Čítajúce dojčiace mamičky

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 21:08

tak ja som pana prstenov necitala...odradili ma filmy, kedze tam bolo moc bitiek, a to ja nemusim....pride mi to take stereotypne :)

a ako vas tak citam, tak som v porovnani s vami biedny citatel......kym sme nemali babo, som samozrejme chodila do skoly....ale priznam sa, ja som ani tie moje povinne ucebnice a povinnu lit, moc necitala.....este si pametam, ze pocas tehu som mala taku iluziu, ze budem vela citat, najmä vecer, kym maly zaspi.....no ostalo to len iluziou :D

ale mam momentalne zopar knih rozcitanych: John Gray: Muzi su z Marsu, zeny su z Venuse (2 knihy, ktore na seba nadväzuju), Rozpravky Barda Beedla :P a aktualne Koncept kontinua .... vsetko tenke knizocky, a tak dlhooo mi to trva....

ale, prave si spominam, ze ako tretiacka som precitala knihu Americka tragedia, od Theodora Dreisera.....kto ste to citali, hlaste sa......bola to asi 700 stranova kniha, ale mna hrozne bavila....a ucitelka trafila, ked ju dala citat mne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Jún 2011, 21:09

jooj, Cornwellovu mozem aj ja. Ja mam rada aj Jeffreyho Deawera a thrillery a krimi hlavne z lek.prostredia. Toho Cobena pozriem, dik za tip.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 21:11

Norika, no klobúk dole, americkú tragédiu som nezvládla :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 21:13

preco??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 21:23

neviem, pamätám sa, že ma to nebavilo, že to bolo nejaké rozťahané, či čo :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 21:27

Norika píše:
> a ako vas tak citam, tak som v porovnani s vami biedny citatel......

no, keď budeš mať toľko rokov, čo ja, tak možno budeš aj ty mať za sebou toľko kníh 8-) veď ty by si mi mohla byť dcéra :lol: moja spolužiačka zo základnej školy mala prvé dieťa v 17tke, dnes má to dieťa 19 rokov a ja 36 :lol: :lol: :lol: :lol: :goodjob:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 21:36

mohla, ale mam take stare sestry,jedna mala 18, jedna 17 a jedna 15,ked som sa narodila, preto to berem normal :D
ja som odmalicka vyrastala medzi dospelymi


a inak,citali ste dakto Dcera carodejnic?? ja som ju mala z kniznice, a uz je vypredana :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 21:50

a este mimo knih, ale tyka sa to HP :D

kto sledujete Panelak, isto ste si vsimli, ze tam furt pustaju hudbu z HP...a mna to dviha zo stolicky, by ma zaujimalo, ci maju autorske prava
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 22:02

Norika píše:
> a inak,citali ste dakto Dcera carodejnic?? ja som ju mala z kniznice, a uz
> je vypredana :(

Fúha to by ma malo zaujímať, myslíš toto http://www.martinus.sk/?uItem=25470 :) Nie, ja to nepoznám, ale to bude skôr taká tínedžerská literatúra, čímž nechcem narážať na tvoj vek, ale toto ide nejak mimo mňa (rovnako aj tie upírske romance), ale možno mám zase len nejaké predsudky ako v prípade HP :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 22:04

no je to pre mladez,ale je to skor situovane do prirody, atd....mne to dala knihovnicka ze pre mamku :D a citala som to ja,,,,
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2011, 23:25

Luna je moja obľúbená bytosť z HP :lol: neskutočná, príde mi "mimo" ako Phoebe z Priateľov.
ja som čítala pomerne dosť, teraz už podstatne menej. ale čím dalej tým menšiu chuť mám na vážne a múdre veci. ja si proste potrebujem posledné roky už pri knižke oddýchnuť a nelámať si hlavu. celkom dobre sa mi čítali knižky od toho autora čo Da Vinciho kód (som sa teraz vyznamenala ale neviem si spomenúť, mám nejaké okno :o ) to som čítala všetko čo vyšlo, asi ich je 5 alebo 6. inak sú si dosť podobné, pri poslednej som už vedela dopredu, čo sa stane, to som bola sklamaná. Z fantasy sa mi páčili aj Eragon, Eldest a Brisingr, 4. časť ešte nie je napísaná. no a Twilight sága, no... okrem toho spústu detektívok, hlavne Agatha Christie a Dick Francis- vlani zomrel, chudák... Skutočným príbehom, historickým a vojnovým knihám sa vyhýbam veľkým oblúkom, a všeličomu, čo by sa mohlo reálne stať- to ma desí. no a tie, čo sa kážu čítať v škole, to už je na mňa moc ťažké. asi 10 rokov dozadu som čítala samé psychologické knihy o vzťahoch, aj kresťanskú literatúru a také filozofické..to som mala obdobie, ked som hladala odpovede na vlastné otázky a riešenia vlastných problémov. no zdá sa, že ma to nadobro prešlo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 23:34

zienky,co ste ccitali koncept kontinua...ako sa vam to citalo?? na mna to je trosku zlozite..tak len citam nevraciam sa späť aby som pochopila...lebo ja ako pri malom precitam par stranok,zatvaraju sa mi oci....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luludi » 09 Jún 2011, 08:09

jaaaasne som zabudla na Patriciu Cornwellovu, to sa mi pacilo a samozrejme aj Dan Brown aj Twillight.. :)

Norika: ako dievcatko som zacinala uplnou klasikou teda: Anna zo Zeleneho domu, Jana Eyrova, knihy od Austenovej, Angeliku, Krasnu Katarinu, Male zeny a podobne sladaky, neskor som hltala historicke knihy, potom na zaciatku strednej som mala eru a citala som vsetko o koncentrakov a nacizme (ked som pochopila urcite rodinne suvislosti) a podobne :)

carodejnica: no ano, voni knih a suchotu stranok sa nic nevyrovna, ale ocenila som, hlavne pri kojeni, ked som nemusela jednou rukou drzat hrubu knihu knihu :) Citacky maju specialny displey, ktory oci netaha - to sa s pc alebo mobilom porovnat vobec neda, ALE papierova kniha je papierova kniha :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jún 2011, 15:03

luludi o čítačke počujem prvý krát :o je pravda, že ja pri dojčení mám jednu ruku na notebooku, zato píšem občas tak jednoducho :-| normálne čítanie z displeja ma nebaví lebo displej je malý, treba furt posúvať a občas mi to skáče tak ako nechcem a chytím nervy. no a bolia z toho oči. ked chcem niečo poriadne naštudovať, tak si to radšej vytlačím. čítačka može byť dobrá vec.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luludi » 09 Jún 2011, 15:10

nas doma inspirovala tato recenzia - je to tam pekne vysvetlene

http://www.ipod.sk/2010/09/amazon-kindl ... enzia.html

norika: na knihy ako Koncept kontinua musim mat proste naladu :) inak sa neviem donutit citat.

tie, ktore ste citali Coelha - mate od neho nejaku oblubenu knihu?
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 09 Jún 2011, 15:54

Luludi, mne sa pacil od Coelha Zahir, Veronika sa rozhodla zomriet a Alchymista...najhorsie sa mi citalo 11 minut.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 09 Jún 2011, 22:01

Luludi, jednoznačne Alchymista, ale to by ste ešte museli vedieť okolnosti, za akých sa mi dostala do rúk.

Bolo to pred 11 rokmi. Situácia bola taká, že som asi druhý týždeň bývala vo svojom novom byte, za iných okolností úplná špica, nie? ale dostala som sa k nemu po rozchode rodičov a po predaji nášho domu, proste lámal sa život, ten byt by som bez mihnutia oka vymenila za šťastné manželstvo mojich rodičov. S mamou sme sa nedávno vrátili z dovolenky - poznávačka po Egypte (!), no ešte zostalo niečo z predaja domu, tak sme si to išli užiť. Tam pod pyramídami (!) som sa rozhodla, že po návrate z dovolenky ukončím jeden neperspektívny 5,5 ročný vzťah, ktorý nás už nejak unavoval.. skrátka život po výbuchu a uragáne, kráčala som po prázdnej, cudzej ceste, nevedela som kam a kde idem a ako to všetko dopadne, cesta ma zaviala do kníhkupectva, reku kúpim si toľko ospevovaného Alchymistu, že o čom to teda je.... no a po tom všetkom, čo sa mi udialo, som ho prečítala asi za tri hodiny, plakala som a smiala som sa naraz, všade som mala zimomriavky a dodnes nechápem (vlastne chápem) cesty osudu, že mi priviali tú správnu knihu v správnom čase. A odvtedy Alchymistu milujem!

Snažila som sa čítať aj ďalšieho Coelha, ale osvietenie už neprišlo, Alchymista so svojimi okolnosťami nastavil príliš vysokú latku, už sa mi jedine páčila Rukoväť bojovníka svetla, ale to sú len tak myšlienočky, aj keď krásne, ale nie je to ucelené dielko. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod lucinka » 10 Jún 2011, 11:53

skvela tema :) ja taktiez milujem citanie a citam vzdy, ked Tominko zaspi, on odmalicka spava na prsniku. Aj ja som zhltla HP :))) a mam rada vsetky knihy a autorov tu spomenutych, asi sme rovnaka krvna skupina. Ak mozem odporucit, mne sa pacila ta Voda pre slony, co teraz sfilmovali a Khaled Hosseini Tisíc žiarivých sln, odporucam :) on napisal Majstra sarkanov. Citali ste niektora Chatrc, pacila sa Vam?
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: :)))

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod lucinka » 10 Jún 2011, 11:55

citam v rovnakej polohe ako carodejnica :) ale len poslednych par mesiacov, ked som sa naucila dojcit poleziacky, predtym som dojcila v sede v posteli, chrbat oprety a nohy vystrete a na nich kniha :)
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: :)))

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Jún 2011, 15:21

Lucinka, Hosseini je skvely, skoda, ze ma len tie dve knizky :(
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luludi » 10 Jún 2011, 16:08

carodejnica: teda... absolutne chapem, preco je to tvoja oblubena kniha..

moja najoblubenejsia od Coelha je Brida, potom Zahir, Rukovet bojovnika svetla, Diabol a slecna Chantall a Veronika sa rozhodla zomriet... Ale musim sa priznat, ze odkedy som citala jeho biografiu (Mag) som na neho dost zanevrela :?

Lucinka: super :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jún 2011, 23:46

inak ja najviac citam teraz,ked si tie knihy musim posielat z domu :) plno ich tu mam uz podonasanych :D
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Jún 2011, 01:36

Pridavam sa do klubu citajucich mamiciek, aj do HP-fanklubu :D Okrem toho mozem cokolvek od H Hesseho, P K Dicka aj J Austenovej a urcite si este nieco spomeniem. Prvych par mesiacoch po porode sa mi dobre citalo pri dojceni, ale teraz to uz nejde, lebo Miska mi pri dojceni vsetko trha z ruky, ked mi tam nieco zazrie, a ak by sa mi aj podarilo drzat knizku nenapadne, aj tak to nejde, lebo popri dojceni prelieza cez kreslo, hra sa s kockami a tak a aj pri uspavani sa mece az kym nezaspi, skratka citat sa neda. Takze citam najviac na zachode, aj to len ked je manzel doma a teda Miska so mnou aspon na ten zachod vtedy nejde, no ale to je tempo tak pol strany za den :-|

Norika, Koncept kontinua sa mne tiez zdal dost chaoticky napisany, myslienky su tam velmi dobre ale zle sa tym prehryza, skoda, ze autorka nemala lepsie literarne crevo. Napriek tomu za precitanie to stoji.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 17 Jún 2011, 16:34

Jéj, tak toto je zaujímavééééé...
http://blog.martinus.sk/2011/06/autorka ... z-coskoro/
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Jún 2011, 21:02

tak pridávam sa k tým, čo čítajú pri dojčení :D :D :D :D :D odteraz som rada, ked mi malý podriemkáva na prsníku čo najdlhšie :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia

cron