Pády, úrazy u bábätiek

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 06 Nov 2011, 21:43

Luciole, bude aj horsie :) Mne Samko spadol v noci pred 2 tyzdnami tiez z manzelskej postele, mame ju dost vysoku, neviem, ci som spala prilis tvrdo, alebo sa proste tichucko zobudil a proste presiel az k noham a zobudili sme sa obaja s muzom az na buchot a plac...najprv sme ho ani nevedeli najst, hladali sme uplne na inom konci postele...za 30 sekund potom na prsniku zaspal. Teraz mam pod postelou hrubu deku, a cely je oblozeny hrubymi perinami, nie ze by to jeho zastavilo, ale aspon pribrzdilo. A to mi spadol prvykrat ako 2 mesacny, ked lezal na brusku na gauci (dovtedy sa neposuval) a zrazu buch a Samko pristal na cele na zemi, prvykrat sa posunul a rovno natvrdo. Odvtedy bol vzdy uz len na zemi. A tych hrci co ma teraz, niekedy si pridem nezodpovedna, ale ked on uz od 7 mesiaca beha popri nabytku, teraz sa uz dokonca pusta a ze haha , stojim...ale aj ked som pri nom , neviem ho vzdy zachranit a fakt ze teraz uz na 95% pristane na zadku alebo rukach...proste padom sa nevyhnes, to by si musela Hanke stat za zadkom v kuse a to sa neda.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod luciole » 06 Nov 2011, 23:00

dakujem, baby, Hanka uz spi, 4 hodiny od padu, snad uz by sa ukazalo, ak by nieco nebolo OK, ale bola vysmiata a nic sme na nej nepozorovali. Uvidime, kolko mne potrva, kym sa z toho spamatam :roll: Samozrejme tiez uz je cela spalna vystlana vankusmi a matracom, skoda, ze neskoro :cry:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 16 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 21 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 07 Nov 2011, 22:52

...inac,to s tym padanim je asi udel lezunov...my sme 2x boli so starsim na rtg po pade na hlavu,ale az vo vyssom veku...a okrem ineho aj 2x fraktura ruky,napravanie v narkoze a sadra,takze urazom sa clovek nevyhne,snad vyssou ostrazitostou ich znizi na maximalne minimum...
Inak pocul som aj o pade mimca z pracky a pohoda...mojej sesterke padla dcerka v 9mes na hlavu z gauca na koberec a dnes ma 16rokov a zije ako pourazova DMO,na urovni 9mes mentalne :-(
tie pady su obcas aj poucne,clovek potom dieta viac strazi...
Dufad Luciole,ze je vsetko ok :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 30 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 23 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Nov 2011, 12:39

my mame za sebou neuveritelny tyzden..v pondelok sa buchla do rohu stola za uchom,strany plac a poriadna modrina. pokracovalo to padom ,velmi zvlastnym,lebo isla rovno po chodbe,zrazu spadla a natrhla si tu uzdicku nad hornymi zubkami(to sme zistili az dalsi den)-no proste plac a krv z ust a nevdeli sme co sa deje,ci si zub nevybila,lebo si nedala pozriet. vcera na seba zo stola zhodila netbook a spicom padol jej presne na nozicky odkial sa este dorazil,obrovska modrina a dnes to zopakovala,len som sa otocila po vreckovku a stiahla ho z vysokeho stola na seba a tentokrat ma modry necht(dufam,ze jej nezlezie)..a este sa hrala so svojou flaskou a rozliala pod seba vodu a ona sa postavila na tom a smykla a priamo dozadu spadla na kachlicky hlavou..no strasny tyzden. taku smolu mame. chuda. ani k lekarke keby daco nemozme ist,vsak na mna socialku zavolaju,ze je sma modrina dieta..a ja sa citim uz uplne na nic mama :(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Nov 2011, 13:27

:cry: preboha, to čo je... až mi zle zostalo...len si ju pekne uviaž do šatky a šatkuj :mrgreen: to využívam, ked potrebujem 100% bezpečie :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Nov 2011, 13:39

a vsak sa zblazni doma v satke,ona sa chce hrat a behat. my sme doma nikdy nenosili. ked u nas plati zasada,ze akonahle robi nieco nebezpecne,nic sa jej nestane. do rohu stola za uskom sa buchla tak,ze len sedela pri stole a hrala sa s kamoskou a zrazu sa smykla dozadu..tu uzdicku si tiez roztrhla tak,ze len na rovnej "ceste" spadla z nicoho nic. dom mame spraveny tak,ze moze pobehovat,nic nebezpecne nema pri sebe,ale obalit vsetko makkymi vankusmi zas nemozem. ten pòcitac to neviem ako anseba vedela ztrhnut a ako na nho vobec dociahla a boli to dve sekundy aj vcera aj dnes. no od pondelka minuleho sa to s nami taha,nejaka negativna energia tu musi byt alebo neviem.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Nov 2011, 14:38

to som tak nemyslela, trošku s "nadsázkou"..však ani moj nie je nikdy doma nosený, len ked som už načisto zúfalá ( napr. sedemnásty krát sa zavesí na televízor alebo vylieza na schody a ja potrebujem dačo uvariť :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: inak býva totálne pohodový, navoľno, prehrá sa, dlho sme nemali úraz, musím poklopať... teraz sa hrá s polienkami, dúfam že mu nezadrie trieska. tak by som naložila do krbu, dokelu...zima mi je..lenže sa bojím. my sme mali jeden pád na rovnej ceste, štvornožkoval, mal asi prvé dva zuby a nimi ci cvakol do pery- hned bola krv- muž bol pri ňom a moja prvá reakcia bola úplne krásna- že čo si mu spravil? muž sa urazil, chudák, ani sa nečudujem :P
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod artemis » 21 Nov 2011, 14:57

Tak moje dítko do 1 roka malo len jeden úraz aj to nakoniec nebolo nič. Myslite si čo chcete, ale niekedy vo veku polroka, už krásne vedelo sedkať. Manželská posteĺ veľká, sedelo si to v prostriedku obklopené hračkami a vankúšmi a tak si hovorím, od narodenia striehneš na dieťa nepohneš sa od neho, a čo, už sedí, veď môžeš ísť kľudne povešať prádlo na balkón. Máš ho vidieť. Po chvíli: bum! A rev. Skoro som si nohy ja dolámala, ako som z balkóna pratala. Hotová, dieťa na zemi ležalo, hneď mi všetky najhrôzostrašnejšie scenáre hlavou prešli, ale kým som sa išla vyhotoviť utekať pre istotu ku lekárovi, dcéra sa ukľudnila a bola OK. Žiadne následky, iba malá modrina.

ALe to bolo len jediný raz. Inak sa nikdy nič nestalo, znova som z nej oka nespustila. Potom úrazy prišli až po 3 rokoch. To už ozaj neustriehne človek.

A vlastne si ešte spomínam - to bolo niekedy po narodení, bola som stále sama a taká aj unavená a zničená a dcéra bola tiché dieťa. Raz ju položím zabalenú v deke na sedačku, čosi som behala hore dole, i po chvíli zabudla som, že tam leží a len málo chýbalo, že som si na ňu celou svojou váhou nesadla, to by bola bývala tragédia. Až mi behal mráz po chrbte. Ale anjeli strážni fungovali. Obaja.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Nov 2011, 15:24

aetemis nam spadla z postele,raz,v den jej narodenin,lebo muz pripravoval gril a ja som vesala balony a ona sa zobudila a nestihli sme k nej dojst a padla..plac velky,ale ani modrina a bola uplne v pohode.odvtedy ked sa zobudi si len sadne a zakrici mama na mna a pocka.

shira,vravim,tolkoto urazov sme sa za cely cas nemali ako posledny tyzden. ono uz ma 15 mesiacov takmer a to uz objavuje svet a ja ju aj necham. a ako som uz pisala,vzdy sa stane nieco pri bezpecnych cinnostiach ;( strasne mi je to luto a jasne,ze si to vycitam,ze som toho mala predist. ale dufam,ze ked uz sa stalo,tak si z toho vezme ponaucenie(hoci pri tom pocitaci vidno,ze si nevzala) ale napriklad ked zacala otvarat sufliky,parkrat si privrela prst a potom uz vedela,ze ich zatvara celou dlanou a nie s prstami vnutri.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Nov 2011, 12:30

pripájam sa.. aj nám malý už letel z postele. Máme extrémne vysokú postel. Našťastie všetko ok. Nemal ani nič červené na hlavičke aj keď pristál na nej. Pritom som bola s ním v izbe na druhom konci. Stačila sekunda nepozornosti a on sa odsunul a BAC!

Teraz však riešim problém, že sa mi všade stavia a nevie sa posadiť. Postaví sa pri gauči, chytí ovládač do oboch rúk a ako herec sa za mnou vytočí. Samozrejme kým priskočím už leží na zemi a padne horeznak na hlavičku. Snažím sa pri ňom byť a keď vidím, že padne tak sa ho snažím posadiť na zadok, ale on zatne nožička a nepokrčí ani za svet.

ako ste to riešili Vy. AKo ste naučili detičky zliezť?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Nov 2011, 14:14

gabika78 píše:pripájam sa.. aj nám malý už letel z postele. Máme extrémne vysokú postel. Našťastie všetko ok. Nemal ani nič červené na hlavičke aj keď pristál na nej. Pritom som bola s ním v izbe na druhom konci. Stačila sekunda nepozornosti a on sa odsunul a BAC!

Teraz však riešim problém, že sa mi všade stavia a nevie sa posadiť. Postaví sa pri gauči, chytí ovládač do oboch rúk a ako herec sa za mnou vytočí. Samozrejme kým priskočím už leží na zemi a padne horeznak na hlavičku. Snažím sa pri ňom byť a keď vidím, že padne tak sa ho snažím posadiť na zadok, ale on zatne nožička a nepokrčí ani za svet.

ako ste to riešili Vy. AKo ste naučili detičky zliezť?

nas sa to naucil sam, ani neviem ako :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Nov 2011, 14:53

čavte kočky. Tak my mame v poslednom čase tiež dosť urazov. Ja neviem čo ten moj maly vymyšla, ale hrozne ho bavi točiť sa dokola a potom je mu vtipne ako sa mu hlava kruti a tacka sa. No a minule to robil u svokrovcov, ked tam bol s mm, zatočila sa mu zamozrejme hlava a on bacho na zem pusinkou, a asi zrovna zakusol do peričky, ale tak mu tiekla krvička že až. Ja som tam teda nebola ale ked som videla manželov zakrvacany sveter stačilo mi.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Nov 2011, 20:09

gabika78 to bolo asi najhoršie obdobie. zo stoja sme naučili sadať tak, že sme mu ukázali hračku a lákali ju s ňou na zem. ked máš ohrádku alebo postielku- tam je mäkký dopad, tak sa naučí aj na vlastných pádoch. zliezať tak, že ked leží na bruchu a chce skočiť hlavičku, tak ho otočiť nohami z postele a zošuchnúť po bruchu na zem. stále, ked chcel ísť dole, tak sme mu takto pomohli. pochopil asi za 3 dni. sadanie zo stoja trvalo dlhšie, tam potrebuje získať silu do nožičiek a koordináciu, ale také 2-3 týždne boli kritické- ked sa stále staval a nevedel,čo dalej. ale stáť a sadať vedel oveľa skôr, než vyliezať a zliezať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:31

ahojte,co myslite,cierny nechet musi vzdy odpadnut? lebo jak jej padol ten laptom na prstek,tak ma uplne ciernu polku nechtu,zo spodu a plus ajtu cast koze dost,odkial necht vyrasta..neboli ju to ocividne,len ci to moze odpadnut neviem :/ inak ten nas zacarovany tyzden skoncil a musim odklopat,ale uz nebol potom uraz..neviem,co sa to vtedy dialo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:34

postupne jej to odrastie.. nášmu malému zišli nechty na oboch palcoch, štvornožkoval 5 mesiacov a úplne si tie nechty zlikvidoval. potom to odchlípené som mu odstrihla.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:41

aha. lebo moja predstava bola,ze proste odpadne nechet a zostane pod tym hole miesto,uaa. tak ak to postupne vyrasta,to by malo byt ok.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:44

mojmu sa to urobilo tak, že odrastalo a ked mal nový necht do polovice, tak ten starý už bol akoby voľný a zachytával sa o všetko, tak to som odstrihla. pod tým bolo akože holé miesto, ale normálna koža. nič bolestivé. potom ten nový dorástol do bežnej dĺžky. už chodí normálne po nohách, dúfam že sa mu to už nebude robiť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:46

dakujem za info ;) aj aj dufam,ze uz sa vam to nestane. som sa bala,ze jej nie koza,ale nejake otvorene hole krvacajuce miesto zostane,ak to odpadne. ak koza,tak je dobre este.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod TIA » 16 Máj 2012, 19:38

Mali sme dneska oslavu prvych narodenin a mala zahasila sviecku rucickou a popalila si prstik, ma tam teraz pluzgierik. Hrozne plakala, dlho ju to bolelo, no horor :( :( :( . A to som samozrejme bola cely cas hned vedla nej, len na chvilku som sa pozrela na manzela, ze nech pride k nam aby sme sa odfotili a bolo to, citim sa hrozne previnilo, ze som tomu nezabranila, toto bola dost predvidatelna situacia, ale co uz, stalo sa. Teraz rozmyslam, co ma este caka v buducnosti, ked nedokazem zabranit takejto veci. Muz mi to neskor okomentoval, ze vsak takych situacii este bude, lebo ak mala bude po nom, tak to bude hroza, lebo on bol hrozne zive striebro a ked mi rozprava co robil ako dieta, tak sa cudujem, ze je este nazive..

A k tomu uz druhy den mala hnackuje a ja sa tiez necitim nejlepsie, no narodeniny jak vysite :) ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Máj 2012, 19:57

nertreba to brať tragicky, ja som malého učila zámerne "páli" na sviečke. hovorila som mu nono, páli, dávala ručičku preč aby sviečku nechytal - vedela som, že to aj tak to skúsi. takže chytil plameň a zahasil prstom a pochopil to jednoznačne, že ked hovorím nono páli-niečo na tom bude.. lenže to bola čajová sviečka, žiadny pľuzgier a ani neplakal, len skrivil tvár a pozeral na prštek. na krbe si to aj tak musel overiť- to už pľuzgier bol, poplakal ale hned na to zabudol. ešte nás čakajú horšie veci, aj ja mám z toho paniku, ked budeme cválať na rtg alebo ct s hlavou... nepoznám snáď nikoho bez rozbitej hlavy z detstva alebo zlomeniny :( presne taký názor mám aj ja na muža, že ako mohol dodnes prežiť, podľa tých úrazova a výmyslov, čo popisuje :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod magdal » 17 Máj 2012, 15:26

no urazy sa teda stavaju ked to clovek naozaj necaka a obvinovanie aj tak nepomoze...
napr.nasa druha dcerka bola od malicka taky lezec, ze vyliezla v pohode aj na vysoku detsku stolicku a vydriapala sa na stol,,..,ked som videla ,ze to zvlada, brala som to uz normalne,,,kto to nevidel a videl by ju asi ho porazi :D
no a teraz uz ma 4 roky, minule ani neviem ako, spadla zo stolicky na roh stola,,,fakt skaredo a to som bola len meter od nej v tej istej izbe... nechapem ako sa jej mohlo smyknut.... mala roztate pri oku,,,hned som letela a mala sok,ci to oko bude v poriadku, nastastie si rosekla len kozu pri oku...
nijak sa neda zabranit tomu,ak sa nieco ma stat... proste neda aj ked pri dietati stojite, moze si ublizit...
najstarsi syn, ked ma neviem tak tusim 3 roky, stala som pri nim pri preliezke a on mi z nej tak spadlo, az mi bolo zle...nastastie mal len buchnute celo.
Ked ma 6 rokov, bola som s detmi vonku, a on si lahol na pinpongovy stol,co je pri panelaku, chcel sa pretocit a padol na zem, rovno na bradu...
vresk riadny, tiekla mu krv a ked som to videla, vedela som,ze to bude treba dat zasit, nastastie muz bol doma,,,zaniesla som deti domov a letela so synom na pohotovost... zasili mu to, drzal sa statocne.
s muzom raz, padli z bicykla obaja,,,syn mal tak buchnuty nos,ze som myslela,ze ho ma zlomeny,,,ked pominul prvy sok, vdaka Bohu,,,mal to len napuchnute a riadnu modrinu...
neviem,ked sa nieco stane,,,,clovek sa snazi ihne pomoc,,, anu nerozmysla, len kona rychle co treba... a ako som pisala vyssie, proste niekt.veciam sa neda zabranit,,, a myslim,ze robime vsetko co je v nasich ludskych silach
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod TIA » 17 Máj 2012, 20:28

Magdal, to si mi to nacrtla peknu perspektivu :), mate to pestre, ale to je asi pri troch detoch normalne. Dneska je uz prstik samozrejme zabudnuty a je dobre, ale spomienka na oslavu bude teda nic moc. Tak uz rok spracovavam porod a prve tyzdne s babatkom, vycitky a obvinovania, a postupne sa snazim to v hlave utriedit a na prve narodeniny takyto horor :(.., obvinovanie samozrejme nema zmysel, ale ja ho mam v sebe hlboko zakorenene a strasne dlho vsetko analyzujem, ze co sa stalo a preco a ako tomu nabuduce predist. Okrem toho sa snazim malu neobmedzovat v pohybe a nestat jej za zadkom, no ale zvysok rodiny si mysli svoje a furt ich musim len napominat aby z nej dali ruky dole a nesnazili sa ju strazit, ze to nepotrebuje. No, a potom takato vec so mnou trochu zakyve, ci to tak uplne robim spravne, ked si mala tak ublizila. A potom vidim tu vysmiatu tvar, ked sa niekam vystvera alebo robi tie svoje prve krociky a viem, ze je vsetko ok, a tie chvilkove pochybnosti zazeniem prec..

Shira, tak to asi bude dedicne, ked citam niektore Tvoje prispevky, aky je Tomasko zivy, tak to bude mat asi po ocinovi, nie? :mrgreen: Tak mi na tom asi budeme podobne, mala sa na muza fest podoba, minule uz aj do lopty zacala kopat, mam sa na co tesit :twisted:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pády, úrazy u bábätiek

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Máj 2012, 22:02

Magdal, s tou detskou stoličkou ti verím, náš Martinko to robí tiež, môj muž, keď príde z roboty ma len napomína ako nedávam pozor, ale tretia ruka môže niekedy narušiť koordináciu a môže to skončiť horšie, takže aj dnes boli dva celkom desivé pády, ale dopadlo to v "pohode"...určite si to nevyčítam.Dokonca aj z obyčajnej stoličky zlieza tak, že vlezie medzi sedadlo a operadlo na ruky a spustí sa, načo by zliezal normálne...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 30 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron