Domace zvieratko

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 17:47

Tak my mame doma psika. mame len jednoizbový bytik ale tri roky dozadu som sa ho ujaal ked sa tulal v daždi pomedzi panelakmi, no čo vam budem hovoriť laska na prvy pohlad. nikdy som netužila po zvieratku ale proste toto bol osud. je to naš chlpačik a je velmi dobručky nezautoči ani na maleho. Dominik ho krmi piškotkami a keksikmi ked už ma on dosť... stale za nim beha že na na... kolkokrat ho aj vycape a chlpačik len uteka pred nim. tak pod postel sa maly nedostane takže tam sa citi chlpač v bezpeči.

A ohladom toho velhada tak v prvom momente ma napadlo že si z nas asi robiš srandu.... ako nechapem ake pohnutky možu niekoho viesť k tomu aby si niekto kupil take zviera.. pokila sa tomu važne nevenuje roky a nieje to taka jeho uchylka. ako keby domov pride manžel s takym napadom tak mu asi poviem niečo škarede.. Ale bez uražky samozrejme ;)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 16:17

My mame velky dom s obrovskou zahradou. V dome s nami byvaju 2 psici a vonku byvaju dalsi 4. Maju specialne podzemne nory, v ktorych je im v lete chladno a v zime teplo :) Vsetci su z ulice, z toho 2 z utulku Slobody zvierat v Bratislave. Velmi ich lubime a oni nas tiez :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 16:24

murtagh, precitala som si, ze chces chovat velhada a este si nic nechoval. Pri vsetkej ucte mi to pripada velmi nezodpovedne a krute voci tomu zvieratu. Velhad patri do pralesa a nie do teraria ci do bytu a uz vobec nie do rodiny s malym dietatom. Ak chces zviera, zozen si psika alebo macku z utulku. Urobis dobry skutok, pomozes ubohemu tvorcekovi, ktory sa Ti za to odmeni oddanostou a laskou. Co Ti da velhad? Mozes machrovat pred kamosmi, ze mas velkeho hada a co este? Kup si radsej motorku, na tej sa aspon da jazdit a mozes skocit na nakup.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 04 Jún 2011, 17:02

etnicka píše:
> murtagh, precitala som si, ze chces chovat velhada a este si nic nechoval.
> Pri vsetkej ucte mi to pripada velmi nezodpovedne a krute voci tomu
> zvieratu. Velhad patri do pralesa a nie do teraria ci do bytu a uz vobec
> nie do rodiny s malym dietatom. Ak chces zviera, zozen si psika alebo
> macku z utulku. Urobis dobry skutok, pomozes ubohemu tvorcekovi, ktory sa
> Ti za to odmeni oddanostou a laskou. Co Ti da velhad? Mozes machrovat
> pred kamosmi, ze mas velkeho hada a co este? Kup si radsej motorku, na tej
> sa aspon da jazdit a mozes skocit na nakup.

Velhad je domace zviera ako pes alebo macka, domace velhady ti vonku na dvore nepreziju ani mesiac. a ties sa vie hrat, vsetci hady odsudzuju len preto lebo ich odsudzuje biblia. Macky u nas nevydrzia lebo ako som pisal mame kopu psov, otec chova tie. a uz som si literaturu nastudoval takze sa bat nemusis zeby sa ten had trapil, bude mu u mna super. a na motorku nemam
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Jún 2011, 18:45

ano, ja sa priznam, kto by sa nepochvalil, ze ma doma hada...myslim z tych, ktori ich chcu....ale had nie je kontaktne zviera.....cize nie je moc na maznanie, ako macka...je to skor len na to vystavovanie v terarku....a ano je to obmedzenie osobnej slobody, ved predsa priroda je insia.....ale had ktory je od narodenia vychovany, ze mu korist sama vpadne pod zuby, si na to zvykne, nepozna nic ine, cize mu to ine ani chybat nemoze....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 22:55

murtagh, velhad v nasich koncinach nie je domace zviera ako pes alebo macka. Keby to tak bolo, mali by na Slovensku doma ludia bezne velhady, ale nemaju. A ano, je to presne tak, ako pises. Domace velhady ti vonku na dvore nepreziju ani mesiac. A preco asi? Lebo sem nepatria. Patria do pralesa, to je ich domov, tam su spokojni a stastni a mozu zit plnohodnotny zivot. Nie niekde v sklenenej krabici, osamote, s nudou na dennom poriadku, bez vyhliadky na nejake zlepsenie alebo na zachranu z ich neutesenej situacie. Je mi velmi luto, ze Ty ako clovek, ktory chape zmysel dojcenia, nemas sucit so zvieratami. Obzvlast luto mi je to, ze kazdy den citam, kolko je opustenych, tyranych psikov na uliciach a v utulkoch a nema sa o nich kto postarat a potom tu citam, ze chcete doma zviera, ktore v nasich podmienkach nema co hladat a trpi. O tom, ze tym podporite kruty biznis s exotickymi zvieratami, sa nechcem rozpisovat. To, co pise Norika, ze ten had je na to zvyknuty od narodenia, a tak mu nemoze chybat normalny zivot, je len lacne uspokojenie cierneho svedomia. Ak si precitas knihu Jean Liedloffovej Koncept Kontinua, pochopis, co mam na mysli. Kazdy zivy tvor ma naprogramovane ocakavania toho, ako by mal prebiehat jeho zivot. Preto aj babatka hned po narodeni cakaju, ze si ich mamicka polozi na brusko, aby sa mohli doplazit k prsniku a prisat sa. Takisto velhad ma naprogramovanu tuzbu po zivote vo volnej prirode, kde sa bude moct slobodne pohybovat, rozhodovat, lovit a spokojne zit.
Uvedomujes si, co starostlivost o velhada obnasa? Mas dost penazi na to, aby si mu zaplatil terarium, potravu, zverolekarsku starostlivost? Uvedomujes si, kolko ubohych mysiek ci potkanov ten velhad za svoj zivot pozerie? To je takisto zbytocne tyranie zvierat. Mas v okoli znameho zverolekara, ktory ma skusenosti s velhadmi? Mas dost volneho casu na to, aby si sa o hada dobre staral? Uvedomujes si, ze si zanho plne zodpovedny a bude to tak dalsich 20 rokov? Dalsich 20 rokov nebudes moct len tak slobodne ist na dovolenku, vzdy sa bude musiet o hada niekto postarat. Neviem, ako si prisiel na to, ze odsudzujem hadov, ja hadov rozhodne neodsudzujem, zato ludi, ktori nemaju uctu k zivym tvorom a trapia ich, odsudzujem, to ano. A to som teda velmi tolerantna osoba. Zviera nie je vec. Je to citiaca bytost a zasluzi si nasu uctu.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 27 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 05 Jún 2011, 00:27

hmm aj pes je len odroda vlka a divych psov, aj oni kedysi behali volne po lese a lovil kym neprisiel clovek a neskrotil ich. a dlhe generacie museli prezit v zajati aby si zvykli na taky zivot. Porovnavas dve rovnake veci. Jednu co je uz plne vyvynuta a rozsirena a druhu ktora je plne vyvynuta a neni rozsirena. Mam aj cas aj koruny na vsetko. A hej viem co to obnasa aj kolko mysiek zozere, ale nikde neni pisane ze musi zrat zive mysi. Tak isto ako ty jes zabite zvierata, tak isto ako tvoje psi jedia zabite zvierata, aj ten had moze jest zabite zvierata, daju sa kupit aj mrazene mysi...A ten had ma uz po generaciach v sebe genovo zakodovane ze je vychovavany clovekom a nevie sa o seba postarat. A nenudi sa, on je od malicka zvyknuty na terarium. Cez den su malo aktivny a v noci si lozia po terariu...A este k tomu rozsireniu. AK by si si kukla forum teraristika.sk mozes si vsimnut kolko vela ludi tam je co chova hady, je to dost rozsirene na slovensku lenze sa o tom tak nehovori. Tie hady niekto chovat bude a ja si radsej vezmem nejakeho k sebe ako by ho mal niekto trapit a tyrat nie? Aspon jeden sa bude mat dobre...
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Jún 2011, 01:38

aj ja sa pridam,mame psika,typicke plemeno polovnicke z kanarskych ostrovov,vzali sme si ho z utulku a rybicky a korytnacku. a obcas zivime aj mravce,ale s tymi nie sme moc kamarati.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 09:23

etnicka ty maš teda DAR PISAť... a to si už vyše 2 rokov na materskej to klbuk dole... ja už kolkokrat sa ani vyjadrovať neviem.. inač velmi pekne si to napisala...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 09:30

murtagh no vidim že si zrejme odhodlany a nič ťa nepresvedči o opaku. Vieš len pokial s tym manželka nesuhlasi, je podla mna nepekne napriek jej rozhodnutia urobiť podla mna dosť zavažne rozhodnutie. Fakt mať doma velhada pri malom dieťati. no ja neviem... nechcem sa ti do toho starať, ja len ked si chcel vedieť naše postoje, ja by som to mužovi nedovolila a pokial by si ho aj napriek tomu obstaral, myslim že by to dosť narušilo našu rodinnu pohodu. Ja sa priznam z hadov mam paniku, pridu mi nebezpečne, chladne.. nevedia prejaviť city, určite maju aj oni na tomto svete svoje poslanie, ale ja by som si asi nedokazala vypestovať vzťah k takemu tvoru. Ako pišeš o psikoch, mna si ten moj proste vybral, bola to laska na prvy pohlad vobec som neplanovala si nejakeho zaobstarať, jednoducho sa jedneho pekneho upršaneho večera ku mne pridal, ked som išla do vchodu ostal stať pred dverami, že nech sa sama rozhodnem či si ho zoberem. najprv som prišla domov a chlpača som nechala pred dverami, ale nedalo mi to stale som pred očami videla ten jeho pohlad ako chcel aby som ho mala rada, proste som sa schytila on tam ešte na mna čakal pred barakom a odvtedy sme nerozlučna teraz už štvorka spolu aj s manželom a synčekom, a je to najvdačnejši psik na celom svete :-*
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod lucinka » 16 Jún 2011, 10:21

ja sa pripajam k nazorom dievcat, ja by som hada nechcela ani zadarmo, chapem, ze je to vec prestize a Tvojich osobnych preferencii :) ale nie je nad to, ked na Teba pes uprie vdacne oci, vtisne vlhku pusu a blazene sa necha hladkat a Ty vies, ze je stastny a stastny je preto, ze Ta ma. Mne pride had chladny a neosobny...a jasne, krasny, ale v prirode, i ked by som asi zinfarktovala, keby na mna nejaky vyskocil :))))
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov
Môj status: :)))

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod ayshka » 16 Jún 2011, 12:35

murtagh, neviem, ale mrazene mysky ti asi zrat nebude, on je lovec a lovi teplokrvne zivocichy, najskor svoju korist ulovi, omota telom, zaskrti a tak zozerie, to je jeho ritual a tak je to pre neho prirodzene, co by robil s mrazenou mysou? ...to by musel byt fakt zufalo hladny...ale neviem, mozno niekto aj tak krmi v zajati, ale chudak had :? ...dokonca ani mrtvu mysku, este teplu nezozerie....asi budes musiet chovat aj mysky, ked chces hada
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 16 Jún 2011, 15:06

No ja sa idem zastať murtagha.. môj známy choval pavúky, hady, chameleónov a rôzne plazy, pre plazy choval osobitne živé myši, alebo potkanov... proste chovateľ - nadšenec, nevidím na tom nič zlé, ani úchylné. Proste niekto chová hydinu, niekto kone a niekto psov, a niekto je akvarista - alebo ako hovorí moja mama ....komu hus, komu prasa, komu pečená klobása... proste každý ma právo mať nejakého koníčka. :) A pokiaľ by išlo o legálne nadobudnuté zviera v súlade so zákonom CITES, a pokiaľ by mu zabezpečil vhodné podmienky pre život, čo najviac podobné životu v prirodzenom prostredí... prečo nie? Chovať plazy, ryby, hmyz - to je také to "hobby chovateľstvo", ale to mňa teda neláka. :)
Čo sa mňa osobne týka, mám rada všetky zvieratá, ale ak by som mala zviera chovať, uprednostním tie, kde je nejaká spätná väzba a tá je najsilnejšia jednoznačne u psov a potom mačky, ktoré ma fascinujú svojou nezávislosťou a zároveň aj vernosťou.
Navyše tieto zvieratá sú aj šľachtené na to, aby boli človeku spoločníkom, teda vlastne ja nechcem byť chovateľka, ale chcem mať svojho 4nohého spoločníka. Mmch. na dvore nám behá kocúr Bonifác a nedávno (presne pred troma rokmi) aj staručká nemecká ovčiačka Cora, ktorá odišla do psieho nebíčka, ale keď bude dcérka väčšia, bude určite psík. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 10 mesiacov
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 16 Jún 2011, 17:32

ayshka: had ide po voni, je jedno ci je to korist ziva alebo mrtva. Rovnako sa sprava m mysi mrtvej aj zivej, lenze ziva mys moze hadovy ublizit tym ze na neho zautoci a moze ho aj zavit, mrazene sa samozrejme nehaju rozmrazit, nehodi sa im kocka aby bojovali kym by sa dostali cez lad :D To je uz na chovatelovi ci ma cas pozerat ako sa had nazere alebo hodi mrtvu a odide...

Aj hady sa slachtia... Koli roznym dovodom, farbe, povahe, obranyschopnosti prezit v nasich podmienkach. Ja budem mat hada kupeneho po predkoch ktorych generacie ziju v terarkach takze su uz na taky zivot zvyknuty.. Je len na mne ako ho vychovam. Ci mu dam zive mysi a budem sa bat strsit mu tam ruku aby ma nepohryzol alebo mu budem hadzat mrtve mysi vzdy vecer a naucim si ho na urcity ritual...
A hady niesu chladne, aj had sa vie tesit, co som cital dokonca hady maju depresie, puberty a podobne. Takze keby si chytila nazraneho hada ktory uz ma po traveni a nebol von z terarka ceny cas kym travil co je asi 2 tyzdne tak by si videla ako by ti liezol po rukach a mali by ste radost obaja :D

Carodejnica: dakujem za podporu :-)
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2011, 20:48

carodejnica, aj my sme mali Bonifaca, ale len par dni :D lebo maciatka vzala ina teta...brat vtedy vybral take meno.....inak zopar rokov sme mali macku Eržu,...pritulala sa ku nam, a nakoniec nam ostala....
v buducnosti by som chcela mat vo vlastnom domceku taku istu...ja mam radsej macky ako psy.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Jún 2011, 21:55

norika ja zas mam ovela radšej psikov.... pridu mi bezpečnejšie bo psika si vychovaš, ale mačička je nevychovatelna ta ma vlastnu hlavu a pravdupovediac by som sa asi bala pri malom aby nezautočila do neho ked ju za chvost potiahne alebo tak.. ale ak mate dom a dvor to je samozrejme ine, len do bytu by som mačku isto nechcela
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Jún 2011, 22:01

no tak tu co sme mali, bola vonku, sama si nasla "ubytko" , sama potravu, ale aj sme ju krmili, no i tak to bol nas milacik.....raz priniesla nasim pred spalnu mrtveho potkana....inokedy vtacika na rohozku na verande :D chcela sa podelit..... ja mam preto rada macky,lebo su take utulne, neviem, ja som sa psov od malicka hrozne bala :-D....a aj ked sme mali nejakych, nedokazala som ich mat tak rada, ako ini....
a samozrejme ze necchem macku,kym mame male dieta,ale na dvore by nevadila....
joj ktobie este,co bude v buducnosti, kolo zveru budeme mat...

ale nikdy by som nechcela vtaka...papagaja a pod....robi to bordel, hluk , a zapacha to :D a trpi to samozrejme v klietke
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Jún 2011, 22:11

tak na tom vtakovi sa teda zhodneme stači mi že mi tu manžel huči za ušami nie to ešte nejaky vtak a rano keby mi maleho zobudil no by som to vyšmarela kadelahšie... no pokial mate dom je to v poho to by som sa nebala. ale ja osobne mam praveže väčši strach z mačky ako zo psa. ja mam ten pocit že pes ma ovela bližšie k čoveku že akokeby chape voje pocity.. naš chlpač je velmi vnimavy ked mi je smutne tak sa ku mne tuli ale ked kričim tak hned zaleze pod postel, je velky maznačik strašne rad sa nechava škrabkať kebyže sa ty daju pridavať fotky tak tu nejaku hodim, neviem či sa daju fotky pripajať ku prispevkom či nie...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Jún 2011, 22:42

daju, ako priloha... pri odosielani, ked pises novy prispevok,ale cez editor, tak tam mas aj prilohu, treba len lepsie kuknut
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Jún 2011, 11:45

ok tak pripajam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Jún 2011, 11:49

a tato fotka može byť maximalne aka velka, lebo zas mi to nejde alebo niečo zas robim zle
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 02 Júl 2011, 21:38

tak urcite tu nemozes poslat fotku ktora je fotena fotakom a neupravena. take su moc velke...skus ju zmensit a poslat mensiu
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Feb 2013, 15:41

ozivujem temu...dnes som kupila prve nase domace zvieratko, akvariovu rybku :-D ...hoci je to len mala rybka, nevie brechat ako pes, ci tulit sa ako macka, mam z nej velku radost :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Feb 2013, 16:09

radost sa uz zmensila, hladala som na internete info o zavojnatkach... a natrafila som na vykricniky o tom, ze tieto ryby potrebuju 100l akvarka...ja mam gulu....no ja za to nemozem, spoliehala som sa na znamu, ktora takto chova dve rybky uz rok a pol a na radu predavacky...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: Domace zvieratko

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Feb 2013, 00:41

Norika :-D závojnatka v guli by mala byť len v reklamnom časopise :-) ona ti tam prežije, to je jasné, len nemalo by byť cieľom iba to prežitie. Keď máš akvarko 100litrov veľké, je jednoduché na údržbu,pri správnom založení sa vytvorí biologická rovnováha a fakt je s tým minimum roboty.. postupne treba vybudovať :-D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron