naviazanosť dieťata na matku a naopak

debata o všetkom a pre všetkých

naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Sep 2011, 21:07

V knihe koncept kontinua sa píše, že ak u dieťaťa bola naplnená potreba nosenia od narodenia, tak v čase, keď začína plaziť sa a loziť sa odpútava od matky a začína samé skúmať svet na pomaly väčšie a väčšie vzdialenosti, ale vždy sa vracia za matkou, keď je unavené, hladné atď.

no neviem, ako je to u nas, a kto robi zle, ci ja, ci okolie...
pomozte mi vyriesit moj problem..

maleho som zacala nosit dost neskoro, asi v 8 mesiacoch...nosim ho väčšinou po vonku a obcas aj doma, ked potrebujem nieco spravit...lenze nie je to tolko, akoby toho bolo,ak by sa nosil od narodenia,...takzie dobiehame tuto potrebu,....

navyse, mam za sebou posledny skolsky rok, co znamena, ze som casto musela odbiehat od maleho robit skusky, bolo to otrasne obdobie...aj ked to na malom nezanechalo nejake nasledky, ja mam z toho teraz traumu, a bojim sa maleho opustit na dlhsiu dobu....aj po mojom zazitku v nemocnici...

rodina sa na mna hneva, ze im maleho nechcem dat do kociara...a uz vobec nie niekde daleko od domu....po prve, maly bezo mna dlho nevydrzi, kvoli prsniku, kvoli mojej pritomnosti, lebo sa boji....alebo si to len namyslam?? ,minule ho mala svagrina v kociari, len vysli z domu, a po ceste siel magor na motorke, maly sa zlakol toho zvuku a plakal, a oa ho este veselo kocikovala v domneni ze prestane plakat....ale po polhodine sa vratila domov, a svokra jej vrvai,nech ho este vezme do dvora....mna ani nevolali! pricom bolo jasne, ze ma potrebuje.....


ja to proste neviem, mam hrozny strach, co bude moje dieta prezivat, ak ho dam vonku niekomu inemu, ci sa nebude bat, ci nebude smädne....

kedysi, ked bol mladsi, som sa tak nebala, nechala som ho aj s inymi nech pokocikuju...

lenze teraz to je ine, maly ma rok, tak mi povedzte, ci som nanho moc naviazana??!!!

:(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Sep 2011, 22:12

Jasne, si, presne tolko kolko maly potrebuje :-). Kto iny by uz len nanho mal byt naviazany? CIm lepsie sa v tychto prvych mesiacoch na teba naviaze, tym vacsiu istotu bude mat, ked sa bude osamostatnovat. A ked si potom trufne, nech sa sam rozhodne, ci chce ist s niekym inym na prechadzku. Mozno to co si pisala o tych skuskach a narocnom obdobi, si teraz este dohana, ked to nechas na nom, on si to dozenie sam a potom ti bude len smutno, ked ta uz tak velmi nebude potrebovat. Aj tak je dobre, ze ste zacali nosit aspon v 8mich mesiacoch - este stale si potrebu nosenia moze trochu dohnat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod TIA » 05 Sep 2011, 08:04

Myslim si, ze je to uplne normalne, ze chces byt so svojim dietatom, naviazanost je namieste. Ja mam uplne rovnaky pocit, pri predstave, ze by som sa mala vratit do prace ked bude mat mala pol roka mi az slzy nabehnu... Myslim si, ze neurobis chybu, ak budes pocuvat svoj instinkt a budes s malym tolko kolko on bude vyzadovat..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Sep 2011, 11:43

norika malého som ledva doniesla z porodnice a už som samozrejme s velkými plačmi riešila, že ho budem musieť "opustiť" a ísť do roboty, ked bude mať 4,5 mesiaca. cítila som sa ako príšerná matka, obviňovala som všetky možné okolnosti, že to máme takto.. proste musela som si to vyriešiť sama v sebe. dieťa som okrem manžela nedala kočíkovať nikomu. ak sa mi zdá, že ľudia ho rozbláznia a hrajú sa s ním a nosia (v mojej prítomnosti) a už je toho na moj vkus moc, viem byť dosť nepríjemná :mrgreen: nosila som ho od narodenia aj som ho nechala spať na mne, ked som pozerala tv...je pravda, že teraz ho mať na rukách je za trest, proste len sa pýta dole a dole.. dôverujem jedine manželovi, na dlhšiu dobu ho nechám iba jemu, aj to sa z roboty ponáhlam ostošesť, predsa len prsník a mama všetko vyrieši, ked treba. takže tak s nami. príbuzní si ho moc neužijú, podľa mňa je ešte malý. príde čas aj na to. takže tá naviazanosť je na mieste.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Sep 2011, 11:47

Norika, len pekne Janíčka "viaz na seba" a seba na neho :-) potrebujete to obaja! este kuk na prednasku psychiatra - celkom zaujimave http://docs.google.com/viewer?a=v&pid=s ... hlNWIxY2Rk

ja tiez ako shira viem byt zla ked sa mi nieco nepozdava v kontakte maleho s niekym :-) mas to vsak tazke a o to viac Ti Norika drzim palce aby vsetko islo tak ako chces!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 05 Sep 2011, 12:15

ja som bola (a aj som) tiez dost na krpca naviazana, ale uz to nie je take ako v prvych mesiacoch ... boli casy, ked by som ho doma nenechala ani s manzelom ... kocikovat by som ho tiez nedala nikomu ... kedze bol intenzivne nseny a muz chcel chodit na prechadzky v kociku, tak sme mali dost konfliktov kvoli tomu, lebo mne bolo hrozne proti srsti strcit niekolkomesacne babo v zime do kocika, ale tak parkrat som mu vyhovela, kedze nosit nechcel ... dnes, ked bude mat krpec rok, tak uz dovolim muzovi ist s nim na prechadzku, aj mojmu otcovi som ho dala kocikovat ... dokonca cez vikend ide s nim manzel na niekolko hodin ku svokrovcom a ja zatial upracem a porobim si v domacnosti, kedze cez tyzden som na maleho zväcsa sama a nestiham toho vela spravit ... podla mna je to o tom, ze kazda z nas si to musi vyriesit v sebe a vie co zvladne a co zvladne aj dieta ... nas krpec je viac naviazany na manzela, kedze ho vidi menej casto, tak ked je doma je zaveseny len na nom, co zase u mna vyvolava depky, ved ja som matka, staram sa, nosim, hram sa a toto je vysledok :D
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Sep 2011, 22:11

Zuzanockamt - ty si vlastne opisala, ako to ma presne fungovat. Ty si mu umoznila byt s tebou maximalne a v tebe uz istotu ma, uz sa moze zacat od teba osamostatnovat, super. Tatina ma zjavne velmi rad, ale nebolo mu umoznene byt s nim intenzivne tak ako s tebou, takze na nom visi, kedy moze.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Sep 2011, 23:14

ja hanku nedam nikomu do kocika,preco by som mala,ked mam z toho stres? ok,ja mam viac stres,cim ju kto bude krmit,lebo ju lutuju furt,ze sa pri mne poriadne nenaje vsetkych mnamiek. kvoly tomuto sme sa vazne rozhadali so svokrou,ale tak prvy den sme dosli,prvykrat sa videli,hanka v tej dobe plakala,ked ma nevidela,lebo nebola na nikoho zvyknuta a chcela ju ist hned silou mocou kocikovat-no nesla a dodnes sa hneva,no nech,nemam ju tu za rohom :D ale aj teraz ideme domov a nebude ju nikto strazit urcite bezo mna.
tiez som nenosila tak intenzivne,ja som skor s hannah spala,alebo ona spavala na mne,nemala som potrebu vela toho postihat,dost mi pomahal muz.ja som taky rekreacny "nosic",vo volnom case si to vychutnavame :)nosili sme vsak intenzivne vonku ked prestala po par tyzdnoch tolerovat kocik a nosil aj muz,satka aj manduca.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Nov 2011, 17:38

zienky, potrebovala by som poradit...maly je posledne dva dni strasne uplakany...tri krat som sla na zachod, tri krat za tym zachodom tak reval, ze ho az napinalo na zvracanie...len preot,ze som ho nevzala na ruky,ale sla na zachod....dnes som ho nechala kamoske na dve minutyred obchodom,a on zas,taky rev,ze koniec...beriem to ,ako nejake citlive obdobie,..ale chcela by som sa poradit s inou vecou...naposledy sme boli s manzelom sami dvaja niekde v lete na zmrzlinu,aj to len jednu hodinu a neobislo sa to bez placu maleho...tak mi napada, ze to teraz ked mam deti, uz s manzelom nikdy nemozem ist na rande?? lebo tak mi to pride..manzel uz pochopil,ze to proste nejde, a my sme s malym ako siamske dvojcata....ako vyriesit tuto krizu?? ja by som sa ani na tom rande nedokazala uvolnit,lebo by som furt myslela na to, ze co robi maly a on by to na 100 % nezvladol, lebo by ho nemal kto uspat, nakojit :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 24 Nov 2011, 21:51

Norika, ked rande, tak aj s Tobiaskom :) Nevieme si predstavit, ze by sme ho niekomu nechali. Uz to niesu romantické večere pri svieckach alebo blaznive festivalové víkendy. Každá chvilka, ktoru travime spoločne je pre nas vzácnosťou. Tomas chodí do prace o 8ráno a sme radi ak je doma o 6 večer. Cez víkend musi robit na dome. Za rande považujeme aj ked ideme na prechádzku a zbierame popritom odpadky po okolí. Uz aj ja by som isla na nejaku výstavu. Zboznujeme komorné koncerty. Len ten spoločný cas. Teraz sa chystame do divadla http://www.lodteatro.sk/ v pondelok, tak sa celkom teším :) .
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Nov 2011, 22:11

hmm, no na zachod chodim s malym :-) rande sme mali s muzom cez den - isli sme do restauracie na obed. maly mojej mame zaspi v kociku a po zobudeni si da s nou obed a vydrzi. boli sme prec asi 3hodiny a z toho 2hod prespal. takto cez den by sa ti nedalo dat maleho do kocika niekomu?

ja som uz nejako zmierena, ze kym nebude pripraveny byt bezo mna vecer tak budem proste doma. a potom si snad uzijem trochu kultury a romantiky...no este ratam 2-3 roky - optimisticky scenar :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Nov 2011, 22:45

na záchod aj ja samozrejme beriem malého, však nech sa učí. zatiaľ si vyťahuje veci zo skrinky pod umývadlom... spoločné rande??? mamu ani svokru nemáme poruke, švagrinú áno ale tá je trochu uletená, nič v zlom ale ona sa pri Tomáškovi vždy tak odviaže, akoby šlapala na niečom, a chudák Tomáš, upotený, udychčaný, urehotaný, vytrasený... no proste, po jej návšteve padá z noh, a potom rodičia, poradte si sami, hodinu sa strháva, kým zaspí :roll: my chodíme na kávu aj na obed-prípadne večeru, lenže aj s Tomáškom... takže večera musí byť skorá a potom jeme tak, že jeden sa venuje malému a večeria a potom výmena. Nejak ma nenapadlo toto riešiť, ja som bez Tomáška nespokojná, aj tak stále rozmýšľam, čo robí. minulý víkend sme boli na jednom ranči v čechách, asi tak raz ročne tam chodievame na víkend.. vzali sme prenosnú postielku, kameru.. že o osmej dáme malého spať, vezmeme kameru a šup do baru. no jasné, malý nevydržal spať ani 10 min, ani som nestihla vyjsť z izby, muž na mna čakal pri víne, kým ho uspím. po pár márnych pokusoch som prišla dole s malým na rukách, šupla do seba pohár vína na stojáka a šli sme všetci spolu naspäť do izby :( nakoniec sme čučali s mužom potichu, po tme na izbe, len aby sa malý nezobudil :(
mna v poslednom čase hrozne trápi, že sa s mužom doslova míňame. ja spím s malým v spálni, muž so psami v obývačke. ráno sa stretneme, dáme kávu, idem do roboty. prídem z roboty, muž mi dá malého, odchádza si do mesta pobehať čo potrebuje. príde, dám mu malého, idem porobiť po dome, okúpať sa, atd.. prídem za nimi,na to si muž spomenie, že ešte dačo potrebuje, s dakým sa stretnúť, tak zase vybehne. ked dojde, idem spať. nevládzem ani komunikovať, max. kukám do počítača :( :( ked sa nám to takto zadarí viac dní po sebe, mám pocit, akoby sme spolu ani neboli.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 24 Nov 2011, 23:24

ja maleho tiez beriem na WC-ko, ked idem ... nevadi mi to a jemu tiez asi nie, vzdy si vypyta zubnu kefku a cisti si zuby alebo sa hra s vodou v umyvadle a s muzom som nebola vonku ani nepamätam, no nejako mi to nechyba :D ... niekam by som si vybehla, to ano, ale zrovna s manzelom to nie :D ... a tiez by som nebola spokojna, kebyze mi ho niekto druhy strazi ... musim epockat, kym trosku vyrastu, ved este pridu do veku, ked nas budu sami posielat vonku :D
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 25 Nov 2011, 08:56

Shira, podobne sa stravujeme v restike aj my, teda boli sme asi 2x aj to v lete, zasadne iba vtedy, ak mame so sebou max jedno dieta a tiez nemozeme naraz jest obaja s manzelom. Na WC sama nechodim a to rande by sa nam tiez zislo ako sol, my sme sa s MM zoznamili na tanecnom kurze, takze k nasemu rande vzdy patrilo tancovanie, ked mal Tomasko asi 1 rok a 4 mesiace sme to obnovili raz do tyzdna, chodili sme na 7pm a o pol deviatej uz sme boli doma, pri Tomaskovi sa striedali moja mama, otec, ml brat prip dve kamaratky, takze to na kazdeho vyslo raz za mesiac, akurat mi ho navecerali, okupali a ja som ho uspala po navrate. Odkedy sa Samko narodil sa uz samozrejme neda a velmi mi to chyba, take spolocne chvile iba s manzelom. Ale hned ako sa bude dat (ratam, ze skor ako o rok nie, kedze Samko uz od 19h nedokaze fungovat bezo mna), tak to urcite obnovime.
Norika, vela trpezlivosti, Janicka to raz prejde a bude ti to chybat, ked budes zase "nepotrebna".
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Nov 2011, 09:18

ale ved mne on furt chyba...len mam taku dilemu no, ja som doteraz s tym bola aj celkkomzmierena, ze to asi inaksie nepojde, lenze ked sme zacali mat vaznu krizu a az po roku som sa obadala,ako je manzel na vedlajsej kolaji, tak by som to chcela trocha napravit, a dat aj jemu na javo,ze nemyslim furt na maleho....no ale zrejme sa to neda, ja by som hrozne chcela ist na ples :( prezit si tie upravy,cesanie licenie, saty, dobra vecera, tancovanie....ale to uz by musel maly vediet sam spat....ja ho nemozem nechat ani tak,ze ho uspim a odidem,pretoze o hodinu sa uz budi a chce cicu,aby spal este daej...vzdy ho kojim po prebudeni,inak by bol mrzuty a chybalo mu to... som myslela,ze s a vam podarila nejaka finta, ako sa to da...doma si romanticku veceru spravit nemozeme,lebo byvame s rodicmi,a je to proste hlupe...uz tak byt vo vlastnom...ale ako som tak rozmyslala, ked pride dieta do rodiny, tak uz tam proste je patri, neda sa vraciat o nejake mesiace dozadu...treba hladat take sposoby zbizenia,aby to ani jednem neublizilo a vsetkym vyhovovalo...len tak sa to moze naplnit uplne, pretoze co z takeho rande, ked je mamicka ako na ihlach,pretoze sa boji,co je doma s malym...a to male tiez moze mat traumy,kde ma mamu....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Nov 2011, 09:20

ked mal maly 8 mesiacov, konecne som zmaturovala a mala sväty pokoj....dovtedy som musela tak casto chodit do skoly,ze na to obdobie spominam len tazko....ucitelia nevedeli pochopit,nasi to nevedeli pochopit, a museli sme byt s malym nasilu odluceni...uz to nikdy viac nechcem zazit....aj preto sa bojim od maleho odist..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Mar 2012, 13:12

mam na vas otazku. ako zistit, ci je naviazanost normalna, ci je nizka, alebo prehnana?? ci ja nie som normalna??

mame za sebou zas zlu skusenost s lekarmi...s mojou zubnou, zas ked ma maly videl vchadzat do ambulancie,zas spustil plac, ja som zacala kricat, ze nechcem aby plaka, a bojovala som za to,aby som ho mohla upokojit! lebo doktorka aj opatrovnik uz chceli vziat maleho odo mna ( v zmysle, ze to musi zvladnut) ....zacala som ho rovno kojit, a dostalo sa mi rady, ze som to mala spravit doma a nachystat mu flasu s cajom a cumel....ze aj ona vychovala deti (doktorka) ,,,maly sa upokojil,ale ked som zas zmizla, zas len plac, ale to som uz sedela na kresle, uz sama som nevedela co robit,uz sama som si povedala,ze to musi vydrzat,aj ked mi to bolo hrozne luto...

ako chodite k lekarom? ja si to prote neviem predstavit , zeby to slo lahko,bez placu .....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod hysterka » 14 Mar 2012, 14:22

norika, ked si v strese ty, tak stresujes aj maleho. Neviem si predstavit, ze by som na verejnosti kricala a vyvadzala. Ved ti ho nesli uniest.

Ja som to vzdy robila tak, kym boli babatka, vybavit vascinu veci, kym doma spali. Cim boli vacsi, tym sa dali lepsie bezo mna zabavit.

Teraz ma uz 11 mes, vie chodit, tak viem, ze ked ho necham doma s mojou mamou, tak sa pekne prehraju, idu na chvilu von, pozuzle kukuricne chrumky, cucne si cajik. Mojej mamke verim, na 100%, ze si s nim poradi.
V pondelok idem tiez k zubarke, tak budu doma s bacovat.
Ked bude pekne, pojdu so mnou do mesta, na namestie ku fontane - to sa mu bude pacit.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 10 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 14:26

ja tiež malého neberiem na takéto prípady, je podla mna zbytočné. lepšie zvládne situáciu v známom prostredí, doma, ako by ma mal vidieť niekde odchádzať za zavreté dvere.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 16:26

tiež maleho ku lekarke neberem ale dam ho väčšinou mame.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 9 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Mar 2012, 16:47

ja Tobiaska na take pripady nechavam Tomasovi v manduce a prechadzaju sa 8-)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 14 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 14 Mar 2012, 18:03

NOrika, ked som isla k zubarke, tak aj s muzom, uspala som ho v aute a spal kym som bola u zubarky. Ale ked napr chodim so starsim po lekaroch, tak ich uz nechavam s muzom doma, dokonca sme boli s Tomaskom na ladovej revue a vydrzal 5h bez mna, co je rekord, ze trochu poplakal, ked ho chcel poobede uspat, ale napapal sa krajsie ako so mnou. Ked idem niekam s mamou, tak beriem Manducu, a pri najhorsom si ho supne na seba. Tiez si myslim, ze z teba citi stres a podla toho reaguje citlivejsie na tvoje odlucenie...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 04 Jan 2013, 23:15

ludkovia, ideme s manzelom na ples... moj bojovi plan, od 6-9 bude so starymi rodicmi, potom ho zoberieme domov, uspim ho a ideme este naspat, ale do dvoch hodin chcem prist spat, ked sa preberie, aby som bola doma...

manzel velmi chce ist, ja by som sama od seba nesla, kedze viem, ze ondrej sa preberie (hocikedy) a hoci len na par minut, ale potrebuje ma na uspatie...
mate nejake dobre rady, alebo osobne skusenosti ako to prezit ku spokojnosti vsetkych...
mam z toho dost stres!
dakujem za kazdy nazor!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 8 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod artemis » 04 Jan 2013, 23:40

Ahoj podľa mňa by to celkom mohlo fungovať, že by si dieťa cez ten konkrétny deň nedala spať, alebo naozaj len krátko, a navyše ho riadne, ale riadne unavila aktivitami, aby potom pekne vyčerpaný potiahol spánok kým budete na plese.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 05 Jan 2013, 01:06

Predpokladam, ze u Tvojich rodicov uz bol, a je na nich zvyknuty a teda si myslim, ze by to mohlo byt oki. Ked ho tam nechas. Zo skusenosti, deti chcu byt dojcene, ked su doma spolu s maminami, ale ked sa potom o ne stara niekto iny, tak si na dojcenie pockaju, kym mamicka pride :) .Vo veku Tvojho, by to uz nemusel byt taky problem.
A teda ak ho skusis uspat a ty sama najlepsie poznas ako asi bude reagovat, ak by si tam nebola pri nom, ked precitne podla toho sa vies zariadit. A vzdy sa za nim mozes vratit kedykolvek domov. :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron