ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2011, 22:41

akdarka píše:Dnes vidím "invaziu" nových registrovaných užívateľov...kde bola hromadna výzva na registráciu na fórum? :D :D Super, teším sa


Opúšťame Modrý koník - modrú diktatúru (ModryKonik.sk).
Tuším za týmto účelom vlastne celé toto fórum vzniklo. Nie je tak?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Okt 2011, 22:42

Manof a z KK nepoznas niekoho??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:42

norika chapem ťa, ja to tiež tak citim. Viem že hexu zrejme dam aj pri druhom ale ostatne nie. PRevenaru neverim, kedže viem že nedavno bolo v spravach že francuzi ho maju na zozname prisne sledovanych latok a v japonsku stopli očkovaie nim ked tam po nom umrelo 5 ludi. A fakt neviem kde je ešte povinne očkovanie prevenarom. Ja sa radšej pozrem aj na okolite krajiny čo a ako sa tam robi, lebo slovenskemu zdravotnictvu až tak neverim. ale teraz to tu vyzera že ťa odhovaram ale tak to nieje, ja len pišem prečo by som druhy krat ja už prevenar nedavala
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod nellina » 19 Okt 2011, 22:46

ahojteee, ludia nestiham vas tak ako predtym, ale myslim na vas.. :love: prave som sa dovtipila, ze balime kufre.. :D ja len suhlasim.. ;)
nellina
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Okt 2011, 22:37

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:49

norika ospravedlnujem sa v tom japonsku zabijal prevenar a od 1.7. 2010 sa očkuje prevenarom 13.. neviem aky je v tom rozdiel ale každopadne moj maličky ešte dostal ten prevenar čo zabijal.... A to len ubezpečovali ake je všetko bezpečne. Tak rpečo ho potom sťahovali???? Asi tam musel byť dôvod. Neverim už rečiam lekarov, lebo povedia jedno a o niekolko mesiacov na to niečo ine
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:50

Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod pifina » 19 Okt 2011, 22:50

ahojte, aj ja sa tu hlasim :D
Obrázok užívateľa
pifina
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 18 Okt 2011, 15:26
Počet detí: 0
Môj status: Ak chcete rozosmiat Boha, povedzte mu o svojich planoch :-)

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:52

ahoj manof. A čo sa stalo? blokovali vas?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Okt 2011, 22:57

mam este mesiac na rozhodovanie....mam net, cas, knizky....ale co ti rodicia,ktori nemaju net,alebo nemaju taku zrucnost?? naozaj je este velmi vela rodin, ktori nemaju pristup k tymto informaciam...a ockuju,lebo je to povinne,,,,

to aby sa z cloveka stal rovno lekar,ked tolko studuje o vsetkom...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 00:34

Bibiq píše:dakujem,poznam v dnv pediatricku aj pediatra,uz som rozhodila siete...su to tusim surodenci :-)


OK. Predpokladám, že sú to presne tí, ktorých som Ti chcel odporučiť.
:D :D :D
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 00:36

Norika píše:Manof a z KK nepoznas niekoho??


Leda Poprad
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 00:38

vejula píše:ahoj manof. A čo sa stalo? blokovali vas?


Ale nie, blokovaním sa to nazvať nedá. Ale boli/sú tam zo strany adminov také nechutné praktiky, že už mi došla trpezlivosť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 00:54

vejula píše:norika ospravedlnujem sa v tom japonsku zabijal prevenar a od 1.7. 2010 sa očkuje prevenarom 13.. neviem aky je v tom rozdiel ale každopadne moj maličky ešte dostal ten prevenar čo zabijal.... A to len ubezpečovali ake je všetko bezpečne. Tak rpečo ho potom sťahovali???? Asi tam musel byť dôvod. Neverim už rečiam lekarov, lebo povedia jedno a o niekolko mesiacov na to niečo ine


Rozdiel je v tom taký, že Prevenar 13 je ešte väčší grc než Prevenar, keďže navrch okrem 6 ďalších kmeňov pneumokokov obsahuje aj polysorbát 80, ktorý poškodzuje pohlavné orgány a tým spôsobuje neplodnosť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Okt 2011, 01:11

aj ja vas tu rada vidim,v priatelskejsom prostredi :goodjob: :goodjob: :goodjob:
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 08:38

tamoulik píše:No ja som dnes bola na prednaske o ockovani v MC Presporkovo, robil ju Fillo (http://www.slobodavockovani.sk) a teda o niecom som bola presvedcena o niecom nie...ale dost ma to sklamalo. Fillo je bez akejkolvek charizmy, prislo mi to ako prednaska na hodinach chemie o antigenoch, glatamanoch, konzervantoch a tak. Dala som mu jednu konkretnu otazku (mali sme sa pytat), ci mam dat zaockovat dieta na hexa a pneumokoky, kedze prvykrat uz bol ockovany, ci to treba, ci je lepsie doockovat alebo sa na to vykaslat a on mi na to povedal akurat to, ze je to odpoved na dlho, ale jed chcem mam sikupit odneho 400 stranovy knizku a tam sa to dozviem... :( A potom aby sme vsetci podpisali peticiu, prislomito ako jeho osobna propaganda a nic som sa vlastne nedozvedela...


Mrzí ma, že Ťa beseda sklamala.
Máš nejaké návrhy na vylepšenie?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Okt 2011, 09:00

Manof, to som bola este blba a neinformovana...ja som tam isla tesne po prvom ockovani s tym, ze mi rovno povies, ci ockovat alebo neockovat a ty si rozpraval o vsetkych zlozeniach vakcin, povedal si, ze kupte si knizky a ja som to vtedy brala tak, ze si predavas a zarabas na knizkach a ze si mi vlastne na otazku neodpovedal a tym padom som sa nic nedozvedela a to ma rozcarovalo. Vtedy mi Ludka napisala, ze to ale ty mi nemozes povedat ci ano ci nie (navyse som tam bola s 3-mesacnym uplakanym kriklunom a dalsi ma cakal vonku). Dalsie 3 mesiace som citala tvoju stranku, studovala, nakoniec sama dobrovolne kupila knizku od Hirteho, nasla na MK temu o ockovani...nakoniec som sa sama rozhodla, ze nie (po 4 mesacnom citani po nociach) a az vtedy som pochopila, ze ty musis hovorit fakty, zlozenia vakcin, nasledky a nie radit, ci ockovat ci nie. O to som sa lepsie citila teraz, ked som sa sama rozhodla, ze uz nic viac ockovat nebudem a s tichym suhlasom pediatricky som sa s tym iba utvrdila, ze to bolo spravne.
Takze neviem, co zlepsit., Ak tam pride mamicka ako som bola ja, ze caka konkretnu odpoved na otazku, moze byt sklamana, ze jej to nepovies, iba sa musi vzdelavat sama. Keby som tam isla teraz, tak by som besedu vnimala uplne inak, a samozrejme aj teba ako cloveka a nie ako ziskuchtiveho predajcu knih...takze sa dodatocne ospravedlnujem, aj ked vtedy som to tak citila.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 29 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Okt 2011, 09:01

A tych 400 stran citania, ktore som podstupila dobrovolne, posuvam kadekomu dalej, kto ma zaujem. Takze aj zo mna je teraz ziskuchtiva predajkyna knih a fanaticka :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 29 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 09:06

No tak ja sa snažím to postupne vylepšovať, ale vnímam niekedy, že to je na ľudí možno priveľa, alebo príliš nezáživné, tak rozmýšľam, ako by sa to dalo oživiť či zatraktívniť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod oscarka3 » 20 Okt 2011, 09:32

aj ja som tu :D
k tej stádovitosti, niekto povedal: Pravda sa nesmie zamieňať s názorom väčšiny.
oscarka3
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 19 Okt 2011, 17:41

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod didulka » 20 Okt 2011, 09:39

Som rada, ze vidim zname tvare/nicky.
Vcera som mala poradnu u novej pediatricky. Mali sme mat ockovanie MMR, odmietla som. Povedala, ze to dame odlozit, nech si to premyslim. Bol tam aj mm, ten hned zasiahol, ze uz mame premyslene. :D Ze ak sa rozhodnem pre, tak nas pripravi homeopaticky na ockovanie.
Pytala sa na nasu zlu skusenost s poslednym ockovanim. Podla nej to bola nahoda, ze sa s takou reakciou nestretla. Tak som ju odkazala na pribalovy letacik. Asi pochopila, ze to mam prestudovane. Nepresviedcala, mam pocit, ze ani podpis nebude chciet. Vsak preto som si ju vybrala. :lol:
Rozlucila som sa s nou s tym, ze snad sa budeme vidiet co najmenej. :D

Stary moj mi povedal, ze vyzeram smiesne, ked rozpravam o ockovani. Som zevraj moc horliva, zapalena, zvysujem hlas. Co uz...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod TIA » 20 Okt 2011, 09:45

Aj ja vitam vsetkych novych clenov a tesim sa nazaujimave prispevky a diskusie s ludmi, ktori toho maju dost nastudovane.

Ak mozem, mam hned aj otazku. Malu zial zaockovali v porodnici BCG vakcinou (ja este neinformovana hlupana), ale nastastie sme nemali ziadnu reakcou, teda zatial. Citala som, ze BCG moze sposobit problemy aj niekolko mesiacov po zaockovani. Tak sa chcem skusenejsich opytat, co znamena, ked sme nemali vobec ziadnu reakciu, ani chrasticku, ani jazvu nema, proste vobec nic? Je to dobre? Ako dlho este mam trpnut kvoli moznym nasledkom? Da sa nieco urobit, aby som jej to svinstvo z telicka dostala von? Alebo netreba..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod denisocka » 20 Okt 2011, 11:03

pifina píše:ahojte, aj ja sa tu hlasim :D

aj ja som sa konečne dopatrala k stratenemu heslu :mrgreen: takže,vitam sa sama
denisocka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 05 Apr 2011, 09:49
Počet detí: 0

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 12:24

TIA píše:Aj ja vitam vsetkych novych clenov a tesim sa nazaujimave prispevky a diskusie s ludmi, ktori toho maju dost nastudovane.

Ak mozem, mam hned aj otazku. Malu zial zaockovali v porodnici BCG vakcinou (ja este neinformovana hlupana), ale nastastie sme nemali ziadnu reakcou, teda zatial. Citala som, ze BCG moze sposobit problemy aj niekolko mesiacov po zaockovani. Tak sa chcem skusenejsich opytat, co znamena, ked sme nemali vobec ziadnu reakciu, ani chrasticku, ani jazvu nema, proste vobec nic? Je to dobre? Ako dlho este mam trpnut kvoli moznym nasledkom? Da sa nieco urobit, aby som jej to svinstvo z telicka dostala von? Alebo netreba..?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 12:38

TIA píše:Malu zial zaockovali v porodnici BCG vakcinou (ja este neinformovana hlupana), ale nastastie sme nemali ziadnu reakciu, teda zatial. Citala som, ze BCG moze sposobit problemy aj niekolko mesiacov po zaockovani. Tak sa chcem skusenejsich opytat, co znamena, ked sme nemali vobec ziadnu reakciu, ani chrasticku, ani jazvu nema, proste vobec nic? Je to dobre? Ako dlho este mam trpnut kvoli moznym nasledkom? Da sa nieco urobit, aby som jej to svinstvo z telicka dostala von? Alebo netreba..?


No to sa niekedy stáva - že dieťa nereaguje na BCG absolútne nijak. Úprimne, netuším, čo sa v tom prípade stane s tými živými baktériami. Ten lepší variant je, že vakcína bola nedopatrením primrazená a baktérie zdochli. Alebo že ich supersilná imunita zničila bez akejkoľvek navonok viditeľnej reakcie. Môžu však teoreticky robiť galibu vnútri tela bez vonkajších príznakov. Keďže sú to baktérie, mali by byť zničiteľné antibiotikami. Takým skoro univerzálnym prírodným antibiotikom je cesnak. Ale neviem, ako natlačiť cesnak do pár-mesačného bábätka. A neviem ani či účinná látka z cesnaku (alicín) prechádza do materského mlieka. Na to sú tú kompetentnejšie odborníčky. A pozor na spôsob podávania. Treba si cesnak pretlačiť (prípadne na drobno pokrájať), počkať 5-10 minút a až potom zjesť. Alicín je pomerne nestabilný, takže už po hodine sa začína rozpadávať. Ak ho chceš pridať do obeda, tak radšej až v poslednej fáze - aby sa varením nezničil. Odporúča sa preventívne denne v priemere 1 - 2 stredne veľké strúčiky, pri chorobe párkrát viac.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Okt 2011, 12:41

tia, u nas tiez uplne bez reakcie...
manof, ten cesnak ako dlho uzivat? ma to "zmysel" u 14mes dietata?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron