ako zachovať klud v každej situacii?

debata o všetkom a pre všetkých

ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 18:48

Ahojte dievčence. Chcem sa spytať ako zvladate obdobia ked vam všetko prerasta cez hlavu? Priznam sa na mna pridu chvile ked mam už stratim nervy. Stane sa to hlavne v noci ked chcem straaaašne spať a mojmu drobcovi sa z ničoho nič chce prehadzovať cezomna pchať mi prsty do nosa ťahať ma za vlasy kopať mi do hlavy... Vtedy občas stratim nervy a nakričim na neho. Rano ma to strašne mrzi. Velmi by som chcela zachovať chladnu hlavu aj v takychto situaciach. Ako sa to dari vam? čo by ste odporučili? ako nevybuchnuť a zvladnuť situaciu s prehladom?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 19:04

ešte mala podotazka. je normalne ak mi maly z roztopaše dosť bliži? mam mu to dovoliť alebo čo robiť aby pochopil že to nieje spravne. pri kojeni ma stale kvače za vlasi picha do oka alebo mi zaškrabuje do nosa.. ked ho prebalujem z roztopaše a takej radosti mi kope do brucha a do prs. Mna to už začina dosť bolieť aj na neho zakričim ale on si mysli že srandujem a pripada mu to všetko ako hra. Čo robiť aby pochopil že to proste nema robiť?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Máj 2011, 19:32

ahoj,tak ja ti mozem odpovedat len na jednu vec, a to je, ze aj mne obcas prasknu nervy :( a tie poriadne, az si pripadam ako nenormalna...
len ja mam este maleho drobca, ktory si ani neuvedomuje co robi, ale viem si predstavit, ze nas caka nieco podobne....lebo je tiez poriadne zivy...
inak, co dokazem u seba vydedukovat je to, ze ja nemam nervy konkretne nanho, ale napriklad na manzela...napriklad ako pises, ze v noci musis ku nemu vstavat...tak aj ja by som bola v takejto situacii nervozna, lebo manzel si moze spat a ja musim byt ta,co musi byt hore....
casto som preto kvoli tomu ako paprika :( ze mam pocit, ze moj manzel robi malo, pricom to tak nie je....

ale samozrejme, treba najst hranicu, kedy sa treba krotit, kedy to uz s nervami netreba prehanat, aj ked je to tazke
ja mam problem taky, ze u mna ten hnev pride zrazu, ziadne stupnovanie, proste behom sekundy som nastvana jak pitbull, a potom ako to vyventilovat?? to by som chcela vediet.... pocitanie do 10 na mna neplati
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 21:15

jaj norika presne viem o čom hovoriš... tiež ma to vie nahnevať. a najviac ked rano mi manžel ešte povie aky je nevyspaty že maly bol celu noc taky zly. ked poviem že čo on, ale ja som ho musela nadrndať na fitlopte aby zaspal, tak mi povie že to je za jedno lebo aj tak nespal ked vymyšlal.. ale akonahle maleho zoberie manžel tak začne vrieskať lebo jeho proste bavi si robiť opičky na mne.... ja to nechapem. ked to už občas nevydržim tak ho dam na chvilku do postielky ale to začnu strašne vresky. tak ho aj hned vyberam zo slovami ale budeš pekne spinkať ak nie pojdeš znova do postielky.. niekedy to zaberie niekedy nie... ale je to fakt hra s nervami toto občas. inak tiež viem vybuchnuť presne tak ako ty, hlavne teda v noci zakričim až potom si uvedomim že všetci susedia spia a ja ich tym zrejme budim... tiež počitanie nehrozi
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Máj 2011, 22:59

Mna tiez vytaca rano manzel, ked mi povie, ze celu noc nespal, lebo x dovodov, a pritom chrapal celu noc a mne sa deti zobudili spolu tak 5-6 x ...a este ze preco som rano taka nervozna
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 12:03

tamoulik tak to akoby si i o mojom hovorila no darmo, tí chlapi su asi všetci z jedneho cesta :-D. Dnes je maly hore od piatej a až teraz pred chvilkou zaspal. pomoooc. som taka unavena ža ani zaspať nemožem, zavrem oči a tak mi akosi myka viečkami neviem či nejake nervy alebo čo....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 31 Máj 2011, 12:16

No toto je uplne normalne,ze dieta narusi partnersky zivot a nie vzdy to ide bez nervov...ja mam doma 4tyzd.dievcatko a manzel so synom spia v detskej na poschodovke a my s malou v spalni,hockedy spim 3hodky a hadajte kto je nervozny?no manzel a preco?koli mne!lebo furt od neho nieco chcem!...ked som malu cakala,podotykam po 2zamlknutych potratoch,tak mi v 9tt povedal,ze uz ma 40,syn je odrasteny,ze naco vlastne chceme tu idylku kazit neprespatymi nocami a starostami typu zmena celeho systemu...uplne som sa zrutila...ale predychala...teraz zacal zase,ze co som si uvarila,tak nech si zjem a podobne reci.,ani neviem ako tie nervy nestratit a nedojst o mlieko:((
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 12:48

bibiq no pekne :x teda toto by som manželovi za kolbuk nedala. že čo si si navarila, jak keby pri tom ani nebol alebo čo. To ti verim že ťa taketo vec zranuju, toto by milujuci chlap a otec nemal nikdy povedať žene. Asi by som ho dačim ovalila nech si uvedomi že ide o jeho dieťa. A počkaj ked vyrastie tak to bude jeho dievčatko najmilšie na svete. Oni tí chlapi maju niekedy akoby dlhšie vedenie alebo čo... asi mu to ešte musi všetko vojsť do centraly potom to pomaličky spracovať a spraviť vystup.... ;)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod katka » 31 Máj 2011, 13:36

Nieco podobne mam aj aj doma Bibiq :) , na vsetky moje staznosti od unavy az po ...unavu, ma moj muzicek odpoved o TOM TO JE MILA MOJA, akoze o unave, strese, kriku, kviku su deti tak co by som chcela... A asi ma trosku pravdu, aj ked je to aj o inom samozrejme, ale ta unava a starosti proste k tomu patria, to nie su deticky zo serialov TV, kde ich namalovane, upravene maminky supsnu do postielok a zavru dvere a idu sa zabavat do baru ci niekam inam :)
Moj tip na odreagovanie- maleho dam do sedacky na bicikel a idem, si zajazdit do prirody :love:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Máj 2011, 13:43

katka super napad, ked uuz budeme väčši, zoberiem aj ja drobca, a nedostane tak prievan??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod katka » 31 Máj 2011, 14:10

Dnes je u nas dost cerstvy vietor tak som dala malemu ciapocku co je aj cez uska a na to este kapucnu z vrchnej bundicky. ked je pekne uplne staci obycajna satka uviazana na hlavicku- aj cez uska. Co sa tyka ociek- moj syncek ich ma dost citlive ale na biku nema s tym ziadne problemy.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod ayshka » 31 Máj 2011, 14:14

mna ide najviac rozhodit, ked je pokakany a chcem ho prebalit a on za ten svet si nechce lahnut na zem, to musim cakat kym sa dohra s niecim alebo mu dat do ruky nieco s cim sa este nehral, jedine to zaberie.
S bicyklovanim sme aj my zacali, kupili sme novu sedacku na bicykel aj paradnu prilbu, ale nas maly stale vytrvalo odmieta dat si prilbu na hlavu, pritom doma sa s nou hra a skusa si ju dat na hlavu, ale zapnut si ju nechce dat, to spusti hned krik, takze zatial to bicyklovanie s nim nevidim ruzovo:-(
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 19:03

ayshka, no moj tiež neviem ležať kludne ked ho prebalujem a navyše si strašne rad pcha ručičku medzi nohy a ked je dokakany hned ma od toho ručičky.. no hruza. Ale hlavne neviem čo mam robiť ako mu vysvetliť že ma nesmie kopať ked ho prebalujem lebo ma akysi taky hlupy zvyj, on to mysli ako srandu,, ale mna to už aj celkom boli a to nehovorim kebyže otehotniem tak asi ani babo nedonosim čo take kopance dostavam do brucha od mojej lasky
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod luludi » 01 Jún 2011, 13:15

ahoj, tiez teraz prezivame doma tazke obdobie a pri prebalovani pomaha, ze pred prebalenim malemu najprv poviem, ze ideme prebalit a pozriet "pana pišúka" a az po chvilke prebalujem, nie hned. Maly je potom trpezlivejsi. a ked to nezaberie tak MNE pomaha, ked si v duchu opakujem vybrane slova, nasobilku a teraz najnovsie frcim na pytagorovej vete a inych vzorcoch ;) hlavne treba trpezlivost, toto vsetko prejde (dufam, ze skoro)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 25 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 13:24

No my s tým prebalovaním bojujeme už dlho, aspoň 2 mesiace. V podstate ju prebalujem za chodu, za lezenia, krútenia...Už mi to celkom ide. Ono celkovo, naša malá nepoleží ani za svet ani napríklad v kočíku. Musí minimálne sedkať, inak sa začne jedovať. Na druhej strane, ak po nej ľah nepožadujeme, je veľmi milá, usmievavá...Sú dni, keď ani raz nezaplače.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Jún 2011, 13:25

ja to beriem tak, ze to pre deti nie je prirodzene.....prirodzene je chodit s holou dupou predsa, a nie s nejakymi plienkami, preto ani deti nemaju ako vediet, ze terat maju lezat a cakat.....preto mi je luto, ze aj u nas musi byt prebalovanie taky boj....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod luludi » 01 Jún 2011, 13:28

norika ma pravdu, najlepsie je detvakom s holym zadockom :) ide leto, budu moct byt s holou rituskou co najviac :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 25 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 14:07

Norika, máš pravdu, nikdy som sa na to takto nepozrela. Asi aj my prejdeme na holý zadok :) aspoň doma.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod ayshka » 01 Jún 2011, 14:52

Ja som to uz skusala a nechala ho s holym zadkom po byte, lebo aj tak mame doma hrozne teplo a on sikovny hned zistil, ze ho ma na cikanie, tak kade chodil tak po podlahe cikal, tak sa mu to zapacilo :D a ja som nestihala mlacky utierat. Nastastie nemame nikde koberce, takze pohoda. Potom, ked prisiel tatik z roboty a pytal sa ho, kde cikal, tak ukazoval presne vsetky miesta na podlahe, kde cikal :-) no sranda
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Jún 2011, 15:49

asyhka :D :D :D tak ste mali dom dračika požiarnika ak si pamataš tu rozpravku :D :D :D inač moj mali sa tak milo vždy rozprava so svojim pindikom a stale na neho hovori taty taty strašne je zlty len nechcem sa mu na tom moc smiať nech sa mu to tak nezapači že potom mu to ostane do vyššieho veku :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Jún 2011, 15:59

zachovat klud je niekedy fakt tazke. ja si vzdy x-krat zopakujem: "nerobi to naschval aby ma nastval" :-) to mi pomaha vacsinou. ale verim, ze partnersky pristup, nosenie, dojcenie, respektovanie tohoto maleho cloveka a ziadne fyzicke tresty bude mat svoj zmysel a vsetko sa mi milionkrat vrati. preto vsetko predycham aj ked samozrejme neskor to bude ine. teraz nema zmysel vybuchnut - to este budu lepsie prilezitosti neskor :-) proste ked je nervozny a vymysla tak ho supnem do satky/manducy a nosime sa. samozrejme vymysla najviac ked potrebujem´nieco surne napisat, urobit. mozno citi, ze som nervozna, ze musim stihnut nieco a preto je nervoznejsi a umrncany.
co sa tyka holeho zadku - ideme pokladat travovy koberec tak sa tesim, ze selmu vypustim do zahrady a bude zavlazovat travnik :-) akurat dnes predpoludnim bol bez plienky a rovno hovienko na parkety! vyuzil efektivne cas naholo :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Jún 2011, 00:05

dnes som na pol hodku vypla,pustila su hudbu, maly vedla mna bubal,manzel vo vedlajsej izbe......ja rada pocuvam hudbu a takto po mesiacoch koonecne pocuvat a nad nicim nerozmyslat, mi dodalo vela radosti......myslela som,ze takto zrelaxovana sa budem aj ocividne dobre soravat k mojim chlapom....a len co prisiel manzel za mnou,nech mu s niecim pomozem, a maly sa zacal budit,uz somhukala po nom....uz som bola v strese..........moj klud mi vydrzal minutu :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 10:59

norika, viem o čom hovoriš tiež som stale plna odhodlania a potom razom niečim ma manžel vytoči a už klud stracam, a vždy začinam odznova snažim sa nestracať nervy,.. už velakrat som si povedala že to bolo posledny krat čo som bola nervozna ne mojich chlapov... a dufam že tentokrat to už ozaj bolo posledny krat... verim si :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Jún 2011, 16:43

a da sa to ?? nemame to len v povahe?? nechcem sa tym ospravedlnovat....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 17:45

norika ja myslim že sa da všetko.. isto že to musime mať aj v povahe, ale verim že človek može so svojou povahou pracovať. aj ked to isto budeme mať ťahšie ako ludia ktorí su od prirody kludní, ale musi to isť... verim tomu, ved mame velmi silnu motivaciu a to naše dieťatko a jeho šťastie... tak sa budeme aspon takto navzajom podporovať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron