Čo uvariť?

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Dec 2011, 20:55

rabiva, my sme mali takych malych hnedych tiez v skrini s cestovinami, strukovinami, mukou, ked ich rozpucis tak puknu a vacsinou nam dochli sami od seba, ked z tej skrine neviemako preleteli na okno, lebo inak nelietaju. pomohlo komplet vyhodit vsetky pootvarane potraviny v sacku (az som plakala, kolko jedla:-(, lebo nic sme nemali v dozach. neotvorene veci som dala do jednej velkej tasky, odniesla na chodbu mimo, takze skrina ostala prazdna. vystriekala som biolitom, zavrela. na druhy den vyutierala, dala na policky bobkovy list a cesnak(zevraj ich odpudzuje), pockala par dni, nakupila take vacsie umelohmotne uzatvaratelne krabice,poukladala do nich nepouzite potraviny a odvtedy mame pokoj. a to sme ich mali fakt vela a dost dlhe obdobie. teraz vsetko co otvorim, skladujem v krabici, ak by sa nahodou s niecim doniesli domov, napr v muke...takze ak hovorime o tom istom, odporucam tento postup, nam pomohol.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 2 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Dec 2011, 21:10

že ked ich rozpučíš tak puknú :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: no to by som neskúšala, ja som také dačo v špajzi zažila len raz a to som chytila taký amok, že mám husiu kožu ešte teraz, ked si predstavím ten hmyz. ja som totiž z hmyzu na nervy blééééé. všetko mám v sklených dózach, veľké zásoby ale nerobím, max. po jednom kile múky, cukru, soli... mám takú minišpajzu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Dec 2011, 21:33

shira píše:že ked ich rozpučíš tak puknú :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
mna tato tvoja spatna reakcia neviem preco tak rozosmiala strasne, az malu natriasa na prsku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 2 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 20 Dec 2011, 00:49

rabiva, aj ja mám skúsenosti s hmyzom v potravinách, mne sa dali chrobáčiky najmä do múky a krupice...všetko som vyhodila, nakúpila plastové dózy v Ikea, všetky "sypké" potraviny skladujem v nich a odvtedy mám pokoj
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 2 dni

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 09 Jan 2012, 15:42

uz neviem v ktorej teme to bolo ;) asi v dakej vianocnej ale nevadi. Zhanala som rybu Hoki. Nasla som ju v kauflande. Ja som teda neskusena kucharka a mam malo praxe, takze ak mi moje jedlo chuti tak som na seba pysna. Prave som ochutnala a je uplne, ze mnaaaam :love: Len tak som oprazila porik,do toho hodila mrkvu.rozpucila cesnak nozikom a hodila ho tam cely, troska rasce, minimum vegety a urobilo sa mi to v tlakovej panvici za par minut samo. Priloha zemiacky na masle s petrzlenovou vnatou.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 29 dní

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Feb 2012, 11:48

Cheesecake...

baby odporúčam.. akurát som hlcem... a je mňamky. Príprava je jednoduchá a koláč stojí zato. Je to taká zmena. :-)))

Ja som ho robila z mascarpone.
Prílohy
IMG_2552.JPG
(161.08 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
IMG_2550.JPG
(195.32 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 20 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Feb 2012, 11:49

Inak dnes je popolcová streda... pôst ;) volal mi môj muž ráno hneď ako si spomenul, že zjedol parížsky šalát :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 20 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Feb 2012, 13:29

dievcata, taka otazka, varite bataty aj vam dospelakom? Lebo Hanke velmi chutia, no ja si ich nejako neviem predstavit pre nas :mrgreen: Ako/s cim/k comu ich upravujete/jete?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 24 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 23 Feb 2012, 23:57

Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 20 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Mar 2012, 19:32

akurát ho pečiem, lenže je bez snehu, lebo bielky si uchmatol neplánovane Tomáško a roztrel po sebe a celej kuchyni(a ja, že čo je to dieťa tak ticho). viac vajec som už nemala... no ale hlavne že padli na úžitok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 08 Mar 2012, 23:24

pridavam receptik na sojovu sekanu: balik sojoveho granulatu (kocky, rezance, platky - co najdete doma), dat napucat do vody spolu s ovsenymi vlockami (ja som dala asi za plnu hrst), plus cervenou sosovicou (tiez cca hrst) - nechala som take 2-3 hodiny vo vode, mala som cas. ked casu niet, treba hodit vsetko do vriacej vody na 15min. zliat vodu, pridat jedno alebo dve zltka. v tejto faze bud
1. mozte pridat cokolvek podla chuti, nalady a zasob chladnicky (cibula, hociaka zelenina, syr napr) a vsetko rozmixovat na hladku masu alebo
2. rozmixujete a az potom pridate na kusky nakrajane cokolvek najdete:-)

dochutime koreninami, solou, kecupom, horcicou, sojovou omackou - na co mate chut. ak je hmota moc riedka, pridame trochu muky na zahustenie alebo ovsenych vlovćiek, psenicnych klickov... vyslahame bielka, jemne vmiesame, hmotu vylejeme do vhodnej formy na pecenie. Ja som piekla cca 40min zakryte na 180 a asi 20 minut odokryte na 200, zdalo sa mi to malo na 180tke... nechame trocha vychladnut, vyklopime, nakrajame, zjeme:-D priatel chvalil aku vynikajucu masovu sekanu som urobila a nechcel verit, ze to je soja:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 2 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Mar 2012, 21:39

Snad sa tu najdu ludia co jedia zivocisne produkty, mam bravcove kare, to sme doteraz robili vacsinou ako pikantne sote. Teraz sa snazim varit tak, aby aj Tomasko mohol, nemate nejaky tip? Ako jedia vase deti maso? Ja ho musim nakrajat na marne kusky...
Este otazka- ako sa konzumuje papaja? Kupila som to a je to hnusne :?
A este ako pripravit cotage cheese- len tak dat malemu lyzickou alebo sa da nejako inak vyuzit? Ja som to jakziv nejedla, len skusam.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Mar 2012, 22:02

shira, nakrajaj maso na vyhovujuce tvary, daj rozne bylinky a sol(ak solite) a udus napr na lece...alebo nakrajaj/pomel na kusky, hod k tomu fazulu, pretlak a co len chces a mas omacku na cestoviny. sote urob najprv nepikantne, odober malemu na dva dni a dochut si ho stiplavym podla seba..papaju som este nemala, netusim a cottage mozes dat na chleba so zeleninou, mozes z neho robit natierky (avokadova, cesnakova, fazulova, chrenova, dzemova, atd) alebo nakrajaj zeleninu na kusocky na salat, ochut bylinkami, solou, olejom a primiesaj cottage... zatial ma narychlo napadli tieto veci, hadam niekto vymysli dalsie...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 2 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Mar 2012, 22:33

shira, na kare recepty - myslim, ze su celkom OK ak ich upravis aj pre maleho...toto len na inspiraciu a po uvareni/upeceni mozes nakrajat na marne kusky :-)
http://kingablogger.blogspot.com/2011/0 ... jkami.html
http://kingablogger.blogspot.com/2011/0 ... covej.html
http://kingablogger.blogspot.com/2010/0 ... ibami.html

cottage na pomazanky ako pise fliacik. a papaju som tiez nejedla :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Mar 2012, 22:55

jej baby dakujem, perfektné. šaláty sú moja parketa, neviem sa dočkať, kedy to malý zvládne jesť, zatiaľ iba vyberá "to svoje" hlavne kukuricu :) nechce napr. listy. avokádo mám vždy po ruke, tak niečo nakombinujem. už aby bola jar a vyrástol moj bylinkový záhon ;) a ešte keby bola každý deň nedeľa :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Mar 2012, 23:00

dokonca na tie karé recepty (fakt ma prekvapili) mám doma všetky suroviny, čo je úplne neuveriteľné. :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Mar 2012, 01:41

aj ja sa snazim kamaratit s papajou :-D no klasicka,musi byt zrela-makka-ale cim je nezrelsia,tym ma viac dakeho prospesneho enzymu-mne zrela praveze nechuti :-D a potom tie semienka prec(hoc maju protiparazitne ucinky,ale su hnusne) a zvysok zjest.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Mar 2012, 10:26

estterka diky, ale ved to je nejake tvrdé a horké, ocakavala som nieco take dobre ako mango. ale tusila som, že musí byt zdravá, ked je taká hnusná.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Mar 2012, 21:53

Robila som nakoniec z karé ten stredný recept, so všetkým, bez úprav. bolo to fantastické- k tomu som urobila cestoviny. akože kombinácia jogurtu, medu a horčice bola super, až ma štvalo, že tej omáčky som mala urobiť dvojnásobok. a tiež beriem späť to, že malému musím nakrájať mäso na márne kúsky. dnes mi uchmatol z misky celý flát mäsa (toho karé :mrgreen: ) a odkusoval si a celé ho zjedol :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 13 Mar 2012, 22:36

Ja som vo veľkom konečne začala variť zrná a strukoviny, mám v úmysle sa zdravo stravovať, lebo sa hlásia moje dlhoročné problémy s trávením, na ktoré zaberá zdravá a striedma strava, overené ;)
...robievam kuskus, bulgur, hummus (môj manžel sa ide za ním zabiť), tofu na rôzne spôsoby, hŕstkovú polievku aj kašu, ako prílohu k mäsu pohánku alebo ryžu natural ...konečne sa mi darí ju uvariť dobre, predtým bola vždy tvrdá a nechutila nám, no v nejakom staršom čísle časopisu Zdravie som našla tip ako variť túto ryžu=celú noc pred varením nechať namočenú vo vode ako to robievame so strukovinami, na druhý deň ochutiť vegetou (ja dávam len čisto sušenú zeleninu bez soli), pomer ryže a vody=1:3, variť 50 minút, ak zostane po dovarení prebytočná voda, iba ju zliať a ryža sa môže podávať...mám to vyskúšané, je fakt chutná
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 2 dni

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Mar 2012, 22:57

cottoncandy, s tou ryzou naturalkou. ja som minule dala ryza:voda pomer 1: iba 1,5 a varila pomalicky 40 minut a bola uzasna :-) ked som davala vela vody tak mi nechutila az tak.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 13 Mar 2012, 23:37

akdarka, skúsim aj tak, ako si robila ty, potom porovnám :)
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 2 dni

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Mar 2012, 23:43

cottoncandy píše:...robievam kuskus, bulgur, hummus (môj manžel sa ide za ním zabiť), tofu na rôzne spôsoby, hŕstkovú polievku aj kašu, ako prílohu k mäsu pohánku alebo ryžu natural ...

všetko toto, čo píšeš, by mi bohužiaľ doma neprešlo ani omylom... moj muž odkedy bol na vojne, má už principiálny odpor k strukovinám, prívarkom, polievkam podobného typu, zrnám atď... takže ja s Tomáškom si dáme čo-to, ale variť dvojmo ma fakt otravuje, tak vymýšľam kompromisy.
natural ryža mi vobec nechutila- robila som nu ako klasickú- akdarka skúsim to tak, ako píšeš.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Mar 2012, 23:56

Vždy pozrite aj na obale čo píšu...ja som tak z princípu vždy dávala 1ryza : 3voda a nebolo to ono. Minule som kupila bio naturalku a čítala som si napisy na obale a vidím, že takýto maly pomer odporúčajú. Odvtedy robím len takto...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čo uvariť?

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 00:03

ako vlastne robíš tú ryžu? ja na olivovom oleji chvílku popražím, zalejem daným množstvom vody ( solím), prikryjem, nechám zovrieť, dám na minimálny plameň a nechám dojsť, nestopujem čas ale je možné, že tých 40 min to tam je, často zabudnem... na jednotke mi ani neprihorí, nech je tam aj vyše hodiny :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron