ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 16:09

Ahojte, prispejem sem aj ja so svojimi skusenostami. Tato tema je velmi tazka. Ked sa nas syncek narodil (v Anglicku), pytala som sa porodnej asistentky, aky ma nazor na ockovanie proti TBC. Povedala mi, ze u nich sa ockuju len deti pristahovalcov z krajin, kde sa toto ochorenie casto vyskytuje, ukazala mi zoznam a boli tam krajiny tretieho sveta a nejake dalsie chudobne krajiny. Slovensko v tejto skupine nebolo. Keby sme vsak chceli, boli by nam synceka zaockovali, ale pripadalo nam to zbytocne. Este podotknem, ze obe moje babinky tuberkulozu mali, jedna v mladosti, druha asi pred 10 rokmi, a manzelov stary otec na tuberu zomrel. Ked sme prisli na Slovensko, syncek mal 4 tyzdne. Ked sme ho vzali u nas k pediatricke, zacala nas strasit, ze u nas je vela Ukrajincov, ktori maju tuberu a poslala nas na ockovanie. Velmi lutujem, ze som vtedy nemala pristup k informaciam a v 9 tyzdnoch sme synceka dali zaockovat. Pred samotnou aplikaciou ockovacej latky som sa este lekarky, ktora ockovala, spytala, ci naozaj neexistuju ziadne rizika a ona mi povedala, ze NIE. A co sa stalo po tom? Nas syncek, ktory dovtedy velmi vela verbalne komunikoval, odrazu prestal rozpravat. Miesto toho kazdy den bezdovodne strasne reval. Bolo to hrozne. Este teraz sa trasiem, ked si na to spominam. Okrem toho mu vpich hnisal az do roka (cca 10 mesiacov). Ked som to hovorila pediatricke, ktora nas na ockovanie poslala, povedala mi, ze ten krik s ockovanim nema nic spolocne a ze to, ze mu vpich hnisa, je uplne normalne a ze mame byt radi, ze mu nenapuchli uzliny(!!!). A chcela ho ockovat hexavakcinou a prevenarom napriek tomu, ze mu stale hnisal ten vpich. Pochopitelne sme ju zmenili. Nasa nova lekarka je ovela ludskejsia a mudrejsia. Prebrali sme spolu tuto problematiku, vymenili sme si nazory a navzajom sa respektujeme. Dala nam pribalove letaky vsetkych povinnych vakcin a povedala, ze sa mame sami rozhodnut. Do nicoho nas nenuti. Po podrobnom prestudovani tychto letakov a dalsich informacii (napriklad wikipedie), konzultaciach s lekarmi z rodiny, ktorych mame v Anglicku, sme sa na koniec rozhodli synceka zaockovat v 13 a 19 mesiacoch 2 davkami hexavakciny a uz nic viac nedostane. Este ho v tych siestich rokoch dame preockovat kvoli tetanu. Nemyslim si, ze ockovanie ako take je zle alebo nezmyselne, ale treba zvazit svoju situaciu, svoj zivotny styl, predispozicie atd. a rozhodnut sa podla toho. Este dodam, ze po kazdom ockovani mal nas syncek zle reakcie - nespavost, plac, raz dostal laryngitidu, raz mal alergicku reakciu na celom telicku. Poznam deti, ktore na ockovanie reaguju dobre, ale moj syncek nie.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 16:14

Este taka pikoska, ked som sa vtedy byvalej pediatricke stazovala, ze nas syncek po ockovani proti TBC kazdy den strasne reve, povedala, ze to je kolika a nech mu kupime Espumisan. Myslim, ze k tomu netreba nic dodat.

A este na koniec - najlepsie ockovanie je dlhodobe dojcenie - to nema ziadne vedlajsie ucinky ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Jún 2011, 19:49

vejula, ako clovek, co nema medicinske ani nijake podobne vzdelanie, som sa rozhodovala takto: tbc som nedala, co bolo viac-menej nahodou, nezaockovali mi ju po hned porode, vraj mam prist neskor, lebo mala silnu zltacku, a potom mi sam pediater poradil nedat zaockovat, pripadne to odlozit az po zakladnom ockovani. MMR som nedala, lebo nevidim velke riziko v tych chorobach, proti ktorym sa ockuje. Ockovanie je umely zasah do imunitneho systemu, a pokial nevidim naozaj prinos, zda sa mi to byt zbytocna zataz pre organizmus. Ked Miska bude prichadzat do produktivneho veku, dam jej otestovat protilatky na ruzienky a uvidim - vraj to moze prekonat, ze si ani nevsimnem, ak nie, tak asi dam zaockovat potom. Hexu som dala, lebo choroby ako zaskrt, tetanus a podobne sa mi zdaju dost zavazne, radsej by som sa im vyhla. Prevenar ma tiez zaockovany, ale ako som tu uz spominala, keby som mala ist cez to ockovanie este raz, asi by som sa zaujimala viac aj o tie pneumokokove infekcie, ci je to naozaj tak zle, je mozne, ze by Miska dostala len hexu.

Ta diskusia, ci je ockovanie dobre alebo zle, je naozaj prilis zlozita na to, aby sa bezni rodicia mohli odborne rozumne rozhodovat. Antivakcinacna lobby hra na city rodicov omnoho viac, nez sa mi paci. Konspiracnym teoriam typu, ze "idu nas zaockovat, aby sme boli potom slabi a chori a aby nas mohli liecit a zarabat na nas", alebo "nedovolia vyrabat liek proti autizmu, lebo potom by uz na autistoch nemohli zarabat", tak tomu ja nie som ochotna verit. Ja proste neverim, ze vsetci doktori a farmaceuti sa stali doktormi a farmaceutmi preto, aby mohli ludom skodit a zarabat na nich. Mozno sa niekomu zdam naivna, ale radsej budem 60 rokov zit v stastnej naivite a potom zomriem na nasledky ockovania, ako 80 rokov zit s paranojou, ze lekari ma chcu mat choru.

Vraj je dnes tolko alergii a cukrovky a neviemcoho prave kvoli ockovaniu - tak to si ani neviem predstavit studiu, ktora by mohla taketo tvrdenie podlozit. To je len osobny nazor ludi, ktori tomu chcu verit. Ja (zas osobny nazor) si myslim, ze ak je naozaj tychto problemov viac, moze to byt aj tym, ze my sme dost biedne dojcena generacia, dnesni dospeli ludia v produktivnom veku sa narodili v dobe temna, co do dojcena. A ze dojcenie prispieva k dobrej imunite, tak to je mnohymi studiami skutocne potvrdene. Ak chcem nieco urobit pre imunitu svojho dietata, tam budem dojcit tak dlho, ako to len pojde.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Jún 2011, 22:13

etnicka... tak k tomu fakt niet čo dodať... :( asi si si prešla svojim

janka chapem tvoj postoj, ale mne vrta hlavou prečo fakt tolke deti po očkovani prestali komunikovať alebo dostavali zachvaty či cukrovku, podla mna očkovanie može byť spušťačom tychto reakcii pokial maš v sebe predispoziciu. moja kamaratka pozaočkovani dostala sennu nadchu, dovtedy nič a hned na to bum každe leto smrka kycha... Ako neviem či je to až take hrozne to predklada protiočkovacia kampan ale mna skor presviedčaju tie pripady o ktorych sa dozvedam, proste mi to vrta hlavou, chapeš....
čo sa tyka dojčenia, a tej imunity isto to ma dačo do seba, ale... moja mamina ma 4 deti ja som kojena najkratšie pol roka pretože otehotnela a to sa vtredy hovorilo že musiš prestať kojiť aby babo v brušku dostalo dostatok živin navyše musela isť na udržiavanie takže ma ani nemala ako kojiť. a teda byvam zdravšia ako moji braškovia... Najmladši bol kojený 3 roky a ma alergiu ako jediny z nas taktiež byva dosť často chory... mne sa to v osobnej skusenosti teda nepotvrdilo s tym kojenim. podla mna je najdôležitejšia geneticka čo proste zdediš po rodičoch a kojenim to už potom len trocha ovplyvniš... tym nechcem znehodnocovať vyznam kojenia, podla mna to skor ma vplyv na psychicky vyvin dieťaťa, pocit bezpečia či sebavedomie v dospelom živote, preto nechcem s kojenim tak rychlo prestať...
Kočky tymto prispevkom nechcem vyvolať žiadnu hadku, dojčenie je isto velmi dôležite, len taketo mam skusenosti
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 23:01

vejula, skus sa na to pozriet z opacnej strany. Je vedecky dokazane, ze dojcenie podporuje imunitu, takze si predstav, aky bo bol Tvoj brat chory, keby dojceny nebol.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Jún 2011, 23:46

vejula, ako pise etnicka, nevies, co by bolo, keby bol Tvoj brat dojceny kratsie alebo Ty dojcena dlhsie. Ja som bola dojcena 3 mesiace a som na tom s imunitou vyborne. Ale ja nie som statisticka vzorka. Ani vy styria nie ste statisticka vzorka. Ked je niekto dojceny kratko, este to nevyhnutne neznamena, ze bude chorlavy a naopak. Na statistickych vzorkach ale bolo ukazane, ze dojcenie pozitivne vplyva na imunitu, cim dlhsie dojcenie, tym lepsia imunita.

Naspat k ockovaniu. Ockovanie je zasah do organizmu a urcite je to velka zataz. Takze si tam treba zvazit, ci prinos ockovania vyvazi jeho rizika. To je podla mna aj pozitivum antiockovacej kampane, ze ludi prinuti si uvedomit, ze to nie je len tak, ze zaockujem a je vybavene, ziaden problem. A teda ze nie je rozumne dat si hlava-nehlava "len tak, keby daco" zaockovat kazdu vakcinu, co sa mihne nablizku a kazdy rok novu pritichripkovu injekciu. Ale predstavovat cele ockovanie ako jedno velke zlo, a ze to nema ziadne pozitiva, len negativa, to sa mi zda uz prehnane. A bohuzial bezny clovek tazko najde ten balans, ze kedy je este rozumne ockovat a kedy je to uz zbytocny hazard. Ja pravdupovediac nepoznam osobne vela pripadov, kedy ockovanie poskodilo. Akurat syn z prveho manzelstva druhej zeny mojho bratranca vraj po jednej vakcine zacal byt chorlavejsi. Nebola to vakcina povinneho ockovania, bola to nejaka exoticka choroba, na ktoru ho dala ockovat, ked ho brala so sebou na sluzobku do afriky, takze ten chlapec dostal viac vakcin, nez vacsina deti. Inak medzi mojimi pribuznymi a znamymi uz o nicom neviem. Ma internete sa da najst spusta pribehov, kedy ockovanie uskodilo, ale to su uz vypichnute a medializovane pripady, otazka je, ako casto sa to naozaj vyskytuje, a ako by vyzerala zdravotna situacia, keby sa teda vobec neockovalo. No a toto sa tazko musi zodpovedat aj odbornikovi, nieto nam, matkam na materskej, ktore svoje vedomosti o tomto cerpame cez google.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 09:39

jj jasne ja viem že s tym kojenim mate pravdu isto je to to najlepšie čo drobčekovi možem dať, ja len že je to hlavne o tejgenetike ale dojčeniu nepopieram jehoi velky vyznam

no s tym očkovanim, vieš ja rozmyšlam ako o tom rozmyšlaju tie matky ktorych deti ostali po očkovani postihnute... ale isto maš pravdu nič nieje čierne ani biele pravda je niekde uprostred ako vo vsetkom , len ho najsť... je to velmi ťažke pre mna... je super že ty tak veriš svojim rozhodnutiam, ja stale premyšlam či nerobim niečo zle, proste som taka nerozhodna... Ale napr dam jeden priklad moj maly prekonal kiahne uplne super bez teplotky s par vyražkami bol užasny a chytilo to od nas jedno dievčatko trojročne ktore bolo očkovane proti kiahnam a malo strašne ťažky priebeh 40tky horučky a tak.. takže nechapem ako je to možne ked bola proti tomu očkovana
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 05 Jún 2011, 19:26

vejula, ockovanie ta nechrani na 100%. To ti povedia aj epidemiologovia, aj vakcinologovia. To ze sa zaockujem neznamena to ze neochoriem.
Je to naozaj tazke povedat, co je dobre a co zle. Ci sa dat ockovat alebo nie. Je to o slobode sa rozhodnut, vediet, co chcem a co nechcem. Nespoliehat sa urcite na svojho pediatra, pretoze ten vie niekedy menej ako ty. Podla toho co viem na medicine, sa tomu venuju 2 hodiny. Kinsi, potvrd ;)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2011, 21:55

Ludka, s tými dvoma hodinami to nie je celkom tak. Ono je to myslené skor tak, že 2 hodiny sa venujú tzv.očkovaciemu kalendáru. Ale napr.infekčné lekárstvo sme mali tuším 2 semestre (celý rok, raz týždenne asi 2 hodiny praktiká, nepamatám si presne+ raz týždenne prednášky). Ďalej sme mali imunológiu, tiež jeden alebo dva semestre a ešte volitelne klinickú imunológiu jeden semester. Tieto predmety sa očkovania priamo dotýkali, ale i na iných sa spomínali - pediatria, interna, urológia, kožné...Takže v podstate by každý pediater mal vedieť dosť, no ale je fakt, že medicína sa rýchlo vyvíja, veci sa menia a ak niekto nemá moc záujem, nemusí všetko podchytiť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Jún 2011, 22:11

vejula, o svojich rozhodnutiach viem len tolko, ze boli najlepsie, ake som mohla na zaklade svojich vtedajsich vedomosti a presvedceni urobit. Neviem, ci boli najspravnejsie mozne. Som strasne rada, ze to u Misky prebehlo vsetko ok. K tym kiahnam: detske choroby maju u mensich deti lahsi priebeh nez u starsich. Aj preto mohlo mat trojrocne dievcatko horucku, pricom Tvoj chlapec ich prekonal bez teploty. Tri deti mojej sestry mali kiahne vseci naraz (pochytali to od seba) a priebeh naozaj zavisel od veku, cim mladsie, tym pohodovejsie to prekonali. Preto je blbe, ze sa teraz ockuje MMR, a tak neockovane male deti maju vacsi problem tie choroby rychlo chytit a lahsie prekonat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 22:22

ludka maš pravdu ono tí lekari ani nemožu na očkovanie nič hovoriť takže na ich rady moc neprihliadam ;)
janka no ved ja som taka rada že mame tie kiahne za sebou, važne užasne ich zvladol.. ja som tym len chcela povedať to že to očkovanie proti kiahnam nielenže nezabralo ani nezmiernilo priznaky evidentne.. že tak načo, si hovorim, vieš....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Jún 2011, 22:50

kinsi, som rada, ze pises do tejto temy, vdaka, ze si mozem precitat aj nazory niekoho, kto je v tejto oblasti vzdelany.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 13 Jún 2011, 11:57

Ahojte,ideme s dcérkou na očkovanie,má 10mes....predtým tie dve očkov.zvládla tak,že bola dva týždne nesvoja...neviem,čo mám robiť,veľmi sa bojím tohoto tretieho očkovania,aká bude,ako zareaguje jej telo a psychika.Najradšej by som ju nedala zaočkovať...môže sa niečo stať?po očkovaní na tbc,si jej telo nevie rady s tu ranou,nevie sa jej zahojiť.... :x :x
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Jún 2011, 12:02

andrea, co mate hexa+prevenar? ja to dam zvlast urcite...neviem aky odstup medzi nimi - baby poradite?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 12:39

Ja by som v prípade, že by som dávala malej i Prevenar, nechala odstup tak cca 1 mesiac od hexavakcíny.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Jún 2011, 13:20

kinsi, dakujem :-) a prevenar nedavas teda? ja sa bojim pneumokokov hlavne riziku meningitidy... :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 13:27

Váhali sme a nakoniec sme nedali. Asi najviac rozhodlo to, že sa nám zdalo, že tie ozaj ťažké pneumokokové infekcie nie sú až také časté. Ale samozrejme, je to vec názoru. Myslím, že by to nemala byť nijaká chyba ani keď to zaočkovať dáte, len ako i sama píšeš, nevidím nijaký dovod k tomu, aby ste to dávali naraz s hexou, odstup može len prospieť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 13 Jún 2011, 14:21

Andrejka, a to vas ockovali, ak este nemate zahojenu ranu po TBC?

Vo vseobecnosti sa vie, ze dojcene deti, maju znizene riziko meningokovych ochoreni, zapalov stredneho ucha, kvoli svalom ktore pouzivaju pri dojceni.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 15 Jún 2011, 13:47

Ahojte,my sme boli už po 2x očkovaní do dvoch nožičiek a až 6 vakcín tam bolo :x ,aj hexa,aj prenevar...ja som z Dubnice nad Váhom a s nijakým lekárom sa tam nedá dohodnúť....všetci sú už na dôchodku a rad radom zle diagnostikujú....po očkov.na tbc mala dlho dcérka ranu neotvorenú,ale stále jej to rástlo.Vždy jej dr.povedala,že rana je zhojená a asi v 4mes.jej to prasklo a vytieklo jej veľa zelenéh hnisu..je to strašne zaťaťujúce,toľko očkovaní naraz.. :(
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Jún 2011, 14:00

Andrejka, ak sa neviete s lekárom dohodnúť, tak v tom prípade je povinný sa riadiť tvojim rozhodnutím, to znamená napr. zaočkovať Vám hexu s Prevenarom s odstupom, ak si to praješ i keď sám s tým nesúhlasí. Jednoducho na tom trvaj a hotovo. Viem, že je to ťažké, hlavne ak je lekár starší a autoritatívny, ale máš na to právo (a chvíľu to s ním v tej ambulancii vydržíš i s jeho nesúhlasným mrmlaním :) ).
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Jún 2011, 18:32

baby a chcem sa ešte spytať tie čo sa tomu rozumiete prečo sa ta hexa oččkuje až tri krat???? a ten prevenar je s tou hexou ya každym? čiže tiež sa očkuje tri krat?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 22 Jún 2011, 17:22

Ahojte,ja som zdravotná sestra a robila som na neurol.amb.a mali sme deti,ktoré mali na očkovanie reakcie typu - febrilné kŕče,poruchy správania,autizmus...sme malé mesto,tak sa toho u nás nevyskytuje možno až tak veľa.Ale po očkovaní je dosť detí plačlivých.Mám známu detskú sestru už je síce na dôchodku,ale nie je mimo zdravotníctva),ktorá mi prízvukovala,že práve dnešné vakcíny zaťažujú detský organizmus viac,ako kedysi a množia sa neg.reakcie.Na tbc sa už nemusí očkovať vôbec,lebo aj tak vakcíny nemajú účinok,kt.sa od nich očakáva....My máme na poliklinike zadubených lekárov a naša doktorka mi zaočkovala malú pri hnisajúcej rane po tbc.Ja som nevedela,že sa to nesmie a dcérka mala tri mesiace stále teploty nad 37.5°.Ranu nemá zahojenú.má ju veľkú a hnisá a dr. ju chce zakaždú cenu zaočkovať,našťastie nám ale na pľúcnej amb.dali potvrdenie,že sa očkovať nesmie,kým sa jej rana celkom nezahojí.Lenže ja už nechcem dať dcéru zaočkovať vôbec,alebo aspoň nie Prenevarom.Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jún 2011, 00:31

a viete nieco o ockovani proti encefalytide?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Lea » 23 Jún 2011, 08:59

Ahojte,

ja som momentálne tiež v období zložitého rozhodovania - pokračovať, či nepokračovať v očkovaní. Moje vnútro vraví nie, ale nemám v podstate skoro žiadne info o rizikách neočkovania. Natálka bola zaočkovaná proti TBC v pôrodnici a dostala 2x - hexu a prevenar (v 3. a 5. mesiaci). Teraz by sme mali ísť na 3. dávku, ale vôbec sa mi do toho nechce.
Chcela som sa poradiť, čo keby som s tou treťou dávkou počkala napr. až do dovŕšenia 2. roku, kedy by už bol jej imunitný systém odolnejší? Je to vôbec možné alebo by to potom nemalo žiadny efekt a význam? Ako dlho môžem naťahovať toto obdobie rozhodovania?
A ďalej, všetci ma presviedčajú, že keď má už 2 dávky za sebou, mám to uzavrieť tou treťou. čo si o tom myslíte?
Tí, čo ste očkovať nedali - čo bol pre vás rozhodujúci impulz?
Lea
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 02 Apr 2011, 20:47
Počet detí: 1
1. dieťa: Natálka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Katuška
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 4 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 23 Jún 2011, 14:22

...konkretne po kliešťovej encefalitíde môže vzniknúť skleróza multiplex.Mali sme pacienta,ktorému otvorene povedali,( v Bratislave)že ochorel na následky očkovania na kliešťovú encefalitídu.Ale bola som na nurol.amb.len 2roky a mám málo skúsenosti a doktorka u ktorej som robilapred materskou o tom so mnou necce hovoriť.Ale keď som tam robila,jednému detskému pacientovi vybavila,aby už nemal nikdy povinné očkovanie.lebo podruhom očkovaní mal febrilné kŕče a neutíšiteľný plač.Ja tiež nechcem už tretie očkovanie,ale neviem,ako mám postupovať a čo potom nasleduje..
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron