Čítajúce dojčiace mamičky

debata o všetkom a pre všetkých

Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 15:11

Ahojte, urcite aj vy radi citate, bohuzial, ja nie som ten pripad, co pri dojceni precita mnoho knih, ja radsej net Moja naj kniha je HP jednoznacne a momentalne citam Koncept kontinua tak tesim sa na vase knihoviny.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jún 2011, 17:24

už tu nad tým dlhšie uvažujem...baby kedy stíhate čítať :o Norika a učiť sa, tak to už vobec :o klobúk dole!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Jún 2011, 22:05

Norika, ospravedlňujem sa za off topic, ale reagujem na Shiru... Shira, no predsa pri dojčení :dojcenie: 8-) Ja ležím, uspávam, a pritom čítam... 8-) Pripájam foto.. ;) No ale e-knihy sa takto čítať nedajú. ;)

Ale teraz ku knihám, no neviem, aké mate radi žánre, tak ja rôzne (od thrillerov, cez fantasy, až po romantiku - ale nie také a la Harlekýn, skôr také ako Madisonské mosty, alebo Zaklínač koní) ... no a posledne som Xtý krát prečítala jedným dúškom Harryho Pottera, no ale to nemusím predstavovať. Len chcem povedať, že ak máte predsudky voči knihe, lebo sa nechcete viesť na vlne Potterománie, robíte chybu, ja som takto prišla minimálne o tri roky, čo som si to mohla vychutnávať, až kým ma kamoška nepresvedčila a nestrčila mi prvé tri diely do paprče a nedonútila ma to prečítať. Odvtedy to nielen že môžem, ale musííííím. 8-)

Teraz som si konečne zriadila príručnú knižničku, knihy mám zoradené podľa žánru a autorov, ak niečo dobre prečítam, buchnem to tu... :lol:
Prílohy
čítanie.jpg
(74.39 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 22:08

tak musim aj ja proste :-D ja som ako mala citala knihy spolu s mamou....potom prisiel HP, a ja som necitala nic ine.....inac,. tiez mam niektore diely precitane niekolko krat, jaj carodejnica, si moja krvna skupina :D :D :D
ale je jasne, ze ja som ju citala ako dieta, ty ako dospela.....ale poznam este jednu osobu,ktorej ucarovala, mojej svokre, sice nie kniha, ale film...

a prosim ta, ako citas po leziacky?? ja to neviem, ja knihu musim drzat nad malym a bolia ma z toho ruky..... tak ukaz tu fotku :D uz davno som chcela niekoho pytat o navod, ako takto citat, lebo aj Annag pisala, ze pocas vecerneho dojcenia precitala spustu knih
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 22:11

carodejnica hezkyyy :goodjob:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Jún 2011, 22:31

Norika, super!!! :goodjob:
Ja som HP čítala prvý krát niekedy v roku 2003 (?neviem, nie som si istá s tým rokom) - viem, že boli v predaji len prvé tri diely (zvyšok nebol napísaný, alebo preložený), mala som vtedy cca 28 rokov - no ja som taka staršia mladá mamička, v júli 36, takže presne pravý opak ako ty 8-) , ale to len medzi rečou, no a som bola z toho paf, a vždy som ako blázon čakala na ďalšie diely, to bolo iné napätie ti poviem, sme nevedeli ako to skončí... a nehovoriac o filmoch, teraz sa neviem dočkať 14. júla, jednak budem mať narodeniny a jednak má HP posledná časť celosvetovú premiéru, tak sa neviem dočkať.. ale filmy nie sú to pravé orechové, napríklad sa mi nepáči, ako vykreslili Ginny, veď ona bola taka papuľa drzá, a vo filme je to taká nevýrazná krehotinka.. ale tak zase je to detail, v zásade som spokojná... 8-) No neviem, či si nezaložíme osobitnú tému.. :lol: 8-)

No a z fotky vidno, akú mam techniku, no skús, natrénuj.. akože dojčenie milujem :dojcenie: ale čumieť aj pol hodinu do blba ma zrovna nebaví :lol: , tak som si vymyslela čítanie (ale sem tam som aj pozerala filmy ).. :goodjob:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod luludi » 04 Jún 2011, 14:12

jaaaaa sa hlasim za samostatnu temu Harryho Pottera :) a teda som rada, ze su tu dalsie "maniacky", lebo moj muz, ked vidi, ze citam HP tak uz si na celo klepka, ze ako ma to moze bavit. Mooooze :)
shira: uplne rovnako ako carodejnica, cez den a vecer, kym maly spi na prsku a pri nom citam :) zboznujem taketo chvilky :) mam klud, viem, kde je moje drahe dieta, no komu lepsie .. :) :) :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 14 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Jún 2011, 16:33

Pri jednom som citala aj ja, najradsej Grishama, Cooka, Haileyho, Browna ci Riversovu...ale poradte ako citat pri dvoch.
Ked kojim mladsieho, vacsinou mi starsi visi na krku, ci lezi na mne a caka, kedy ma maly pustil, aby som bola uz s nim...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Jún 2011, 18:48

nic proti vam, ale netusila som ze aj starsia generacia cita a tak rada HP :)
vravim, ja som ho citala ako dieta, cize z detskeho pohladu...ako dieta som zila v tom svete, ale aj teraz dokazem tak fantazirovat, ze si dokazem vymysliet, ze HP a jeho svet moze skutocne existovat :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jún 2011, 20:29

no ja sa z toho pose...m ja že len ja som šiši čo číta Harryho stále dokola :D čarodejnica, keby som mohla čítať pri dojčení tak mám prečítané asi všetko dostupné :mrgreen: ja musím dojčiť v sede a nesmiem mať nič v rukách, lebo malý je hrozný v tomto, všetko ho rozptyľuje a otáča sa a skúma čo mám :lol: takže ja len na gauči, vyložené nohy, kukám tv alebo pozerám internet- jednou rukou kukám a píšem, notebook mám položený vedľa seba na gauči. ale to len vtedy, ak mi malý na prsníku pospáva, ked je hore tak držím jednou rukou jemu hlavičku a druhou ruku alebo nohy alebo čo treba, aby mi napr. neodtrhol nejaké kusy ošatenia alebo reťaz z krku. :o :P teraz čítam kinga ale to tak dve strany na zaspatie, aby som sa odreagovala. ale to malý samozrejme už spí :-| takže to vidím na pol roka, je to dosť hrubá kniha.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jún 2011, 20:31

ešte viac off topic- tak už chápem prečo v téme o domácich zvieratkách hneď figuruje voldemort a nagini :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jún 2011, 00:31

asi premenujeme temu citajuce dojciace mamicky :D a zalozim novu,kde by som vas poprosila fakt diskretne len tie diela tam davat.... :D

tak mi prosim vas normalne popiste, co vas bavi na HP :) naozaj ma to zaujima,lebo opakujem sa, ja som ho citala ako dieta
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Jún 2011, 15:19

Oki, premenujem túto tému na "čítajúce dojčiace mamičky" a Norika, ty založ novú len na knihy, ako si zamýšľala pôvodne. :)

Tak mne sa na HP páčilo asi skoro všetko, premyslený vymakaný dej, napätie.. posledné tri časti sú brutálne dobré, čerešnička je posledná časť, to nemá chybu, ako to všetko do seba zapadne.

Veľmi sa mi páči osud Snapeho, že celý život chránil Harryho kvôli nenaplnenej láske k Lili. Toto bolo teda vyvrcholenie, až mi išli zimomriavky... A nikdy nezabudnem na scénu z poslednej knihy, ako chudák starý Kreacher na krku s medailónom pána Remulusa na krku bojoval v poslednej bitke na Rokforte na strane priateľa domácich škriatkov... no neviem, taký detail, ale utkvelo mi to v hlave... :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: KNIHY

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 16:08

carodejnica,aj tak zvyknem citat,nosim si vela knih z domu,na oddych citam evitovky,to je take lahke citanie ale mam aj taku "naucnu literaturu",no na tu som niekedy priliz unavena. a teraz,ako je mala vacsia,musim pockat kym zadrieme,lebo je zvedava a otaca sa za knihou a nepapa a nezaspava. ale precitala som toho pri vecernom uspavani uz plno :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 06 Jún 2011, 22:16

No nechala som sa tu inspirovat a objednala som si akurat cez Gorilu Koncept Kontinua a Respektovat a byt respektovan...snad ma to zase niekam posunie.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Jún 2011, 22:20

estterka, no tak to mám šťastie, že mojej to nevadí... :D inak aj ja milujem napríklad Remarqua, alebo Lagerlofovu, ale v poslednej dobe dávam prednosť mainstreamu, proste niečo, čo sa ľahko číta a zároveň to nie je suterén. :D

no a čo s tým Potterom, baby, tešíte sa do kina na poslednú časť? inak tu nájdete český trailer http://www.csfd.cz/film/239950-harry-po ... t-2/videa/ :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Jún 2011, 22:39

snad mi date za pravdu, ze HP 1 je i tak najokuzlujucejsia :D... ved predsa ak by nas nezaujala ona, tak necitame ani zvysne.... ja som si z HP zapamätala tu tajomnu atmosferu v prvej kapitole prvej casti...tusim to bol zamraceny utorok :-D a tak, teraz ked je taky den uprsany, snazim sa vzit do tej atmosfery....je to proste take nieco moje :D kto cital Koncept Kontinua, tak je to nieco take, ako si autorka zapamätala z detskeho vyletu, a pripominala si to kazdy den...len ja zase nie, to zas nie....len proste ta HP atmosfera z tej jednej kapitoly ma proste drzi...a co sa filmov tyka, tak tie sme so sesternicou dabovali...tolko sme sa pritom narehotali.....a ja furt hucim do manzela, ze chcem ist na HP do kina, zazit naposledy tu kinovu atmosferu, no jeho too nejako nelaka, i ked, v kine by ho to urcite bavilo, ale na druhej strane, neviem, co s drobcom....akoby to ten vydrzal dve a pol hodiny.... ked ja tam chcem ist :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luludi » 08 Jún 2011, 08:09

Cela saga Harryho Pottera sa mi pacila, najviac asi 1, 3 a 7 diel. Hlavne na 7 diel mam krasne spomienky, lebo hned potom, ako ho vydali v anglictine, ho na jednom fore prekladala skupina nadsencov a fanusikov a kazdy den zavesili pol az jednu kapitolu, pamataaaam ako sme cely den diskutovali na fore a vymyslali, co bude v dalsej kapitole a vecer potom citali, co je nove a zase diskutovali a tak dookola. Mna sa najviac dotkla smrt skriatka Dobbyho a jeho nasledny pohreb, straaasne som vtedy plakala. Moje najoblubenejsie postavy su Remus Lupin, dvojcata Fred a George, Dobby, samozrejme Harry a uctivo skladam klobuk pred postavou Severusa Snapea a Lilly Potterovej.
Z filmovych postav ma sklamal vyber hercov na ulohy Narcissy Malfoyovej a Tonksovej.
Na zaver co dodat: trikrat hadajte ake mam zvonenie na mobile :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 14 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 08:45

Jednotka bola super, ale s odstupom času a v porovnaní s ostatnými časťami mi príde moc detská, ale na druhej strane to bol zrejme zámer, pretože čitateľ má zrejme rásť s knihou, t.j. prvú časť čítať ako 11 ročný, druhú ako dvanásť a tak až po siedmu ako 17 ročný... :)

No a jasné, smrť Dobbyho, to bolo smutné... :( Keď sme pri tých úmrtiach, tak si ja zas pamätám, ako sme rozoberali smrť Dumbledora, ešte vtedy nebola napísaná 7 a nikto nevedel, prečo to Snape urobil, ale viem, že sme nejak podvedome všetci "verili" Dumledorovi, že sa v ňom nemýlil :D

Jááj a presne zabudla som na Remusa, toho zbožňujem, rovnako ako pošahané dvojčatá.. :D

Výber hercov je super, akože Hagrid (Coltrane), Snape (Rickmana milujeeee), Bellatrix (Bonham Carter) - toto bol trefa do čierneho, vpodstate všetci sú super. Mne sa obsadenie Helen McCrory do role Narcissy naopak páči, poznám ju, je to dobrá anglická herečka (manželka ryšavého Damiana Lewisa, hlavného hrdinu z Bratstva neohrozených). Naopak Tonksová sa mi tiež nepozdáva...

Ako som písala nepáči sa mi Ginny, ako herečka je vybratá výborne, ale postava o ničom, proste z papuľnatej drzej Ginny, urobili jemnú nevýraznú krehotinku..
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Jún 2011, 09:48

Carodejnica, perfektná fotka, ako čítaš pri uspávaní, nemohla by som ju hodiť na svoj blog, čo všetko sa dá pri dojčení robiť? Môžem si ju tam skopčiť? :dojcenie:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 10:55

Aj ja som takto citala sedmicku :D viem ze to bolo v lete, tiez som zhanala vsetky kapitoly a moje oci boli ako neviem co opuchnute z PC....bohuzial, sedmicku som mala takto precitanu do leta minuleho roka, lebo tu mi uz brat nekupil :( ...takze som precitala svagrovu...a nic som si nepamätala uz, takze to bolo celkom na novo :D
ak mozem, dodam, moje naj postavy familia Malfoyova a Bellatrix :D

este raz musim vyjadrit moj uzas, ze na fore o dojceni sa bavim o HP , a v takomto meradle :D

dufam,ze v buducnosti ju budu citat aj nase deti a s rovnako velkym nadsenim, ze to nebudu brat ako nejaku staru knihu z minulosti, a ze by bolo pre ne nieco modernejsie....a taktisto sa tesim, ked bude maly vväčši a budem mohla s nim vselijako santit, ja milujem nadprirodzene rozpravkove bytosti :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 11:01

tak co mna soklo, bola smrt siriusa v 5 .... som vtedy mala aj take depresivne obdobie, tak prezivala spolu s Harrym,,,,a na druhej strane Bellatrix :D
ale ta sa mi vo filme nepaci, a tkaisto ani Narcissa
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 16:00

Norika, že Malfoyovci a Bellatrix.. 8-) drieme v tebe temná žena.. :D

Bellatrix sa ti nepáčila vo filme?
Ja mám Helenu Bonham Carter moc rada, ona kedysi hrala v jednom romantiaku - Hazard sŕdc sa to volalo mám dojem - áno, toto http://www.csfd.cz/film/4527-hazard-srdci/, tam ma príšerne rozčuľovala, no a potom ako sa vydala za režiséra Tima Burtona, tak hrávala v tých jeho šialenostiach vždy nejakú super postavu, tak sa mi zapáčila... Inak ja som celkovo taký milovník strieborného plátna, takže hercov mám v malíčku... ale to sme zas odbočili od kníh k filmu, že? ;)

Ešte k tým knihám, ja tiež zbožňujem nadprirodzené bytosti, teda ak sa vám páčil HP, tak musíte mať radi aj Pána prsteňov, či??? ;) Toho som inak tiež čítala prvý krát na výške a zhlta som ho na posedenie.. :) Odtiaľ je u mňa číslo 1 tajomný malý starobylý Tom Bombadil, mihol sa v jednotke (knihe), a bol jediná bytosť, ktorého sa nedotkla moc prsteňa, napriek tomu, že ho držal v rukách... :)

Ale HP je taký asi aj troška čitateľnejší... Ešte sme zabudli na jednu dôležitú postavu z HP, predsa Lunu! Tá bola tiež skvelá a zabudli sme aj na roztržitého Nevilla. :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luludi » 08 Jún 2011, 16:26

Jasne Nevill, Luna, ale napriklad aj Alastor Moody a Minerva McGonagallova, Lucius - vo filme vyborne stvarneni, este som bola dost sklamana z filmoveho vyberu Fleur.
Pana prstenov som zacala citat, ale na mna to bolo moc temne. Vseobecne musim povedat, ze ja som taky oddychovo-konzumny citatel - teda lubim A.Christie, Haileyho, Larssona, Coelha, Grishama, L.M. Montgomeryovu a podobne :)

Knihy citam cez citacku knih - teda vo forme e-bookov, keby ste nejake potrebovali, napiste, pozriem, ci mam doma :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 14 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Čítajúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 20:53

Luludi taky tak, tiež mám rada oddychofky, hlavne teraz.. :D Ale Pána Prsteňov som čítala na výške a tam som mala také obdobie temna :D takže vtedy to bolo fajn. Nedávno som si ho zasa čítala, ale poviem pravdu - trojku Návrat kráľa, som už ani nedočítala, moc rozťahané, či čo... e-booky nečítam, neviem, chýba mi šuchot a vôňa papiera a mám dojem, že na obrazovke to moc ťahá oči... ;)

Z iných autorov mám aj ja rada Coelha (viď moje motto, to je z knihy Rukoväť bojovníka svetla), ale ten je tiež taký troška filozofický, musím mať na neho náladičku...

Ešte mám rada aj sci-fi, obľúbený autor je Isaac Asimov, ten píše super poviedky - najmä tie o robotoch sú skvelé, no a samozrejme Philipa K. Dicka, to je sci fi klasika. No a okrem fantastična, mám rada napätie. Perfektné sú thrillery od Harlana Cobena (ten je fakt dobrý http://www.martinus.sk/knihy/autor/Harlan-Coben/) no a moja obľúbená autorka žánru je aj Patricia Cornwellová - s jej knižnou hrdinkou súdnou lekárkou Kay Scarpett, to sú parádne kriminálky. Potom ma zaujal Jeff Lindsay, on napísal sériu o Dexterovi - známejší je ako seriálový hrdina (parádny nápad - hlavný hrdina je sériový vrah, ale musíte ho milovať, lebo zabíja len "tých zlých" - pedofilov, vrahov, násilníkov). Knihy sú o kúštik horšie ako seriál, ale najmä prvá časť bola skvelá.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron