ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod didulka » 20 Okt 2011, 12:49

Niekde som citala, ze ked po TBC nie je ziadna reakcia, ockovanie je uplne neucinne a treba pichnut BCG zase. Ale ci je to tak naozaj, netusim.
My sme dcerku jedneho krasne dna isli kupat a zistili sme, ze ma na pleci strasny hnisavy drbak. Fakt sme sa prelakli. Sadla som sa pocitac a zistila som, ze je to z ockovania, hovori sa tomu chranicka. Sme boli vytoceni, lebo nam nikto nepovedal, ze sa take nieco moze stat. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 20 Okt 2011, 12:52

...ono v tom ockovani a neockovani je loteria...ak zaockujes a vznikne trvale poskodenie zdravia,tak vinis lekarov,farmac.firmu kadekoho a v konecnom dosledku aj seba :-(
ak zaockovat nedas a dieta ochorie,lekar zle lieci a nedajboze nastanu fatalne nasaledky,tak zase je to o obvinovani a hladani,kto za to moze...a na tom stavia antiockovacia aj ockovacia propaganda...myslim,ze by sme sa v tejto diskusii mohli zaoberat viac tym,ako je v skutocnosti prospesne a nerizikove neockovat,lebo faktov o tom co vakcinacia sposobuje je plny net...
Napr.ake riziko podstupujem ked neockujem?(okrem pravnych rizik)...myslim,ze mensie ak ockujem...hm?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 20 Okt 2011, 12:57

moj syn 9r.je zaockovany bohuzial vsetkym,aj navysdm :-(
uz podstupil detox u homeopatky
po bcg vakcine tiez nemal ani kusok reakcie a nikto to nikdy neriesil,teraz dakujem Bohu,ze je zdravy a bez nasledkov(?)dufad,teda
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod didulka » 20 Okt 2011, 13:04

Clovek je v rozhodovani o tom, ci ockovat alebo nie pod velkym tlakom. Informacii je hrozne vela. A clovek naozaj skor uveri lekarovi ako niecomu, co si niekde precita.
Keby sme si nepresli vlastnym peklom, ockovala by som aj nadalej aj napriek tomu, co som si kde precitala. Lebo som verila...
Manzel mi vcera povedal, aby som uz odpustila nasej starej doktorke, lebo ona to robila v dobrej viere. Fakt neviem, co by som robila, keby moje dieta bolo na tom tak zle, ako vacsina deti, ktorym vakciny ublizili. Alebo keby jej naozaj museli tie hrce vyrezat z noh a bola by do konca zivota tym poznacena.
Urcite by som urobila nieco, za co by ma urcite zavreli...

Nezavidim rodicom, ktory sa rozhoduju.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 13:24

akdarka píše:tia, u nas tiez uplne bez reakcie...
manof, ten cesnak ako dlho uzivat? ma to "zmysel" u 14mes dietata?


No najprv treba zistiť, či ozaj ten alicín prechádza do materského mlieka. Alebo skúsiť (primerane menšie) množstvo nejako vpašovať do stravy dieťaťu.

Užívanie má zmysel aj doživotné každodenné (alebo aspoň raz za týždeň vo väčšom množstve), rovnako ako vitamín C.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod TIA » 20 Okt 2011, 13:28

Manof, dik za odpoved, ja som hned po porode dostala antibiotika (asi preto, ze ma vyse hodiny zasivali, tak preventivne), neviem sice ake, ale uz na treti den aj mala zacala byt tak citit penicilinom, tak neviem, ci a kolko prechadzalo do mlieka a ci mozno aj to nepomohlo pri tej BCG vakcine..? No, v kazdom pripade urcite vyskusame cesnak, minimalne posilnim svoju imunitu :-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Okt 2011, 13:29

Tia Akdrarka my sme tiež žiadne reakcie na BCG nemali. Tak dufam teda že bola neučinna... Ja by som ani nevedela že bol maly očkovaný keby som si to všetko nepreštudovala. Fakt si napamatam že by mi v nemocnici hovorili že idu očkovať.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 13:42

TIA píše:Manof, dik za odpoved, ja som hned po porode dostala antibiotika (asi preto, ze ma vyse hodiny zasivali, tak preventivne), neviem sice ake, ale uz na treti den aj mala zacala byt tak citit penicilinom, tak neviem, ci a kolko prechadzalo do mlieka a ci mozno aj to nepomohlo pri tej BCG vakcine..? No, v kazdom pripade urcite vyskusame cesnak, minimalne posilnim svoju imunitu :-)


No tak penicilín a ešte nejaké ďalšie antibiotiká prechádzajú, ale niektoré vraj neprechádzajú, a ja teraz rýchlo neviem, či alicín áno alebo nie. Podľa toho, čo som zbežne vygooglil, by nejaká časť mala prejsť aj do materského mlieka. Spoznať to údajne možno podľa zmenenej vône a možno aj chuti.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod TIA » 20 Okt 2011, 13:43

Bibiq píše:...ono v tom ockovani a neockovani je loteria...ak zaockujes a vznikne trvale poskodenie zdravia,tak vinis lekarov,farmac.firmu kadekoho a v konecnom dosledku aj seba :-(
ak zaockovat nedas a dieta ochorie,lekar zle lieci a nedajboze nastanu fatalne nasaledky,tak zase je to o obvinovani a hladani,kto za to moze...


..este existuje, ze das zaockovat a dieta ochorie na chorobu, proti ktorej bolo zaockovane.. O ucinnosti ockovania by sa tiez dalo polemizovat, nuz, tema ockovania nie je cierno-biela..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Okt 2011, 13:44

Tia, moj starsi tiez nemal ziadnu reakciu po bCG, ani tesne po ockovani nebolo vidno miesto vpichu. V 2 rokoch sme mali ist na tuberkulinovu skusku a nasledne na preockovanie, ze to bolo asi nie prilis hlboko vpichnute, ze to asi nechytilo. Nastastie maly bol skoro celu zimu ukaslany a usopleny, a potom som zacala studovat. Takze preockovat urcite nedavam a lekarka je ok s tym.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Okt 2011, 14:29

no tak fasa, to sme si zas pomohli. Z jedneho h*****a do ešte väčšieho. A inak som sa chcela spytať kde inde sa ešte očkuje povinne prevenar okrem slovenska?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Okt 2011, 15:28

my sme tiež uplne bez reakcie na bcg. dr. vravela, že sa to potom zvykne preočkovať v 3.r. na základe tuberkulínovej reakcie. tak som aj rada, to už určite nebudem dávať pichať. ja robím v infekčnom prostredí a mám dosť extrémnu imunitu, protilátky mám asi na všeličo možné, chorá vlastne ani nebývam, všetci okolo majú choroby a ja nikdy nič. dúfam, že malému odovzdám imunitu cez mm v max.možnej miere. z cesnaku ma z neznámych príčin ale velmi bolí hlava, teda v takom množstve, ako sa tu spomína.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod venus » 20 Okt 2011, 17:00

shira to niesu nezname priciny ale nizky tlak....cesnak ho znizuje... tiez mam ten problem....treba vyrovnat kavou alebo vela pit ;)
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod bobulka » 20 Okt 2011, 20:14

manof píše:
Koľko kilometrov je pre Teba okolie Brezna?

Tak cca do 50
bobulka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Okt 2011, 20:52
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 3
1. dieťa: syn M
Rokov: 21 rokov, 29 dní
2. dieťa: syn D
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: dcera T
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 10 dní

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 21:07

bobulka píše:Tak cca do 50

v Banskej Bystrici by sa niečo našlo. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 21:21

vejula píše:no tak fasa, to sme si zas pomohli. Z jedneho h*****a do ešte väčšieho. A inak som sa chcela spytať kde inde sa ešte očkuje povinne prevenar okrem slovenska?

okrem USA neviem o žiadnej inej krajine, kde by bolo očkovanie proti pneumokokom povinné. Ale v USA majú náboženské výnimky. U nás nič také nie je.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Okt 2011, 21:28

manof: potrebujem poradiť.. odmietli sme Hexu s Prevenarom. Doktorka mi dala do karty podpísať, že odmietam očkovanie. Na ďalšej poradni mi hovorila, že v auguste musela robiť nejaký report a že či sa mi neozvali z Hygieny. Zatiaľ sa mi nikto neozval. A vyzvala ma, že čaká aby som jej doniesla ja nejaké svoje vyhlásenie, že nechcem dať očkovať.

Ako mám napísať to vyhlásenie???

Inak mi nerobí absolútne žiadne problémy, dokonca mi odôvodnila každú jednu chorobu z Hexy, prečo ju netreba očkovať.. čo mi len padla sánka. Pripadám si pri nej... že so mnou ticho súhlasí ale je absolútne pasá a s obrovskou zvedavosťou sleduje ako budeme ďalej postupovať a čo s nami bude.
Ď
Ozaj máš knihu Nová doba pôrodná???.. chcem rovno 2, jednu ako darček. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Okt 2011, 21:57

manof píše:okrem USA neviem o žiadnej inej krajine, kde by bolo očkovanie proti pneumokokom povinné. Ale v USA majú náboženské výnimky. U nás nič také nie je.


a preco a odkedy je na slovensku povinne?? sestrine deti 4 a 7rocne este nemuseli byt ockovane, a moje uz musi :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Okt 2011, 22:41

Norika píše:a preco a odkedy je na slovensku povinne?? sestrine deti 4 a 7rocne este nemuseli byt ockovane, a moje uz musi :evil: :evil:


Od 1.I.2009 je to povinné.

Ale však nemusíš dať, keď nechceš. Len ťa to možno vyjde na pár desiatok eur, ale možno aj nie. To je asi náhrada ušlého zisku farmaceutickej firme. :D
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Okt 2011, 22:49

manof píše:Od 1.I.2009 je to povinné.

Ale však nemusíš dať, keď nechceš. Len ťa to možno vyjde na pár desiatok eur, ale možno aj nie. To je asi náhrada ušlého zisku farmaceutickej firme. :D


Kolko je to tych desiatok?? lebo doktorka sa vyhrazala ze 5000 sk.... mame mesiac na rozmyslenie,ci dam prevenar,alebo nie, mohol by si mi prosim poradit, kde mozem konretne o tomto najviac vystudovat??

neviem sa rozhodnut,mam malo informacii ohladom chorôb, co vo mne vzbudzuje strach,ze su ozaj nebezpecne, a neviem,ake je riziko,zeby sa mohol maly nakazit,no na druhej strane ma odradza to, ze je to povinne len u nas, a nie dlhu dobu. dakujem :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Okt 2011, 00:01

gabika78 píše:manof: potrebujem poradiť.. odmietli sme Hexu s Prevenarom. Doktorka mi dala do karty podpísať, že odmietam očkovanie. Na ďalšej poradni mi hovorila, že v auguste musela robiť nejaký report a že či sa mi neozvali z Hygieny. Zatiaľ sa mi nikto neozval. A vyzvala ma, že čaká aby som jej doniesla ja nejaké svoje vyhlásenie, že nechcem dať očkovať.

Ako mám napísať to vyhlásenie???

Inak mi nerobí absolútne žiadne problémy, dokonca mi odôvodnila každú jednu chorobu z Hexy, prečo ju netreba očkovať.. čo mi len padla sánka. Pripadám si pri nej... že so mnou ticho súhlasí ale je absolútne pasá a s obrovskou zvedavosťou sleduje ako budeme ďalej postupovať a čo s nami bude.

Ozaj máš knihu Nová doba pôrodná???.. chcem rovno 2, jednu ako darček. :D


Nová doba porodní sa dá zdarma stiahnuť z netu:
http://www.baraka.cz/Marek/knihy/pdf/no ... orodni.pdf
Ak chceš tlačenú, tak my ju nemáme, ale Saška Kešeľová možno ešte bude mať:
http://vnimavetehotenstvo.sk/obchodik-nase-cd-a-kniha/

Tá doktorka je zaujímavá. Pošli mi, prosím, kontakt na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Keby náhodou niekto v okolí potreboval, tak by to bola zjavne dobrá voľba.

Vyhlásenie môže mať tvar napr.:
"Odmietam očkovanie svojho dieťaťa vakcínami Infanrix Hexa, Synflorix a Prevenar 13.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Okt 2011, 00:07

Norika píše:Kolko je to tych desiatok?? lebo doktorka sa vyhrazala ze 5000 sk.... mame mesiac na rozmyslenie,ci dam prevenar,alebo nie, mohol by si mi prosim poradit, kde mozem konretne o tomto najviac vystudovat??

neviem sa rozhodnut,mam malo informacii ohladom chorôb, co vo mne vzbudzuje strach,ze su ozaj nebezpecne, a neviem,ake je riziko,zeby sa mohol maly nakazit,no na druhej strane ma odradza to, ze je to povinne len u nas, a nie dlhu dobu. dakujem :mrgreen:


No to závisí na tom, ako sa s RÚVZ dohodnete. :-)
Ale vravím, že viacerí rodičia obišli aj bez pokuty, závisí od toho, pod aký RÚVZ spadá lekárka, ku ktorej chodíš. V akom okrese sídli?

Čo sa týka pneumokokov, tu je niekoľko článkov o nich:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/a ... neumokoky/

Ak chceš o každej chorobe a príslušnom očkovaní viac vedieť, tak niet lepšej rady než prečítať si túto knižku:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... ro-a-proti
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Okt 2011, 00:24

A co hovoris na knihu Ockovani-obchod so strachem od Buchwalda?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Okt 2011, 00:34

JankaMich píše:A co hovoris na knihu Ockovani-obchod so strachem od Buchwalda?


Mám ju prečítanú, má niečo do seba, ale mám k nej pár kritických poznámok:
1. zlý preklad z nemčiny
2. zoširoka rozoberá pravé kiahne, čo je možno zaujímavé pre historikov medicíny, ale dnes je to už úplne neaktuálna téma. I keď - ak chce niekto argumentovať proti obľúbenému mýtu, že vďaka očkovaniu boli vyhubené pravé kiahne, je to dobrý zdroj.
3. niektorým iným chorobám sa venuje minimálne a niektorým vôbec. Predsa len originál knižky je asi tak z polovice 90. rokov, takže už je dosť zastaralá. Naproti tomu Hirte je po česky z 2010, originál 2008, vysoko aktuálny.
4. budí vo mne dojem "bez ladu a skladu", taký nejaký nesúrodý, ako keby niektoré kapitoly na seba vôbec nenadväzovali a pod.

Osobne sa domnievam, že ak sa človek nezaujíma o pravé kiahne, tak v prípade, že chce knižku s dôvodmi pre odmietnutie očkovania, oveľa lepšie urobí, keď si kúpi túto:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/e ... o-ockovani
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Okt 2011, 10:18

Ľudkovia, rozmýšľam, čo mám napísať do decembrovej Vitality.
O čom by ste sa tam chceli dočítať?

Premýšľam, že sezónne by možno bolo dobré niečo o chrípke a vitamíne D, ale to asi nevydá na celý článok. Čo so zvyškom článku? Trebárs HPV, alebo nejakú všeobecnú tému? Alebo hliník?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron