ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 10 Nov 2011, 15:57

akdarka píše:manof, ked rodic odmietne ockovanie dietata musi to pediater nahlasit RUVZ? vyplyva mu to z nejakeho zakona? alebo staci, ze to poznaci do chorobopisu s podpisom rodica?


Nemusí. Stačí zapísať do zdravotného záznamu a to dokonca aj BEZ PODPISU rodiča.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2011, 00:59

Takze slubena odpoved k tym ovcim kiahnam - Ano, aj pred prvym rokom po prekonani ovcich kiahni ziskava babo dlhodobu (nie nevyhnutne dozivotnu) imunitu (mam to od J.Newmana, snad ako pediater a odbornik na dojcenie to vie).
Na doplnenie z tej knihy o Ockovani - Na udrziavanie protilatok dlhodobo posobi prirodzeny stretavanie sa ovcimi kiahnami aj v buducnosti - to plati aj po ockovani. Ide o to, ak sa neockuje velka cast populacie (iba mala rizikova skupina), tak ovcich kiahni je dostatok na to, aby sa s nimi stretli male deti, ktorym kiahne nic neurobia a tiez ti, co chorobu prekonali alebo boli ockovani a protilatky sa im tymto obnovuju. Ak sa zaockuje velka cast populacie, tak kiahni bude malo, deti ich nedostanu vo veku, ked pre nich nepredstavuju problem budu viac-menej nutene sa dat zaockovat. Co sa tyka malych deti, tak podla knihy su najrizikovejsie do 2 mesiaca, potom je to uz dobre.
To s tym nedostatocnym tvorenim protilatok do 9.mesiaca som sa docitala, ze sa to tyka pri ockovani osypok, ze skor nema zmysel toto ockovanie. ALe tyka sa to ockovania a tvorby protilatok po ockovani, kde ten mechanizmus nie je rovnaky ako pri prirodzenom kontakte s chorobou.

Takze prosim, ak niekto dostane ovcie kiahne, sem s nimi, dve deticky mi na ne cakaju :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Nov 2011, 11:04

jeeej dakujem ti janička za užasne spravičky :-D takže pravidelne stretnutia s kiahničkami :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Nov 2011, 17:56

JankaMich píše:To s tym nedostatocnym tvorenim protilatok do 9.mesiaca som sa docitala, ze sa to tyka pri ockovani osypok, ze skor nema zmysel toto ockovanie. ALe tyka sa to ockovania a tvorby protilatok po ockovani, kde ten mechanizmus nie je rovnaky ako pri prirodzenom kontakte s chorobou.


U osýpok je to podobné, rovnako tak u ďalších vírusových ochorení. V samotnej tvorbe protilátok zas tak veľký rozdiel nie je. Idem tam skôr o to, že pri prirodzenej nákaze sa precvičia aj iné zložky imunity, nielen samotná tvorba protilátok, a to samo o sebe posilní imunitnú odpoveď i imunitnú pamäť, čiže očkovanie spravidla nemá potenciál vyvolať tak dobrú imunitnú pamäť ako prekonanie choroby. Niekedy však áno - ale len za cenu použitia priveľkého množstva jedovatého hliníka.

Ale pri prekonaní kiahní v 9. mesiaci tá imunitná odpoveď i pamäť bude určite oveľa slabšia (ak vôbec nejaká), než pri prekonaní kiahní povedzme v roku a pol alebo v troch rokoch.

Samozrejme, ak chytíte kiahne ešte raz počas dojčenia povedzme o pol roka či o rok, už by to malo byť v pohode s ozaj dlhodobou imunitnou pamäťou, a pravdepodobne s miernejším priebehom, než by bol po odstavení.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Nov 2011, 18:25

ahojte, chcem vas poprosit o radu, ale o ozaj objektivnu..

neviem, ako sa mama rozhodnut , ci dat maleho ockovat prevenarom, alebo nie....bojim sa tych chorob, ktore sposobuju pneumokoky, ale na druhej strane neviem, ci ta vakcina pomoze uchranit pred tymi chorovbami, kedze sa tvrdi, ze tych pneumokokov je vela, a moze sa nakazit uplne inymm, akym bude ockovany...poradte :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Nov 2011, 18:45

norika vieš za teba sa nikto nemôže rozhodnuť, prevziať zodpovednosť za rozhodnutie. Musiš zvažiť pre a proti, podla vlastneho uvaženi. Ja za seba možem povedať že pri druhom by som prevenar už nedavala. Dam iba hexu pri druhom babatku. Ael Janko je tvoje dieťa musiš sa rozhodnuť sama na zaklade dostupnych informacii. A neskreslene informacie podla mna nedostaneš. Lebo maš info bud zo strany pre alebo proti očkovaniu. Neviem či ti tu niekto povie nestranne neskreslene informacie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2011, 21:06

Norika, Vejula ma pravda. Tu nie sme odbornici na ockovanie, ale na dojcenie. Osobne ti odporucam tu knihu "Ockovanie pre a proti". Je to sice 16eur, ale nie je to kniha na jedno precitanie, ale otvoris ju asi vzdy, ked sa ta bude tykat nejake ockovanie - ci deti alebo dospelych. Je to napisane lekarom, ktory sam ockuje, ale pouziva pri tom aj vedomosti, ktore sa bezne nepublikuju, ale su dostupne. Pri pneumokokoch tam najdes myslim jednoznacnu odpoved.A ak mas detskeho lekara, ktoremu doverujes, mozes mu tu knihu i ukazat a prebrat si to s nim. Ockovanie na pneumokoky je povinne len asi 3 roky, tak vie z realu, aky vplyv ma ockovanie/neockovanie.
KOntroverzne je predovsetkym odmietanie ockovanie proti chorobam, ktore sa ockovali aj pred 20timi rokmi, tie lekari pokladaju za dolezite. Pri tychto novsich su zrejme v mienke opatrnejsi, ale aj tam treba mat dostatok vedomosti, ak niekto nechce ockovat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Nov 2011, 23:07

Norika, posli mi tvoj mail, poslem ti tu knihu v PDF, a precitaj si aspon tu kapitolu o pneumokokoch. Ja za seba hovorim, ze do prvej vakciny hexy a synflorixu uz neockujem nic, ale rozhodnut sa musis sama s manzelom.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Nov 2011, 23:16

Norika píše:ahojte, chcem vas poprosit o radu, ale o ozaj objektivnu..

neviem, ako sa mama rozhodnut , ci dat maleho ockovat prevenarom, alebo nie....bojim sa tych chorob, ktore sposobuju pneumokoky, ale na druhej strane neviem, ci ta vakcina pomoze uchranit pred tymi chorovbami, kedze sa tvrdi, ze tych pneumokokov je vela, a moze sa nakazit uplne inymm, akym bude ockovany...poradte :(


V tomto článku je slovenský preklad aktualizovanej kapitoly o pneumokokoch z knihy "Očkování - pro a proti":
http://www.slobodavockovani.sk/news/pne ... proti-nim/

Viď tiež ďalšie články tu:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/a ... neumokoky/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Nov 2011, 12:31

ja tu knihu mam v pdf formate...a napisala som sem az po tom,co som si precitala tu kapitou....len stale sa neviem rozhodnut....chcem vediet len to, ci to ockovanie je prospesne v tom, ze uchrani maleho pred tymi chorobami ,alebo vzhladom na to ze zijeme veurope,nie je sanca, aby v tom ockovani boli serotypi,ktore sa vyskytuju u nas....vravim,ja sa tych chorob bojim, a preto akj je sanxca,ze to ockovanie pomoze,ja ho chcem dat,...ale ak je to uplne zbytocne, a to ockovanie nema ako uchranit,nedam ho...lenze nemam tolko vedomosti,aby som vedela,ktore penumokoky ziju u nas, a neviem, ktore obsahuje vakcina,kedy bola vyrobena a td..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Nov 2011, 15:51

norika, čaká ťa v živote obrovské množstvo rozhodnutí, ktoré musíš urobiť sama. na svete je milión chorob, ani nemusia byť infekčné a bilión iných hrozieb. teraz anylyzovať, či vakcína obsahuje ten alebo onaký kmeň a či mi dieťa ochorie na taký alebo hentaký je zbytočné. všetko je otázka pravdepodobnosti. ak je pravdepodobnosť 1k miliónu a tvojho dieťaťa sa týka práve ten 1, budeš sa dívať aj tak ináč na veci, ako ostatní. tým chcem povedať, nech špekuluješ akokolvek,nikto ti nedá nijaké záruky, neprevezme za teba zodpovednodť. každým rozhodnutím niečo získaš a niečo strácaš.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Nov 2011, 16:15

Norika píše:chcem vediet len to, ci to ockovanie je prospesne v tom, ze uchrani maleho pred tymi chorobami ,alebo vzhladom na to ze zijeme veurope,nie je sanca, aby v tom ockovani boli serotypi,ktore sa vyskytuju u nas....vravim,ja sa tych chorob bojim, a preto akj je sanxca,ze to ockovanie pomoze,ja ho chcem dat,...ale ak je to uplne zbytocne, a to ockovanie nema ako uchranit,nedam ho...lenze nemam tolko vedomosti,aby som vedela,ktore penumokoky ziju u nas, a neviem, ktore obsahuje vakcina,kedy bola vyrobena a td..

1. To, ktoré pneumokoky sa u nás celkovo najviac vyskytujú, nevie ani Úrad verejného zdravotníctva. Prípadná užitočnosť očkovania je teda veľmi otázna.
2. Pneumokokové ochorenia sú veľmi zriedkavé (menej než 1 z 3.000 detí)
3. Dojčenie znižuje výskyt pneumokokových ochorení o desiatky percent (všetkých, nielen vybraných).
4. Po zavedení plošného Prevenaru síce klesol výskyt vakcinačných kmeňov, výrazne však vzrástol výskyt ostatných - vrátane tých, čo sú hyper-odolné voči antibiotikám. Taktiež celkový výskyt vážnych ochorení dýchacích ciest celkovo vzrástol.
5. Prevenar už má na konte nezanedbateľný počet úmrtí. Je veľmi dobre možné, že to bude viac než spôsobili samotné pneumokoky.
6. Pneumokoky nosí v sebe niekoľko desiatok percent ľudí bez toho, že by im spôsobovali akékoľvek problémy. Problémy nastávajú až pri vážnom oslabení imunity, poškodených slizniciach (napr. zdržiavaním sa v zafajčenom prostredí) alebo po nejakej drastickej "liečbe".
7. Na rozdiel od niektorých iných ochorení je na zvládnutie pneumokokov oveľa viac potrebná všeobecná imunita, ani nie tak protilátky, a tú očkovanie (z podstaty svojho fungovania) oslabuje. Očkovanie však zmôže len vytvoriť protilátky. Nič viac. Tie sú však častokrát zbytočné.
8. Mnoho detských lekárov považuje očkovanie proti pneumokokom za zbytočné až kontraproduktívne, aj keď ostatné očkovania obhajujú.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že ak sa bojíš pneumokokov, dojči aspoň do 2 rokov (po 2 rokoch už pneumokoky nepredstavujú nebezpečenstvo) a dbaj na silnú všeobecnú imunitu (vitamíny, čerstvý vzduch, pohyb, zdravá strava = minimum Éčiek, ideálne bio, veľa surovej zeleniny a ovocia, čo najmenej bieleho cukru).
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Nov 2011, 16:23

manof píše:1. To, ktoré pneumokoky sa u nás celkovo najviac vyskytujú, nevie ani Úrad verejného zdravotníctva. Prípadná užitočnosť očkovania je teda veľmi otázna.
2. Pneumokokové ochorenia sú veľmi zriedkavé (menej než 1 z 3.000 detí)
3. Dojčenie znižuje výskyt pneumokokových ochorení o desiatky percent (všetkých, nielen vybraných).
4. Po zavedení plošného Prevenaru síce klesol výskyt vakcinačných kmeňov, výrazne však vzrástol výskyt ostatných - vrátane tých, čo sú hyper-odolné voči antibiotikám. Taktiež celkový výskyt vážnych ochorení dýchacích ciest celkovo vzrástol.
5. Prevenar už má na konte nezanedbateľný počet úmrtí. Je veľmi dobre možné, že to bude viac než spôsobili samotné pneumokoky.
6. Pneumokoky nosí v sebe niekoľko desiatok percent ľudí bez toho, že by im spôsobovali akékoľvek problémy. Problémy nastávajú až pri vážnom oslabení imunity, poškodených slizniciach (napr. zdržiavaním sa v zafajčenom prostredí) alebo po nejakej drastickej "liečbe".
7. Na rozdiel od niektorých iných ochorení je na zvládnutie pneumokokov oveľa viac potrebná všeobecná imunita, ani nie tak protilátky, a tú očkovanie (z podstaty svojho fungovania) oslabuje. Očkovanie však zmôže len vytvoriť protilátky. Nič viac. Tie sú však častokrát zbytočné.
8. Mnoho detských lekárov považuje očkovanie proti pneumokokom za zbytočné až kontraproduktívne, aj keď ostatné očkovania obhajujú.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že ak sa bojíš pneumokokov, dojči aspoň do 2 rokov (po 2 rokoch už pneumokoky nepredstavujú nebezpečenstvo) a dbaj na silnú všeobecnú imunitu (vitamíny, čerstvý vzduch, pohyb, zdravá strava = minimum Éčiek, ideálne bio, veľa surovej zeleniny a ovocia, čo najmenej bieleho cukru).


Som v takom stadu rozhodovania, ze ma nepresvedcia nejake cisla, aj keby bolo 0.0001% vyskytu pneumokokovych ochoreni u nas, tak stale je tu ta moznost, ze to môôze schytat prave moje dieta...

Ale nad tym rozmyslam, ze ak to ostava len na imunite, ktoru ockovanie prave zhorsi, tak radsej neockovat ako ockovat...

Len neviem, akym argumentom prekonat moj strach, ze moje dieta moze dostat menigitidu, a keby bolo ockovane, tak tak nemusi byt... A ako to, ze po dvoch rokoch uz nehrozia?? Moja spoluziacka mala menigitidu ako 6 rocna, a prave nasa pediatricka po mne hukala, ze ich profesor ju dostal po 60tke...... a ja sa chystam dojcit co najdlhsie, to je pre mna najmenej, akurat ze zatial zijeme u mojej mamy, ktora fajci :-/ a este, presvedcit mojho manzela :( pre toho plati len to, ze je to povinne...a ze na nete si môze kopec ludi vymyslat. tak tomu neveri...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Nov 2011, 19:45

norika ak maleho zaočkovať chceš dať tak daj. Ak si presvedčena o tom že očkovanie predstavuje pre maleho menšie nebezpečenstvo ako samotna choroba, tak to daj. Vieš nemôžeš čakať že ti tu da niekto 100% istotu že tvoje dieťa pneumokoka nedostane, tak isto ti tu neda 100% istotu že tvoje dieťa po tomto očkovanie nebude mať žiadne nasledky. Presne ako napisala shira, všetko nesie svoje rizika, musiš s tym isť do toho, či do očkovania či do neočkovania
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2011, 00:41

Norika píše:Som v takom stadu rozhodovania, ze ma nepresvedcia nejake cisla, aj keby bolo 0.0001% vyskytu pneumokokovych ochoreni u nas, tak stale je tu ta moznost, ze to môôze schytat prave moje dieta...

Ale nad tym rozmyslam, ze ak to ostava len na imunite, ktoru ockovanie prave zhorsi, tak radsej neockovat ako ockovat...

Len neviem, akym argumentom prekonat moj strach, ze moje dieta moze dostat menigitidu, a keby bolo ockovane, tak tak nemusi byt... A ako to, ze po dvoch rokoch uz nehrozia?? Moja spoluziacka mala menigitidu ako 6 rocna, a prave nasa pediatricka po mne hukala, ze ich profesor ju dostal po 60tke...... a ja sa chystam dojcit co najdlhsie, to je pre mna najmenej, akurat ze zatial zijeme u mojej mamy, ktora fajci :-/ a este, presvedcit mojho manzela :( pre toho plati len to, ze je to povinne...a ze na nete si môze kopec ludi vymyslat. tak tomu neveri...


No tak tu treba upresniť, že meningitída je niečo čo môže vzniknúť vďaka rôznym typom vírusov či baktérií, rozhodne nielen vďaka pneumokokom.

Dám ruku do ohňa za to, že 6-ročné dieťa nemalo meningitídu z pneumokoka, ale z nejakej inej potvorky, proti ktorej očkovanie Prevenarom/Synflorixom absolútne nijak nechráni. U starších ľudí, pravda, pneumokoky hrozia taktiež, avšak očkovanie starších ľudí proti pneumokokom sa ukázalo byť úplne neúčinným:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... nefunguje/

A nezabúdaj, že meningitídu môžeš dostať aj z očkovania, viď napr. príbalový leták Priorixu (MMR - to, čo sa očkuje od 15. do 18. mesiaca života a potom v 11. roku života):
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp ... 20912.html

Takže ak Ti ide vyslovene len o meningitídy, tak by bolo obzvlášť namieste očkovanie odmietnuť, keďže očkovanie samo o sebe práveže môže meningitídu vyvolať.

Každopádne však život je rizikovou záležitosťou a nikdy sa Ti nepodarí znížiť riziko na nulu. S tým sa jednoducho musíš zmieriť, lebo to je skrátka jedna zo zásadných charakteristík života. Nič Ti nedá 100% istotu - ani očkovanie, ani neočkovanie. Taký je skrátka život. Treba si vybrať to menšie riziko a tiež vidieť veci v súvislostiach. 12 ochorení na pneumokokovú meningitídu minulý rok na Slovensku neznamená, že to bolo 12 úplne zdravých ľudí, čo z čista jasna ochoreli. Práve naopak. Stavím sa, že všetkých 12 malo buď vážne nahlodanú imunitu (či už očkovaním, vrodenou vadou alebo nejakou debilnou "liečbou"), alebo išlo o starších ľudí s už pomerne zhumpľovaným telom, alebo to boli nedojčené deti, ktorým podkopalo imunitu práve to, že neboli dojčené.

Treba si zapamätať, že pneumokoky (a rovnako tak meningokoky a hemofily) nie sú ani ako chrípka, ani ako ovčie kiahne, lebo inak bežne zdravým ľuďom jednoducho nerobia problémy, hoci rádovo desiatky percent ľudí sú ich nositeľmi (a Ty s vysokou pravdepodobnosťou nie si výnimkou, rovnako tak je to veľmi ľahko možné i u Tvojho dieťaťa).

Keď hovoríš o možnosti, že práve Tvoje dieťa môže dostať pneumokokovú meningitídu, tak v čisto teoretickej rovine to je (s veľmi malou pravdepodobnosťou) pravda. Rovnako tak je však pravdou aj to, že môže dostať meningitídu z očkovania, ba dokonca nielen meningitídu, ale aj chronický zápal pľúc (čo sa bežne deje po očkovaní proti pneumokokom), všelijaké neurologické poruchy od hyperaktivity až po ťažkú mentálnu retardáciu, ba dokonca môže na následky očkovania proti pneumokokom aj zomrieť, a to by teda nebolo ani zďaleka prvé v histórii, viď napr. tu:
http://dnes.atlas.sk/svet/azia/733773/j ... rti-4-deti

A nezabúdaj, že očkovaním proti pneumokokom nezabrániš všetkým meningitídam ani omylom. To by si musela ešte aj proti meningokokom očkovať a ani nehovorím o tom, že koľko rôznych vírusov a baktérií je za určitých okolností meningitídu schopných vyvolať, pričom proti mnohým z nich nie sú k dispozícii žiadne očkovania.

Riziko meningitídy z princípu nie je možné úplne eliminovať. S tým sa treba zmieriť. Môžeš ho však veľmi výrazne znížiť vyššie zmienenými opatreniami. Pritom očkovanie môže riziko meningitídy naopak výrazne zvýšiť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Nov 2011, 08:31

tak mi este porad ako mam presvedcit manzela....okrem toho ze mame tazku krizu, on nechce o neockovani ani pocut...lebo on toto vsetko nestuduje, nestara, proste, je to povinne, tak to dame a basta...ak rozhodnem bez neho, bude este horsie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Nov 2011, 11:48

Norika píše:tak mi este porad ako mam presvedcit manzela....okrem toho ze mame tazku krizu, on nechce o neockovani ani pocut...lebo on toto vsetko nestuduje, nestara, proste, je to povinne, tak to dame a basta...ak rozhodnem bez neho, bude este horsie


Nuž, na manželskú krízu Ti asi recept nedám. To tak možno nejaká poradňa, prípadne nejakí dobrí priatelia vás oboch, by mohla/mohli pomôcť.

Čo sa týka neočkovania, tak by si to mohla skúsiť s otázkou, že keby bolo povinné useknúť každému dieťaťu tri prsty z ruky, či by mu to tiež nevadilo.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 14 Nov 2011, 13:39

Norika asi najlepsie by bolo keby si sa s nim o tom vazne porozpravala a ukazala mu nejaky dokument, vytlacila nejake clanky, svedectva aj lekarov ale i beznych ludi... Myslim, ze by ste o tom mali jednoznacne rozhodnut spolu,ale nemyslim si, ze by manzel ostal aj nadalej taky striktny, keby sa do toho trochu hlbsie pozrel... :) urcite sa nevzdaj bez boja :D
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 6 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Nov 2011, 14:11

norika, moj bol kedysi tiež za očkovanie, ale kedže on vela čita aj na nete a už čital nejeden pribeh kedy boli po očkovaní škarede nasledky, tak svoj nazor prehodnotil. Najnovšie to nehal všetko na mna, že mi veri, a že nech dam malemu čo uznamza vhodne.
Možno by bolo dobre mu ukazať volačo prečitať ako pisala jjulia
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Tean » 14 Nov 2011, 22:43

Norika píše:tak mi este porad ako mam presvedcit manzela....okrem toho ze mame tazku krizu, on nechce o neockovani ani pocut...lebo on toto vsetko nestuduje, nestara, proste, je to povinne, tak to dame a basta...ak rozhodnem bez neho, bude este horsie

myslim, ze tento dokument ho donuti zamysliet sa nad ockovanim
http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-nezmysel
Davnejsie som nechcel verit tomu, co som v tom dokumente videl a tak som zacal hladat v inych zdrojoch.
Mnohe informacie v tomto dokumente je mozne podlozit studiami, knihami, clankami, ....
Tean
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 19 Okt 2011, 21:53

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 19:29

Manof, ak som uplne mimo, tak sa vopred ospravedlnujem, ale Leelo ma povzbudila, tak sa spytam ;-)..

Mame v teme "normalny porod" teraz otvorenu diskusiu o domacich porodoch a radi by sme aj nazor niekoho, kto aspon niekoho pozna kto rodil doma :-). Z niektorych komentarov na www.slobodavockovani.sk sa mi zda, ze Tvoja manzelka rodila doma..? Ak je to tak a mal by si chut, alebo pripadne manzelka sa s nami podelit o skusenosti, boli by sme radi..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Nov 2011, 22:58

TIA píše:Manof, ak som uplne mimo, tak sa vopred ospravedlnujem, ale Leelo ma povzbudila, tak sa spytam ;-)..

Mame v teme "normalny porod" teraz otvorenu diskusiu o domacich porodoch a radi by sme aj nazor niekoho, kto aspon niekoho pozna kto rodil doma :-). Z niektorych komentarov na http://www.slobodavockovani.sk sa mi zda, ze Tvoja manzelka rodila doma..? Ak je to tak a mal by si chut, alebo pripadne manzelka sa s nami podelit o skusenosti, boli by sme radi..



prípájam sa...
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 13:24

TIA píše:Manof, ak som uplne mimo, tak sa vopred ospravedlnujem, ale Leelo ma povzbudila, tak sa spytam ;-)..

Mame v teme "normalny porod" teraz otvorenu diskusiu o domacich porodoch a radi by sme aj nazor niekoho, kto aspon niekoho pozna kto rodil doma :-). Z niektorych komentarov na http://www.slobodavockovani.sk sa mi zda, ze Tvoja manzelka rodila doma..? Ak je to tak a mal by si chut, alebo pripadne manzelka sa s nami podelit o skusenosti, boli by sme radi..


Áno, posledné dieťa manželka rodila doma. Dám jej vedieť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Nov 2011, 19:11

tak postupujeme o krok dalej, neockujeme...teraz je na rade, oznamit to pediatricke...ta uz vie o tom, ze nechcemm ockovat, ale naposledy sme to uzavreli tak, ze ho len presuvame.ale to je jedno, teraz jej oznamim, ze nechcem ockovat....co moze odo mna ziadat a ja nemusim robit?? napr citzala som,ze doktorky chcu nejake vyhlasenia od rodicov a pod..ako to teda je...a manof, sme z trstenej, kde tu je ruvz?? navyse my vela cestujeme, byvame dva tyzdne na vychode u mojich rodicov,dva tyzdne tu...takze ja neviem, ak je ruvz, dakde daleko, tak ma vsetci znesu zo sveta, ze kde to musime ist...a aka moze byt pokuta??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 21:42

Norika píše:tak postupujeme o krok dalej, neockujeme...teraz je na rade, oznamit to pediatricke...ta uz vie o tom, ze nechcemm ockovat, ale naposledy sme to uzavreli tak, ze ho len presuvame.ale to je jedno, teraz jej oznamim, ze nechcem ockovat....co moze odo mna ziadat a ja nemusim robit?? napr citzala som,ze doktorky chcu nejake vyhlasenia od rodicov a pod..ako to teda je...a manof, sme z trstenej, kde tu je ruvz?? navyse my vela cestujeme, byvame dva tyzdne na vychode u mojich rodicov,dva tyzdne tu...takze ja neviem, ak je ruvz, dakde daleko, tak ma vsetci znesu zo sveta, ze kde to musime ist...a aka moze byt pokuta??


Celá Orava od poľskej hranice až po Kraľovany má RÚVZ v Dolnom Kubíne.

Súhrnná pokuta je do 331 €. Tzn. nech už dostaneš koľkokoľvek pokút, spolu to nesmie prekročiť 331 €.
K tomu je ešte 16,- € za priestupkové konanie.

Možno Ťa poteší, že už je na RÚVZ DK podaná jedna súdna žaloba v tejto veci.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron