Pády, úrazy u bábätiek

debata o všetkom a pre všetkých

Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Júl 2011, 22:43

Optimistická téma ;) Chcela by som sa opýtať skúsenejších mamičiek, ako správne zareagovať, ked sa malé dieťatko udrie alebo spadne. Malý mal iba 6 mesiacov a je to riadny živel, akosi jeho chcenie predbieha jeho fyzické schopnosti. púšťa sa všade bezhlavo, bez akéhokolvek odhadu a pudu sebazáchovy :twisted: dúfam, že táto fáza nebude trvať navždy. začal sa stavať na 4, myslela som si že bude štvornožkovať ale houby, rukami sa ťahá hore, takže výsledok je ten, že "stojí" na kolenách a rukami sa drží stolíka, gauča, čohokolvek. no a samozrejme si v tejto polohe nevie velmi rady. prípadne sa celkom zabudne a pustí sa, padne (samozrejme na hlavu :evil: :evil: ) sú to zlomky sekundy, čo dokáže niečo vyviesť. nasleduje samozrejme velký plač... obmedzovať ho nechcem (ohrádka atď), taktiež ho nemienim obkladať vankúšmi a vystlať byt žinenkami... logika mi hovorí, že sa proste musí naučiť aj padať, lenže ako na to? po prvom páde som ho nepretržite sledovala a priskakovala k nemu, naposledy sa vobec nič nestalo len ja som ho už popredu videla na zemi a on sa zlakol toho, ako som ho už dopredu prudko chytila :( nevedel pochopiť, že prečo... predpokladám že najbližší polrok to bude ešte horšie. ako ste riešili túto fázu z hľadiska bezpečnosti? ked padne, vezmem ho na ruky, pritúlim a potom sa snažím nelutovať ale nejako odpútať pozornosť, aby prestal plakať. ked sa udrie len trošku, tak ho neberiem, len sa mu prihovorím a ukážem nejakú hračku.. nechcem, aby bol precitlivelý, zdá sa mi, že čím viac sa po nejakom capnutí mojkáme a čím viac ho lutujem, tým dlhšie plače. prsník ponúknem až po najhoršom amoku, tam sa upokojí najlepšie, ale málokedy chce prsník. tuším, že toto obdobie bude šialené :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Júl 2011, 07:38

nie som moc skusena shira, ale prispejem svojou skusenostou. aj nas maly sa takto ponahlal a v 6.mesiaci sa zacal stavat o vsetko. ja som mu asi prve 2-3 tyzdne stala za zadkom (nedrzala som ho, len istila zozadu. nechcela som aby si bol isty, ze ho budem drzat) a sprevadzala ho na jeho dobrodruznych vypravach. ked som videla, ze zacina "vediet padat" tak som ho proste pozorovala z gauca, od kuch.linky...vzdy si poradil aj ked samozrejme bez zopar padov to nebolo - ale takych padov s placom bolo asi 4-5, nic tragicke. moj ked padne tak zostane v tej polohe sokovany, ze co sa stalo a placeeeeee - tak ho vzdy zoberiem na ruky a spievam :-) ak neplace tak samozrejme nerobim nic extra. moj maly teraz zacina prve samostatne kroky takze bude zase veselo kym nenaberie istotu. ale moj je tiez taky maly kamikadze - uz prejde cele schodisko bez zavahania , lezie na kocik (mame nunna kocik bez madla), proste same nezbednosti, z ktorych mi vlasy dupkom stoja.
vela trpezlivosti a predvidavosti ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 13:36

Ahoj Shira, ja som v tomto obdobi Zoranka vela nosila v satke a on asi mal velmi dobry pud sebazachovy, lebo co si spominam, spadol mi len asi 3 x z postele, inak moc nepadal. No a ked spadol, hned som mu automaticky dala prsnik. Podla mna to je najlepsia reakcia :). Na Tvojom mieste by som sa snazila malemu zabezpecit bezpecne prostredie, teda nie zrovna vystlat byt vankusmi, ale zabezpecit, aby nemohol padat z velkej vysky a na ostre hrany ci predmety. Myslim, ze by sa mal sam naucit, ze ked si nedava pozor a spadne, moze to boliet. Asi by som sa ho nesnazila chytat dopredu, ale len upokojovat (kojenim), ked uz spadol.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Júl 2011, 15:18

no s tomáškom to je šialenstvo.. z postele nepadá, lebo tam ho nemožem dať ani náhodou.aj keby sme mali spolu spať, tak to vobec nespíme, to je len lezenie a hra. aj v postielke ked je, to sa ešte ani poriadne nezobudí, už lezie, dvíha sa, stavia ešte ani oči neotvorí :o snaží sa robiť také veci, na ktoré nemá ešte fyzické schopnosti ani z daleka :o pud sebazáchovy som si nevšimla ani v náznaku, z čohokolvek sa pustí strmhlav dole v okamihu :twisted: tak je len na zemi pod dozorom a to sa ťahá zase hore, kde sa dá. teraz som pochopila tých ludí čo dávajú deti do všelijakých ohrádok a pavúkov, lebo on všade lezie, všetko berie, všade sa buchne. zdá sa mi že on bude z tých, čo si ublíži aj na rovnej zemi. hračky ho až tak nezaujímajú, ale škriabať sa hore po radiatore alebo po kamennom krbe, to hej. má 20m2 koberca, nie on ide na dlažbu a škriabe sa na schody, do kvetináčov. má dva zuby hore a dva dole, tak si zacvakol z ničoho nič zuby o zuby, že reval ako tur nonstop 5 minút, iba čo asi skúšal, čo dokážu zuby :mrgreen: šlak ma trafí. no tisíc vecí, čo ma ani nenapadne, čo by sa dalo spraviť. teším sa na toto. ja som v detstve po každom udretí išla do bezvedomia iba čo som neutíšitelne revala, až kým ma nejak neprebrali. dúfam že to nebude mať po mne. muž zase vyliezol na 6 posch. na parapetu a otváral okno, a to ešte nevedel chodiť, ani predtým ani dlho potom. včera mužovi vypadol zapalovač tak že si to nevšimol, malý má všeličo na hranie ale samozrejme okamžite našiel zapalovač. takže adrenalín nechýba :mrgreen: tak ho len sledujem a istím nenápadne... najradšej som ked sa nosí v manduce alebo spí na prsníku :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Júl 2011, 15:28

shira, aj ja mam Tomasa - to bude menom :-) vcera sa naucil vyliezat na stolik v obyvacke, minule prehadzoval sufliky a nasiel pripinaciky a hned do pusy, uz prejde sam cele schodisko stvornozky, pred par dnami zacal chodit... ja hovorim, ze mne "nadelil" osud zo srandy taketo akcne dieta, kedze ja som niekedy az leniva. no par rokov si neoodychnem to je iste. ale aspon, ze v satke/manduce sa s nim da ist hocikam a on tak nevinne kludne vykuka von - klame telom aby mi nikto veril, ze je take sidlo. odkedy sa v 6.mes naucil postavit tak proste "jede" :-) pevne nervy prajem! (nam obom :-) )
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Júl 2011, 15:36

akdarka ja to vidím podobne, ja som takáááááááááá lenivá tak teraz toto :D :D zatial to beriem s humorom, na mužovi vidím občas obavy... tie nevinné oči a anjelský úsmev ked vykúka z manduky poznám hehe
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod etnicka » 05 Júl 2011, 13:40

:))) mate to vesele. Napadlo mi, ze chce spoznavat svet, na rovnom koberci je nuda, chce objavovat veci z vysky. Asi by bolo dobre ho co najviac nosit, aj na chrbte.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 05 Júl 2011, 14:46

etnicka a ako to bolo zo sadanim zo stoja? Vedel sa Zoranko posadit zo stoja sam? Lebo Risko sa postavi, ale sadnut si nechce za svet, bude nariekat a pistat, kym mu nepomozem. Nechcem ho naucit, ze sa sada, len s maminkou, ale neviem ako na to. Postielku doma vobec nemame, takze tam ho to naucit neviem. Dakujem za akukolvek radu.
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod etnicka » 06 Júl 2011, 09:46

luludi, on to vedel sam. Najprv sa naucil liezt a sediet, az potom sa postavil. Ja by som ho asi viacej nosila v satke.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Júl 2011, 13:24

etnicka, nosím do úmoru ;) v noci zle spím, chodím doobeda do roboty, poobede dojčím, nosím... on inak nespí. ja ho musím nechať kolko vydrží aj mimo mňa, ja už nevládzem ;) včera som ho mala na chrbte, kým som porobila v záhrade aspon trochu, predtým som absolvovala s ním dve dlhé prechádzky, lebo bol mrzutý... muž je síce s ním na materskej, ale akonáhle som doma, ide porobiť čo treba okolo domu, povybavovať do mesta atd...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Júl 2011, 14:05

luludi nesmies pomahat. Musi na to prist sam... Najlepsia pomoc je taka, ze nepomozes. Sara sa postavila a trvalo asi 2 dni, kym sa naucila schadzat. Dovtedy sa postavila a ked chcela ist dole, tak vrieskala.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod etnicka » 07 Júl 2011, 17:13

shira, ja viem, mas to tazke :). Manzel ho tiez nosi v manduke? Inak citala som clanky o muzoch, ktori dojcili :). Jeden bol African, ktoremu umrela zena a dietatko by nemalo co jest a dalsi bol gay, ktory mal adoptovane babatko. Mozno aj Tvoj muz by sa na to dal nahovorit (ten moj nechce a nechce :)) Kuk sem http://www.unassistedchildbirth.com/mis ... lkmen.html
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2011, 22:00

etnicka, :lol: :lol: ženy,no nechajme si aspon to dojčenie len pre seba ;) ale musím povedať, že malý sa zlepšuje, sem-tam si dá pozor a nespadne :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod gejsa » 11 Júl 2011, 00:11

ahojte, tak ja som maleho ucila tak, ze ked stal a chcel ist dole, stale som ho povzbudzovala,udrzovala s nim ocny kontakt a prihovarala sa mu. Popritom som ho lakala hrackou dolu a ked nevedel ako, pokrcila som mu kolienka a po par razoch sa to naucil :)
gejsa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 06 Júl 2011, 20:24
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 9 dní
Môj status: Najkrajším a asi aj najodvážnejším rozhodnutím v živote človeka je mať dieťa - navždy necháte svoje srdce chodiť vedľa Vás :) <3

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Júl 2011, 09:46

nooo tak sme mu dali teda ohrádku, včera sme ho dali na dvor, bol tam velmi spokojný a učil sa padať zo stoja :D ale predtým sa mu podarilo stiahnuť zrkadlovku s externým bleskom, padla mu na hlavu...nekomentujem :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 17 Júl 2011, 12:22

ahojte babulky,

maly si stale nechce sadnut sam zo stoja, place kym neprideme a potom na vylezie do narucia :) skusala som hlavne metodu, co opisala gejsa, lebo len tak padnut ako hrusku sa ho bojim nechat, ale zatial odolava. A este sme sa rozhodli znovu postavit postielku, ci sa nenauci bezpecne sadat v nej. :) Drzte prsty.
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Júl 2011, 08:10

v noci mi krpec spadol z postele :-( bud som spala hlbsie a nepocula mrncanie alebo sa posuval potichu. z jednej strany mame stenu, z druhej postielku ale spredu nic a tade zletel chudak. tak plakal ale skoro hned zaspal naspat ale ja som potom hodinu nemohla zaspat od laku...nechce sa mi kupovat tie zabrany. polozit paplon na zem na "stlmenie" pripadneho dalsieho padu?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod etnicka » 20 Júl 2011, 09:07

paplon je dobry napad.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 20 Júl 2011, 09:11

akdarka: my mame vysoku postel s ostrymi hranami, preto sme ju rozobrali a momentalne spime len na matracoch, takze, ked sa aj maly prevali - ale to skor cez den, ked sa hra a neodhadne, nie je to take nebezpecne. Postel chceme vratit, az bude chodit a nauci sa vyliezat a zliezat :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Júl 2011, 09:37

luludi, praveze maly uz vylieza aj zlieza pekne len nejako v spanku docestoval...nemame nastastie vysoku postel. no vyriesim to paplonom - najrychlejsie a najlacnejsie riesenie.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 20 Júl 2011, 09:39

akdarka :) a mozno, ked tam das paplon uz sa to nestane :) :) :) super prevencia
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Júl 2011, 09:40

no dufam, ze nie veru :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 20 Júl 2011, 12:29

Akdarka, nechcem strasit ale nam preliezla aj cez paplon a tak spadla. Nastastie isiel paplon s nou resp. pred nou a spadla najprv nan a az potom sa prekoprcla na zem. Preto sme radsej kupili zabrany a mame uz kludny spanok :-)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 14 rokov, 13 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 13 dní

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Júl 2011, 14:44

mata, ja som myslela paplon uz na zem polozit ako "makke pristatie" :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Júl 2011, 15:11

Dievcence a zeny :D , s hrdostou oznamujem, ze sa risko naucil sadat podla metody, ktoru napisala gejsa :) dakujem
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron