Ako čistiť uši??

debata o všetkom a pre všetkých

Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Sep 2011, 21:16

Bola som vychovávaná v duchu, že deťom sa majú čistiť ušká s tyčinkou zhruba po každom kúpaní. Ale niečo mi hovorí, že to nie je zdravé, a tak priznám sa, niekedy drobcovi čistím takto uši aj po 2 týždňoch :P

Ale nedarí sa. Tou tyčinkou to vôbec nejde. Len mu to zatlačím dovnútra. A uši ostávajú špinavé.

Ako čistíte uši vy?? A ako často si ich má čisťiť dospelý?? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Sep 2011, 21:23

Norika, rada od ORL lekarky- vatove tycinky by mali byt uplne tabu, do usiek maz len zatlacaju, ten sa potom hromadi vo zvukovode a moze sposobit infekcie a zapaly..Uska by sa mali detickam cistit tak, ze sa im kvapne do zvukovodu olejcek (z lekarne olivovy, slnecnicovy...) a necha sa vytiect..Olej maz rozpusti a ten potom sam vytecie. Staci len povytierat cistym tamponom.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Sep 2011, 21:28

a ako ho tam kvapnut?? olivovy pouzivame od narodenia na olejcekovanie po kupani.

a s tymto suvisi aj cistenie nosteka. AKo cistit nos?? aj ten cistime tycinkou a kazdy den. na jednej strane viem,ze mu to nie je prijemne, ale na druhej treba to z toho nosteka dostat nejako vonku.....


sa skoro pytam, co?? ked uz maly bude mat rok za chvilu :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 12 dní

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Sep 2011, 21:30

aj ja co viem, tak vatovymi tycinkami jedine tak mozno utriet to, co vyteka, ale nikdy nimi neist dnu do uska
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Sep 2011, 21:37

Kvapnut je to najlepsie z takej tej plastovej kvapkacej flasticky, v ktorej predavaju lekarnou zarabane lieky, alebo si odlozit kvapatko z kvapiek do nosa.. Staci jednu kvapku a ked sa aj nepodari babo potom udrzat koli cakaniu na poutieranie vytekajuceho olejceka, staci poutierat aj neskor, pri hre, ked bude niecim zaujaty..Nostek sa mne najlepsie cisti po kupani, ked to tam vsetko zmakne, cistim vatickou zhuzvanou do sulceka.Ale pravdu povediac, cistim ho len, ked tam "nieco" viditelne zbadam, lebo moj drobec si nostek cistit len tak lahko nenecha..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 03 Sep 2011, 21:37

Ja si zase myslím, že mu tam netreba nič kvapkať. Ten maz vyteká aj sám. A keď ho vidím, tak mu ho prstom vyšparchnem. Nejdem mu prstom do uška. Martinko si chová celé stádo ciciek.. lebo mu tam vždy prenádherne nakakajú :-)))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 24 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 9 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Sep 2011, 13:21

ja som čistila iba to zvonka, teraz ani to. začali sme chodiť na plávanie a ked mu tam raz za týždeň najde voda a potom vytečie, to je tak akurát. včera som si všimla že tam má dosť toho žltého, sú na to spreje do ucha. poznáte to niekto, ako to funguje ??
noštek nečistím, ked bol novorodeniatko tak sme prišli z porodnice zasoplení, lak som kvapkala libenar a bud odsala alebo ked sa mu kýchlo tak vyšiel aj sopel. teraz nič, ja som rada že prebalím, aj to ho naháňam po izbe. o čistení zubov radšej pomlčím, to je tiež sranda trafiť do pusy v rámci hry :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 14 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 6 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod Ludka » 05 Sep 2011, 13:24

Usi, poviem vam ze ani pri jednej dcerke som usi necistila pokial boli dojcene. Sanim totiz, pohybuju svalmi, kde z usi sama vyjde ta spina(maz). A mam to naozaj aj vyskusane, a same to vychadza, potom to uz len jemne vyberiem z okraja ucha :mrgreen: ....
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako čistiť uši??

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Sep 2011, 13:55

ja som pri prvom cistila vzdy po kupani, muz ma totiz traumu, lebo ked si on nevycisti, tak ho vzdy bolia usi. Ale pri druhom ako Ludka, cakam, kym maz vyjde von, raz za 3-4 dni, a vyberiem z okraja uska bud prstom alebo tycinkou.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 6 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron