ako zachovať klud v každej situacii?

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Jún 2011, 22:58

napriklad,moja svokra,ta je zas az moc kludna, mam dojem,ze jej deti skakali a skacu po hlave... aj ked vie sa nahnevat,ale je skor flegma
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Jún 2011, 11:47

no ono zas žiaden extrem asi nieje dobry preto asi treba s povahou pracovať, ale ked je to tak ťažke.. dnes som tak nasrata na mojho mm, ale prišerne.... tak ma urazil normalne akože držim sa len silou vôle.. ale som si povedala že kašlem na neho. proste ignoracie, nič ine si nezasluži tentoraz
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Júl 2011, 10:37

ach jaj babulky ja niekedy normalne rozmyšlam čo je najlepšie. ja som totiž taka nervozna asi aj z nevspatia že spanok prerušovany maly sa stale pomerne často na svoj vek budi potom rano nas zobudi manželov budik to som už nervozna a ked cez den čosi ako napr dnes maly vytiahol zakakanu pienku (chyvilka nepozornosti) a pomaloval mi s nou postel aj seba tak som zas vybuchla a kričala. Niekedy rozmyšlam či som normalna alebo či nekojim hlavne kvôli sebe. čo je pre maleho najlepšie či nad tym vobec rozmyšlam či by radšej nechcel kludnu vyspatu maminku. ako takuto neuroticku aj ked kojacu zrudu, lebo tak si občas pripadam. Keby to aspon bolo niečo važne ale ja som občas namrzena aj ked moc pišti alebo vrieska že chce to alebo hento. Asi by som potrebovala nejaku terapiu alebo nejake lieky na ukludnenie. Včera za cely den dominko spal pol hodinu to som ani obed nestihla uvariť... a potom ešte manžel na mna že ine ženy popri decku aj do roboty stihaju chodiť a ja sa sťažujem a to mam len decko na starosti, že fasa. mam zo seba excelentny pocit. Ako total neschopna ženska neschopna mama... uplne super :-(
Prestať kojiť si neviem predstaviť ale myslim že je to skor o mojom pocite ako o rozume. ja som tak proste vnutorne nastavena a nerozmyšlam pri tom racionalne...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Júl 2011, 11:14

vejula, smutne, ze Ta manzel nepodpori..a este Ti nieco vycita! no len tie zeny co stihaju vela veci nie su na vsetko same. ja som si tak hovorila o jednej znamej, ze ako fantasticky stiha 2 deti s malym vekovym rozdielom a zistila som, ze tie deti vkuse placu...babatko place 30minut na hracej deke, vacsie dieta vrieska a ju nehne od kuch.linky. toto tiez nie je cesta - moj nazor...ukoncenie dojcenia neznamena, ze bude lepsie spinkat - len to budes mat narocnejsie ako ho ucicikat. moja sesternica do cca 2.5 roka syna po nociach predojcila, prenosila na rukach ako zle spaval a potom akoby utalo a prespi celu noc a poobede 1,5 hodinky. tazko radit - ja sama sa citim vycerpana - ale musim vydrzat :-) pol hodina spanku je ale malo - ked si lahnes s nim (kaslat na upratovanie) nepotiahne dlhsie? vonku v kociku? nie je prestimulovany, nema "spankovy dlh"? kedy chodi na noc?
a ked je doma ocko nech bud postrazi Dominika alebo uprace/navari...a to fakt sa chces ponahlat s 2.babom? ja osobne sa teraz zregenerujem a mozno po siedmych rokoch druhe :mrgreen: :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Júl 2011, 11:47

ach vejula....aj ja som dnes po dlhsom case mala "vesellu naladu..... nastval ma manzel,lebo sme vstali do 9, a on ma este casu vylihovat v posteli a na "dalsie" veci....maly si tiez behal po posteli, ale len co sa szacal zlostit,uzaj ja som bola nervozna...bolo desat hodin a ja furt nenaranajkovana...treba obed varit, upratovat....tak som mala naladu jak fras...manzel zduchol do vane, a ja s umrncanym malym...chcel sa pohrat a spat...ale ja hladna...chcela som ho dat do stolicky,spustil este vecsi plac....joooj hruza....ked si potom chudacik vzal hracku a hral sa, som zas mala vycitky,ze vrieskam, som nervozna...ale dajak sa to ukludnilo...a ked som bola v kuchyni,povedala som si,ze na obed *erem, pretoze byvame aj so svokrovcami a manzelovymi sestrami, a vobec nemam naladu varit este aj pre nich...uz sa neviem dockat,kedy buedme byvat vo vlastnom, alebo mat aspon vlastnu kuchynu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod katka » 21 Júl 2011, 12:04

no idem sa aj ja postazovat...vejula akoby si o mne pisala- ozruta co koji. Niekedy som z vyceprania taka hnusne nervozna, ze len stekam po celej rodine a u nas si to najviac odnasa moja dcerka. Manzel je furt prec a ked zurim ona ma smolu, ked sa mi dostane pod ruky tak schyta vsetok moj hnev...zurim na nu pre neporiadok, pre jej netrpezlivost, ze sa nudi, ze pozera telku...proste pre somariny. A ona je pri tom fakt vzorne dieta a pekne nas necha sa kojit aj hodinu, alebo sa pohra s malym ked musim uvarit.
Byby je to normalne ze sa mi maly budi aj kazdu hodinu v noci? Kojim ho posediacky, lebo poleziacky sa strasne nahlta vzduchu, potom zas treba stale grgat ho davat..teraz najnovsie ked dokojim polozim ho vedla seba a on po piatich minutach zacne zo spanku knukat a gula sa po posteli.To zas musim si sadnut polozit blizsie k sebe, on sa preberie a zas kojim....rano som jak zombie. nemam na nic naladu,najradsej by som si lahla a spala cely den.
Pomoc s detmi ziadna, starsej je treba vymsliet program na den aby stale nesedela pred telkou, samozrejme uvarit, mam pocit ze mam vsade strasny neporiadok...Ked z casu na cas pride noc ked sa maly budi kazde dve hodiny ale medzitym tvrdo spi(co je nasa najsuper noc), citim sa jak novy clovek, plna energie, optimizmu..Takze je to hlavne o straaasnej unave...
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Júl 2011, 12:14

norika no vy to mate o to ťahšie že byvate so svokrovcami. To by som ja asi nezvladfla. niežeby som ich nemala rada, ale podla mna sa tak byvať neda bez nervov... čo sa tyka maleho ja tiež ked zakričim hned si to vyčitam. Ale ked moj dominko je tak neuveritelne inteligentny. ked po nom kričim on sa vobec nerozplače ale tak da hlavku do uklonu a začne sa na mna usmievať aby mi zlepšil naladu, lebo vie že to zabera a ja si ho potom hned pritulim... Ešteže mam taketo dieťa čo ma bere s rezervou :D :D Fakt si myslim že dominko vychovva viac mna ako ja jeho.
On napr ovela horšie znaša ked idem na zachod a nemože sa ku mne dostať ako ked na neho zakričim, alebo ked mu nechcem dať čo si zaumieni vtedy dokaže plakať a nervačiť. ako vravim ked som nervozna skôr ma rozveseluje. taky je zlatyyyyyy

akdarka tak on mi svykne spinkať takaj hodku a pol za den ale včera proste nechcel aj ked som uspavala kukal na mna usmieval sa a počuval ako mu spievam ale vobec nehrozilo zavreeť oči. A ked maly spi tak ja musim navariť a najesť sa lebo mne fakt nema kto uvariť a ked som hladna to je ešte horšie ako ked som unavena. A som si všimla že mu už presvitaju horne dvojky tak možno sa mu deru a HO TO Hneva preto teraz tak zle spinka aj v noci.
Čo sa tyka druheho tak fakt chcem aby bol medzi nimi max roky rozdiel. aj kvôli nim nech sa lepšie zahraju nech si lepšie rozumeju... ten velky rozdiel mi pride že to už budem mať takych dvoch jedinačikov asi by už nemali moc spoločnych zaujmov a nechcem ho ukratiť o surodenca. a zas možno ked budu dvaja lepšie sa spolu zabavia a nebudu tak potrebovať mna aby som sa im vkuse nonstop venovala. Ale tak uvidime ako Boh da
Inak ja by som sa teda nebranila ani psychologickej rade lenže Tu je to totiž tAK že ked chceš aby sa ti psycholog fakt venoval a aj ti poradil tak si musiš pekne zacvakať. ak nie tak pojdeš k nejakemu psychologovi v nemocnici ktory ťa objedna tak raz za mesiac aj to čakaš pred dverami hodinu i napriek tomu že si objednana. tam sa ešte viac roznervačiš akoby si tam ani nešla ked musiš trčať tolko v nemocnici zatial čo si sa mohla venovať niečomu inemu... Viem to lebo som tam bola asi 3 krat a stačilo. Takyto prekliaty system ked potrebuješ pomocť nehrozi :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Júl 2011, 12:21

katka presne ako vraviš ta unava robi z človeka uplne niekoho ineho tiež citim že ked mame dobru noc som cez den ovela kludnejšia... Podla mna strašne ťažko sa to da nejako korigovať. Teda my teraz tak horšie spavame kvôli zubkom dvojky mu už presvitaju tak dufam že čoskoro sa prederu. Tebe sa stale budi takto často či ma len take obdobie teraz? Ja ako vravim som velmi vdačna za take dieťa ake mam hlavne kvôli tomu že ked som nervozna neplače kvôli tomu ale skôr ma rozveseluje aby mi zlepšil naladu a to zabera. mne ho asi fakt boh z neba zoslal takeho anjelika. že presne taketo dieťa ako pre mna ušite. na jednej stane dosť naročne na moju pritomnosť ale velmi prezierave a presne vie ako ma rozveseliť ako zbaviť nervov ako ukludniť. tak toto nedokaže ani moj manžel ani nikto iny na svete
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod katka » 21 Júl 2011, 12:34

vejula, aj ja mam maleho smejka. Ked je u nas dusna atmosfera on pride s tym svojim vyskerenym ksichtikom a proste sa musim usmiat aj ked nechcem. Cudzi ludia ked ho vidia tak hovoria ze je to prototyp spokojneho dietata. Ale je strasne zivy a vsetko musi vidiet, chytiti, ozuzlat- nehrozi ze by som si cez den sadla pri nom. Iba pocas spanku cez obed, aj to sa budi a musim priebezne uspavat prskom.
Spava zle stale ale posledny tyzden je to aj o nocnom knukani, ktore neviem co znamena, ci ho boli brusko, ci ma zle sny ci zuby..nie je to plac ale prehadzovanie s knukanim a velmi caste budenie.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ako zachovať klud v každej situacii?

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Júl 2011, 13:01

to iste hovoria aj mne, že ten vaš maly hadam ani neplače stale sa len smeje.. ale to by ho mali vidieť v jeho amokoch. minule som šla len psika vyvenčiť a manžel pri nom ostal. ked som prišla revy vresky len mamaaaaa mamaaaa. manžel bol z toho uplne v prdeli, že to nebol plač ale fakt zachvat. ja neviem, snad je to normalne, ale ked si nespomenie vydrži aj bezomna to len ked si spomenie.
Ja som sa prave naobedovala teraz ešte kvičku pijem a už čochvila čakam plač z vedlajšej izby
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron