že by šla i dozadu bez problémov, len na nom chodím vždy len sama, tak ju mám vpredu. Existuje ale taký zoznam vozidiel, kde sa zmestí kam, a myslím, že je i kdesi online, ale čo si pamatám, tak hádam na 2-3 ozaj mikro vozidlá sa tam písalo, že sa dá dat skoro všade. Presne to čo ty som riešila i ja, tiež som sedačku videla prvý krát, ked nám došla domov.
Ja si inak myslím, že je parádna, som s nou spokojná, len vzhladom k tomu zrkadielku vpredu, by som možno keby vrátim čas zvažovala Britax two way, tá je údajne najtenšia, zrkadlo vidiet najlepšie (dopisovala som si so švédskym internetovým obchodom), ale zase nedá sa vobec polohovat, resp.dá , ale nie za jazdy. Asi by som brala znovu MC Mobi. skús sa niečo opýtať, lebo nič mi teraz nenapadá, čo by ta mohlo ešte zaujímat."
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 04 Jan 2012, 15:40

kinsi, vdaka:-) my ju budeme mat len vzadu a vlastne vpredu sa skoro nikto nevozi,takze kludne moze byt sedadlo spolujazdca nacapene na celnom:-D aha, este ma napadlo, ci ma tvoja bambulka dost miesta na nozky, stale si to neako neviem predstavit aj ked vsade citam, ze je priestranna:-)nasa je drobec, nieco cez 8kg...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 15:45

Naša je uplny slon, už som dlho nevážila, ale odhadujem tak do 13kg a cca 90cm, je to uplne v pohode, dokonca má ešte pásy na najmenšej možnosti. Nohy zatiaľ nemusí mať ani pokrčené, len teraz začína doťahovať, ak sa snaží na sedadlo špičkami. Myslím, že mi písali, že je vhodná pre deti do cca 110cm.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 16:04

Naša je uplny slon, už som dlho nevážila, ale odhadujem tak do 13kg a cca 90cm, je to uplne v pohode, dokonca má ešte pásy na najmenšej možnosti. Nohy zatiaľ nemusí mať ani pokrčené, len teraz začína doťahovať, ak sa snaží na sedadlo špičkami. Myslím, že mi písali, že je vhodná pre deti do cca 110cm.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 04 Jan 2012, 16:28

a vrchne pasy sa jej nevyvliekaju?nasa sa z nich vkuse vykruti, neviem ci ich ja slabo dotahujem,ze sa bojim aby ju netlacili alebo preto ze je dorbec alebo je to "chyba" sedacky...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 16:48

Dlho sa z nic vymotať nevedela, ale teraz už dokáže vybrať ručičky, ak pevno nestiahnem, ale nedá sa to s vajcom porovnať - tam bol pás 3-bodový, tu je 5-bodový.A vynikajúco sa zťahuje (samo sa robia oba rovnako dlhé pásy, ťahá sa len jeden pás a oba sa upravujú).
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 04 Jan 2012, 18:58

kinsi, dakujem...idem ju objednat teda, hadam v nej mala bude robit mensi krik ako v tej co mame, lebo to je strasne, co ona stvara v aute:-)ale ako citam, nie je jedine dieta, ktore neobsedi...sa necudujem tym babenkam, ked doma si volne behaju a odrazu musia dllllho sediet na jednom mieste, to musia mat zmatok v tych malych hlavkach...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 04 Jan 2012, 22:17

dievčatá ďakujem za diskusiu. :) ja si ju tiež objednám keď príde náš čas ;)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 04 Jan 2012, 22:25

ked ju budeme mat, zhodnotim ju aj ja...budem inak objednavat odtialto: http://www.tosia.pl/sklep/product/p/147 ... ,mobi.html lepsiu cenu som nenasla, ochotny predajca co sa tyka mailovych dotazov, tak hadam dojde v poriadku (ak dojde:-D). esteze vymysleli google slovnik - si s nim pripadam akoby som bola rodena polka:-DDD
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 04 Jan 2012, 23:36

jej,super co citam...my tiez potrebujeme sedacku a po precitani diskusie zvazujem tiez do protismeru...
Fliacik,co vyjde ta z polska na eura?
A treba sa tam na stranke dako registrovat?a az tak objednat?ci napisat mail?
Dakujem
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 3 mesiace
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jan 2012, 18:50

My sme tiež objednali z polska http://dino.sklep.pl/nowy/advanced_sear ... cription=0

prišlo bez problémov, rýchlo a nepoškodené
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 05 Jan 2012, 19:48

Bibiq píše:jej,super co citam...my tiez potrebujeme sedacku a po precitani diskusie zvazujem tiez do protismeru...
Fliacik,co vyjde ta z polska na eura?
A treba sa tam na stranke dako registrovat?a az tak objednat?ci napisat mail?
Dakujem


napisala som im mail, ci posielaju aj na slovensko a oni hned ochotne, ze samozrejme. tak sme sa bavili potom cez maily a tak som objednala cez toho pana, co sme si dopisovali...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 05 Jan 2012, 22:53

dakujem,asi aj ja objednam...co fliacik dala link...pisala si im slovensky?
Ako chcu peniaze?prevodom?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 3 mesiace
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 05 Jan 2012, 23:05

nie, dala som google slovnik, to ti preklada cele vety a potom len okopcila do mailu:-)) ano prevodom, cca vyjde okolo 190eur
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod lucikan » 07 Jan 2012, 23:26

jjjulia píše:Lucikan, to ma zaujalo, co si napisala... takze aj vacsie deti sa maju davat proti smeru jazdy? To som nevedela. Mas nejake odkazy na videa?Mohla by si ich prosim sem hodit? Popripade nejaky clanok? Vdaka :D


Ahoj, az teraz som sa vratila k tejto diskusii a videla tvoju otazku. Tie najpresvedcivejsie linky ti dala kinsi. Ak si v anglictine zdatna, daj si do googlu rear facing carseats a par stranok najdes.
Ja este hodim link na tu nasu sedacku, ona je sice 0-18 kg, ale my sme tam maleho dali az v roku. Neviem si predstavit mat v nej mensie mimi (myslim dieta, ktore este nesedi). Nas krpec je drobatko, on mal v roku presne 8kg, aj preto sme museli ist do sedacky s touto hmotnostnou kategoriou. Do vajca uz nevosiel. Keby mal apson tych 9kg, urcite by sme kupovali Maxi cosi Mobi. Aj kvoli cene, tato nasa besafe bola "nazgrcanie" draha a to sme ju kupovali v akcii. Tu je link, na tom jednom obrazku ju vidno namontovanu v aute. Je tam aj vidno, ze je tam priestor na nohy. http://www.autosvet.sk/products/besafe- ... sofix.html
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 13 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Jan 2012, 23:38

presne tu, čo máte, sme chceli aj my kúpiť.. je svinsky drahá. nakoniec tiež máme maxi cosi, ale v smere.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 08 Jan 2012, 00:23

dakujem fliacik :-)
skusim to s tou polstinou dajak,he he lebo co dala lucikan link na besafe,tak ta je draha jak hovado a myslim,ze splna ucel ako ta lacnejsia maxi cosi
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 3 mesiace
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jan 2012, 13:49

vtedy, ked sme my pozerali tú besafe izi-kombi, tak stála 420 :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 14 Jan 2012, 22:09

musím to sem napísať lebo mi už rozum zastáva. tak na tom hlúpom koňovi sa dáka pýta od kedy v smere jazdy. tak píšem že od 3 - 4 rokov. dám link na videá čo tu boli (môj muž videl jedno a téma bola uzavretá) a ona mi odpíše toto: "ako to je podla mna hovadina ved vsade pisu ze do 9kg v protismere jazdy a od 9kg v smere jazdy pre nic za nic to nepisu ..... nepoznam veru nikoho kdo by daval 3 rocne dieta v protismere jazdy . "

asi založím novú tému ako sa vyrovnať s ľuďmi ktorý nemyslia ...
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2012, 20:58

nuž, napriek linkom a crash testom, ktoré som videla aj ja, tiež nepoznám nikoho, kto by dával 3 ročné dieťa do protismeru...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod lucikan » 07 Feb 2012, 00:38

paulinaz píše:musím to sem napísať lebo mi už rozum zastáva. tak na tom hlúpom koňovi sa dáka pýta od kedy v smere jazdy. tak píšem že od 3 - 4 rokov. dám link na videá čo tu boli (môj muž videl jedno a téma bola uzavretá) a ona mi odpíše toto: "ako to je podla mna hovadina ved vsade pisu ze do 9kg v protismere jazdy a od 9kg v smere jazdy pre nic za nic to nepisu ..... nepoznam veru nikoho kdo by daval 3 rocne dieta v protismere jazdy . "

asi založím novú tému ako sa vyrovnať s ľuďmi ktorý nemyslia ...


Veru aj u mna to bolo jasne, videla som jedno to video a bolo rozhodnute. A tiez som uz zazila rozne reakcie od kamosiek, napriklad, ze malemu musi byt v protismere velmi zle, akoze fyzicky. Ono sa to do povedomia ludi dostane tazko. Mna fascinovala kamoska, ktora tiez isla v tom case riesit autosedacku pre svoju dcerku a isli do jedneho obchodu v Bratislave a trochu nabrifovana odo mna (aj ked sa jej to nepozdavalo), spomenula predavacovi tieto sedacky pre vacsie deti do protismeru. Ze predavac sa doslova vyjadril "ze to co je za somarinu". Co k tomu dodat... :roll:
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 13 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod estterka » 07 Feb 2012, 12:00

hm,mame autosedacku o-18 kg od narodenia. vo vajicku bola strasne "utopena" a v tejto perfektne v novoredeneckej vlozke a da sa dat aj do polohy,v akom su deti vo vajickach..tiez v oboch smeroch ale uz sme museli otocit-ved si nemala kam dat nohy.. skor ma zacina stvat,ze je nejaka nizka ta autosedacka a trosicku jej pretrca hlavicka-nechapem a asi napisem meil vyrobcovi,ze co to ma znamenat..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod estterka » 07 Feb 2012, 12:09

http://www.pulguitas.com/epages/eb1683. ... ts/0080040

tuto mame,to ruzove sme vsetko vybrali uz,este skusim dat pasy na najvyssie,ci ju to neposunie nizsie,hoc neverim tomu velmi
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron