Autosedačka

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Máj 2013, 08:39

Norika, ak sa vam da, daj ho na stredne sedadlo vzadu, tam moze pozerat dopredu, z toho byva menej zle. A mozno vam zaberie ak budete cestovat na noc, my tak chodime obcas 3h cesty, vyrazime o 20-21h vecer, takze deti aspon cast cesty prespia. Mozes skusit aj zazvorove lizatko, videla som to v lekarni, ale netusim ci pomaha...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod artemis » 03 Máj 2013, 10:57

Norika píše:zienky,poradte,co dat malemu,lebn nam zacal zvracat. Cestujeme pravidelne 2h trasu,a takto sa to neda.mne je tiez zle,ale maly sa takto trapit nemoze.homeo nechcem,moze kinedril?


ano, tak ako hovorí quaxi, posadiť ho do stredu aby videl na cestu...to bolo aj moje detstvo tieto útrapy, mám odsledované tisícky kilometrov ciest :) lízatko neviem, náhoda je blbec, zabrzdíte a má lízatko aj s paličkou zastoknuté v hrdle
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Máj 2013, 12:46

Pocas cesty urcite nie, skor cez prestavku, takemu dietatu aj tak najviac pomozu caste prestavky, aj po polhodine, cesta sa sice riadne predlzi, ale pre dieta nebude az take utrpenie... Inac su aj zelatinove cukriky so zazvorom. Tiez som tymto trpela a vlastne doteraz mavam take problemy, ale uz sedim vpredu, aj novsie auto s klimou dost pomohlo, tak je to uz lepsie. Ale co chodime ku rodicom 3h cestu, tak chodime radsej obchadzkou, co je vacsi kus po dialnici a vyhneme sa horskym prechodom, tie mi stale nerobia dobre.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Máj 2013, 13:14

na tie lizatka som zabudla,kupim a vyskusam. Tato posledna cesta bola hrozna. Mne bolo tak zle,ze som len pozerala dopredu,a predychavala.pozriem na maleho,preco kasle a pcha prsty do ust,a mi doslo,ze zvracia. Stalo sa nam to druhykrat. Prvy krat som myslela,ze z jedla. Vdaka za typy.snad sa bude dat dat dostredu.zajtra nas caka cesta spät,tak vyskusame.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Máj 2013, 13:39

neviete,ci su aj take lizatka bez farbiv?lebo maly ma alergiu. Mam z toho dilemu.svokre som uz nakazala kupit ,no ak budu farbene,maly sa mozno nepozvracia,ale za to vysype...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Máj 2013, 14:11

Neviem, my sme ich este nemali, len som to videla v lekarni a nepozerala podrobne. Mali tam tieto http://www.docsimon.sk/tovar/travelpop- ... nosti-12ks
este toto vyzera bez farbiv http://www.docsimon.sk/tovar/auticka-pr ... ani-tbl-12
Pripadne mozes skusit kupit normalny zazvor a spravit z neho malinovku na cestu? Ale fakt netusim ako to funguje, zazvor je sice dobry na zaludocne nevolnosti, ale tieto cestovne vznikaju vdaka nervovej sustave, tak ktovie ci to zabera...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Máj 2013, 21:49

presne tak, cestovné nevoľnosti, to je kinetóza, je vyvolaná podráždením vnútorného ucha, nemá nič spoločné so žalúdkom. hlava rovno, zrak fixovať na jeden bod v diaľke, dýchať z hlboka, čerstvý vzduch.. aj tak to veľmi nepomáha :mrgreen: hovorí sa, že kinetóza sa začína prejavovať od 3 rokov, preto bábätko možno kolísať donekonečna a staršie dieťa už nie
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Máj 2013, 22:14

Norika,

ja trpim od detstva tiez kinetozou. Nechcela som sa stale pchat liekmi, tak som vyskusala akupresurne naramky proti kinetoze. Existuju vraj aj detske uzsie, aj ked asi v tomto veku netreba ratat s velkou spolupracou. Ale ak trpis aj ty, stalo by to za pokus. Ja som mala z cesty pri pouziti tych naramkov urcite lepsi pocit.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Máj 2013, 22:29

Pokial si s tymi akupresurnymi naramkami nedosla zatial do kontaktu, tak vyzera to takto:

http://www.amazon.de/SEA-BAND-Akupressu ... %BCbelkeit

Pre dieta vo veku Tvojho maleho je to ale asi este utopia.

Ale Tebe by to snad pomohlo.

A k tomu zazvoru, popisuje sa i jeho priamy antiemeticky ucinok, fytoterapia ho odporuca dokonca i pocas chemoterapie alebo pooperacne. Takze by mal mat zaber sirsi, ako cisto len na zaludok. Ale odporuca sa zacat uz vecer pred cestou, cajom, kapsulami, akoukolvek formou. Dalej rano a pocas cesty. Zjavne je jeho ucinok davkovo zavisly. Ak to Tvoj syn toleruje, nic nepokazis a mas sancu na uspech.

Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Autosedačka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Máj 2013, 22:31

V DM je dostat kandizovany zazvor.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron