Tipy na uzitocne veci pre dieta

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod mamusia » 04 Mar 2012, 16:51

Aj ja musim chvalit len Hacku hojdacku,my sme si ju s mm sili sami a asi 4 mesiace mala spavala cez den stale v nej,teraz sa v nej so starsou hojdavaju a moze sa zavesit hocikde - my mame diery na nu na balkone a v obyvacke zatial :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 18 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 15 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 04 Mar 2012, 21:39

Baby, ešte otázka: dá sa dieťa v manduce alebo mei tai nosiť aj tvárou "do sveta"? Asi nie, nenašla som žiadnu takú foto...mám problém, že malá sa nechce nosiť otočená tvárou ku mne, musí kukať len dopredu :D
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Mar 2012, 21:56

Poznam jeden taky nosic, jedna mamicka si ho objednala zo statov. V principe funguje tak, ze je jednoduchy asi ako Mei-Tai a ked sa dieta potrebuje nosit dopredu, tak sa latka co sluzi ako opora chrbta omota naspodu spagatom a uz sa da sediet dopredu. V pripade potreby viem dat na mamicku kontakt.

Pre dieta je vsak nosenie smerom dopredu nevyhodne z viacerych dovodov - zasadny -> chrbtica je nespravne vykrivena a nozky len tak visia, pricom cela hmotnost zatazuje genitalie. Ked je dieta unavene, zlakne sa, tak sa nemoze stulit k mamicke. Pri ergo nosici je chrbat v spravnej polohe, nozky su spravne rozkrocene (tie postolkove nohavicky existuju vlastne preto, lebo ludia prestali deti nosit), moze sa hocikedy stulit k mamicke, ma k dispozicii mliecko a ma omnoho mensi stres.

Spominana mamicka si predtym tiez nevedela predstavit nosenie inak ako vpredu, tvrdila, ze dcerka je na to uz jednoducho zvyknuta. Nakoniec si vybrala tento nosic, aby to teda mohla skusat tak aj tak. Dnes nosi uz len tvarou ku sebe a komu moze, vysvetluje, preco klokanka tvarou von nie je dobra volba.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Mar 2012, 23:20

hej, dieťa si zvykne pozerať do boku a normálne sa s tým vysporiada. tá poloha v manduce je pre dieťa príjemná sama o sebe, len treba byť v pohybe :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 05 Mar 2012, 15:52

ďakujem za info, nevedela som :) áno, aj ja si myslím, že je to len vec zvyku...chcem si kúpiť mei tai, musím zohľadniť finančné hľadisko...verím, že malá sa bude chcieť v ňom nosiť...
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Mar 2012, 17:12

cottoncandy píše:ďakujem za info, nevedela som :) áno, aj ja si myslím, že je to len vec zvyku...chcem si kúpiť mei tai, musím zohľadniť finančné hľadisko...verím, že malá sa bude chcieť v ňom nosiť...

inac, mei tai co mam ja ma aj etnicka
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 05 Mar 2012, 21:57

Práve som si objednala mei tai, síce používaný, ale myslím, že poslúži...už sa neviem dočkať, kedy mi poštou príde balíček :)
ps: manžel ani netuší :mrgreen: , chcem mu ho ukázať v plnej paráde, to bude valiť oči, ako sa malá nosí :goodjob:
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 22:36

Super, uvidis ako sa vam to zapaci a manzel len bude kukat!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 22:36

Super, uvidis ako sa vam to zapaci a manzel len bude kukat!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 14 Mar 2012, 15:38

idem sa chváliť :D dnes prišiel mei tai, tak sme hneď testovali...spočiatku sa jej nepozdávalo, že je obrátená tvárou ku mne, nosenie na chrbte už vôbec nie, ale vyskúšala som ju tak nosiť viackrát, vždy pár minút...a poobede mi dokonca bez protestov v mei tai, hlávka pekne položená na hrudi, zaspala...krásne, iba som ju nosila a spievala a ona po chvíľočke zaspala...tak sa z toho teším, že až :love: :love:
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luludi » 14 Mar 2012, 21:17

cottoncandy :love: uzasne :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 21:57

cottoncandy už to bude len lepšie :love:
ja ked dávam malého do šatky na chrbát, dám šatku na kreslo, tam si ho usadím a potom si sadnem pred neho. toto bývala fáza, kedy veľmi protestoval. teraz, ked vidí, ako dávam šatku, už s nadšením uteká, vylezie na šatku, tam si sadne a čaká :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 16 Mar 2012, 20:52

shira, ja si ju vykladám na chrbát rovnako ako ty, celkom to ide, ale musím ešte cvičiť tie úväzy, nie vždy sa mi podarí uviazať mei tai pekne rovno :mrgreen:
ale je to úžasná vecička, kedykoľvek si dcérku uviažem na hruď, do pár minút zaspí :love: funguje to už tretí deň, manžel iba váľa oči, nechcel mi veriť, že náš lezúň sa dokáže v pokoji nosiť na mne a ešte tak aj zaspať :goodjob: včera ma navyše navštívila kamarátka, ktorá si syna uviazala do šatky, tak mal môj chlap možnosť vidieť ten rozdiel v nosení v klokankách a nosení v šatke či mei tai alebo manduce...už nemá námietky, iba čuší :mrgreen:
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Mar 2012, 21:22

cottoncandy :goodjob: ako moj muž tiež najprv odpadával že manduca 100 eur a potom sa to ukázalo ako najlepšia investícia. pred narodením malého sám vybral super kočík a teraz každému odporúča manducu a odhovára od nákupu drahých kočíkov :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Mar 2012, 22:51

Uplne uzasne Cottoncandy. Myslim, ze aj ten tvoj manzel sa za chvilu stane rovnakym propagatorom ako Shirin. Skus este nenapadne overit, ci aj na nom ten vas lezun tak pokojne zaspi :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Máj 2012, 08:04

Mám ďaľší tip na super vec - kúpili sme malej do auta taký malý televízorík - DVD prehrávač. Je to super, konečne sa nechá bez protestov posadiť do autosedačky a ticho tam vydrží i dlhšiu cestu. Prehrávač sa ovláda diaľkovým a tak je to super aj ked som v aute sama, možem to ovládať viac menej aj za šoférovania. Ak by niekto kupoval doporučujem kúpiť taký čo má 2 televízoríky, malá ma rada, keď sa jej rozprávka komentuje a tak ak sme v aute dvaja, tak si jeden vezmem pred seba a kde tu jej poviem, čo sa tam deje, tak ju to baví viac :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Máj 2012, 10:33

cottoncandy a vam ako ide nosenie a celkovo ako sa vam dari? dlho si sa neozvala
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Máj 2012, 13:32

kinsi, das link aky mate?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Máj 2012, 22:49

u nas bolo najuzitocnejsie:
- nositko (pri prvom manduca, ale sklamala - neprezila ani jedno dieta, tak som presedlala na home-made) + na zimu zateplovacia kapsa (nic ine speci na nosenie netreba). Na manducu pripinaci ruksak - ked sa uz dieta nosi na chrbte (domaca vyroba). Pri chodiacom dietati som na nosenie ocenila navleky na topanky. Do tazkeho terenu mame turisticky nosic.
- cyklovozik a tazne zariadenie follow me na pripojenie detskeho bicykla - drahe veci, ale vdaka nim sa da jazdit vela aj s detmi
- hupacka "hacka" - babo v tom velmi dobre spalo. Tiez home-made.
- kyblik na kupanie
- okrem klasickej stolicky aj cestovna latkova stolicka, co sa priviaze na normalnu, vyuzitie na navstevach, v restikach, kde nemaju detsku stolicku (pre lepsiu predstavu moj vytvor http://www.modrykonik.sk/fotoblog/quaxi ... e/5772839/ ).
- pre kazde dieta jeden "maznacik", oblubena plysova hracka s ktorou zaspavali odmalicka
- nafukovaci skakaci konik Rody
- odrazadlo lahke a stabilne, potom okolo 2r aj klasicka trojkolka s retazou (nie tie bez retaze, zle sa na tom jazdi a deti to nebavi)
- z hraciek najviac boduje Duplo, idealny tip pre vsetkych na vsetky sviatky, daju sa kupit sady za 5E aj cez 100E. Okrem toho lopatku a kyblik, to nosime uplne vsade. Samozrejme knizky.
- do autosedacky zimna podlozka z ovcej vlny (posluzi aj flisova)
- na prebalovanie jednorazove separacky, sietovane vrece do kybla na pouzite plienky (staci zobrat vrece a hodit do pracky, mam 2ks a striedam ich), plastova skrabka na cesto - ak zlyha separacka. Neskor treningove slipy a pratelna nepremokava podlozka do autosedacky.
- pratelna prebalovacia podlozka na cesty
- trampolina (ak je miesto vonku)
- cyklisticke flase, deti z toho pili lepsie nez z detskych. Ale ocenili sme aj netecuci sportovy naustok od Aventu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Máj 2012, 23:41

Super vecicky, i ked nieco by som obmedzila:
- v prvom rade odrazadlo - od ortopedov, cez urazovych chirurgov az po Jean Liedloff nie vhodny nastroj na chodenie. Dieta nepotrebuje pomahat s ucenim chodenia, raz na to dozreje. Tu nevhodnost u ortopeda viem naozaj potvrdit z velmi blizkeho okolia - 6 rocny chlapcek beha stala po spickach
- cyklisticka flasa, resp. akakolvek ina nadoba na pitie s dojcenskym sosakom okrem obycajneho poharika, predovsetkym pri zaciatkoch pitia. Samozrejme na nejaky vylet sa aj takato sosakova flasa uzivi, predovsetkym, ked su aj nejake starsie nedojcene deti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Máj 2012, 08:49

JankaMich, mam pocit ze pleties odrazadlo a choditko ;) to su dve uplne odlisne veci. Odrazadlo nie je pomocka na chodenie, ale vozitko ktore dokazu pouzivat az deti, ktore spolahlivo samostatne chodia. aby bolo jasne, myslim nieco taketo http://www.puky.net/en/mod_produkte_pro ... index.html
a to, co skodi podla ortopedov, je klasicky "pavuk", ktory ma aj mnohe ine nevyhody a je to v podstate zbytocna haraburda aj bez ohladu na to ci je skodliva
http://www.babybabo.sk/fotky4387/fotos/ ... 08-J65.jpg
A flasa, to je skor vec nazoru, ja hovorim o detoch co uz nie su kojene a piju minimalne, tam pomoze cokolvek, len aby do seba dostali nejake tekutiny. Mne zlyhal spustaci reflex a tak som s kojenim skoncila u prveho v 9m a u druhej v 11m, vtedy su este pohare nepouzitelne - komplet vsetko skoncilo na obleceni.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 30 Máj 2012, 13:22

mna zaujal ten maznacik :lol: to by u nas nepochodil :dojcenie:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Máj 2012, 13:33

Ja musim povedat, ze u nas sme s poharom problem nemali. Od siestich mesiacov sa z neho vedela napit a bola by vypila aj cely pohar keby som jej dala :twisted:. Az teraz okolo roka sa zacala s vodou viac hrat, naberie si ju do ust a vypluva :D , ale to patri k tomu..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Máj 2012, 13:39

No ja tiež musím povedať, že sme začínali čajovou lyžičkou cez štamperlík až ku klasickému širokému poháru bez problémov.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Máj 2012, 14:21

Ta trampolina musi byt super, to by som brala, len kam s nou :(

Teraz ma napadlo, rozmyslam v poslednych dnoch nad izbickou pre malu na hranie. Mame jednu volnu izbu (jedneho dna to bude jej spalna, ale to je este daleko, vsakze :D ), tak jej z toho chcem spravit miesto na hranie, kam si bude moct dat hracky, bude sa hrat s kamaratmi, no proste detska ale bez postele..

Ako ste na tom s detskou, zienky? Treba, netreba? Od akeho veku? Zatial mala o hracky moc zaujem nejavi, okrem lopty (lopty vsehodruhu zboznuje) a kniziek. S ostatnym sa zahra chvilku a zvysok casu mi pomaha v kuchyni (vypratava a uklada sufliky) aebo mi podava pradlo ked vesiam, a tak, vsetko robime spolu. Vcera aj zametala, normalne s velkou metlou chodila a tlacila ju alebo tahala, no zlata bola.. :love:

Inak, do tej detskej som planovala zavesit hojdacku, mame takuto v spalni zatial, len ta moja je homemade:
http://www.sportove-potreby.sk/zavesne- ... aiana.aspx

..dat tam nejake jednoduche police na hracky a jednu stenu vymalovat specialnou tabulovou farbou, tak aby sa na nu normalne dalo kreslit kriedou, nieco takehoto:
http://cdn.freshome.com/wp-content/uplo ... 111185.jpg
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia