Rozšírené subarachnoidálne priestory

debata o všetkom a pre všetkých

Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 19 Júl 2011, 18:42

Ahojte mamičky. Mám 8 mesačného synčeka, ktorému bolo pri sone hlavičky zistené že má rozšírené subarachnoidálne priestory a podozrením na rachitídu z nedostatku vitamínu D. Boli mu urobené odbery krvi a moču, ktoré boli v poriadku a rachitída sa nepotvrdila. Dnes sme boli na kontrolnom sone s tým, že nález sa zhoršuje. Zatiaľ k tomu nevieme nič bližšie, poslali nás na neurológiu, tak snáď sa tam dozvieme niečo viac. Chcela by som sa preto opýtať či niektorá z Vás nemá s týmto skúsenosti a vedela by mi napísať niečo viac, hlavne čo očakávať. Lekárka na sone nás totiž vystrašila že môže ísť o už spomínanú rachitídu prípadne to môže mať za následok zmenšovanie mozgu prípadne zadržiavanie tekutiny v hlavičke, takže sme dosť vystrašení... :( Ďakujem
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod etnicka » 20 Júl 2011, 16:04

Ahoj Lucia, zial nie som lekarka ani nemam ziadne skusenosti s rozsirenymi subarachnoidalnymi priestormi. Ako sa mate?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod etnicka » 20 Júl 2011, 16:09

Nasla som k tomu tento clanok a vyplyva mi z neho, ze to este nemusi nic znamenat.
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&ty ... 578&pg=5Co
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 20 Júl 2011, 21:09

Ahoj. Ďakujem veľmi pekne za link na článok. Snažila som sa už na internete získať nejaké informácie, ale nepíše sa o tom veľa...
Teraz čakáme na neurologické vyšetrenie, z ktorého by sme sa mali dozvedieť viac. Objednaní sme na 10.8. ale ešte sa nám jeden známy pokúša vybaviť skoršie vyšetrenie. Snáď sa to podarí. Malý je v poriadku aspoň z môjho hľadiska, len my s manželom stále rozmýšľame čo bude a čo nás čaká. Ale pevne verím, že všetko sa dá do poriadku a budeme sa tešiť zo zdravia nášho pokladu...
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Júl 2011, 00:53

ahoj,neviem ti tiez poradit,ale viem presne ako sa citite. u nas je tiez podozrenie na vazne ochorenie a cakame vyse mesiac na termin u lekara. drzte sa!
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Júl 2011, 07:07

Lucka, neviem k tomuto odborne povedať nič, len popriať veľa šťastia a z osobnej skúsenosti - pri takýchto veciach to, čo urobím ja je, že sadnem za internet a v odborných vedeckých štúdiách sa snažím v tejto oblasti vzdelať. Na internete je množstvo vedeckých článkov, z ktorých sa dá prečítať aspoň abstrakt a začať sa v tomt celom orientovať, v mnohých témach je prístupných informácií toľko, že sa človek môže stať odborníkom na tú tému a lepšie sa mu potom s tým pracuje. Držím palce.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 21 Júl 2011, 20:49

Ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová. Lukáško je naše vytúžené dieťatko, predtým som 3 krát potratila. Veľmi sme sa z neho tešili a po tom všetkom ma ani len vo sne nenapadlo, že by sa niečo takéto mohlo prihodiť. No bohužiaľ. Obdivujem všetky maminy chorých detičiek ako statočne to zvládajú. Prajem všetkým rodičom aby ich detičky choroby len obchádzali. Snáď u nás nakoniec všetko dobre dopadne a náš drobec bude zdravý...
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Júl 2011, 23:07

Lucia,drzim palce,nech je vsetko v poriadku a verim,ze aj bude...zatial nic nemate jasne,tak sa pokuste mysliet pozitivne!
Chcela som sa opytat,ci ten stav byva z nedostatku vit.D,ved ste iste davali vigantol od narodenia,hm?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 24 Júl 2011, 19:11

Bibiq po sone hlavičky nás poslali na neurológiu kde nám lekárka povedala, že pravdepodobne ide o rachitídu - teda nedostatok vitamínu D. Vigantol mu dávame, ale niekedy tá dávka údajne nestačí. Ale malému brali krv a rachitída sa nepotvrdila, takže neviem čo mohlo spôsobiť tento stav. Uvídime po ďalšom neurologickom vyšetrení....
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Júl 2011, 10:19

ahoj Lucia,pokial sa nepotvrdila rachitida,tak kludne moze byt vsetko v poriadku j hlavne ked je maly podla tvojich slov uplne ok...viem ze to znie lahko,ale hlavne sa nestresujte dopredu,polkial nieje nic iste...maly potrebuje kludnu a spokojnu maminku...uvidis vsetko dobre nakoniec dopadne...drzim palce!a daj vediet,pa
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 25 Júl 2011, 14:42

Ahojte. Tak dnes sme boli na neurologickom vyšetrení. Išla som tam s malým srdiečkom, ale lekárka povedala, že sa nemáme obávať, že môže ísť o rachitídu aj keď sa doteraz nepotvrdila z krvných testov. Poslala nás na metabolickú ambulanciu kde ho ešte vyšetria a ak má naozaj nedostatok vit. D, tak sa to bude riešiť liekmi - teda vitamínmi. V auguste máme zas kontrolné sono hlavičky aj kontrolu u neurológa. Takže nateraz som trošku kľudnejšia uvidíme čo bude ďalej. Ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová... ;)
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Júl 2011, 15:41

lucia, super, ze si natrafila na "ludsku" lekarku a zbytocne ta nestresovala. vasmu vytuzenemu drobcekovi vela vela zdravia!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Júl 2011, 20:34

tak vidis Lucia,netreba hned panikarit a nechat si to overit u viacerych lekarov,lebo jeden viac "uprimny" lekar navravi aj to co este nieje iste a nakoniec to je uplne v poho...tak som rada,ze sa to vlastne da riesit a bude ok,pa pa
vela zdravicka malemu drobatkovi,videla som vas na MK,taky je zlatunky na spapanie :-)
drzte sa!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Rozšírené subarachnoidálne priestory

Neprečítaný príspevokod Lucia82 » 26 Júl 2011, 10:23

Ďakujeme :D
Obrázok užívateľa
Lucia82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 12 Júl 2011, 14:11
Počet detí: 1
1. dieťa: Lukáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 13 dní
Môj status: Byť mamou je úžasné


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron