naviazanosť dieťata na matku a naopak

debata o všetkom a pre všetkých

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jan 2013, 09:50

A kedy chodí malý normálne spať? Ja by som to urobila naopak - malého by som nechala výdatne vyspať cez deň, čím dlhšie, tým lepšie a potom by som ho dala starkým (predpokladám, že ich dobre pozná a bude s nimi OK) a oni by mu večer normálne v posteli čítali, hrali sa s ním a hovorili, že cici bude až keď príde maminka, že zatiaľ ju počkajú spolu hrajúc sa...My sme to tak urobili, keď som mala stretávku a celkom to zafungovalo. Malá zaspala prvý a posl. raz bez cici o 23:30, ja som došla okolo 2-hej a dovtedy sa nezobudila.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jan 2013, 12:37

artemis, docjene dieta neumordujes ku dlhsiemu spanku....praveze po zlom dni, bude noc este horsia, ako bezne...

ja som sa odhodlala ist von s manzelom vecer prvy rkat teraz cez sviatky....potiahli sme cosi cez vyse troch hodin :-D ...tiez som bola na ihlach, ze co maly, clovek nevie, ci sa neprebudi, kedy sa prebudi, navyse kaslal a ten kasel ho dokazal poriadne prebrat...ale nie, ako som ho uspala tesne pred odchodom , pospal do druhej a spal by aj dlhsie, kym by som k nemu nelahla....ale to uz ma dva roky...ja som skor nemala odvahu odist....najskor tak po roku a pol som uazovala, zeby som sa odvazila odist od maleho..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Jan 2013, 13:26

Norika píše:artemis, docjene dieta neumordujes ku dlhsiemu spanku....praveze po zlom dni, bude noc este horsia, ako bezne...

Ani nedojčené. Snaha uštvať deti, aby lepšie spali, končí zničenými rodičmi.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2013, 16:20

KLemka, to si trafila. To iste plati aj pre starsie deti. Dobre si na take pamatam este zo skautskych cias :D .

Tiez si ako Elinka27 myslim, ze by to mohlo byt OK.
Ja mam este niekolko doplnujucich otazok - ako casto byva u starych rodicov? Uz bol s nimi niekedy sam? Ako to prebiehalo? UZ aj niekedy u nich spal napr. poobede? Kde je straymi rodicmi zvyknutejsi skor - u nich alebo u vas doma? Ako je to daleko od miesta plesu ku Vam a ako daleko ku starym rodicom?

Ponukam na premyslenie dalsie varianty:
1 - Nechat maleho cely cas u starych rodicov a nejst za nim pocas plesu, ak sa tam citi dobre. Zbytocne ho rozrusite vasim prichodom a mozno vas uz nebude chciet pustit naspat.
2 - Zavolat starych rodicov ku Vam domov a podobny scenar. S tym, ze u vas doma sa asi citi bezpecnejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 05 Jan 2013, 16:42

dakujem baby!
No on chodi spat okolo 9-10, poobede spava tak do troch hodin, ja sa zatial budem vychystavat :) asi ho dam neskor spat, tak okolo 2, aby potiahol do 5 a potom nadojcit a sup ku starkym, ich ma rad, dedo je super! uz u nich bol aj sam, nikdy nebol problem, ale teraz to bude na trochu dlhsie... mam z toho stres, mozno viac ako by bolo treba, aj by som ho aj na ten ples vzala, ale manzel a rodicia, sa samozrejme hned krivo pozerali :)
u starkych zaspal len od unavy, myslim raz ci dva krat,
byvame v jednom malom meste, ale ples je v PO, co je zhruba 15-20 min. autom, a rozdiel medzi nasimi a nami je takych 5 min. autom.
asi by to nebol zly napad, nechat ho co najdlhsie u nasich, az kym sami nezavolaju... len ako to bude on prezivat, ale asi musim pozerat aj na seba a manzela, nase partnerstvo je dost zanedbane...
och a tie naliate prsia, uz sa tesim.... :(
problem nastane, ked si ondrej zmenezuje den podla seba, a teda sa rano zobudi skoro, pojde skoro spat na obed a potom bude vecer skoro unaveny...
vecer chcem urcite, aby spal doma, lebo u nasich mam stale problem, ze sa ani nedojci, a so zaspatim u nich bol vzdy problem, doma by ho uz postrazili svokrovci, byvame v jednom dome, zavolali by v pripade, ze sa predcasne zobudi, ale neviem si predstavit, ze tu 15 min bude revat na raty, ked zisti, ze nie sme doma... no nic uvidime, ako to dopadne, ples je 26.1.
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 05 Jan 2013, 16:45

este dodam, ze ondreja som nikdy nebudila a ani nenutila spat v urcitom case, asi aj preto som v napati, ako to vypali v ten konkretny den a este aj pocas dna s nim budem menej, kedze aj kadernicka a kozmeticka pride... to su starosti :)
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jan 2013, 16:48

mamickalenocka píše:este dodam, ze ondreja som nikdy nebudila a ani nenutila spat v urcitom case, asi aj preto som v napati, ako to vypali v ten konkretny den a este aj pocas dna s nim budem menej, kedze aj kadernicka a kozmeticka pride... to su starosti :)

ja som sa tak bala, ked sme boli v oktobri na svadbe....nemala som ho kde nechat, cize na svadbe sme mohli byt len tolko, kolko vydrzi maly....na svadbu sme teda sli pred tretou, maly pospal cca 45 minut v aute, o 16tej bol hore, a vydrzal trsat az do desiatej :-D

neboj sa, skus sa uvolnit, tesit sa z manzela :love:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 05 Jan 2013, 16:49

no a este, moja mama sa musi postarat o svoju mamu, ale to by sa mozno dalo zariadit, takze cely cas by moja mama nemohla byt u nas, asi
babka potrebuje pomoc pri presune z vozicka na postel a aj na wc...
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Jan 2013, 01:03

Ako je moznost, aby ste u starych rodicov po plese spali aj vy?
Totiz, ak tam uz niekedy zaspal od unavy, je celkom dobre mozne, ze zaspi aj vecer a vy by ste ho nemuseli prevazat v noci hore-dole. A rano mozte dospat, zatial co sa stari rodicia postaraju o maleho :) a este vam aj ranajky prichystaju.

Asi idealne je mat pripravene obe varianty - ak vsetko pojde dobre, tak varianta komplet starki, ak maly nebude spokojny, tak zmenit to na odchod domov v noci.

My mame odskusanu variant cela noc u starkych s nasim neskorsim prichodom a bolo to ok. Ak by boli preplnene prsia, je mozne ich odstriekat - idealne rucne aspon trocha tak, aby neboli bolestive.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 06 Jan 2013, 01:54

Dakujem velmi pekne Janka, no pomaly sa to kryštalizuje.
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Jan 2013, 23:19

tak sa vam idem "pochvalit" ako sme dopadli. v den plesu som ja lezala s teplotou v posteli a Ondrej uz pomaly tiez chytal teplotu. tak sme dumali ci ist, nakoniec ze hej...viete ako to je zainvestujete a tak ma vsetko prepadnut... prejdem k veci. odisli sme na ples o 18:30, ondrej dojceny do poslednej chvile, hovorila som mu, ze mamka ide prec, ze bude spat s babkou a dedkom, a ze my sa potom vratime... ok, nasi uz len nech ideme, babka ako stvornasobna mama ma uistovala, ze to zvladnu. furt som pozerala na mobil, potom skontroloval mm situaciu, vsetko v poriadku. o 22:00 nasi volaju, ze maly zaspal pri Masi... Tak sme sa veselili a zabavali dalej. na moje prekvapenie, sa mi prsia bolestivo nenalievali. pre istotu som stale kontrolovala mobil, stale nic, 1,2,3 hodiny a oni nevolaju. bud pochopil, ze mama je prec a vie spat aj bez prsicka, v tejto vynimocnej situacii, alebo mu babka dala makovy odvar...myslela som si. o 03:30 sme sa vratili. ondrej v spalni s babkou a dedkom tvrdo spi. ja stepujem, ze chcem ist k nemu...o chvilu zacal plakat, utekam si prenho. po pricucnuti sa zacal veselo smiat... a znova... dojcime sa, je horuci. konecne spolu, neviem zaspat a ondrej sa neustale prebera a dojci, samozrejme nevadi mi to. o 07:00 je definitivne hore, s placom. nasi ze ho vezmu, nech sa vyspim, ale ja ze urcite, sak potrebuje tekutiny...odidu na omsu, pekne sa supneme do spalne a dojcime sa do zaspatia :) Teraz pride ceresnicka! Mama mi po navrate oznamuje, ze od polnoci do 01:30 ho uspavali........ otec na rukach 40 min. ze sa casto budil. ze to neplakal to tak pomrnkaval... otec hrdy, ze vidis zvladli sme to. a ja naivka som si myslela, ze vsetko v poriadku... po ranajkach balime kufre a konecne domov, kde sme uz stravili zvysok dna spankom a dojcenim :dojcenie:
odkaz pre Noriku: zober na ples aj dieta, ak ho mozes mat co najblizsie.
poucenie pre mna: na buduce treba skontrolovat situaciu osobne!!!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Jan 2013, 00:58

my sme túto sobotu skúšali s mužom byť vonku a malá bola pri starkých. ešte nikdy nezaspala bezo mňa. ani poobede. so zaspávaním máme dosť problémy. odišli sme o 20.00, predtým okúpaná, nadojčená. o 22:40 volá svokra, že dcérka ma čaká. a po spánku ani chýru, ani slychu. neplakala, kadečo vymýšľala, lebo už bola unavená, ale nezaspala. aj ležali v posteli, čítali rozprávku... (maša ma nenapadla :-) )pred 23:00 sme prišli, privítala nás cvičením a pesničkou : hlava, ramená, kolená palce,... :-) . ľahli sme si, samozrejme hned sa jej driemalo, zaspala, ale nie nejako tuho, potrebovala sa dojčiť. do rána sa pocikala (inak spáva bez plienky a v noci sa budí na cikanie), ani neviem kedy, ja som tiež spala tvrdo. dnes mi povedala, ked sme sa rozprávali o tom, že bola pri starkej a mala s ňou spinkať, že ona ma tam čakala a ja som neprišla. zostala som dosť zarazená, ako to vnímala. čo myslíte. mali sme ešte zostať preč, že by určite zaspala? neviem. my sme teda ples vzdali.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jan 2013, 10:49

Keby sme sli uz tento rok na ples, tak neuvazujem aj o brati maleho....boli sme s muzom uz 2x von, a dari sa nam to tak, ze maleho proste vecer uspim...nas maly chodi dost neskoro , cca o 22:00 spat, takze ho uspim, potom si k nemu lahne svokra a my sa mozme vyparit :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Jan 2013, 11:28

náš funguje na plný výkon až do úplného odpadnutia a to je potom schopný zaspať hocijako - sám si vezme vankúš, deku, ľahne, zakryje sa, dá pápá a zaspí :D samozrejme, ked som doma, to takto nefunguje- vylezie na mňa, pricucne sa a zaspí. na ples ale pojdeme až na rok.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Feb 2013, 01:43

Mamickalenocka, ja by som vasich i Ondrejka pochvalila. Podla mna to zvladli super :goodjob: , i ked mozno maly nespal tak dobre, ako by ste si zelali. Ondrejko neplakal (teda mrnkal, ale mal pri sebe blizkych ludi a ti mu oporu dali) a vasi to zvladli statocne - snazili sa o106, nechali vas zabavat, nic vam nevycitali, naopak, boli hrdi na seba ako to zvladli. To, ze maly zacal plakat az po vasom prichode, to je ok, horsie by bolo, keby plakal cely cas a vasi by to nezvladali. Je to pre mamy niekedy tazke prestihnut tu neviditelnu pupocnu snuru, nevieme si vobec predstavit, ze sa to vobec da. V zivote budu este tazsie chvile ako prejst z jednych laskyplnych ruk do inych.
Je to skvele mat takuto podporu u rodicov, je dobre ich ocenit - vsak este mnohokrat ich budete potrebovat a oni o to radsej vam budu pomahat :love: .

PS: Tajne dufam, ze moje dcery mi budu doverovat a tiez mi niekedy zveria vnucatko
PPS: Dnes som mala jednu uzasnu pripravu na dojcenie. Nastavajuca babka (bola tiez pritomna) sa tesila, ze bude moct babo tiez nosit (za jej cias take nebolo) a aj takymto sposobom pomahat dcere.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: naviazanosť dieťata na matku a naopak

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Feb 2013, 13:09

mamickalenocka, tiež sa mi vidí, že to berieš viac tragicky ako dieťa, on mrnkal možno hlavne preto, že mal teplotu a zároveň bol unavený, dieťa citi, že je v milujúcich rukách, aj keď nie zrovna v maminých. klobúk dole pred vašimi, perfektne to zvládli a venovali sa malému na sto percent a ešte vás chceli nechať aj ráno vyspať. podľa mňa to aj bolo v poriadku a že to zvládli, právom boli hrdí. môžeš byť iba rada, že máš takúto oporu. ja som v tomto už trochu "ostrieľanejšia", do práce chodím odkedy mal malý 4,5 mesiaca takže teraz, keď potrebujeme niečo s manželom vybaviť alebo si spolu vyjsť na kávu, malého proste odovzdávam a neriešim. viem, že ako svokrovci, tak aj švagriná ho majú radi nadovšetko, necítim sa "nenahraditeľná" v každej chvíli a keď zaplače alebo nezaspí tak, ako by som si želala - netreba to brať tragicky - stáva sa predsa aj v mojej prítomnosti, že sa mu všeličo nepáči, že niekedy aj ručí ako pavián a nie vždy zaspí úplne v pohode., ale tak to proste funguje.. mne stačí, že je v starostlivých rukách, a asi aj benevolentnejších, ako som ja :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron