ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Feb 2013, 17:33

vejula píše:joj lucia o 3 dni ma to čaka. Malu maju očkovať a ja idem odmietnuť s tym, že by som chcela neskôr protitetanovku. A zaroven chcem aj od nej odporučanie maleho do škôlky. Tak snad s tym nebude kvôli tomu nejaky problem

Držím palce.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Feb 2013, 17:34

Milí priatelia,

Mgr. Peter Tuhársky (autor knihy o vitamíne C a popredná postava Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania - www.RizikaOckovania.sk) bude
ZAJTRA (utorok 5.II.2013) večer od 21:00 do 23:00 na Slobodnom vysielači.
http://www.slobodavockovani.sk/news/rel ... 5-ii-2013/

Píšte otázky na FB, volajte...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Feb 2013, 22:07

ahoj manof, tak som bola dnes u detskej, bola super, ako žiadne hrozenie pokutou alebo tak. Som jej povedala že chcem očkovať len proti tetanu a to až v dvoch rokoch života. Tak mi povedala, že v dvoch rokoch je to už viacmenej o ničom, lebo bábätko najlepšiu imunitnu odpoved dosiahne vo veku do jedneho roka. A druha vec, vraj nemá očkovaqciu latku na zakladne očkovanie proti tetanu. Že ten tetavax nieje určený na zakladne očkovanie, len na preočkoanie. Vraj nevyvolava až taku imunitnu odpoved vakcina, ktorá je určená len na preočkovanie oproti vakcine na zakladne očkovanie. A ešte mi povedala, že v hexe je ten tetan v čistejšej forme ako v monovakcine.
Tak čo si o tom mysliš. Povedala, že je to na mne, že nutiť ma do ničoho nebude, že do pol roka malej ak sa rozhodne tak mi ju zaočkuje, lebo to bude mať ešte vyznam, ale v tych dvoch rokoch to je vraj o ničom. Tak neviem, mi dala zas chrobaka do hlavy
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 28 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mei » 07 Feb 2013, 16:38

Dobrý deň manof,

obraciam sa na Vás s prosbou o odpoveď na otázku, ktorá sa týka očkovania proti pneumokokom. Stretla som sa s dvoma prípadmi, keď starší súrodenec, očkovaný proti pneumokokom, prekonal túto infekciu s miernymi príznakmi. Pritom nakazil svojho mladšieho nezaočkovaného súrodenca, a ten rovnakú infekciu prekonával oveľa horšie a v jednom prípade museli mladšieho súrodenca aj hospitalizovať. Z toho mi vyplýva, že očkovanie proti pneumokokom má svoje opodstatnenie.
Mám dve deti, prvé je zaočkované. Druhé dieťa zaťiaľ zaočkované nemám, a preto by ma veľmi zaujímal Váš názor.
Ďakujem.
mei
mei
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 07 Feb 2013, 16:34

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Feb 2013, 20:25

mei píše:Dobrý deň manof,

obraciam sa na Vás s prosbou o odpoveď na otázku, ktorá sa týka očkovania proti pneumokokom. Stretla som sa s dvoma prípadmi, keď starší súrodenec, očkovaný proti pneumokokom, prekonal túto infekciu s miernymi príznakmi. Pritom nakazil svojho mladšieho nezaočkovaného súrodenca, a ten rovnakú infekciu prekonával oveľa horšie a v jednom prípade museli mladšieho súrodenca aj hospitalizovať. Z toho mi vyplýva, že očkovanie proti pneumokokom má svoje opodstatnenie.
Mám dve deti, prvé je zaočkované. Druhé dieťa zaťiaľ zaočkované nemám, a preto by ma veľmi zaujímal Váš názor.
Ďakujem.
mei


Starší/mladší je nedostatočný údaj na serióznu odpoveď.
Aký starý (s presnosťou na mesiace) je starší a mladší?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 07 Feb 2013, 21:02

manof prosim ťa môžem mi napisať tvoj nazor na tie argumenty, ktoré použila moja lekarka? Ďakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 28 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Feb 2013, 22:03

vejula píše:Tak mi povedala, že v dvoch rokoch je to už viacmenej o ničom, lebo bábätko najlepšiu imunitnu odpoved dosiahne vo veku do jedneho roka. A druha vec, vraj nemá očkovaqciu latku na zakladne očkovanie proti tetanu. Že ten tetavax nieje určený na zakladne očkovanie, len na preočkoanie. Vraj nevyvolava až taku imunitnu odpoved vakcina, ktorá je určená len na preočkovanie oproti vakcine na zakladne očkovanie. A ešte mi povedala, že v hexe je ten tetan v čistejšej forme ako v monovakcine.
Tak čo si o tom mysliš. Povedala, že je to na mne, že nutiť ma do ničoho nebude, že do pol roka malej ak sa rozhodne tak mi ju zaočkuje, lebo to bude mať ešte vyznam, ale v tych dvoch rokoch to je vraj o ničom. Tak neviem, mi dala zas chrobaka do hlavy

Držme sa faktov: výňatok z príbalového letáku:
výrobca vakcíny píše:4. Klinické údaje
4.1 Terapeutické indikácie

Prevencia tetanu, najmä:
  • v postexpozičnej profylaxii čerstvých rán, ktoré môžu byť kontaminované tetanovými spórami u  osôb, ktoré neboli základne očkované alebo u ktorých očkovanie nebolo dokončené alebo nie je známe, či boli očkovaní.
  • v profylaxii neonatálneho tetanu u neočkovaných žien v  reproduktívnom veku alebo počas tehotenstva v krajinách s častým výskytom neonatálneho tetanu
  • >>> základné očkovanie <<<
  • preočkovania (booster)

http://www.sukl.sk/buxus/generate_page. ... _id=191642

Skús sa tiež pozrieť na zloženie Infanrixu Hexa a zloženie Tetavaxu, že čo z tých dvoch je podľa Teba čistejšie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... -zlozenie/

Tak sa skús sama seba opýtať, či Ťa Tvoja lekárka náhodou neklame a nenamotáva zákerným spôsobom na Hexu, zneužívajúc fakt, že sa ľahko necháš vystrašiť. Odpusť mi moju úprimnosť, prosím.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 07 Feb 2013, 22:15

vdakaza odpoved :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 28 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 08 Feb 2013, 12:51

lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 12 rokov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mei » 11 Feb 2013, 22:28

Dobry vecer.
K tomu starsiemu a mladsiemu surodencovi: V jednom prípade starsia sestra (zaockovana) 3 roky a 9 mesiacov nakazila mladsieho (nezaockovaneho) 1,5 rocneho surodenca. Pneumokokova infekcia zistena z vyterov. Sestra mala teploty 2 dni a celkom dobre sa s ochorenim vyrovnala. Mladsi (1,5 rocny) surodenec mal vysoke teploty (40tky) tyzden a cely priebeh ochorenia bol ovela horsi ako u sestry a pritom rovnake ochorenie. Pisali ste, ze riziko komplikacii zavisi aj od veku. Matka vsak maleho este dojci, zdravo sa stravuju a urcite nie je dieta vystavene tabakovemu dymu, ci inym latkam, poskodzujucim sliznice. Nakoniec vsak ochorenie zvladli aj bez antibiotik, napriek nizkej telesnej hmotnosti dietata na svoj vek a teraz je v poriadku. Ten druhy pripad, ked museli mladsieho nezaockovaneho surodenca aj hospitalizovat, som este nezistila presny vek. Preto mi napadlo, ci to predsa nemoze suvisiet s ockovanim.
mei
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 07 Feb 2013, 16:34

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Feb 2013, 00:25

mei píše:Dobry vecer.
K tomu starsiemu a mladsiemu surodencovi: V jednom prípade starsia sestra (zaockovana) 3 roky a 9 mesiacov nakazila mladsieho (nezaockovaneho) 1,5 rocneho surodenca. Pneumokokova infekcia zistena z vyterov. Sestra mala teploty 2 dni a celkom dobre sa s ochorenim vyrovnala. Mladsi (1,5 rocny) surodenec mal vysoke teploty (40tky) tyzden a cely priebeh ochorenia bol ovela horsi ako u sestry a pritom rovnake ochorenie. Pisali ste, ze riziko komplikacii zavisi aj od veku. Matka vsak maleho este dojci, zdravo sa stravuju a urcite nie je dieta vystavene tabakovemu dymu, ci inym latkam, poskodzujucim sliznice. Nakoniec vsak ochorenie zvladli aj bez antibiotik, napriek nizkej telesnej hmotnosti dietata na svoj vek a teraz je v poriadku. Ten druhy pripad, ked museli mladsieho nezaockovaneho surodenca aj hospitalizovat, som este nezistila presny vek. Preto mi napadlo, ci to predsa nemoze suvisiet s ockovanim.

Pýtal som sa preto, lebo štatisticky drvivá väčšina vážnych komplikácií a všetky úmrtia na pneumokokové invazívne ochorenia u detí sú do roka a pol, takže toto je tak na hrane. To isté platí aj pre hemofila, rotavírusy, osýpky či ovčie kiahne.

Nízka váha je zaujímavý ukazovateľ. Bolo dieťa predčasne narodené? Predčasný pôrod totiž zvyšuje riziko prakticky čohokoľvek.

Mladšie dieťa nebolo očkované z rozhodnutia rodičov, alebo v tom boli aj nejaké objektívne zdravotné dôvody? Malo už pred nákazou nejaké zdravotné problémy navyše oproti staršiemu dieťaťu?

Bolo preukázané, že za chorobu môže zistený pneumokok, alebo bol len zistený vo výtere bez dôkazu príčinnej súvislosti s chorobou? Pneumokoky sú totiž veľmi bežné baktérie a rádovo desiatky percent ľudí ich majú bez toho, že by s nimi mali akýkoľvek problém, takže prítomnosť pneumokoka (alebo hemofila alebo meningokoka) nemusí vôbec znamenať, že zdravotný problém bol spôsobený ním.

No a nakoniec je otázka, či išlo o očkovaním pokrytý kmeň pneumokoka, alebo o nejaký zo zvyšných 80 očkovaním nepokrytých kmeňov. V tom druhom prípade by očkovanie mohlo byť skôr na škodu než na úžitok (ako odhalila istá holandská štúdia). Staršie dieťa to mohlo zvládnuť lepšie jednoducho preto, že sa mohlo už v minulosti stretnúť s rovnakým alebo veľmi podobným kmeňom a mať podobný priebeh ako to mladšie dieťa (alebo miernejší priebeh, ak bolo na rozdiel od mladšieho dieťaťa donosené), len si možno nikto nevšimol, že problém spôsobil pneumokok.

Stále je to teda príliš málo informácií na vyvodzovanie všeobecných a ďalekosiahlych záverov. Osobne sa domnievam, že keby bolo všetko rovnaké, len očkovací status vymenený, výsledok by bol pravdepodobne rovnaký - staršie neočkované dieťa by malo miernejší priebeh než mladšie očkované. Ale to by chcelo nájsť také príklady z praxe, kedy na pneumokoka ochorelo staršie neočkované dieťa zároveň s mladším očkovaným. Verím tomu, že sa tak stalo viackrát, len nemám prístup k žiadnym kazuistikám.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Feb 2013, 00:35

manof píše:Nízka váha je zaujímavý ukazovateľ. Bolo dieťa predčasne narodené? Predčasný pôrod totiž zvyšuje riziko prakticky čohokoľvek.


Nízka váha...manof to sa nedá vyvodzovať z tej informácie...nevieme aká konkrétna bola, pri akej výške(dĺžke) dieťaťa, aj predčasne narodené dieťa nemusí mať nízku váhu, a naopak, aj v termíne narodené dieťa môže mať nízku váhu...tým váham sa prikladala veľká dôležitosť skôr v minulosti...(moje dieťa sa narodilo v termíne a malo pod 2,5 kg a nemalo žiadne problémy napríklad)...no a ďalej samozrejme ak sa dieťa aj narodí s nízkou váhou, neznamená že ju bude mať nízku aj o dva mesiace, o pol roka, o rok...a naopak to platí samozrejme tiež...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Feb 2013, 00:42

artemis píše:Nízka váha... to sa nedá vyvodzovať z tej informácie...nevieme aká konkrétna bola, pri akej výške(dĺžke) dieťaťa, aj predčasne narodené dieťa nemusí mať nízku váhu, a naopak, aj v termíne narodené dieťa môže mať nízku váhu...tým váham sa prikladala veľká dôležitosť skôr v minulosti...(moje dieťa sa narodilo v termíne a malo pod 2,5 kg a nemalo žiadne problémy napríklad)...no a ďalej samozrejme ak sa dieťa aj narodí s nízkou váhou, neznamená že ju bude mať nízku aj o dva mesiace, o pol roka, o rok...a naopak to platí samozrejme tiež...

OK, ale ak sa dieťa narodí o mesiac (alebo viac) skôr, tak je takmer isté, že aj v roku a pol bude mať hlboko podpriemernú váhu. Každopádne je to z mojej strany otázka, nie konštatovanie ani vývod. Smerodajná nie je nízka váha, ale nedonosenosť. Len tá nízka váha môže poukazovať na nedonosenosť, aj keď nie vždy. Preto sa pýtam, či je mladšie dieťa nedonosené (narozdiel od staršieho), lebo to by mohlo byť vysvetlením dramatického rozdielu v priebehu choroby.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Feb 2013, 00:52

manof píše:OK, ale ak sa dieťa narodí o mesiac (alebo viac) skôr, tak je takmer isté, že aj v roku a pol bude mať hlboko podpriemernú váhu. Každopádne je to z mojej strany otázka, nie konštatovanie ani vývod. Smerodajná nie je nízka váha, ale nedonosenosť. Len tá nízka váha môže poukazovať na nedonosenosť, aj keď nie vždy. Preto sa pýtam, či je mladšie dieťa nedonosené (narozdiel od staršieho), lebo to by mohlo byť vysvetlením dramatického rozdielu v priebehu choroby.


To nie je pravda, že je to takmer isté...je to individuálne...a podľa okolností...okrem toho...opakujem...to by musela tá pani povedať, čo ona považuje za tú nízku váhu v danom veku, ak je to len niekde na spodnej hranici tých akože noriem, tak to nemusí nič znamenať...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Feb 2013, 07:32

artemis píše:To nie je pravda, že je to takmer isté...je to individuálne...a podľa okolností...okrem toho...opakujem...to by musela tá pani povedať, čo ona považuje za tú nízku váhu v danom veku, ak je to len niekde na spodnej hranici tých akože noriem, tak to nemusí nič znamenať...

Však hovorím, že to je otázka, a čakám na odpoveď.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Feb 2013, 12:16

mei, my mame v rodine pripad chlapceka, ktory ma velmi slabu imunitu, je zaockovany proti pneumokokom. Stalo sa, ze cela rodina ochorela (ostatni niesu ockovani) na pneumokoka a on nic - prave koloval ten typ, ktory sa ockuje, takze ho to ochranilo. Ale tiez sa stalo, ze tento chlapcek takmer zomrel a tiez zrovna na pneumokokovu infekciu - pravdepodobne iny kmen.
Moj syn ked bol maly, bolo toto ockovanie zadarmo, ale nepovinne. Takze jeho rovesnici su tak pol na pol zaockovani a nezaockovani. Nasa lekarka (ku ktorej patri prakticky cela skolka) hovori, ze vzdy vie presne, ci prave koluje ockovany alebo neockovany kmen pneumokokov. Ak je to taky kmen, co sa neockuje, tak sa jej tam vystriedaju takmer vsetky nezaockovane deti, a skoro ziadne ockovane. A ked je to neockovany kmen, tak su tam takmer vsetci zaockovani, a z neockovanych len malo. Postupne ale dorastaju rocniky, ktore su ockovane povinne, uz terajsi prvaci v skolke su taki, takze tie ockovane kmene sa vyskytuju stale menej, tym padom je stale mensia sanca chytit taky kmen.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 16 rokov, 7 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Feb 2013, 13:20

quaxi píše:mei, my mame v rodine pripad chlapceka, ktory ma velmi slabu imunitu, je zaockovany proti pneumokokom. Stalo sa, ze cela rodina ochorela (ostatni niesu ockovani) na pneumokoka a on nic - prave koloval ten typ, ktory sa ockuje, takze ho to ochranilo. Ale tiez sa stalo, ze tento chlapcek takmer zomrel a tiez zrovna na pneumokokovu infekciu - pravdepodobne iny kmen.
Moj syn ked bol maly, bolo toto ockovanie zadarmo, ale nepovinne. Takze jeho rovesnici su tak pol na pol zaockovani a nezaockovani. Nasa lekarka (ku ktorej patri prakticky cela skolka) hovori, ze vzdy vie presne, ci prave koluje ockovany alebo neockovany kmen pneumokokov. Ak je to taky kmen, co sa neockuje, tak sa jej tam vystriedaju takmer vsetky nezaockovane deti, a skoro ziadne ockovane. A ked je to neockovany kmen, tak su tam takmer vsetci zaockovani, a z neockovanych len malo. Postupne ale dorastaju rocniky, ktore su ockovane povinne, uz terajsi prvaci v skolke su taki, takze tie ockovane kmene sa vyskytuju stale menej, tym padom je stale mensia sanca chytit taky kmen.

Áno, to je u pneumokokov známy jav. Nazýva sa to náhrada sérotypov (serotype replacement).
Očkovanie síce zníži výskyt niektorých kmeňov (vakcinačných), ale zároveň zvýši výskyt ostatných kmeňov (nepokrytých očkovaním).
Takže je to na zváženie.

Logika veci hovorí, že čím viac sa očkuje proti 10/13 typom pneumokokov, tým menší význam (v zmysle pozitívneho prínosu) to má.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mei » 13 Feb 2013, 21:49

Manof, dakujem za odpoved aj quaxi a artemis. S tou vahou toho chlapceka, to neviem presne, ale predcasne narodený by nemal byt. Dam radsej link mamicke toho chlapceka, aby boli udaje z prvej ruky, lebo takto je to na dlhe lakte, kedze sa to netykalo priamo mna. Tak uvidim, ci sa zapoji. Mna zaujimalo, ci predsa len nie je lepsie dat zaockovat, ale cim dalej sa presviedcam, tak asi nie. O par dni nas caka rozhodnutie, kedze maly ma uz vyse pol roka a este nie je zaockovany.
mei
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 07 Feb 2013, 16:34

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Feb 2013, 06:02

mei píše:Manof, dakujem za odpoved aj quaxi a artemis. S tou vahou toho chlapceka, to neviem presne, ale predcasne narodený by nemal byt. Dam radsej link mamicke toho chlapceka, aby boli udaje z prvej ruky, lebo takto je to na dlhe lakte, kedze sa to netykalo priamo mna. Tak uvidim, ci sa zapoji. Mna zaujimalo, ci predsa len nie je lepsie dat zaockovat, ale cim dalej sa presviedcam, tak asi nie. O par dni nas caka rozhodnutie, kedze maly ma uz vyse pol roka a este nie je zaockovany.


OK, to bude najlepšie, lebo takto to je fakt o hubu, keď sa nemôžem na podstatné info, od ktorých sa môže odvíjať aspoň trochu rozumná a primeraná odpoveď, spýtať priamo zdroja.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod magdal » 14 Feb 2013, 13:19

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Mar 2013, 08:17

Výzva na protest proti pripravovanej zmene legislatívy v oblasti očkovania
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyz ... ockovania/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Mar 2013, 17:29

WikiLeaks.sk: Reklamná agentúra chce usporiadať 10 besied o očkovaní v MC v najväčších mestách Slovenska
http://www.slobodavockovani.sk/news/wik ... slovenska/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod magdal » 08 Mar 2013, 15:19

dnes vecer od 21:00 na slobodnom vysielaci o pripravovanej novele zakona 355-2007
http://slobodnyvysielac.sk/program/m3/p6
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 09 Mar 2013, 14:53

Vypočujte si záznam včerajšej (8.III.2013) rozhlasovej relácie o pripravovaných zmenách v očkovacej legislatíve
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyp ... gislative/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Mar 2013, 00:52

Milí priatelia,


rád by som vás týmto pozval na zajtrajšiu besedu
"Praktické rady pre neočkujúcich rodičov"
ktorá sa uskutoční
v Trnave, opäť v
baby-friendly kaviarni Macko, Okružná 6, Trnava
ZAJTRA, tzn. v utorok 19. marca 2013
od 10:00
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... -iii-2013/

Okrem toho vám dávam do pozornosti niečo, čo sa pravdepodobne nebude v dohľadnej dobe opakovať, a to
duel MUDr. Peter Lipták (člen Pracovnej skupiny pre imunizáciu) vs. Ing. Marián Fillo (teda ja)
v Senci v utorok 9. apríla 2013:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 9-iv-2013/

Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní vo vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujati ... at-besedu/


Na prípadné stretnutie zajtra sa teší a všetko Dobré vám zo srdca praje
--
Ing. Marián FILLO
* * * * * * * * * * * *
Sloboda v očkovaní - necenzurované informácie o očkovaní
http://www.slobodaVockovani.sk
sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia