Tipy na uzitocne veci pre dieta

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Sep 2012, 13:36

no my mame zadnu,ja som nevedela na bycikli jazdit, ked tam bola prazdna predna, nie to este s dietatom :D..a shira, ako to zvladas?? no ja biedne, boli chvilky, ked som sla radsej peso tlaciaic bycikel, uz sme boli niekolko krat, ale som dajaka slaba na to :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Sep 2012, 22:41

Nase slovenske predne sedacky nie su velmi dobre - naozaj zavadzaju, lebo su primontovane na rame a neda sa pri nich tocit volantom . Predne sedacky je dostat aj dobre a to take, ked je pripevnena o riaditka - dieta ma viac priestoru a pohyb kermanu nie je tym obmedzeny.

Zigy, a nie si ty nahodou teraz v Belgicku? Tam by mal byt vyber sedaciek velmi dobry. Ked si spomeniem na vyber v holandskom obchode... Tam som si kupila za cca 30eur super jednoduchu zadnu sedacku, nezavadzia, lahko sa upravuje a lahko sa nahadzuje a v pohode na nej odveziem i moju malu skolacku, i najmensiu zhruba od 1 roka.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Sep 2012, 12:12

Norika píše:no my mame zadnu,ja som nevedela na bycikli jazdit, ked tam bola prazdna predna, nie to este s dietatom :D..a shira, ako to zvladas?? no ja biedne, boli chvilky, ked som sla radsej peso tlaciaic bycikel, uz sme boli niekolko krat, ale som dajaka slaba na to :(

no, ja som si to najprv skúšala naprázdno a prvý pokus bol taký, že som sa vytiahla rovno do našej skalky, ešte teraz mám modriny odvtedy :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod tina » 14 Sep 2012, 17:45

a nezalezi to aj od bicykla? lebo ja mam len taku tu typicku staru prednu sedacku, primontovanu na takom nizsom damskom bicykli co sme zdedili, a ziadny problem pri toceni... lahko dociahnem nohami na zem ked treba, a celkom sa mi paci, ze mam maleho pred sebou akoby v naruci, a aj jemu sa to rata, ze moze drzat kormidlo so mnou. ale pouzivame len na premiestnovanie v ramci mesta ci do prirody, na dlhsie trasy na vysokom cestnom som este neskusala , zrejme by to zle dopadlo :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Nov 2012, 17:32

uvažujem nad takým dačím... http://www.babysmart.sk/?gclid=CPaL6cKO ... zAodhFkAsw kedže detskú stoličku sme už zrušili. malý chce "stolovať" a na všelijakých poskladaných dekách a vankúšoch je to nafigu. len tá cena ma trochu odrádza, lebo som chcela kúpiť domov, k svokrovcom a aj k našim, aby sme nemuseli nosiť, ale v tejto sume to trojmo nekúpim :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Nov 2012, 18:47

shira píše:uvažujem nad takým dačím... http://www.babysmart.sk/?gclid=CPaL6cKO ... zAodhFkAsw kedže detskú stoličku sme už zrušili. malý chce "stolovať" a na všelijakých poskladaných dekách a vankúšoch je to nafigu. len tá cena ma trochu odrádza, lebo som chcela kúpiť domov, k svokrovcom a aj k našim, aby sme nemuseli nosiť, ale v tejto sume to trojmo nekúpim :roll:

no shira, niektori za taku cenu ani jednu nekupia:-D to isto radsej nejaky vankus....toto mi pride trocha utiahnute za vlasy, hlavne ta cena...obycajna redukcia na wc, je tiez super "vynalez", ale stoji do 5 eur....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Nov 2012, 18:58

no vsak preto píšem, keby ste náhodou mali informáciu o niečom podobnom v nižšej cene, v čom sa dá sedieť lepšie, ako na vankúši, máme stoličky v koži, vankúš je naprd, všetko sa šmýka.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Nov 2012, 19:10

a co tak podsedak do auta? :) v bazari sa da kupit od 6 eur...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Anna » 03 Nov 2012, 20:35

Dobre to vyzerá, ale fakt to veľa stojí, Shira ty také vecí vyhľadáš, až sa mi zastavuje rozum, na šicko je dáky kumšt...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Nov 2012, 22:23

My sme pouzivali na vyvysenie na stolicku podsedak - v Kiku mali novy okolo 5E a este sa aj lahko pral potah. Obycajnym popruhom s prackou som ho pevne prichytila ku stolicke, aby nepadal a neposuval sa. A ked uz ho nebolo treba, nechali sme ho u rodicov, lebo obcas neplanovane vezu nejake decko v aute, tak sa este aj vyuzije.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Nov 2012, 00:17

My sme rovnakko ako Quaxi, akurat ten podsedak je u rodicov trvalo. Este jeden sposob nasi pouzivali - dali maly samrlik, ten sa pouzil ako stolicka a k nemu ako stol normalna stolicka. Tu normanu stolicku maju pekne rovnu, takze je to naozaj ako stolik.
Este je jeden mozny sposob, hlavne na doma - a to je nastavovacia stolicka, spominana niekde na zaciatku tejto temy. Je velmi stabilna a dieta si na nu lahko vylezie same. Rastie s dietatom az kym neprejde celkom na normalnu stolicku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron