ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Okt 2011, 00:20

Manof, tak som dala na Teba a skusim toho Hirteho, Pre aproti o ockovani. Asko som zistila pri objednavani, tak sa asi v piatok mozme stretnut, kedze je tam osobny odber, uz sa tesim.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2011, 00:43

JankaMich píše:Manof, tak som dala na Teba a skusim toho Hirteho, Pre aproti o ockovani. Asko som zistila pri objednavani, tak sa asi v piatok mozme stretnut, kedze je tam osobny odber, uz sa tesim.


V piatok kde a o koľkej?

Vo štvrtok (zajtra) popoludní inak pôjdem vlakom cez Piešťany. Kebyže prídeš k vlaku môžeme to zrealizovať doslova "z rýchlika". Bližšie detaily na 0904 827 031.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Okt 2011, 13:42

Manof, velmi prosim o radu. Moja dcera ma 5 mesiacov, narodila sa v Bratislave, ale zijeme v Chorvatsku (MM je Chorvat). Zial, zapisala som ju na Slovensku u pediatricky, lebo sme potrebovali tie prve tyzdne aj prevazit a tak. Doktorka vie, ze zijeme mimo a ked sme odchadzali z poslednej poradne, tak sme sa dohodli, ze co sa ockovania tyka, ze si zavolame, co sa ockuje v Chorvatsku a co na Slovensku, a ze podla toho vyberieme tie "kvalitnejsie" vakciny. Medzicasom som sa rozhodla neockovat vobec a este som jej samozrejme toto moje rozhodnutie neoznamila.

Dnes mi volal otec, ze mi postou prisla pozvanka na ockovanie hexy na 28.10.. Ako by bolo najlepsie postupovat, aby som sa podla moznosti vyhla pokutam, predvolaniam a pod.? Na Slovensko sa chystame najskor az okolo vianoc, cize sa nebudeme moct na ockovanie ani osobne dostavit. Myslim, ze doktorka je hodne za ockovanie (chodila som k nej este ja ako dieta, a vzdy ked sa objavila nejaka nova vakcina, tak ju vrele doporucila, napriklad si tusim spominam na zltacku, co som dostala na tri krat uz ako dorastenka), takze neviem ako zareaguje. Mohla by som jej klamat, ze ockujeme tu v Chorvatsku, ale neviem, loz sa mne osobne vzdy vypomstila a radsej mam uprimnost.. . Co mi hrozi, ked sa nedostavim na ockovanie, musim sa nejak pisomne oaoravedlnit, ze som v zahranici?

Dakujem moc za odpoved..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2011, 16:09

Pokiaľ žiješ v Chorvátsku, tak na Teba skrátka nemajú dosah. Ale potom by bolo dobré zobrať kartu od slovenskej lekárky.

Len povedz, že si sa vydala do Chorvátska a že už žijete tam, takže detská lekárka na Slovensku Ti veľa platná nie je, a teda že si prosíš zdravotnú kartu.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Okt 2011, 19:44

..to mi nezozerie, ja uz tu zijem 4 roky a ona to vie, ja som len rodit prisla na Slovensko, a odchadzali sme naspat, ked mala mala 4 tyzdne, tak som dovtedy potrebovala nejaku doktorku, aby mi ju pozrela, ci je vsetko ok. Vybrala som si ju, prave, ze som k nej mala doveru, lebo ma pozna od detstva.. . Tak neviem co robit, klamat, ze sme ockovali tu a vypytat si kartu? Povedat pravdu a vypytat si kartu? To ale asi budem musiet osobne..,ach jaj, skusim sa na to vyspat a uvidime..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Okt 2011, 20:54

TIA píše:..to mi nezozerie, ja uz tu zijem 4 roky a ona to vie, ja som len rodit prisla na Slovensko, a odchadzali sme naspat, ked mala mala 4 tyzdne, tak som dovtedy potrebovala nejaku doktorku, aby mi ju pozrela, ci je vsetko ok. Vybrala som si ju, prave, ze som k nej mala doveru, lebo ma pozna od detstva.. . Tak neviem co robit, klamat, ze sme ockovali tu a vypytat si kartu? Povedat pravdu a vypytat si kartu? To ale asi budem musiet osobne..,ach jaj, skusim sa na to vyspat a uvidime..

no však to je jedno z akého dôvodu si ku nej (dočasne) dala dieťa, faktom je, že keď žijete v Chorvátsku, tak Ti detská lekárka na Slovensku nepomôže. V prvom rade jej ale treba zavolať, že sa nedostavíte, lebo ste v Chorvátsku a tak skoro sa na Slovensko nechystáte. Ale že keď prídete na Slovensko, tak že sa stavíš. Na tom nie je žiadne klamstvo a je to pochopiteľné. Možno Ti potom aj sama navrhne nájsť si lekárku v Chorvátsku, lebo však to je haluz cestovať tisíce km kvôli očkovaniu, nehovoriac o prípadnej chorobe dieťaťa (kiež je čo najzdravšie).
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 14:33

ja si tiež myslím, normálne jej vysvetliť, že by ti lepšie vyhovovalo mať dr. v chorvátsku lebo tu ste zriedka, to je normálne akceptovatelný dovod ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Okt 2011, 19:50

..klamala som.., povedala som sestricke, ze sme ockovali tu. Urcite budem potrestana, co uz...

Shira, ona vie, ze mame doktorku tu, my sme sa o tom pri poslednej poradni bavili. Vie, ze sme viac tu ako na SK, ale asi tym, ze ma ma v evidencii, tak mi poslala tu pozvanku na ockovanie a teraz odo mna sestricka chce prefoteny ockovaci preukaz, ked najblizsie prideme. No, ale dobre, na teraz je to vybavene a neskor to budem riesit, ked pridem na Slovensko.

Proste som zvolila tuto cestu mensieho odporu, lebo nie som na Slovensku a keby cokolvek bolo, zatazovala by som s tym svojich rodicov, alebo by som musela prist osobne, co by bol pruser.

Tu, v Chorvatsku som doktorke ockovanie jasne odmietla, tak tiez trpnem, ci ma nahlasi alebo nie. No, proste, boj na dvoch frontoch nie je mozny :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 27 Okt 2011, 20:23

TIA píše:Tu, v Chorvatsku som doktorke ockovanie jasne odmietla, tak tiez trpnem, ci ma nahlasi alebo nie. No, proste, boj na dvoch frontoch nie je mozny :-)..

to by na celkom zaujímalo, ako to je s odmietaním očkovania v Chorvátsku. O nejakých chorvátskych protiočkovacích strankach nevieš?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Okt 2011, 21:13

No, tak protiockovacie stranky som zatial nenasla, neviem ci to zadavam zle do googlu alebo proste nic neni. Ak na nieco natrafim, hodim to sem. Co som zatial citala na roznych forach, tak ak sa rodic rozhodne proti ockovaniu, tak doktor ho ma pravo nahlasit tzv "sanitarnej inspekcii", pripadne "centru pre socialnu starostlivost", tieto institucie podla vsetkeho presetruju, ci dochadza k zanedbaniu starostlivosti o dieta a mozu udelit pokutu vo vyske 2000 hrk (~300 eur). Prinutit ockovat podla vsetkeho vsak nemozu. Medializovane bol pripad, ked sa 3 matky dostali pred sud, kvoli tomu, ze odmietli ockovat (kvoli zlym reakciam na ockovanie). Vysledok sudneho konania som zatial nikde nenasla, tak bud este nie je hotovo, alebo ich oslobodili a to uz radsej do novin nedali (z pochopitelnych dovodov)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Okt 2011, 03:33

TIA a to mozte mat poistenie v dvoch krajinach?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Okt 2011, 08:44

Estterka, uprimne, fakt si nie som ista ako to je. Pred dvoma rokmi mi vo vseobecnej poistovni povedali, ze nesmiem byt poistena v dvoch krajinach, ale ze vlastne sa to na Chorvatsko nevztahuje, lebo to nie je v unii. Mam znamych co pracovali v Rakusku a roky si popri tom platili dobrovolne poistenie na Slovensku - samozrejme, to bolo pred vstupom do EU..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janea » 28 Okt 2011, 16:33

estterka píše:TIA a to mozte mat poistenie v dvoch krajinach?


myslim, ze to je ine pre deti, a ine pre pracujucich, ak pracujes, tak mas byt v tej istej krajine aj poisteny,,,, ale s urcitostou povedat neviem,,,, v kazdom pripade (z vlastnej skusenosti viem) mozes mat pre malu zdravotnu karticku na SK, ak ma na SK trvale bydlisko, a zaroven ju nemusis mat prihlasenu k ziadnej lekarke. A ked ste na SK, a potrebovala by si s malou ist k lekarke, oni tam maju na to kolonku ze "cezpolni" a malu Ti osetria ,,,, ale myslim, ze na SK je podmienkou to trvale bydlisko dietata,,,, dufam, ze som Ti pomohla, ahoj:)
janea
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29 Jún 2011, 15:06

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Tean » 29 Okt 2011, 14:16

pred 2-3 tyzdnami hovorili na markize ako je to s poistenim dospelych (a myslim, ze na deti sa to vztahuje podla toho, kde su poisteni rodicia):
Podla najnovsej smernice EU, moze osoba platit povinne poistne iba v jednej krajine EU a to tam, kde ma pracovny pomer.
Cize sa to vztahuje iba na krajiny v EU.
Tean
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 19 Okt 2011, 21:53

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod katrinka8 » 29 Okt 2011, 23:19

Ahojte, aj ja sa pridam, ak mozem. Tiez prave riesime, ci dat 3. hexu a prevenar. No a o tej mmr ani nevravim, to sa nam snad tiez podari aspon oddialit. Kedze sme zatial so vsetkym mali problem (az po 2. davkach nam docvaklo, ze to asi bude z ockovania :( ), tak premyslame, co dalej. Zatial sme len podpisali odklad, to bolo do oktobra, ale aj tak bola nasa mala najprv zasoplena, potom zase zvracala, tak sme neriesili. Posledny rozhovor s nasou dr. bol, ze uz nikoho neprehovara, ze uz je akosi vela hlasov proti. Tak netusim, ako to mam chapat... ale stale rozmyslame.
Inak sa tu ktosi pytal na to ockovanie na BCG, ze ked nie je reakcia. Tak nam povedala nasa pediatricka, ze to, ze je reakcia na rucicke (ona vtedy asi myslela "primeranu" reakciu, co sa nas teda v ziadnom pripade netykalo, my sme tiez chodili na cistenie niekolkokrat) je znak toho, ze vakcina ucinkuje. Takze som z toho vyrozumela, ze ked nie je reakcia, vakcina neucinkuje? Ci?
Inak, neviete, ci sa moze ockovat mmr, ked nie je hexa a prevenar? Teda, niezeby som to tak zvazovala. Ale cisto teoreticky ma zaujima, ci mi nebude dr. chciet ockovat "aspon" mmr, ked nie su tie 2 predchadzajuce dokoncene. Ci musi sa to poradie dodrzat a s mmr mame aspon pre zatial pokoj?
katrinka8
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29 Okt 2011, 23:10

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2011, 04:34

katrinka8 píše:Ahojte, aj ja sa pridam, ak mozem. Tiez prave riesime, ci dat 3. hexu a prevenar. No a o tej mmr ani nevravim, to sa nam snad tiez podari aspon oddialit. Kedze sme zatial so vsetkym mali problem (az po 2. davkach nam docvaklo, ze to asi bude z ockovania :( ), tak premyslame, co dalej. Zatial sme len podpisali odklad, to bolo do oktobra, ale aj tak bola nasa mala najprv zasoplena, potom zase zvracala, tak sme neriesili. Posledny rozhovor s nasou dr. bol, ze uz nikoho neprehovara, ze uz je akosi vela hlasov proti. Tak netusim, ako to mam chapat... ale stale rozmyslame.
Inak sa tu ktosi pytal na to ockovanie na BCG, ze ked nie je reakcia. Tak nam povedala nasa pediatricka, ze to, ze je reakcia na rucicke (ona vtedy asi myslela "primeranu" reakciu, co sa nas teda v ziadnom pripade netykalo, my sme tiez chodili na cistenie niekolkokrat) je znak toho, ze vakcina ucinkuje. Takze som z toho vyrozumela, ze ked nie je reakcia, vakcina neucinkuje? Ci?
Inak, neviete, ci sa moze ockovat mmr, ked nie je hexa a prevenar? Teda, niezeby som to tak zvazovala. Ale cisto teoreticky ma zaujima, ci mi nebude dr. chciet ockovat "aspon" mmr, ked nie su tie 2 predchadzajuce dokoncene. Ci musi sa to poradie dodrzat a s mmr mame aspon pre zatial pokoj?


Výrobca Infanrixu Hexa (hexavakcíny) rátal pôvodne aj s dvoj-dávkovou schémou a tam sa ukázalo, že úspešnosť očkovania (rozumej: koľko % ľudí má po očkovaní protilátky, nie koľko % ľudí po očkovaní neochorie) po 2. dávke je len o máličko nižšia než po 3. dávke. Navyše Dr. Pertináčová z RÚVZ Bratislava uviedla, že po 2 dávkach je 3. dávku možné podať s odstupom aj 3 roky, možno aj 5 rokov.

Navyše, keď boli zlé reakcie na 1. aj 2. dávku, je to kontraindikácia ďalšieho očkovania Infanrixom Hexa (tzn. žiadnu ďalšiu Hexu by už dieťa nemalo dostať). Nahlás nežiaduci účinok lekárke (tá to asi odignoruje, ale treba ju upovedomiť), ŠÚKL:
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov ... age_id=536
i Tvojmu RÚVZ, viď zoznam podľa okresu:
http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/#ruvzo

Napriek akémukoľvek potenciálnemu nátlaku zo strany menovaných troch subjektov trvaj na tom, že máš zdravotnú kontraindikáciu ďalšieho očkovania Hexou a v prípade, že by si nedali povedať, pohroz im, že ak neprestanú, tak sa obrátiš na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, prípadne rovno na ministerstvo zdravotníctva.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2011, 04:37

Ľudkovia, čo rozumiete obstojne po anglicky, na stránke:
http://articles.mercola.com/sites/artic ... artTest_C5

sa dá vidieť ZDARMA plná verzia úplne nového filmu THE GREATER GOOD (Vyššie dobro). Starring:
- Barbara Loe Fisher
- Dr. Robert W. Sears
- Dr. Lawrence Palewsky
- Dr. Stanley Plotkin - vynálezca vakcíny proti ružienke
- Dr. Paul Offit - vynálezca vakcíny proti rotavírusom
a mnoho ďalších lekárov i rodičov poškodených detí.

Rozhodne stojí za pozretie, je to úplná novinka.

Pozrieť sa dá len DO 5. NOVEMBRA 2011, tak neváhajte a pozrite si to čo najskôr (v pôvodnom znení bez titulkov).
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod venus » 31 Okt 2011, 13:34

je to desive....a najviac ma mrzi, ze ludia, ktori sa zaujimaju o tuto problematiku a pytaju sa otazky a snazia sa vzdelavat v tomto smere pre dobro svojich deti su verejnostou oznacovani za "tych divnych" "tych zlych" "tych nezodpovednych" atd atd...pricom je to kompletne naopak... je to frustrujuce....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 31 Okt 2011, 13:45

Katrinka MMR nepichnem mojej dcere ani keby co bolo... Volakedy si skoro kazde dieta preslo osypkami, mumpsom a rubeolou a nikto z toho nerobil paniku. Mam vacsi strach z tej vakciny ako z chorob.
Ani si nechcem predstavovat, ako by mohla skoncit moja dcera po MMR-ku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Nov 2011, 13:46

manof píše:Ľudkovia, čo rozumiete obstojne po anglicky, na stránke:
http://articles.mercola.com/sites/artic ... artTest_C5

sa dá vidieť ZDARMA plná verzia úplne nového filmu THE GREATER GOOD (Vyššie dobro). Starring:
- Barbara Loe Fisher
- Dr. Robert W. Sears
- Dr. Lawrence Palewsky
- Dr. Stanley Plotkin - vynálezca vakcíny proti ružienke
- Dr. Paul Offit - vynálezca vakcíny proti rotavírusom
a mnoho ďalších lekárov i rodičov poškodených detí.

Rozhodne stojí za pozretie, je to úplná novinka.

Pozrieť sa dá len DO 5. NOVEMBRA 2011, tak neváhajte a pozrite si to čo najskôr (v pôvodnom znení bez titulkov).


Veru, desive.., dokument je skutocne vyborny, hrozne smutny, ale spraveny tak, aby vyvolal diskusiu si myslim. Skoda, ze je to iba v anglictine, hned by som to poslala nasim, aj svokrovcom, nech sa so mnou prestanu rozpravat jak s nepricetnou (ale ktovie ci by to vobec boli ochotni pozerat :-)). Uz kolke roky oni sleduju tie neziaduce ucinky a ja som o tom v zivote nepocula a u nas sa to ani len nepripusta!!! A kolki rodicia bojuju s nasledkami, uff, do placu mi je.. Manof, vdaka za link..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Nov 2011, 17:21

TIA píše:Veru, desive.., dokument je skutocne vyborny, hrozne smutny, ale spraveny tak, aby vyvolal diskusiu si myslim. Skoda, ze je to iba v anglictine, hned by som to poslala nasim, aj svokrovcom, nech sa so mnou prestanu rozpravat jak s nepricetnou (ale ktovie ci by to vobec boli ochotni pozerat :-)). Uz kolke roky oni sleduju tie neziaduce ucinky a ja som o tom v zivote nepocula a u nas sa to ani len nepripusta!!! A kolki rodicia bojuju s nasledkami, uff, do placu mi je.. Manof, vdaka za link..

rado sa stalo
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Nov 2011, 21:50

Nedá mi nepodeliť sa s Vami o jeden pekný citát:

"V súčasnosti inteligentní ľudia nemajú svoje deti zaočkované. Výsledkom nie je - ako predpovedali Jennerovci (stúpenci vynálezcu očkovania proti pravým kiahňam Edwarda Jennera - pozn. prekl.) - vyhladenie ľudstva pravými kiahňami. Naopak, viac ľudí teraz zomiera na následky očkovania než na pravé kiahne."

George Bernard Shaw (9.VIII.1944, Irish Times)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Nov 2011, 14:18

Kto ste z BA, dnes je autogramiáda s Dr. Johnom Virapenom v Martinuse:
http://blog.martinus.sk/2011/11/stretnu ... -martinuse
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Nov 2011, 15:31

Ľudkovia, ak chcete besedu v utorok 22. novembra 2011 niekde medzi Žilinou a Bratislavou (vrátane), či dopoludnia, či popoludní, dajte vedieť čo najskôr.

Týka sa: ZA, BY, PB, PU, IL, TN, NM, MY, BN, PN, HC, TT, NR, GA, SA, SC, PK, DS, BA, MA (dúfam, že som na nič nezabudol).

K tomu ešte: dopoludnia v stredu 23. novembra 2011 od cca 10:00 v BA mám voľno, tak ak by ste v BA dopoludnia vedeli zmysluplne využiť moju spoločnosť, som k dispozícii.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Nov 2011, 18:18

Tak som sa teda zacitala do knihy o ockovani - pre a proti. Vsetko pekne, odkazy atd., ako su na tom neockovane deti lepsie ako ockovane. Nakolko sa vsak vyznam do dojcenia a jeho vplyvu - najprirodzenejsie budovanie imunitneho systemu, velmi mi tam v tej knihe chyba jeho vplyv na statistiku. Myslim si totiz, ze deti co nie su ockovane, su statisticky zrejme viac dojcenie - ich rodicia sa viac totiz viac zaujimaju o zdravie svojich deti celkovo. Viac ako porovnavanie ockovane /neockovane deti v Holandsku ci Amerike, su pre mna statistiky ockovane/neockovane v Afrike, ci Indii, kde sa da skor prepokladat, ze skupina deti co sa tyka dojcenia je homogennejsia.
Celkovo nie je o dojceni v tej knihe ani zmienka, pritom by som to urcite dala na prve stranky - aky dolezite je dojcenie a zvlast dlhodobe dojcenie, ze to je v skutocnosti prirodzene ockovanie. A ze v Europe sa uz niekolko storoci (AnnaG ma na svojich stranach historiu nedojcenia) nedojci poriadne, a ze to ma urcite tiez velky vplyv na vsetky tie choroby, na ktore sa nasadili ockovania.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron