Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

debata o všetkom a pre všetkých

Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jún 2011, 15:19

Vedeli by ste mi poradiť, ako môžem zmierniť menštruačné bolesti??
Moja švagriná strávi celé obdobie jednej M v posteli, čo ledva chodí. Ja zas nemám až také strašné, ale mám....
Doteraz, kým som nebola tehu, som to tak brala....trpela s nimi, a užívala občas nejakú tabletku, Panadol Femina....
ale teraz uvažujem trocha inakšie....ale o M toho neviem nič, dá sa povedať..... Sú tie bolesti prirodzené, tak ako pri pôrode, alebo sa s tým dá niečo robiť???

Ak áno, tak čo??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Jún 2011, 22:12

Norika, mne velmi pomohlo od bolesti pri menstruacii, ked som zacala trochu cvicit jogu. Specialne poloha mesiaca je vynikajuca presne na toto, tak narychlo som to nasla zobrazene tu:
http://www.yogajournal.com/poses/784
Ukazala som tu polohu aj sestre a tiez si velmi pochvalovala, ako jej to ulavuje od tych bolesti, tak skus, mozno aj tebe pomoze.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Jún 2011, 09:32

Norika, mne pomahalo teplo (suche) lokalne na brucho,resp.krize - niekedy ma krize boleli viac. ale jankinu "polohu" vyskusam ak budem mat bolestivu menstruaciu.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 15 Jún 2011, 10:26

Norika, ak ma take silne bolesti, mala by uzivat vitaminy. Sarapis by jej velmi pohol!!!Ma aj silny predmenstruacny syndrom?

http://www.mojalekaren.sk/sarapis-30-cp ... mpaign=DYN
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 15 Jún 2011, 15:15

No, ja tak tradične a neekologicky, už to mám otestované. Už v náznakoch bolesti užijem Ibalgin 400, a mám pokoj. Ak sa na to vykašlem a nechám bolesť vystupňovať, tak mi nepomôžu ani dve tabletky. Skúšala som aj Panadol Femina, ale nezabral. Neviem, prečo mám bolesti, hovorila som s lekárkou, tá mi povedala, že je to subjektívna vec, závisí od prahu bolesti a ten ja mám veru nízky. Lebo inak mám cyklus pravidelný a nemám žiadny nález, všetko je ok. Tak neviem, som hrozná asi, ale ja sa trápiť nebudem... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Jún 2011, 15:20

Čarodejnica, ja som to robievala rovnako, len som sa to sem hanbila napísať :) A keď nezabral Ibalgin, tak na 100% zaberal Algifen, tak 1-1,5ml kvapiek.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 17 Jún 2011, 16:49

Ahojte, mne v tomto uplne otvoril oci film Mesiac v nas (Moon inside us) slovenskej mladej reziserky Diany Fabianovej. Genialny film, velmi odporucam. V skratke - tak isto, ako bolest nepatri k zdravemu porodu, nepatri ani k menstruacii. Pomahaju brusne tance, cvicenie atd.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod charlie » 18 Jún 2011, 13:54

Ja som mavala od zaciatku od 13 rokov sialene bolesti. Vyskusala som vsetko caje, pupalkovy olej, cvicenie, tepla sprcha...Mne nepomohlo nic. Jedine zaruceny recept - voltaren+no-spa kazde 4 hodiny a postel. No chvalabohu, teraz od porodu uz take bolesti nemavam, jupiiii! Strasne som sa toho bala, ako to bude, ked kojim...Ale mozno niekomu to pomoze, tak skus brat pupalku, ta upravuje tvorbu prostaglandinov. Resp. caj, mix - medovka, lubovnik, mysi chvost, alchemilka - to mi torsku pomohlo, ale az ked som to pila pravidelne rok.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ako uľaviť od bolesti počas menštruácie

Neprečítaný príspevokod charlie » 18 Jún 2011, 13:54

jaaaj a este materina duska v tom bola a praslicka tusim
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron