Tipy na uzitocne veci pre dieta

debata o všetkom a pre všetkých

Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Aug 2011, 00:14

Je veľmi veľa vecí, čo dieťa v skutočnosti nepotrebuje (postieľka, UM, odrážadlo...). Ale niekedy sú aj tie narodeniny, či meniny a vtedy je vhodné sa zamyslieť nad nejakým tým darčekom, aj tí starí rodičia niekedy potrebujú poradiť. Priestor v byte je väčšinou malý, tak aby to podľa možností bolo funkčné na dlhšiu chvíľu a nezaberalo to veľa priestoru (inak, ale aj taká posteľ + obliečky + periny nie je zlý tip na darček, raz to dieťa bude snáď spať aj bez nás).

Téma ma napadla pri dnešnej objednávke na stoličku (už jednu takú doma máme a sme spokojní), keďže budeme mať doma ďalšiu školáčku. Na danej stránke mali výsledky ankety a pre mňa prekvapujúco najviac sa tieto stoličky nakupujú, keď má dieťa asi rok. Tak sa skúste inšpirovať: http://www.stolicka.net/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod katka » 19 Aug 2011, 09:37

My mame doma tuto stolicku http://www.domestav.sk/sk/katalog/stoli ... .html#menu
a je krasna a dobre sluzi, len ta cena :(
A syncek dostal nedavno ako darcek na narodeniny toto http://deti.bazos.sk/inzerat/9733040/de ... lapaci.php
a teda spokojnost maximalna, maly je z toho uplne nadseny, tlaci si to po dvore aj po byte, sedi a kruti volantom donemoty... :goodjob:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Aug 2011, 09:54

JankaMich a odrazadlo preco nie je dobre? Ja som sa este nad tym nejako nezamyslala, este mame trochu cas, len som si vsimla, ze to teraz vsteky deti maju, akurat sme pred par dnami s manzelom na prechadzke zhodnotili, lebo sa na tom v parku vsetci drobci prehanali :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 11:21

Pridávam sa k otázke Luciole, my sme už jedno odrážadlo malej kúpili. Prečo nie je vhodné?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Aug 2011, 15:04

Ja si myslim, ze odrazadlo je fajn. Deti odrazadla miluju. Ale nie take tie trojkolky s tycou. To je blbost. Posadia tam do toho rocne deti a potom s tym idu domov, dieta spi prevesene cez volant, no hroza. A vacsie deti (rok a pol) to nebavi. Mna odradili mamicky, ze to vyuzije este tak do oktobra a potom to mozem predat, lebo na jar bude chciet uz len odrazadlo
Len take odrazadlo dieta vyuzije, az ked zacne dobre chodit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Aug 2011, 15:09

Este som zabudla... Odrazadlo si musi dieta vyskusat. Ked mu nie je pohodlne tak jasne, ze ho to nebude bavit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Aug 2011, 16:22

oprava - nemala som na mysli odrazadlo, ale choditko. Chybicka sa vloudila :-(

Uz ked je rec o odrazadle - tak urcite typ prvy bicykel bez koliesok. Odrazadlo plasticke (auticko, motorka) velmi nicia spicky topanok.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Aug 2011, 16:52

janka,ja som si hned myslela,ze hovoris o choditku :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod ayshka » 19 Aug 2011, 17:12

dievcata, ked je rec aj o neuzitocnych veciach, co hovorite na kocik? je ho vobec treba? ja mam po malom kocik a neviem ci si ho mam nechat alebo radsej hned predat, nech nezavadzia. Pouzivate alebo ste vyuzili kocik popri noseni? alebo je to tiez zbytocnost a da sa byt aj bez kocika? Ci si ho radsej necham este pre druhe dieta, ale budem chciet hlavne nosit, iba ak by isiel niekto iny na prechadzku...
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Aug 2011, 22:09

Ja som sa plne nosenie pri poslednej rozhodla aj z praktickych dovodov - vobec sa mi uz nechcelo tahat sa s kocikom a este k tomu nim aj zaplnat kufor auta. Nechala som ho vsak pre istotu stat na chodbe kvoli svokre, takze asi 4 krat bol nou vyvetrany a inak len zavadzal. Po roku som ho posunula kamoske. Ta babatko spociatko aj vozila, potom hlavne nosila a som velmi zvedava, co s nim urobi pri dalsom babatku (taku postielku uz napr. vyhodila :-)).
Inak este doma susim golfove palice, to pre svokru, ked chce ist s malou von (tak raz za 3 mesiace sa stane). Inak moja mama zvladla aj manducu :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 22:17

ja som uz davnejsie chcela predat postielku, mame dost malu spalnu a snou este mensiu.....ale nemozem, musi nam tu stat, lebo ju kupila svokra....a vizbe mame este dalsiu cestovnu, a v nej vsetky hracky :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Aug 2011, 22:47

ja by som doplnila,ze privela kozmetiky je pre dieta zbytocne. do dnesneho dna sme si vystacili s par kvapkami mandloveho oleja do kupela,obycajnym kockovym mydlom a kremom na ritku. netreba vselijake kremiky,telove mliecka,samponiky,kupele a co ja viem co. nam dermatolog povedal,ze namiesto kremovania po kupeli je idealne dat zakazdym pohar obycajneho mlieka do vody.
postielka nam sluzi ako zabrana na postel,aby mala nespadla a kocik zato tiez vyuzivame.
Janka,moja mam aj satkuje,aj moj muz,u nas kazdy :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 23:05

estterka, s tou kozmetikou plne súhlasím. My sme podostávali pre malú toľko, že ešte furt sa mám čím krémovať, keďže malej sme to nedávali :D A samozrejme sme dostali i asi 3 kojenecké fľaštičky s dudlíkmi, tie som ani nevybalila.
Čo sa týka kočíka, tak asi by som doporučila zohnať nejaký starší zadarmo, či za symbolickú cenu. My sme ho trochu využili kým bola maličká, spala v ňom dnu v obývačke, aspoň bola mobilná...Určite by som neinvestovala do nového.
A teda neviem ako vy, ale my úplne minimálne využívame i tú vysokú jedálenskú stoličku, sedia Vám v nej drobci?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 23:09

anooo, tu my furt vyuzivame....ked ideme jest, sup maleho tam, ako potom krmis malu,? na rukach??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Aug 2011, 23:21

kinsi,vobec..a to tuto este taka super cena,ze stovku stala..a zavadzia v obyvacke,lebo ked chcem aby sa najedla,musim ju nahanat alebo zabavit hrackami.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 23:22

Zo začiatku mi sedí na lone a po pár hltoch ju musím pustiť a ona "behá " okolo a kde tu si z mojho ďobne. Alebo, ak sme samé, tak si rovno sadnem na zem i s mojím tanierom, ona sa postaví, chytí sa mi pleca a tak mi kradne z taniera. Nejaké systematické kŕmenie v stoličke zatiaľ u nás nefunguje. Možno to nie je správne, ale zatiaľ nám to tak vyhovuje.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Aug 2011, 23:42

kinsi,ja si vravim,ze dolezite je,ze nieco zje a je mi jedno ako :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Aug 2011, 08:36

k tym darcekom...ja som sa pobavila, ked k nam prisli raz na navstevu kamarati, co maju trochu vacsie dieta od nasho, takze nam doniesli darom "jedine prakticke veci", co obnasalo taku tu plienkovu tortu z pampersiek a retiazku na cumlik....hm a my latkujeme a cumlik nepozname :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 08:58

my používame postielku, aj budeme. mali sme dve teraz už len jednu v spálni. malý tam spí lepšie a je to bezpečné. neviem kde by som ho nechala spať osamote, spať ide skôr ako my a nie som pri ňom, dokonca aj kameru mám ;) kočík-máme trojkombináciu a čo sme fakt využili, je vajíčko, čo sa dá zacvaknúť na podvozok. kým bol malý tak stále v aute spal a potom sme ho len zobrali s vajcom, zacvakli a mohli behať po nákupoch a všade môžne. bol tam spokojný, schúlený. vanička bola využitá iba pár krát no a športový kočík nám je zatiaľ zbytočný. malý neznáša sedieť, navyše pripútaný. spánok v kočíku nepoznáme. podľa mňa vyhodené peniaze. pampersky používame, látkovanie ma nakoniec nepresvedčilo, a tá počiatočná investícia už vôbec. najlepšia investícia bola manduca, tá je skoro zodratá. ludia sa čudujú, že ich dieťa nechce byť v klokanke. ja len poviem, že teda v klokanke ani on ;) papáme v detskej stoličke- rituál.. sedí tam len pri jedle, ked ho tam dávame kope od radosti nohami, že ide papať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod katka » 20 Aug 2011, 10:16

Pre mna je stolicka na papanie nepostradatelna. Pri dcerke mi to bolo jedno a nahanala som ju po byte s lyzickou, ale neosvedcilo sa mi to, ked sme mali navstevu alebo boli niekde jest von, mala behala a ja som cely cas behala tiez...nebola naucena ze papa sa pokojne pri stole ale ze pri papani zabava a sportuje cela rodina. Maly je zive striebro a aj tak by som nemala sancu triafat mu do pusy pri jeho kaskaderskych vykonoch. Takze ked sme doma snazime sa jest spolu pri stole, maly je tam s nami zo zaciatku v stolicke a ked je mu uz dlho tak nam sedi na kolenach. Ak chce odbehnut hrat sa pustim ho ale nebezim za nim s jedlom. Chcela by som a zatial sa mi to dari, naucit ho ze papa sa pri stole, v pokoji a pohode, spolu s ostatnymi.
Dalsia vec, ktoru maximalne vyuzivam je vankus na kojenie. A nielen na kojenie ale aj pod hlavu, na opretie za chrbat, ako zabranu medzi syna a manzela pri spanku, ked mal syncek nadchu tak som ho davala spinkat s vyvysenou hlavickou na ten vankus, davam mu ho aj ked spinka okolo telicka a pod nozky aby mal volne brusko a pocit bezpecia, ze je nieco okolo neho...
Taktiez manduca je velmi dobra vec, vyuzivame velmi casto, len ma mrzi ze neviem v tom kojit.
Co som velmi malo vyuzivala bola hlboka vanicka kocika (maly tam reval jak tur cely cas), detska postielka, detska vaha a tusim by som sa zaobisla aj bez vsetkych tych speci babetkovskych hraciek (tie iba v aute na dlhsie trasy boli uzitocne).
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 13:46

katka, nevadí vám šušťanie toho vankúša? ja ho používam denne ale mám ho v stabilnej polohe, ako podkovu v kresle. ako som ho dala, tak je od začiatku, podopiera mi ruky a kríže, kedže viac menej kojím tam (aj v noci) tak sa snažím urobiť si pohodlie. len šuští strašne. nedokázala by som ho mať pod hlavou a spaťna ňom.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 13:53

aha ešte som chcela, nám sa strašne páčilo v kúpacom kýbliku, to bolo skvelé.. kúpala som denne, od narodenia do 6 mesiacov iba v ňom. bol tam strašne spokojný. teraz sme už samozrejme vo velkej vani. bábatko toho potrebuje ozaj pramálo. keby som nebola tolko vecí zdedila, tak máme o polovicu menej ;) čo som kupovala aj kupujem najviac sú body s dlhým rukávom, tých nie je nikdy dosť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2011, 14:06

Ani ja s jedlom nikdy nenaháňam - malá ak chce, tak berie sama z mojho taniera, prípadne ju oslovím a niečo jej podám (otrčím v jej smere), ak chce príde si vziať, ak nie, tak nie. Ale s tým problém nie je, akonáhle si sadnem k jedlu je pri mne, i keď je to niečo čo sama nechce, tak sa zabáva tým, že kŕmi mňa...
My sme vaničku použili len raz, keď mala cca týždeň a bola u nás moja mama. Odvtedy sa kúpavala s nami vo vani a ako už bola trošku vačšia, tak sme ju začali večer umývať v kuchyňskom umývadle, kde sa pekne posadí do napustenej vody a hrá sa. Je to oveľa šikovnejšie ako napúšťať a vypúšťať vaničku.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod katka » 20 Aug 2011, 14:44

Shira ano vankus na kojenie riadne susti :lol: , zo zaciatku mi to vadilo, ale po vyse roku pouzivania to uz vobec nevnimam, neviem ci som uz tak unavena, alebo som si iba zvykla na ten zvuk, ale proste padnem do postele a som mrtva, moze si sustat co chce. Jedine co ma bezpecne zobudi je zvuk krokov dcerky, ked k nam bezi v noci do postele zo svojej izby a vsetky zvuky, aj tie najmensie, ktore vydava maly pocas spanku. Ked cestujeme beriem vzdy vankus zo sebou, raz som ho zabudla a saskovala som s perinou, dekou, vselicim moznym pri kojeni v sede a bolo to nesikovne, uz som na kojaci vankusik zvyknuta a syncek tiez.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod lucinka » 20 Aug 2011, 15:05

My sme vedierko na kupanie taktiez vyuzili maximalne, Tomi zboznoval odmalicka vodu a pobyt v nom si uplne vychutnaval, tam sa vzdy aj upokojil. Podla mna je pravda, co vravia, ze sa tam citi babo ako v maternici :) Postielka nam tu tiez stoji a plni funkciu zabrany, aby nespadol. Monitor dychu sme ani raz nepouzili, taktiez hojdacie kresielko nam bolo zbytocne. Maly spava bud na prsniku, v satke alebo ked bol mensi este v treskucej zime vedel potiahnut aj 3 hodiny v hybucom sa kociku, ale nesmel zastavit :) Aj ja som zastanca latkoviek, takze pampersky sme pouzili len minimalne/na dovolenke napriklad/, taktiez sa snazim, aby mal hraciek pomenej a vedel sa zahrat s hocicim a rozvijal fantaziu. Odrazadlo sme z bazaru kupili aj my, i ked zatial ho len posuva hore-dole. Mame pozicanu tu trojkolku s tycou a nikdy by som ho nenechala zaspat v nej. To je uz co??? :((( chuda dieta. Ale musim povedat, ze je tam rad asi tak polhodinu dokaze odtial vsetko sledovat, je blizsie k veciam, ja ho necham dotykat sa ich a vysvetlujem mu, co je co, komentujem kadial ideme a podobne, on to vyslovene ma rad. Kocik sme tiez kupili z bazaru, kedze nie je nejako velmi kocikovy typ, ale je to fajn, ked niekam ideme, ked tam uz neobsedi, vytiahnem manducu a v kociku tlacim veci :) Stolicku na jedenie vyuzivame, ale zacali sme asi len teraz pred mesiacom, ked uz pevne sedel. On sa niekedy rad krmi aj sam, tak mu na ten pultik nakrajam ovocie/chlebik...a dava si do pusy, ja sa zatial pri nom najem tiez alebo si umyjem riad :)
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron