Tipy na uzitocne veci pre dieta

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Aug 2011, 18:46

ayshka kocik som planovala pouzivat aj pri druhom, ale maly si to naplanoval inak :) takze babky, dedkovia a MM mali smolu a teda vlastne aj ja, kedze mi ho nik nemoze ani vziat. V hlbokom vrieskal ako tur, minuly tyzdnen sme nahodili sportak, a isli na prechadzku a sme sa tesili, lebo pozeral a bol ticho...2min vonku a zacal krical ako blazon, a to mozem mat otoceny aj smerom ku mne aj von, ani jedna moznost sa mu nepaci, takze maly isiel do satky a starsi sa ide zblaznit od radosti, ze kocik je volny :))

A ten teplomer zaujima aj mna, pediatricka mi ho neodporucila, ani ten do ucha, lebo ze staci, ze je dieta spotene a meria inak. Ale digitalne ani ja nemusim a posledna rychlobezka sa mi rozbila pred polrokom :(
A ak mozte, hodte nejaky link na to prenosne DVD. dik
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod ayshka » 22 Aug 2011, 20:08

akdarka, nasho zacali tak viac zaujimat rozpravky okolo 1 roka uz to lepsie vnimal a hlavne take kde boli deti a sa spievalo (zacinali sme so Spievankovom) Ak mate doma tv kanal jimjam, tam bezia dobre rozpravky pre deti aj mensie aj starsie (napr. Igloo-Gloo, Pingu, Bořek stavitel, Mio Mao, Tomáš a prátelé). Teraz u nas leti Poziarnik Sam, lebo ma aj take hasicke auto, ale celkovo ho teraz bavia take rozpravky, kde su nejake auticka.
Ak nepoznas tie rozpravky skus dat nazov na youtube a tak vyhladat, aj tam najdes nejake videa,
napr. http://www.youtube.com/watch?v=cvPMNyYxSak skus mu pustit toto, ked bol mensi, tak uz len ked zvucku pocul, tak sa isiel zblaznit :goodjob:
Kupili sme dvd do auta, da sa zavesit na predne sedadlo http://www.obchodobchodov.sk/produkty/P ... -5177.html

shira s teplomermi som sa aj ja sklamala :? mame asi 3 digitalne doma hartmann a ani jeden nemeria normalne, tak sme potom dostali od babky bezdotykovy a ten meria z nich najlepsie, vola sa microlife NC100 a meria sa s nim teplota na cele, nie v uchu http://www.shoppie.sk/microlife-nc-100/d-109871-c-1636/

tamoulik aj u nas to bolo s kocikom podobne, tak ho rozmyslam predat, ale rodina by ma asi zabila :? ze si ho mam nechat pre druhe dieta
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Aug 2011, 20:14

ano norika, myslíme na tie isté, o mravcoch, lienkach... ;) inak ja keby som nezdedila veci po 2 sestriných deťoch tak mám omnoho menej.. bože a štrikovaných svetrov..tie neznášam..iba čo sú obrovské na objem a na nič.. prefúka to, preprší, hned ako vkročí dieťa dnu tak vyzliekať lebo sa v momente spotí a kúše to. bléé
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Aug 2011, 21:56

teplomer.... mam, ale pravdu povediac, ani ho velmi nepouzivam. Ked nema teplotu, to viem, ked je horucka to viem tiez. SKusim cielko, skusim zatylok, vidim celkovy stav a konam podla toho. Skor ma ten teplomer potom aj tak myli a skusam aspon dva, ze ktory ukazuje lepsie, lebo mne sa to javi inak :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 21:58

tamoulik, ja som myslela, ze to bol plan, ked sa tak intenzivne nosite :D ale neva, velmi vam to pristane, maly vie, co je dobre!
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Aug 2011, 22:10

Luciole, plan bol, ze ja ho budem nosit a ostatni kocikovat, aby som si oddychla :) Ale maly vie, co je najlepsie!
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Aug 2011, 22:19

ak mozem, tak skusim zhrnut, co vsetko je u nas nepotrebne a potrebne :D

tak, pocas tehu. mala som zakazane chystat vybavicku, lebo by to prinieslo nestastie. dostala som len veci od sestier, po ich detoch, asi dve tri vecia oblecenia, latkovych stvorcov, a periniek, vsetko vyprat, vyzehlit odlozit.dalej jeden chodak , vanicku, stolicku a flase na UM to bolo vsetko co sme mali, a kozmetiku.

v den ked nas mali pustit z porodnice, uz sme boli poobliekani nachystani, som sa nemohla dovolat muzovi, lebo nakupoval v polsku postielku. no keby som vtedy vedela, ze nam ju nebude treba, asi ma tam porazi od zlosti...cakat, a zbytocne....

dva tyzdne po porode, sme kupiliaj kociar...pouzili sme ho najviac 10x, pretoze dva mesiace bol v reklamacii a potom sme pouzivali iny, cestovali sme hore dole orava vychod, kvoli skole, tam som mala jeden stary, tu na orave novy- pokazeny...

ten stary ako maly z neho vyrastol sa hned aj poslal dalej, ten novy nam stale stoji v izbe, a pada nan prach...

nasi nam kupili od susedky aj sportovy, no odkedy mam mei tai, aj na ten pada prach....

ked mal maly 4 mesiace, kupila som si satku, ale casto som ju nepouzivala, lebo som ju nevedela dobre uviazat, ta teraz odpociva v skrini a caka na druhe babo :D
nahradil ju Mei tai, no comment, neviem, vynachvalit, maly mi v tom vie zasat, viem ho aj nadojcit, nenarocny na viazanie, mame vzor na poziadanie, super cena, taska k toimu, no co si viac priat :D iba to, aby som si ho vedela sama uviaztat, ak chcem dat drobca na chrbat..

aj my sme mali kolotoc, a aj nam sa maly skoro zaskrtil na nom...kedze v postielke nespava, kolotoc sa nevyuzil, akurat tak odsrubovany maly sa s nim natahoval...poputoval do krabice..skoda 20 €...

mame aj cestovnu postielk, v tej ma maly skoro vsetky hracky, obcas ho tam vsupneme, ale ked sa zlosti, tak vyberame...

postielka v spalni nam sluzi ako zabrana, ale aj to slaba, staci ze sa maly zaprie, a postielka uteka prec....aj som ju chcela predat, ale nemozem....svokra kupovala :-/ wrrrrrrr....a sme v spalni natisnuti ako sardinky...

hm, a ak si nasa rodina lame, ze aky darcek, tak by ma potesilo hocico prospesne na nosenie, napr oblecenie pre mna :D, latkove plienky, tricka na dojcenie...ale to bohuzial moja rodina nepozna, kedze u nas fici vychova a La umele mlieko...


a este nakoniec, bavili ste sa o tych teplomeroch...aj my mame nejaky znackovy digitalny, a tiez, ak si odmeria zdravy clovek a kukne nan po odpipani, ma 35....preto to meriame ako klasicky ortutovy, a nechame este par minut.....aj na letaku pise, ze to treba nechat este par minut podla miesta, kde merate. zotrvat, a potom meria celkom spolahlivo....

a digitalne merace...nooo...pouzivali sme kucyhnsku vahu na vazenie maleho :D


a pri druhom dietati si to predstavujem uz inac, v prvom rade ziadne zavinovacky a perinky!!! bvoze tolko som sa natrapila, kym som to oprala, naskrobila ozehlila...keby som tusila, ze to vobec netreba a len to sposobuje separaciu...no nevedela som....
pri druhom uz radsej investujem do elastickej satky...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Aug 2011, 22:34

jáááj chcela by som Vás poprosiť... viem, že ste si tu posielali fotku ako sa dojčí v manduce. Pls.. viete mi to poslať.. máme síce Ergo ale asi by to mohlo ísť tiež... ? :dojcenie:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 22:37

gabika, ja takto, ale bolo to prvykrat, nic ukazkove :)
Prílohy
manduca.JPG
(92.96 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 22:40

teda mala zrovna dvihla hlavu a odcucla sa, ale predtym si cuckala :) medzicasom som sa naucila trochu lepsie manipulovat s tymi popruhmi, aby isla nizsie
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Aug 2011, 22:44

didulka: http://www.noseniedeti.sk/hacka?vmcchk=1 tu sa dá kúpiť hacka. Ja som ju nekúpila.. zatiaľ :-) idem si ju ušiť. Úplne ma o tom presvedčila jedna mamina z MK, ktorá odo mňa niečo kupovala. V jej albume som videla hačku, že si ju šila. Tak som sa jej pýtala, že čo a ako... a sponínala, že za 2 hodky sa dá ušiť, keď máš k mimi babysiting a keď nie tak, že za 2 večery ako ona :mrgreen: http://www.modrykonik.sk/fotoblog/cajov ... -/7395362/ látku si na to chcem objednať z detivbavlke.sk takú silnú bavlnu... ale myslím, že kúpiš aj v hociakej metráži.
Prvotne som s tým aj skočila za krajčírom tu u nás.. ale ten sa z toho vyvliekol, že on to neušije.. lebo bla bla bla...
Proste ja som taký žuhroš, že keď viem, že by sa to dalo aj inak.. (ako si to len za draho kúpiť) tak skúšam, snorím.. vymýšlam. (Dúfam, že to neskončí tak, že hačku nakoniec kúpim, lebo s mojím odhodlaním ju ušiť.. nebude ani do Vianoc :twisted: )
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod jonki » 02 Sep 2011, 15:20

nevyuzili sme kozmetiku....po prvom okupani sa vyhadzala. Podostavali sme este viac kozmetiky tak sa mame s mm cim mazat snad este dalsie tri roky. Nikdy by som neverila ako dobre sa mi bude spat po masazi noh detskym mliekom na dobre spanie od johnsonu:D DOstali sme flasky takze tie sme tiez nevyuzili.
Mali sme vel aoblecenia pozicaneho takze som zbytocne nenakupovala...aj z toho pozicaneho sme kopu len oprali a vratili. Doteraz mam jeden balik pampersiek odlozeny...tiez sme dostali...ale vacsiu velkost som uz vyuzila na dovolenke aj ked latkujem....najprv som chcela brat latkove ale tak zase je to pohodlnejsie. Velmi malo vyuzivam AIO a nohavickove plienky (hm mohla som dobre usetrit na nich) ficime na stvorcoch vo flipkach a v noci disana vo vlniakoch. Manduca je super vec, satka trosku menej ale nepovazujem to za zlu investiciu....na zaciatku mi manduca vobec nesedela s tou novorodeneckou vlozkou nam to neslo. Satke "vytykam" to ze obe sme prilis horkokrvne a je nam v nej horuco(mozno bude ok opat ked sa ochladi)....ale napr na dovolenke ked 8 dni z 8 prsalo bola satka na nezaplatenie kedze tam bola zima. Kociar hlboky pozicany sme vyuzivali dost a teraz golfac tiez dostava zabrat. Spime v postielke....teda podla toho ci tam ostane alebo pregula s k nam do postele. u nas dost fici aj detska pestunka....mame vela navstev vecer a malu by budili...a osvedcila sa nam aj na dovolenke ked mala spala v stane. Vuzity bol teda aj stan a spacaky...vdaka tomu sme mohli ist na dovolenku aj napriek tomu ze chata a mnozstvo ludi bolo absolutne nevyhovujuce (malo sukromia) takze stan bol takym nasim utocistom a bolo to super.
Nepisem to rada ale napr sme dost vyuzili aj cumel...teda prveho pol roka...potom som ho prestala davat a som nesmierne vdacna ze sa to podarilo. Cely ten polrok som vo vnutri proti cumlu bojovala...ale nemala som dost guraze a ani podporu....potom som teda podporu tiez nemala ale ked som videla ako sa moja polrocna dcerka stava malym zavislacikom som ho jednoducho smarila prec. Sice to chvilku vyzeralo ze to vyusti do manzelskej krizy ale nakoniec sme to vsetci traja ustali celkom dobre:D
retiazka na cumel je doteraz velmi oblubena hracka :DDD inak u nas su najlepsie hracka krabice od cohokolvek.
nocnik nam celkom siel ale posledne tyzdne nase dieta nechape na co je...takze mamka zapiera plienky ako nikdy doteraz
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Sep 2011, 15:10

my sme akurát dostali odrážadlo+aktívne chodítko, zatiaľ to nevie použiť tak aspoň trúbi (na volante je trubka) :D snáď neskôr. vkladala som nádeje do prehrávača na rozprávky v aute. ale malý- kedže je pripútaný, nedočiahol na monitor, takže chytil príšerný amok a už sme ho neutíšili. ešte sme zostali trčať v zápche tak musel ísť na cicík a tak zaspal. snád to oceníme neskôr
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Sep 2011, 15:19

shira, moj maly si drzi iPad a tak pozera spievankovo :-) takze cca 10 min zabavy, medzitym dotykovym dispejom 8x spusti nieco ine, prerusi to atd...mozno neskor ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Sep 2011, 22:04

U nas velmi dobre frcia CD - nejake s pesnickami a mame vela rozpravok. Baby maju i prenosny DVD prehravac vhodny i do auta, ale pustaju ho skor vynimocne, za odmenu, v aute len na dlhe cesty. Maju maly CD prehravac a ten ide niekedy non-stop. Krasne sa pri nom prehraju a velmi dobre naberaju slovnu zasobu. Kedze mam tri kocky, v aute sa niekedy i povadia, ale rozpravocka ich utisi okamzite.
Este tip - ak mate CD ci DVD, nahrajte si ich nove hned aj do pocitaca. Ked vam ich za nejaky cas poskriabu, lahko ich znova napalite.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Sep 2011, 16:22

odkial beriete rozprávky alebo hudbu pre deti? od známych, alebo ako? dajte tip na pesničky alebo melódie, my zatiaľ nemáme nič také.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Sep 2011, 22:25

Number one u nas je "O psickovi a macicke" vydany Slovenskym rozhlasom, ale to uz asi nezozeniete. Kazdopadne Slovensky rozhlas ma dobru ponuku, taktiez knizne vydavatelstve ich maju v ponuke - napr. Gorila, Martinus. Ja mam asi 25 CD z casopisu Sikovnicek, pricom prvych 15 CD boli zo starych klasickych super nahravok. Je mozne, ze sa daju objednat. Najlepsie rozpravky su tie, kde je aj trocha pesnicky. Napr. O psickovi a macicke je vlastne muzikal.
Velmi dobre pesnicky su od Petra Nagya - Peter Nagy a deti (Darinka Mandarinka, Nas maly pes Bobi...), myslim, ze na You Tube sa budu dat najst. V sucasnosti najviac robia Canaky a Podhradska - maju pesnicky, ale uz aj rozpravky, aj DVD s pesnickami Spievankovo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod TIA » 24 Sep 2011, 20:38

Vela toho uz menovaneho bolo, nam najviac pomohla satka a ring sling (ten hlavne v tych horucavach). Vyuzili sme trochu aj prebalovaci pult, ale teraz viac sluzi na odkladanie veci, rovnako ako postielka - v nej mame hracky. Aby som bola uplne presna, obcas aj postielka posluzi, lepsie povedane ten kolotoc s hrackami nad postielkou - ked sa potrebujem ist vycikat, tak tam mala chvilku vydrzi :-). Vyborne posluzili aj plastove nadobky na miesanie kolacov - do nich BKM-ujeme. Kociariku sme moc nedali, nastastie som nekupovala vanicku a na pozicany sportovy kocik som len dokupila autosedacku, ktora sa tam tiez da primontovat.

Najuzitocnejsia vec doposial ale bezkonkurencne bol internet (a skvele informacie od skusenych mamiciek a LP)!! Nie je to sice priamo vec pre babatko, ale bez neho neviem, neviem ci a ako by sme sa dojcili a vobec fungovali. U mna velmi pomohol sluzobny iphone, cez ktory pohodlne surfujem vzdy ked mala pri mne spinka..(ist si sadnut k pocitacu nemam cas ani silu)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 05 Nov 2011, 21:27

toto urcite nemoze chybat v ziadnej domacnosti :goodjob: (vid popis inzeratu): http://deti.bazos.sk/inzerat/11068429/I ... A-TRHU.php a plus ukazka https://www.youtube.com/watch?v=5lcqFyd5kEQ

samozrejme zartujem:-) ale ked som to videla a citala, najma "Táto postieľka ukolíše vaše bábätko na sladký spánok ako vo vašom náručí. V prípade, že sa v noci dieťatko zobudí a začne plakať, inteligentná postieľka ho automaticky pohojdá bez toho, aby ste museli k dieťatku vstávať." , musela som sa s vami o tento skvost podelit, neviem ci sa mam strasne smiat nad takou blbostou alebo byt smutna za kazde babo, ktore tam bude uhojdane namiesto maminej naruce...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Nov 2011, 21:34

ja mám niekedy pocit, že niektorí ľudia by mali mať namiesto dieťaťa tamagoči, aby ho mohli prípadne vypnúť, ked už budú mať toho dosť... preboha, nevstať v noci k plačúcemu dieťaťu, to je už čo???? (že nemusieť vstať!!!!!)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 03 Mar 2012, 22:03

Zaujímavá téma :) My sme nevyužili fľaše (ktoré som "pre istotu" kúpila ešte v tehotenstve), ani hrazdičku (malá sa skoro začala otáčať na bruško a hrazdička ju odvtedy nezaujímala), ani zavinovačku, kopec oblečenia - hlavne tričká (zdajú sa mi pre také malé bábo nepraktické, pri každom pohybe sa vyhŕňajú dohora a odhaľujú bruško a chrbátik), rôzne topánočky pre nechodiace deti (nevedela som to malej obuť), kozmetiky som veľa nekupovala - iba mydlo a olej, ale začali sme používať až od pol roka...osobitnou témou sú u nás kočík a postieľka: postieľku sme využívali asi len krátko, od narodenia so mnou spávala dcérka v posteli, no na reptanie manžela som ju istý čas po zaspatí prekladala do postieľky, kým nezačala protestovať a v postieľke sa neutále metať a mrnčať...teraz v nej síce zasa spáva, ale zhodili sme bočnicu a prirazili postieľku k manželskej posteli, tak mám malinkú stále pri sebe :love:
Kočík je tiež veľká téma: asi do pol roka malá v pohode v ňom nejaký čas vydržala, pospala si, prechádzky boli ok, no odkedy sedí, hoci sme nahodili športovú verziu, neznáša ho...plače, vystiera a prehýna sa...tak ju z neho stále len vyberám a nosím na rukách aspoň kým vládzem, potom ideme dnu..mám doma nosič, no taký obyčajný značky hauck, ktorý nie je veľmi zdravý, aj keď sa priznám, že malú v ňom občas nosím po byte...hrozne túžim po tom, kúpiť si manducu alebo šatku, ale manžel je zásadne proti, nechce o tom ani počuť, vraj manduca je iba marketingový ťah, obyčajný nosič, navyše predražený...dala som mu prečítať aj články, argumentujem, no zbytočne...navyše tvrdí, že je zbytočné sa nad tým aj zamýšľať, lebo malá ma už osem mesiacov a čochviľa nebude potrebovať žiadne nosenie...HELP! to je zmyšľanie! Ide ma poraziť z neho...dajte tip, ako ho presvedčiť...proti mne je fakt, že manduca je taká drahá... ale to som už odbočila od témy...sorry za off topic, ale práve sme sa kvôli tomu zasa pochytili, tak som si potrebovala vyliať srdce...
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Mar 2012, 23:03

mei tai sa dá kúpiť aj za 40 E a urobí službu ako manduca, možeš si dať aj ušiť. o manduce a ergonosičoch málo kto vie, takže nejaké raklamné ťahy by som vylúčila :roll: manželovi sa chce stále naťahovať s kočíkom? vykladať, nakladať do auta? alebo sa s tým máš ťahať ty? nosič je omnoho praktickejší. my sme športový kočík začali využívať až teraz, ked malý chce väčšinou behať, takže je to ok, kvoli oblečeniu (iné dávam na behanie a iné na nosenie v manduce)..v nákupnom centre si tam zase naložíme veci a malý ide "na koníka" my sme kočík využili málo, iba na začiatku vajíčko a podvozok, kedže všade chodíme autom.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 04 Mar 2012, 00:06

shira, ale kde manžel vôbec nekočíkuje, nebaví ho to, kočíkoval malú doteraz len dvakrát, a to vtedy, keď mi trhali zub a bola som z toho úplne mimo :( takže on tie malé uplakané drámy nezažíva :mrgreen: a nevie si predstaviť, ako sa majú moje ruky po takom celodennom nosení dcérky :? ...teraz jej idú horné zúbky, tak nonstop nosím alebo :dojcenie:
pozriem ten mei tai
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Mar 2012, 02:08

JA som si Manducu kupila pri poslednej dcerke, ked uz mala asi 11 mesiacov aboli to neskutocne dobre investovane peniaze.

Nastarsiu som nosila v takom turistickom hlinikovom nosici, zacala som asi od pol roka, ale nie vzdy, nie je to velmi pohodlne. Hlavne na vylety. Najvacsi problem bolo, ked potrebovala na vylete spat, to sme museli ostat stat a ulozit ju na deku, lebo velmi sa v tom kyvala hlava. Ma aj dalsiu nevyhodu, dieta z neho dokaze vyliezt a nie je velmi ergonomicky.

Pri strednej som mala hned od zaciatku babayvak, super vec. Akurat ked uz ma dieta okolo 9-10kil, tak to jedno rameno dostava zabrat. Kocik sme uz pri tejto pouzivali malo, po roku sme opat pouzivali aj turisticky nosic. Ten nosic ma vsak nevyhodu,

Pri najmladsej som uz kocik nemala vobec a myslela som si, ze uz nic kupovat nebudem, vsak predsa staci to co mam. ALe asi v 7-8 mesiacoch som dostala moznost odskusat si Manducu, asi na tyzden. To bolo nieco neskutocne pohodlne. ALe povedala som si, vsak vsetko mam, toto je asi posledne dieta, co vymyslam. Tak to vo mne vrtalo, mala zacinala byt coraz tazsia, az som si nakoniec povedala, ze predsa si mozem pri tej starostlivosti dopriat nieco pohodlne. A tak som si ju nakoniec kupila a nelutujem, vyuzita bola poriadne. Dokonca aj na bycikel ci bezky.

Ergo nosic ma typicke crty - bedrovy pas na odlahcenie zataze a siroky pas, ktory umoznuje siroke sedenie dietata a poskytuje oporu chrbta. Nie su tam ziadne bariery medzi mamou a dietatom ako pri klokankach. SAmozrejme mozes zvolit aj lacnejsiu variantu nosica ako napr. MeiTai, nie je sice tak "vymakana", ale ucel a ergonomiu splni.

Co sa tyka penazi, mam ju z druhej ruky (mimochodom bola asi 2krat pouzita). Prelustrovala som nas i nemecky internet a zistila som, ze pouzita stoji +/- 75eur (nova 100-110eur) a ide dobre na odbyt. Staci zadat do vyhladaca "predam Manducu". Takze varianta co mozes ponuknut manzelovi je, ze kupis novu alebo pouzitu a ked nosit nebudete, tak bez problemov opat predate.

Okrem toho - manzel nie je jediny, kto moze nosic kupit. Mozes to skusit vyziadat pre seba napr. k MDZ alebo k nejakemu sviatku pre malu od starkych ci priatelov. Aspon sa potesia, ze vedia co kupit.

Inak moj pohlad na klokanky - nie su sice bohvieco na nosenie, ci uz pre matku alebo dieta, ale vzdy lepsie bolavy chrbat ako bolava dusa :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Mar 2012, 09:42

možem potvrdiť, manduca je naj naj naj investícia. ja som si neskôr dokúpila aj šatku (kvoli tomu, že sú také krásne) ale neviem až tak dobre viazať (aby mi úväz vydržal dlho), takže tú mám nadoma, na domáce práce. neviem si predstaviť, že by som nemala takúto pomoc, ja už teraz ani nechápem, ako sa dá bez toho fungovať a trebárs variť. všetko mám rýchlo porobené - (nezdržujem sa, rýchlo robím, lebo malý je ťažký) a on je spokojný a hlavne v bezpečí, pod dozorom. nebojím sa, že mi čosi vyprskne na sporáku na neho, ked by sa len tak tmolil pod nohami.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron