Tipy na uzitocne veci pre dieta

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod katka » 20 Aug 2011, 15:27

Lucinka :P , monitor dychu - tak ako som si ho z porodnice pozicala, tak som ho len centimetrovou vrstvou prachu a o 30e lahsia, do porodnice o pol roka vratila. Chudak monitorovat dych celej rodine v manzelskej posteli by asi aj tak nezvladol... :D
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 16 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 1 deň
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 17:13

my sme ho využili dostatočne, do 7 mesiacov. akurát sa ho chystám vrátiť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Aug 2011, 17:37

hm,no nas vankus na dojcenie vobec nesusti,asi mame iny. a vyuzivali sme ho strasne vela,mala v nom bola cez den,ked nevedela este sediet.a pacilo sa jej,lebo bola vysoko(na sedacke napr) a videla vsetko naookolo. nevyuzili sme este zavinovacku,to som nakazala doma,ze potrebujem,lebo vsetci si to kupovali do vybavicky a teda chuda,by sa v tom uvarila. tu sa to vobec nepouziva. ani to kresielko sme nevyuzili,ani taku tu deku s hrazdickou.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 21 Aug 2011, 15:02

postieľku sme využívali od narodenia... a momentálne ju využívame aj teraz, máme odmontovanú bočnicu a postieľku prirazenú k našej posteli. Kočík sme tiež využívali a aj využívame. Zatiaľ hlbokú vaničku. Síce v kočíku malý zaspal asi tak 3x za celú dobu.. :-) je to fajn vec.. keď si malého potrebujem zložiť z maducy alebo zo šatky pretože vonku trávime dosť času.. a keď som prepotená ako myš aj mne aj malému dobre padne keď sa na určitý čas odklieštime :mrgreen: ... taktiež do neho nahádžem veľa vecí + nákup a potom vždy lepšie tlačiť ako vláčiť v rukách :-)))
Už by som nekúpila nový kočík... ale z pod ruky ako som prvotne uvažovala... aj to len nejaký šuťambo hlboký.. a radšej kvalitný šporťák.

Inak tá stolička je krásna ale pre mňa dosť mastná. :o
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 21 Aug 2011, 15:40

veci o ktorých si ja myslím, že sú užitočné pre moje dieťa :-))
http://www.titera.cz/dest/12 super vec... náš malý máva často plytký spánok. Keď ho uspím na rukách a položím ho.. zvykne sa prebudiť aj po 10 min. (ja to volám, že čekuje situáciu :-) ) vtedy vždy pomôže pohojdanie. Keď bol malý a zobrala som ho pohojdať na ruky tak to zaberalo. Teraz kým ho zoberiem na ruky, že mu pomôžem naspäť zaspať... sa zvykne úplne prebrať. Je totiž ťažký a keď ho zdvíham z postele... je to niekedy ako keď si vyhodíte 10kg zemiakov na plece hehe. Kamarátka má zase kolísku... origoš 29 ročnú po nej. Malú uspí na rukách a potom ju preloží do kolísky.. keď sa malá začne vrtieť.. iba pohojdá a malinká spinká ako dudok. :-)) Samozrejme, že nosíme aj v šatkách.. ale teraz v lete je to niekedy ako za trest :-) a okrem toho malý má 9 kg a keď si ho naviažem.. nemám chuť s ním doma už nič robiť, lebo nevládzem. :-))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Aug 2011, 12:41

Ja som uplne iny typ matky ako su na tomto fore, ale napisem aj nase uzitocne a neuzitocne veci. U nas sa vyuzili alebo este stale vyuzivaju kocik, stolicka na jedenie, postielka, zavinovacky, teplomer merajuci teplotu z cela, obrovska ohradka, kozmetika, spacie vaky, hracia deka, odsavac soplov na vysavac. Super vec je lehatko do vane latkove, take komunisticke. Najuzitocnejsia vec, ktora mi setri cas a peniaze je Aventacky parostroj s mixerom na robenie prikrmov.
Zbytocne bolo lehatko, ktore zacala uz skoro nosit na chrbte ako slimak, tak sme ho museli dat prec. Sada Aventackych flias, ktore mi odporucila pediatricka, pre istotu krabica Nutrilonu(neviem sa jej zbavit), paplonik a obliecky, kolotoc o ktory sa skoro obesila, milion saticiek, kadejake topanocky pre nechodiace deti, co sa nedali ani len obut.

Gabika78 kde si kupila tu hojdacku? Taku som zhanala. Pre druhe dieta ju chcem mat urcite.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 13:32

mne sa ta zavesna koliska tiez paci a kedysi som nad nou uvazovala, no nejako som sa nevedela rozhodnut, kedze mala vzdy zaspavala najma pri dojceni a na mne alebo v noci so mnou v posteli a aj tak ju fakt nemame kam dat :) ale maju ju napr. tu: http://www.noseniedeti.sk/hacka/zavesna ... r?vmcchk=1

a este ma, didulka, zujima, ake su na tomto fore matky, ze ty si ina? ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 13:47

jáj a k tým užitočným veciam, rozmýšľam, čo je užitočné pre nás okrem prsa :mrgreen:

Využívame šatku, manducu, ale aj kočík, malá síce mala obdobia, že tam nechcela byť, ale zase aj také, že si tam pekne pospala na vzduchu, takže jeden denný spánok máva v kočíku, čiže užitočný. Látkové plienky, veľmi som si obľúbila prateľné vložky do podprsenky, lebo mám fakt veľa mliečka a najmä keď vonku často dojčím, tak z druhého tečie mlieko, no nemôžem fungovať bez :) od kamošiek som podostávala kopu jednorazových, ale odkedy som objavila tieto, už tie papierovo-igelitové vôbec nevyužívam. Postieľku sme začali využívať dnes v noci, keďže sme včera konečne odmontovali bočnicu a postieľku pripevnili k našej posteli, aby sme získali väčší priestor. Uvidíme, ako sa osvedčí. Vaničku sme využili minimálne, malá sa sprchuje so mnou, ale možno neskôr, keď bude sedieť, môže sa tam vo vode hrať. A pyžamká sú zatiaľ náš najobľúbenejší kus odevu, jedine v teplách body s krátkym rukávom.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Aug 2011, 14:02

luciole nemyslela som to v zlom. Tu su vacsinou satkujuce mamicky. Ja to moje kocikujem, davam do ohrady atd atd.
Ja som kupila pratelne vlozky do podprdy a tyzden na to mi prestalo vytekat mliecko. :-D
Uplne zbytocne su ponozky. Tie vydrzia na nohe tak par sekund.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 14:04

ešte som zabudla, veľa využívame fitloptu v poslednej dobe na uspávanie a vankúš na dojčenie som využila tiež, prvé cca 3 mesiace prakticky nonstop cez deň, keďže malá na ňom zaspávala a nebola ochotná sa dať bez zobudenia zložiť :) ale mám len taký malý, čo mi šila moja LP, nešušťavý ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 14:20

ja som ani nemyslela, ze by si to myslela v zlom (ze aky jazykolam :mrgreen: ), len ma to zaujalo, bolo to take milo napisane :)

inak este sa pripajam k tym topanockam pre nechodiace babatka, to je des, mame asi 6 parov uz a v zivote to nemala na nohach, ani jej to nikdy nedam, noziciek stiesnenych v topankach si uzije za cely zivot este dost a teraz miluje vsetko chytat prstami na nohach, na vsetko si nohy vykladat a vsetko nimi skumat :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Aug 2011, 14:26

tu je super,ze mozeme mat rozlicne nazory a ziadny admin ich nepride zmazat :D a tiez ze nie sme zadelene do skupin supermatky a ten zvysok ako na nemenovanom zvieracom fore :) tu je taka pohoda proste :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Aug 2011, 14:36

estterka: krasne napisane :) preto na toto forum tak rada chodim ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Aug 2011, 15:18

No u nas medzi nevyhnutne veci patria: FIT lopta, Manduca, šatka, vajicko (jediny sposob, ako vie mladsieho uspat MM), vanicka, serblik, postielka (prirazena k manzelskej, ale spi v nej starsi) a veci, ktore mame a iba zavadzaju su kocik (pri starsom ale plne vyuzity), vysoka stolicka, zavinovacka (akurat sme v nej krstili), cumliky, flasticky, ohrievacka, a podobne haraburdy.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 29 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Aug 2011, 15:24

Ester mne chodili IP od roznych zien, ze som supermatka... :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod ayshka » 22 Aug 2011, 15:48

tamoulik a kocik uz pri druhom teda vobec nepouzivas?
didulka, ja myslim, ze nie si ina, dolezite, ze je spokojne dietatko a potom je aj spokojna mamicka a kazdy ma na to svoj osvedceny system :D
ja tiez nepatrim medzi satkarky, nemala som info a teraz je uz veliky a chce len behat, ale manducu som si nedavno kupila a som spokojna, na dovolenke posluzila velmi dobre, hlavne na dojcenie za pochodu, aj mi tam pekne pospal, ked sme chodili po vyletoch
Ja ked sa tak zamyslam, tak uzitocnych veci bolo dost malo, vacsinou som vsetko vyuzila len docasne, ale ked dieta rychlo rastie, tak je to asi pochopitelne.
Na nic mi bola odsavacka Avent asi 2x pouzita, kocik vanicka tam vobec nechcel byt, cumliky som vyhodila ked mal 3m, flase som podostavala uplne nanic, aj vela drahych hraciek je zbytocnost a kozmetika tiez
Vyuzivam vankus na kojenie, fit loptu, bezdotykovy teplomer, manduca, stolicka so stolikom klasicka drevena, co sme zdedili, autosedacka, prenosny dvd, lebo dost cestujeme autom a maly tak moze pozerat rozpravky :) ...tych naozaj potrebnych veci nieje vela
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Aug 2011, 16:05

no dnes je strašne horko tak som sa rozhodla zobrať malého von v kočíku, nie uviazaného na mne. čiapky si dáva dole, tak samozrejme holá hlava, celý holý len v plienke ( však zaspí a ja celý kočík prekryjem plienkou) no jasné... malý o chvíľu chytil nervy, tak som ako zakaždým niesla v jednej ruke malého, zabaleného v tej plienke a druhou tlačila kočík... proste som nepoučiteľná... vždy dúfam, že sa to podarí ;) u nás bol ten kočík asi najhoršia investícia :evil: tak som šla do spálne, zobrala malého na ruky a pekne cuckal a spal skoro 2 hodiny..len sa šmýkal zo mňa, čo sme boli takí mokrí od potu.
toto fórum je také pohodové, ked sa náhodou dostaneme mimo témy a nikto nám to tu nemaže a nevyhráža sa... len čakám, kedy sa tu zjaví nejaký záškodník, čo podrypuje iba z princípu :mrgreen: .
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Aug 2011, 16:16

ayshka - a od akeho veku ho bavia rozpravky v aute? my mame iPad a chceme ho potom vyuzit ako "telku" pre krpca v aute - upevnime ho na opierku na hlavu predneho sedadla. vy ho mate tiez tak, alebo si maly drzi ten dvd prehravac?

didulka - ake uznanie, ze "supermatka"...a co preboha "vyprovokuje" k takymto sukromnym spravam niekoho? :-)

shira, ked sa objavi zaskodnik tak posleme na neho murthaga :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Aug 2011, 16:22

shira :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 16 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Aug 2011, 16:24

aj ja som dostávala na mk také, len som sa zastala jednej mamičky, čo potrebovala poradiť, ako obliecť dieťa do nosiča alebo šatky, hned sa do nej obuli že však to by mala vedieť, že decku o jednu vrstvu viac..tak som len vysvetlila, že nie... že sa pýta oprávnene, že ked nosí, je to inak..no čo už :D :D :D :D
ja do toho prehrávania rozprávok za jazdy vkladám veľké nádeje. inak zháňam rozprávky "mrňousci", nepoznáte ich niekdo? také francúzske kreslené :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Aug 2011, 16:28

akdarka odporucila som jednej mamicke, aby sa obratila na laktacnu poradkynu. Potom sa do mna pustili a chodili mi kadejake vyhrazne IP. Dodnes nechapem, co tych ludi vytocilo. Niektore proste chcu pocut, ze dojcenie je nafigu a Nutrilon je ta spravna volba
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Aug 2011, 17:11

ja som sa ozvala,ze troj tyzdnove babatko nepotrebuje cumel a to ste mali vidiet..este kled som napisala,ze rovnako intenzivne budem dojcit aj druhe dieta..blba,naivna,neskusena drza zaba som bola a aj ipecka mi chodili od matiek,ktore sa nechcu zviditelnovat na fore v temach..brrr,nikdy viac sa neapojim do takejto temy,nech aj dva cumle naraz daju detom hned v porodnici.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Aug 2011, 17:21

shira my mame Minuscule, tak sa to vola v originali.....tak dufam,e myslime to iste, je to o lienkach, mravcoch..atd..moje oblubene :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Aug 2011, 18:25

Dievčence, niektoré tu spomínate bezdotykový teplomer. Meria presne? Lebo ja som kúpila 2 rozne digitálne, od serióznych firiem, a hroza - podľa nich má malá kľudne 34,5stupňa v zadočku a tak...Nejaký normálny teplomer, čo meria aspoň teploty zlúčitelné zo životom by som privítala.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Tipy na uzitocne veci pre dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Aug 2011, 18:44

Ked tak spominate tu vybavu - ja som pri prvej zacinala s kompletnou, rovnako ako vy. Akurat som nemala Nutrilon, len flasky :-). Postupne som vsetko skresavala, skresavala a hovorim si, ze ak by bolo este nejake babo, tak uz budem mat len vak a Manducu a trosku latkovych plienok (samozrejme oblecenie). Lebo to by som uz presla na bezplienkovu metodu celkom. Hracky uz vobec (vsak tych je pri ostatnych detoch aj tak dost).

Co sa uzitocnych veci tyka, kupovali sme hned aj spacak (dospelacku velkost) a karimatku. U nas sa to uzivi :-).

Inak do auta mame sice aj DVD, ale viac frcia CD s rozpravkami, najlepsie klasickymi, uplne idealne su s pesnickami. Number one je Psicek a macicka, taky muzikal na pocuvanie pre deticky. Tie CD pustam detom aj doma, pekne sa pri tom hraju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron