ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 21 Júl 2011, 09:55

estterka, nevidela som ziadny pribal.letak, a ak som sa opytala na jej nazor o ockovani, a povedala som, ze nech sa mi teda vyjadri k tomu, preco niektore odmietaju povedala toto.Cize teraz ked odmientnem MMR budem asi aj ja hlupa.Len ta pokuta vo vyske 331€ da sa jej nejak vyhnut?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod katka » 21 Júl 2011, 12:19

elinka odkial mas info ze deti nar. v roku 2011 nemaju povinne ockovanie MMR? V tom sprievodcovi ockovani, na ktory si dala link, su ockovania na rok 2011, a kedze MMR sa dava od 15m tak deticky narodene v tomto roku ho nemaju, lebo nedosiahnu pozadovany vek. To ale neznamena ze v roku 2012 ho nebudu mat povinne...
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 21 Júl 2011, 20:49

Elinka, tiez som to tak pochopila, MMR sa urcite nerusi. Inac dnes sme boli na poradni v 5.mesiaci, mali mi ho preockovat hexou a synflorixom, hned som teda povedala, ze dnes sa ockovat nebude, trosku som prehnala reakciu po prvom ockovani, ze to chcem teda presunut, ked bude jazva po TBC uplne zahojena, pediatricka, ze tak rozdelit, dnes jendu a druhu nabuduce. Tak som si vypytali pribalove letaky, ze si ich chcem najprv poriadne nestudovat a ze ony ziadne letaky k vakcinam nedostavaju, aj my ich ukazala, proste len tak zabalene v bielom papieriku (ako taka skladacka). Ked som sa jej pytala na jej nazor, tak povedala, ze podla nej je prinos ockovania vacsi ako negativne ucinky, ze tiez citala nedavno knihu o ockovani a ze keby brala vsetko vazne a mala by sa podla toho riadit, ze rovno moze vratit diplom z mediciny. Aj tie negativne ucinky po vakcinach a autoimunizacne ochorenia su vraj uz zakodovane niekde v detoch, ze mozno by ich dostali aj bez ockovanie, ze ockovanie to moze skor urychlit...no nepresvedcila ma. Ale hexu teda sme presunuli o 2 mesiace a pneumokokov urcite uz nedam. Ze prva davka ho chrani nateraz na kratsie obdobie, tak to staci. Som zvedava ako bude postupovat, ked toho pneumokoka neskor naozaj odmietnem,a le to budem riesit az potom.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Júl 2011, 22:27

Tamoulik, " príbalové letáčiky" si možeš prečítať na internete :
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm#3 tam hľadaj očkovacie látky, a v stĺpci č.2 máš odkaz na príbalovú informáciu, tak napr.infarix hexa : http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... a%20PI.pdf
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 21 Júl 2011, 22:46

Kinsi, viem, ze su na nete...len som ich chcela aj od nej, kedze ony pichaju, mali by informovat mamicky aj co pichaju...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Júl 2011, 22:51

lenze nase lekarky vedia co pichaju,len neriesia voprf aky to ma vplyv na ten maly organizmus...podla mna to beru rutinne ako svoju povinnost voci povinnosti ockovat,a co komu vysvetlovat nejake nez.ucinky,aked sa vyskytnu tak nevedia a nechcu to riesit,ako pise didulka...to teda jej pripad ma riadne sokoval :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 21 Júl 2011, 23:09

katka ja som to tak najprv pochopila,ale mas pravdu, nieje zrusena, nanestastie.MMR ale malej dat nechcem, tak sa musim niekde poradit ako postupovat, len uz neviem co je objektivny nazor, sloboda ockovania ma jeden nazor lekari iny...
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Júl 2011, 01:09

teraz neviem,viete,ze ja nezijem na slovensku,ale nie je to tak,ze maju povinnost ukazat rodicom pribalov letak?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Júl 2011, 12:42

Neviem, ci maju povinnost, ale moralnu urcite.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Júl 2011, 15:53

ahojte, moze hexa alebo prevenar zmenit spravanie sa dietata?od pondelka je to uz 4dni a mala je uplakana, budi sa zo sna, stale mrnci nemozem od nej ist ani na sekundu, mozno je to prehnane toto propisovat ockovaniu?Len ona bola vzdy usmiata a vesela, a zasa aj ked jej zubky isli takto sa nespravala,a doktorka ma odbila s tym, ze si namyslam a rastu jej zuby.Neviem vysvetlit ako to viem ale jednoducho viem, ze toto zubky niesu
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Júl 2011, 15:56

elinka, toto iste sme mali po ockovani aj my. Lekarka mi na to chcela predpisat espumisan. Komentovat to asi nema zmysel.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Júl 2011, 16:02

ernicka,ale ja som to nezvladla :-//// vies, ze sa oducame od dudla...
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Júl 2011, 16:52

elinka27 od pondelka behame po doktoroch s nasledkami po ockovani. Jediny clovek, ktory bol ochotny sa s nami bavit bola homeopatka, ktora sa venuje nasledkom po ockovaniach. Nasadila nam ocistnu kuru pecene a o mesiac nam prida este nieco.... MMR pichnut urcite nedam. Staci mi to, co prezivam teraz. Neviem spat, jest, som vynervovana. Staci, ked sa pozriem na dcerku a je mi do placu, co som jej sposobila.
Ockovanim moues spustit rozne neurologicke poruchy, takze zmena spravania je kvoli ockovaniu.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Júl 2011, 17:43

elinka,je to celkom casta vedlajsia reakcia ockovania.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Júl 2011, 18:40

didulka, estterka :-/ dufam, ze toto nebude trvale, uz mi je do placu
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Júl 2011, 18:50

elinka, neboj, yrcite sa z toho dostane. Treba to vydrzat, co najviac nosit koza na kozu a co najviac kojit. Drzim palce.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Sep 2011, 19:52

Ahojte, poraďte mi prosím čo mám robit, čo by ste vy robili na mojom
Mieste.

Doteraz som sa o ockovanie nejako moc nezaujimala. Maly nemal nejaké zle reakcie okrem horucky a kedže to je povinne, tak som to ani neriesila. ale teraz to uz chcem riešiť!

Malého čaká tretie preockovanie prevenaru a hexa, neviem či na to ísť alebo neist, nAvyse nás čaká aj poradňa v prvom roku. Budúci týždeň odchadzam na neurcito ku mojim rodičom, ktorí bývajú 150 km od našej pediatricky, preto planujem spraviť poradnu tento týždeň. Maly bude mat rok o 11 dni. A tu neviem čo robit... Mám jej povedat, že odchadzame, nech mi dá malého kartu a recept na vakcínu, že ho zaockuje doktorka na východe? Lebo ona by mi ich dala, uz sme podobný problém riešili, vie že veľa cestujeme. A nakoniec by som na to ockovanie ani nesla... Ale to by má asi zabila.... Nepovedat jej že odchadzame, a klamať, že na ockovanie prídeme? Čo potom, ak neprideme? Čo nám môže? A ake poradne nasledujú po tej v prvom roku ?

Poraďte pls
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 14 Sep 2011, 20:09

Norika, v prvom rade ty musis mat jasno ci ockovat, ci nie...ja uz to studujem pomaly 3 mesiace a stale neviem na 100 %, preto som si druhe ockovanie presunula, aby som mala viac casu na rozhodnutie sa. Ja by som lekarke neklamala, si dospela a zodpovedna za svoje dieta, takze treba jej povedat pravdu, ak nechces ockovat, tak na rovinu je to povedat, aj tak by sa to dozvedela a riesili by ste to potom, ak chces posunut, tak riez je to povedz, pripadne sa jej rovno spytaj aj na jej nazor. Dalsia poradna po tej v jednom roku je v 15. mesiacoch, kedy by sa malo ockovat MMR. Drz sa a neboj sa nasledkov svojich rozhodnuti.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Sep 2011, 20:17

To uz viem dopredu aká bude jej reakcia.... Je to stará lekárka, pochybujem že sa zaujíma aj o iné ako je v jej naplni prace. Bojim sa toho, preto hľadám take vyhybave riesenie. :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Sep 2011, 20:31

tak dnes sme odmietli mmr očkovanie a moja lekarka zareagovala uplne super :-) tak som šťastna
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Sep 2011, 21:21

ja sa nebojim rozhodnutia....ale od strednej skoly mam akosik problem s komunikaciou s autoritami....v tomto pripade to je doktorka :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Sep 2011, 21:57

norika viem o čom pišeš tiež mam podobny problem, ale pokial ide o moje dieťa tak si ho nenecham ohroziť kvôli mojmu strachu

Inak prave je v modrom z neba pribeh chlapika ktoremu den po očkovani na chripku začali odchadzať nohy, postupne nemohol pohnuť ničim inym len očami. Diagnoza bola že sa mu zapalili všetky nervy v tele že telo bojovalo samo proti sebe. TEraz je už na to ovela lepšie. JE na voziku. A teraz im robia vianoce lebo sa im to stalo par dni pred vianocami a až v lete sa vratil
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Sep 2011, 16:28

Norika je to len a len tvoje dieta. Povedz otvorene, ze odmietas a hotovo. Alebo minimalne ze to chces posunut.
Keby sa dal cas vratit spat, tak by som si usetrila vela prebdenych noci.
Vejula poznam 2 deti, ktorym sa stalo to iste ako tomu chlapovi az na to, ze oni neboli v umelom spanku. Prestali chodit, rozpravat, vyvoj isiel dozadu.
Mozno to vyzera tak, ze strasim kazdeho pred ockovanim. Strasim, varujem... Cele je to casovana bomba a verim, ze sa dozijem toho, ze za to budu ludia z farma firiem pykat.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 20 Sep 2011, 08:36

Dnes ockujeme hexu,ine som odmietla ockovat,aj to mam pochybnosti ci robim spravne...viem,ze kazda mamicka musi rozhodnut,ci a co da zaockovat,aj ked je to povinne,ale ten strach s dnesnymi dostupnymi informaciami je aj ked date aj ked nedate...a nikto vam jednoznacne neporadi...
Ake reakcie ste mali po 1.davke? Co mozem ocakavat? Verim ze len mierne reakcie,ale 100%nieje nic :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 20 Sep 2011, 10:06

Bibiq píše:Ake reakcie ste mali po 1.davke?

Maly mal teplotu 38,1.Plakal a odmietal mi prsnik. Takze sa chudatko vazne trapil a nieco ho bolelo. :roll: Ja som plakala tiez. Vzdy rozmyslam, ci mu nasim rozhodnutim neublizujeme. Mame znamych doktorov kt. hovoria, ze pupocnikova krv je biznis, ze lieky a homeo su biznis. Ked sme sa pytali na ockovanie, tak povedali, aby sme pocuvali nasho doktora. Na toto rozhodnutie sme tu dvaja. Ja a moj muz. Ja som na pochybach a stale sa v tom nevyznam a muz doveruje znamym. Kazdy rodic sa musi rozhodnut sam, ci ano alebo nie. Ja osobne pri kazdom ockovani trpnem :(
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron