ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Jún 2011, 15:47

ludka dakujem za odpoved... JA asi nedam to preočkovavanie ked vraviš že je nebezpečne... Len počula som aj take reči že ked sa raz zaočkuje napr na tetan tak sa potom musi preočkovavať pretože potom maju tí jedinci ešte väčšie riziko že ho dostanu. neviem či je to pravda alebo zas len šikovny ťah farm.p. aby nas vtiahli do toho ich kolotoča
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 15:54

Vejula, nechcem ťa povzbudiť v tvojom rozhodnutí, ale to že by bez preočkovania malo byť malé ešte viac ohrozené tetanom ako dieťa nezaočkované vobec je totálny nezmysel, toho sa fakt nemusíš báť. Pravdepodobne má hladinu protilátok z dvoch očkovaní už dosť vysokú, ide skor o to, že bez preočkovania bude tá imunita trvať kratšie. Ja osobne by som konkrétne tetanus zaočkovať i preočkovať dala. Ale za svoje bábo sa musí každý rozhodnúť sám.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Jún 2011, 16:01

dakujem za odpoved kinsi :-) JA som kukala tu prednašku od tej pani Petek a tam hovorila že tetan nieje choroba deti lebo vraj na to aby sa mu podarilo sa rozmnožovať musi byť bez vzduchu a deti maju ešte velmi dobre okysličenu krv takže je to nemožne. No ale zas neviem na kolko percent možem tomuto veriť a spolahnuť sa na to
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 17:04

povedzme si co je tetanus. Bakteria tetanu je vsade okolo nas. Na tuto chorobu sa zomieralo pocas 2.sv.vojny, ked vojaci bez jedla, pitia, ale podvyziveni, jedla bolo malo a nemali vela vitaminov a potrebnych min.latok v tele. Ak sa zranil, telo malo co robit, aby prezilo, a nie bojovalo s ranami. Preto tyto ludia na tetanus zomierali. Zomieralo sa, pretoze zili 9 ludia v jednej izbe, bez tecucej vody, niekde v pivnicnych priestoroch, kde vykonavali potrebu, a mali mozno este aj nejake zvierata. Dnesna doba je ovela ovela insia. V prvom rade, nie sme podvyziveny, mame hygienu, prisun vitaminov a min.latok. Takze ak sa zranis, rana ti zacne krvacat, co je uplne normalna vec, pretoze vyplavuje bakterie a spinu. Telo sa brani. Ak by sme boli podvyziveny, tak by sme tak nekrvacali( telo by chcelo len prezit) . Kvoli tomu, telo dokaze bojovat s tetanom samo, bez pomoci ockovacich latok. A podalsie, ak sa nieco stane, hned vas pichaju proti tetanu, nikto sa nepyta ci ste neboli na ockovani prave vcera.
Tetanu by som sa nebala.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 20:14

Clostridium tetani - povodca tetanu je skutočne všade okolo nás, to však neznamená, že by to bol nejaký neškodný "bacilík". To, že toto ochorenie bežne ľudí nepostihuje je dané hlavne tým, že je to baktéria anaeróbna - čiže množí sa v podmienkach bez prítomnosti kyslíka. Na tetanus može ochorieť ten, komu sa napr.zemou znečistila spravidla hlbšia rana (bez kyslíka). V tomto prípade, ak nemáš protilátky, je tvoj výživový stav, hygienické pomery úplne podružné.
To s tým okysličením krvi je totálny blud - okysličenie krvi je rovnaké u všetkých ľudí bez ohľadu veku, možno tým mysleli okysličenie tkanív (to ako na rozdiel so starými ľuďmi, ktorí povedzme horšie dokysličené končatiny pre horší stav ciev). Čo sa týka tetanu, deti určite nie sú imúnnejšie ako dospelí.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 22:37

prosim pozri si video, ktore som davala o povode a historii ockovania, su tam SK titulky. Tam sa vysvetluje o com tetanus je.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Jún 2011, 11:19

kinsi ja vôbec niesom odbornik čo sa tohto tyka tak som ti len reprodukovala čo som počula. Vieš ja už neverim všetkemu čo sa piše na nete takže ťažko povedať či sa tetan da chytiť tak ako si napisala, lebo okolo toho je strašne vela mytov, takže ťažko povedať čo je dôveryhodna informacia...

Ludka chcela by som mať tvoje presvedčenie že to v čo veriš je pravda. lebo ja už neverim asi ničomu na 100% o to ťahšie sa mi rozhoduje. Včera ma zas vystrašili ohladm tych mobilov čo bolo v spravach že Svetova zdravotnicka organizacia ich zaradila do kategorie ako je olovo či pesticidy ohladom vzniku rakoviny. to som tu skoro plakala. ale vlastne nemaju na to žiadne poriadne študie. a potom manžel čital čo všetko patri do tej kategorie a su tam veci ako kava a nakladačky, tak to ma trocha ukludnilo.... ale aj tak by som najradšej mobil vyhodila mužovi tiež a dala pevnu drôtovu linku ale to ma manžel poslal do prdele s takym napadom
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 02 Jún 2011, 15:11

:) vejula :) myslis, ze ja nemam pochybnosti? mam, neboj, nie som superzena :D a tak skoro ani nebudem. Aj ja mam obavy, ci je to spravne, ale stale sa viac a viac presviedcam, ze je to vsetko len kruty biznis, a ze im len vyhovuje, ze je clovek chory....ach jo :)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Jún 2011, 22:14

No ja som dnes bola na prednaske o ockovani v MC Presporkovo, robil ju Fillo (www.slobodavockovani.sk) a teda o niecom som bola presvedcena o niecom nie...ale dost ma to sklamalo. Fillo je bez akejkolvek charizmy, prislo mi to ako prednaska na hodinach chemie o antigenoch, glatamanoch, konzervantoch a tak. Dala som mu jednu konkretnu otazku (mali sme sa pytat), ci mam dat zaockovat dieta na hexa a pneumokoky, kedze prvykrat uz bol ockovany, ci to treba, ci je lepsie doockovat alebo sa na to vykaslat a on mi na to povedal akurat to, ze je to odpoved na dlho, ale jed chcem mam sikupit odneho 400 stranovy knizku a tam sa to dozviem... :( A potom aby sme vsetci podpisali peticiu, prislomito ako jeho osobna propaganda a nic som sa vlastne nedozvedela...
Aj ked som rozhodnuta, ze MMR urcite nedam, ani pneumokoky, len o tej hexa stale vaham...Ludka, poslel nejaky link na hexu??? Dakujem
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 10:45

tamoulik, ale vsetci to zle chapete.. On ti nemoze povedat ze nedaj zaockovat! To si dovolit nemoze! V prvom rade, im ide o to, aby ockovanie bolo DOBROVOLNE, nebolo pokutovane! Je na tebe, ci das alebo nedas. Ci si najdes informacie o vakcinach a ich ucinkoch. Staci, zeby si si precitala letak vakciny napr. na www.nobel.sk On len vysvetli, tu chemiu, glamanty, konzervany, ale povedat ze NEOCKOVAT, nemoze...kedze u nas je to povinne. Ide o to, aby bola SLOBODA V OCKOVANI, ze sa rozhodnes TY, na zaklade informacii, kedy, ktoru a ako chces ockovat, alebo neockovat. Ci chces po jednej vakcine, alebo sest, alebo ziadnu. Preto sa to vola SLOBODA V OCKOVANI, ale nie proti ockovaniu vobec!
O hexavakcine...nieco poslem..
http://www.slobodavockovani.sk/tags/Hexa/ tu najdes clanky
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 03 Jún 2011, 14:53

Dakujem Ludka za linky, idem citat a studovat...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 21:45

ludka no pekne som si to zbežne čitala... inak prave mi mamina hovorila že sa rozpravala s jednou našou susedoou a že prave jej očkovali hexavakcinu a že potom mala ten prišerny plač hodiny nemohla prestať plakať nič nejedla len stale musela byť na rukach...

tamoulik - takže ťa ta prednaška moc nepresvedčila hovoriš...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 22:18

ten plac je bolest! Vtedy deti sa nechcu ani dojcit pokial neprejde bolest!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 22:22

prave pozeram že som to napisala trochu nezrozumitelne tej susedy vnučke davali hexu. ludka a prečo niektore deti maju tu prišernu bolesť a niektore nie. napr moj dominko chvilku plakal ale ked som ho niečim zaujala tak prestal potom zaspinkal asi z toho plaču zobudil sa a bol uplne normalne uplne v pohode. po prvej hexee ani teplotku nemal po druhej a tretej už mal na druhy den teplotku. nechapem prečo niektore detičky maju take bolesti a niektore nie ked dostanu do telička to iste
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 03 Jún 2011, 22:36

pretoze ako mi to bolo vysvetlovane, kazdemu dietatku inde zakotvi v mozgu ta latka. niekomu "sadne" na cast kde je rec, niekomu na cast kde je motorika, atd. niektori sa domnievaju ze prave dyslektici, a vsetky tie choroby na dys su sposobene tym, ze tazke kovy proste "sadnu" na tu cast mozgu, na aku dieta ochorie. Ta latka moze bludit telom aj dlhsie, pokial nenajde vhodne miesto. uplne laicky napisane :lol: sa ospravedlnujem...nikto nevie preco je tak vela chorob na dys... je to divne vsak?
Plus, kazdy je iny pocas ockovania, niekto je chory, niekto nachladeny, niekto mozno ma oslabenu imunitu. Proste je to liek, aj ja ked vezmes napr. obyc. paralen, tak ja budem inac reagovat ako ty.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jún 2011, 22:45

uhm... chapem len potom to by znamenalo že každemu sa to niekde usadi čiže cele slovensko by muselo byť nejako postihnute tym očkovanim... ja neviem ved očkuje sa už ako dlho... ono ja som to chapala skor tak že ked tam je nejaka ta predispozicia napr. autizmu tak očkovanie ho može spustiť tym že je telo vystavene velkej zaťaži ale že ta predispozicia tam byť musi. Tvoje detičky niesu očkovane vobec?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2011, 23:21

Ludka píše: ...nikto nevie preco je tak vela chorob na dys... je to divne

Ludka, veľa chorob je "na dys" preto, lebo dys je predpona z gréčtiny, v preklade zlý, nefunkčný. Čiže napr. dyslexia = poruchy reči, čítania( dys (zlá), lexia (slová,reč)), dysfagia=porucha prehĺtania ( phagein- hltať), dyspnoe= dušnosť (pnoia - dýchať), dysmenorea= bolestivá menštruácia ( men(mesiac), rhein (tiecť)), dysgrafia, dysmikróbia, dysplázia.....
Predpona dys neoznačuje nejakú špecifickú skupinu chorob, práve naopak, vačšinou je súčasťou nejakého skor všeobecného pomenovania okruhu stavov, keď je niečo v neporiadku.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Jún 2011, 00:16

Kto nie je velmi na noze s matematikou, tak odporucam precitat si toto:
http://scienceblogs.com/goodmath/2010/0 ... nalysi.php
Zaobera sa jednym clankom, ktory akoze dokazuje suvis MMR a autizmu. Krasne vysvetluje, ako znasilnili matematicke metody na to, aby dokazali, co chceli dokazat. Tvaria sa, akoby robili vedu, a pritom, ked sa na to clovek pozrie blizsie, robia strasnu fuserinu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 04 Jún 2011, 12:34

vejula, ano je to spustacom...ako si napisala.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 04 Jún 2011, 13:16

vejula, to nemozme vediet, ci nie sme nejak "postihnuty" ockovanim, kedze normalne sa ockuje bez testovania, necaka sa 30. rokov, aky vplyv ta ktora vakcina bude mat. Ale pozri sa okolo, kolko dospelych ma alergiu, celiakiu, ekzemy, rakovinu, neplodnost, v neskorsom veku, v dospelosti.
nikto nevie ani nemoze povedat, ci to vsetko sposobila vakcinacia alebo nie, mozme sa len dohadovat. Ale prinajmensom je to vsetko divne. Tym nechcem, ale povedat, ze za vsetko moze vakcinacia, aj nas zivotny styl, ako sa stravujeme, zijeme v strese, aj to zapricinuje chorobnost.
Vezmime si obezitu, MM sa predchadza obezite :dojcenie: preto dojcime :) . Dojcenim, predchadzame meningokovym zapalom, rakovine prsnika atd...super no nie? :dojcenie:

Vsetky lieky sa testuju, cakaju na povolenie aj 10 - 20 rokov, pokial sa dostanu na trh, ale vakciny, nie. Tie su v testujucej forme na trhu prvych 5 rokov a az potom sa robia vysledky. Takze, sa to testuje priamo na nas a na nasich detoch. Kde pri liekoch, sa v kazdej krajine vyzaduje testovanie, pri vakcinach vam staci EU povolenie.

Kinsi, dyslektici, dysgrafici, to je stav. Nie choroba, tak? To sa nelieci, nijakymi tabletami, ci potlaca? (vysvetli prosím)
Islo mi o to, ze nikdy v minulosti, nebolo tolko problemov s detickami, co sa tyka citania, pisania, poruchami pozornosti, poruchami spravania ako teraz.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jún 2011, 13:20

No však Janka, to je presne to. Mne to povodne bolo tiež veľmi sympatické (neočkovať, nechať to všetko tak ako "má byť",na prírodu), samozrejme aj s prihliadnutím na tlak farmaceutických firiem, ktorý samozrejme reálne existuje (som lekárka, takže viem o čom hovorím). Lenže potom som si pozrela tie argumenty protiočkovacej lobby a veľmi často je to fakt hroza, to nie je len znásilňovanie matematiky v tej jednej štúdii, ono je to i znásilňovanie iných vied, prekrúcanie, častokrát ešte horšie ako zo strany farmaceutických firiem. Ťažko sa zodpovedne rozhodnúť, aj napriek tomu, že mám medicínske vzdelanie.
Najhoršie na tom sú ale rodičia, ktorí potrebné vzdelanie nemajú, prípadne majú len veľmi povrchné znalosti a potom uveria prakticky všetkému, čo sa kde na nete objaví a v dobrej viere to šíria ďalej. Myslím, že ty si to vystihla úplne presne v tom tvojom príspevku kdesi v úvode tejto diskusie.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Jún 2011, 13:28

ludka vdaka :-)
kinsi janka a tak vy čo teda ake očkovania date čo nedate, podla čoho sa rozhodujete čo očkovať date a čo nie? je mi to velmi ťažko hodnotiť myslim že ani lekari bežní lekari nevedia čo je a čo nieje pravda. to vedia len uplne tam tí čo sa tym konkretne zaoberaju. inak nemame šancu. Ja mmr určite nedavam už len preto že ite choroby mi nepridu nejake životohrozujuce a teda myslim že riziko je väčšie ako prospech z toho očkovania. ale fakt neviem či dam preočkovať v tom 6 roku, viem že to je ešte daleko ale človek premyšla. tiež neviem ako to spravim ked budem mať druhe.. TBC je už vyriešene lebo od r 2012 ho neočkuju... mohli by aj povedať prečo s tak rozhodli ked povinne na to očkovali dlhe dlhe roky. no a dalej som rozmyšlala že by som dala hexu ale bez pneumokokov ak sa to teda da... ale fakt neviem ked som čitala tie pribehy z toho linku čo tu dala ludka tak ma až zmrazovalo. je to velmi ťažke rozhodnutie....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jún 2011, 13:29

Ludka, moje informácie o dyslexii, dysgrafii sú veľmi povrchné. Tie slová som len použila ako príklad, aby som vysvetlila, že dys je len predpona. Dokonca nemusí byť použitá len v slove medicínskom...napr. dyskomfort, dysproporce. V medicíne sú ale tieto výrazy nakopené, lebo tam často potrebuješ vyjadriť, že je niečo zlé, nefunkčné....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 04 Jún 2011, 13:54

TBC, ako som sa dozvedela od kamosky dr. ktora pracuje na plucnom. Denne maju 2-3 deti s komplikaciou po ockovani proti TBC. Deticky potom musia brat tazke lieky, akoby boli fakt chore na tuberkulozu. Maju viac prace, akoby sa neockovalo proti TBC. A este jedna "zaujimavost". Vraj je to horsie odkedy zacali sme kupovat vakciny proti TBC z Ruska...
Prevenar, je samostatna vakcina. Tu mozes odmietnut. Infanrix a Prevenar su dve ockovacie latky.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jún 2011, 14:13

Vejula, možem Ti napísať ako sme to urobili mi, ale nedovolím si to doporučovať ďaľším ľuďom ako jediný správny postup, takže to ber len ako informáciu. V medicíne totiž nič nie je také čiernobiele a jednoznačné ako to vníma Ludka.
V 6t. sme dali tbc (dlho sme váhali, nakoniec po porade s pľúcnym sme i vzhľadom k tomu, že sme obaja lekári a v práci je reálna šanca stretnúť sa s chorým na tbc, rozhodli očkovať). Skor sme nechceli nakoľko sa nám zdalo vhodné ponechať malej šancu kolonizovať sa bežnou bakteriálnou flórou (bežné prostredie, kontakt so zvieratami) pred kontaktom s chorobami s cielom minimalizovať šancu rozvoju atopie u malej (obaja sme atopici).
Malá mala komplikáciu po očkovaní (zvačšené uzliny) a tak sme hexu očkovali až po čiastočnom zmenšení v osmom mesiaci, preočkovanie v desiatom. Tretiu hexu dostane v 16tom mesiaci. Neočkovali sme pneumokoka a rotaviry. MMR asi tiež vynecháme, z dovodov ako si sama uviedla (nie až tak závažné choroby)+ pri súčasnej vysokej preočkovanosti populácie menšia šanca reálne sa s chorobou stretnúť. Je možné, že rubeolu neskor malej dáme, kvoli prevencii ochorenia v čase jej tehotnosti (ale to je ešte ďaleko, takže zatiaľ som sa nad tým nejako moc nezamýšlala).
Čo sa týka nepovinných zvažujeme kliešťovú encefalitídu - žijeme v endemickej oblasti - Brno. Hepatitídu A nedáme.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron