Hryzenie pri dojčení

debata o všetkom a pre všetkých

Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod michaela » 11 Aug 2011, 18:40

Ahojte!
Chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 14 mesačného synčeka, stále sa dojčíme, niekedy je to dokonca u nás len výlučné dojčenie, pretože mi odmieta jesť inú stravu, dojčíme sa veľmi často, niekedy aj každú polhodinu, neprekáža mi to. No asi tri dni dozadu začal hrýzť...nechápem, z akého dôvodu, doteraz som sme s tým nemali problém. Začalo to večer, ako vždy si ľahneme ku sebe, on sa prisaje, pocuckáva, dudká si a zaspí, no vtedy sa prisal a zahryzol sa mi do bradavky a mierne mi ju natiahol....takto to spravil viackrát a potom to začal robiť aj po dojčení - už ked má dosť, takto to zakončí. Som z toho dosť zúfalá, ale niekedy už aj nervozna a naštvaná a mám už aj z toho strach, nie je to nič príjemné. Doteraz som mala podráždenú bradavku, liečila som sa citrovitalom, a teraz toto...Určite to všetko zo mňa cíti, lebo už sa tak často nechce cez deň dojčiť ako predtým, keď len prišiel a podudkal si. Teraz len vtedy, keď chce mliečko. Mrzí ma to, neviem čo mám s tým robiť, aby to bolo také, ako predtým....Budem vďačná, za akúkoľvek odpoveď :)
michaela
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Máj 2011, 14:59
Počet detí: 0

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Aug 2011, 21:24

Miška, jedna takáto diskusia tu už je viewtopic.php?f=6&t=21
Vo všeobecnosti - deti často hryzú, ak matka trpí infekciou bradaviek. Ty píšeš, že si liečila bradavky Citrovitalom, to znamená, že už si prednedávnom takéto problémy mala, prešli, alebo ako si na tom teraz? Možno by to bolo treba dobre preliečiť.
Ďalší dôvod občas býva, ak dieťa reaguje na zníženú tvorbu mlieka u matky, čo neviem takto z Tvojho príspevku posúdiť, bolo by dobré zhodnotiť, ako dieťa priberá a aký máte režim, čo sa dojčenia týka, ako často cez deň, v noci dojčíš. Sú deti, ktoré sa dobre dojčia, priberajú a sú slabí jedáci, v 11. mesiacoch to nie je nič výnimočné a čudné, veľa detí takto funguje a je to tak v podstate správne, cieľom príkrmov v tomto veku naozaj nie je dieťa nakŕmiť, ale ho naučiť jesť. Ale sú aj deti, ktoré v skutočnosti nemajú dostatočný príjem materského mlieka, nepriberajú dostatočne a preto zle jedia príkrmy. V takom prípade by hryzenie pri dojčení mohlo súvisieť s tvorbou mlieka. Skús napísať viac, zhodnotíme to.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron