ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 20:15

Vejula,no ona ma celkovoproblem s bruskom,no mam pocit,ze toto to este zhorsilo,dostala hnacku,ma kaka len zltu vodicku,male davky,ale asi kazdu hodku(robime bezplienkovu,tak kaka do nocnika,tak viem presne kolko),no dostava take zachvaty palcu,ze je uplne mimo,na nic nereaguje,nechce sa kojit,len placeuplne zalostne az do uplneho odkvecnutia,vcera nam plakala okolo pol hodky zakazdym,dnes jedenkrat asi 10 minut a teraz vecer okolo hodky.Uvidim aka bude noc,bo vcera o pol 1 dala dalsi zahvat a potom sa len 1x zobudila za noc,co ona je normalne hore kazdu hodku,cize je aj spava po tom nejak :roll: zajtra ideme pediatricke,aj ked nic nespravi,no mm chce,aby mala zaznam v karte,ze mala taketo stavy.Sme sa rozhodli,ze ak sa bude dat,to odialime ockovanie do 2rokov a potm sa rozhodneme,ci vobec dame,alebo nedame ockovat.
Este bola dnes mala strasne ticha,nona si vzdy "vykecava" a teraz uplne ticho bola,fakt sa bojim toho moc :(
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Okt 2011, 20:22

Mamusia, neviem poradiť iba chcem, že myslím na vás a daj určite vedieť o vás...je strasne ked človek nevie pomôcť bábätku a utisit ho :-( ja som s malým mala pár takýchto beznadejnych revov - 2x sa z toho vykluli zuby a 1x netuším čo to bolo. Ale uz takéto zufale place nechcem zazivat lebo mi to trha srdce. Nech sa malej ulavi a vyspite sa do ružova :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 20:54

Tie ockovacie latky su take svinstva, tak ma to rozculuje, stale hladam nove informacie na nete a len rozdychavam aby ma netrafil slak a dakujem prozretelnosti, ze sme na BCG zatial nemali reakciu a ze ostatne som nedovolila pichnut. Moj muz je od desiatich diabetik na inzuline a z jeho strany mame take diagnozy ako celiakia, Crohnova choroba a alergie vsehodruhu. Takze s takouto predispoziciou by sme asi boli jasni velmi rychlo..

Mamusia, drzte sa, budeme na Vas mysliet, nech su to predsa len radsej zubky..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 21:33

Akdara,Tia dakujem baby,bolo by super,keby su to len zuby :D no teraz nam povedala,ze po zuboch ani chyru zatial :P no pre mna bol najhorsi den vcera,to tak strasne plakala,ze ani chvilku si neoddychla,ked place,ze ma aj prestavky na dychanie,no toto som este nikdy nezazila,ani so starsou,co mala koliky :-/ az ju parkrat naplo aj na vracanie z toho placu,najviac sa bojim,ze dostane pruh,alebo nieco take......no dufajme,ze to uz prejde a bude to len zla spomienka na ockovanie.
Tia a Ty ani neplanujes dat ockovat? Ja si akurat teraz vsetko studujem,ze co mi hrozi,ak nedam.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Okt 2011, 21:39

Mamusia, nechcem strasit, ale ten plac moze znamenat,m ze babatko ma ukrutne bolesti, zial. Treba aj davat pozor, aby pri dojceni sa netlacilo na miesta vpichov. Ja mam od vcera akurat knizku Hirteho Ockovanie pre a proti, kedze do 13.10. sa musim konecne rozhodnut po 2 mesacnom odklade, ale uz po prvych stranach je mi z toho zle.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Okt 2011, 21:40

Mamusia, a nezabudni to nahlasit pediatricke ako neziaduci ucinok ockovania! Trvaj na tom!
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 21:52

Neplanujem, uz sme sa s muzom rozhodli a som na vsetkych tych doktorov, hygienikov a neviem koho este taka nahnevana, ze nech len skusia ma niekam nahlasit a mi nejake pokuty davat, mozu mi aj do pozadia fukat, ale hlavne, ze moje dieta nedostane tie svinstva. A to mam to "stastie", ze mala ma dve obcianstva a v oboch krajinach jak na potvoru je ockovanie povinne :-(. Ja bud vsetko alebo nic, takze budem asi platit pokuty a do skolky mi ju nebudu chciet zobrat a tak dalej. Ale na to mam este cas, ktovie co dovtedy bude a ci sa niekam neodstahujem. Zdravie ma ten moj poklad len jedno..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 21:52

Tamoulik,je mi jasne,ze trpi totalne,ale nic s tym zial nemozeme robit,nijak sa neda pocas tych zachvatov ukludnit... :(
Hej preto tam ideme,ze aby to mala v karte,aby sme dalsie mohli odlozit,moj otec je pravnik a teraz mi vsetky zakony studuje,ale zakon hovori len o tom,ze sa musi ockovat a kedy,ale nikde nie je strop,takze my to chceme odlozit do 2rokov,vsetko dalsie ockovanie a potom ssa rozhodneme ako urobime dalej.Preco to aj Ty este neodlozis?

Inak tie vpichyy mala cervene a npuchnute trochu,teraz tam ma len tvrde gucky,ale uz to nie je cervene.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 21:55

Tia a kde to zijete,ake obcianstvo ma tm? Aj my sme dvojjazycny,mm je Poliak,ale kedze zijeme na SK,tak sa to musi robit podla trvaleho bydliska.Ani neviem,ako je to s ockovanim v Polsku.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 22:10

Zijm v Chorvatsku, ale mam este stale trvaly pobyt aj na Slovensku a aj malu sme tam prihlasili, narodila sa na Slovensku, takze mame aj pediatricku, ktora ocakava, ze jej v najblizsich dnoch zavolam, aby sme sa dohodli ohladne ockovania, ze ak by sa pripadne ockovalo na Slovensku "kvalitnejsimi" vakcinami, tak mi ju zaockuje na Slovensku..

Neviem ako je to v Polsku, ale vsade citam, ze Slovensko je jedna z poslednych krajin EU, kde sa ockuje povinne, treba pozistovat..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Okt 2011, 22:24

Mamusia, ja uz nechcem odkladat, lebo len studujem a studujem o ockovani a tocim sa v kruhu pochybnosti...este prestudujem tu knihu, ktoru mi odporucili a potom zaujmem jasne stanovisko a na najblizsej poradni s tym oboznamim pediatricku. Uz sa mi nechce stale spekulovat a spekulovat...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Okt 2011, 22:57

mamusia fakt to takto ťažko povedať či to je z toho. Viem teraz si isto v strese a maš v hlave same zle scenare. Ale uvidiš dobre bude, musiš myslieť pozitivne.. S tym blabotanim, mi tiež jedna kamaratka hovorila že par dni po očko je jej dcera nejaka apaticka a potom sa to vrati do normalnych kolaji. Tak určite nestresuj. Ale ako ti radili kočky chod ku lekarke všetko nahlas a povedz že na dalšie očko chceš odklad, bezpodmienečne. Držkajte sa, prajem peku noc bez plaču
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Okt 2011, 00:23

Naozaj na tom neziaducom ucinku trvaj. Oni potom lekari argumentuju, ze ockovanie je v pohode, ze nemjau ziadne negativne ucinky.
Tato hexa je asi ozaj poroadna potvora, aj Bibiq pisala o strajku a mala somaj jednu mamicku so silnym strajkom.
K malej pristupuj presne ako pri inej bolestivej chorobe - uplne najidelanejsie, ked si ju das pokozka na pokozku (len v plienke a ty hore nic) a budete tak spolu co najviac. V lekarni si skus pripadne pozhant nieco na lokalnu bolest a potri tym okolie vpichu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Okt 2011, 14:13

didulka, myslim, ze mamusia nepotrebuje taketo "scenare". nemusi to znamenat zapal mozgu. encefalitída je vazne ochorenie a urcite sa neprejavuje len zachvatmi placu. samozrejme navsteva pediatra je urcite namieste. a zmenu osobnosti uz vobec nepredpovedaj...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 05 Okt 2011, 14:27

Radsaej sa uz k teme ockovanie nebudem vyjadrovat. Uz som poziadala o vymazanie mojho prispevku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 05 Okt 2011, 17:26

Didluka,to nevadi,ja si uz proste budem davat pozor na ockovanie,placove zachvaty prestali,Dr.povedala,ze sa s takym este nestretla,ze mozeme odlozit ockovanie o rok,no ja som v=povedala,ze az po 2och rokoch chceme dat,tka uvidime,ze co povie neskor,povedala este,ze bude kontaktovat nejaky ockovaci ustav a radit sa s nimi,ze o co ide a ze oni nas budu nabuduce ockovat popripade........dufam,ze to boli len tie 4 dni take nepriaznive a uz sa to nikdy nevrati!
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Okt 2011, 17:37

mne sa zda,ze aj nas maly mal taky stav po ockovani priblizne v tom veku.....len vtedy mi vobec nenapadlo,ze to moze byt z ockovania

inak,my sme este furt neboli na tom ockovani...tak neviem,ci sa mam vykaslat na to...prevenar nechcem dat, len neviem,co ta hexa.. :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Okt 2011, 19:09

Ahojte,podarillo sa mi dcérke odložiť očkovania,na prevenar a hexu až na prvý rok života ( 3.dávku) a bola zaočkovaná po mesačnom odstupe.Lenže na prevenar mala teraz reakciu - vysoké horúčk(39,5°),nespavosť a veľký nekľud,hl.v noci.Mám to nahlásiť doktorke?
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Okt 2011, 19:14

ešte som chcela dodať,že o mesiac bude očkovaná mmri vakcínou,aby sa dodržala schéma.mám z toho strach a riadny...3mes.po sebe očkovania a keď býva taká nekľudná :x
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Okt 2011, 19:25

andrea360 píše:Ahojte,podarillo sa mi dcérke odložiť očkovania,na prevenar a hexu až na prvý rok života ( 3.dávku) a bola zaočkovaná po mesačnom odstupe.Lenže na prevenar mala teraz reakciu - vysoké horúčk(39,5°),nespavosť a veľký nekľud,hl.v noci.Mám to nahlásiť doktorke?


ano vsetko treba hlasit doktorke, nech to zapise do karty....

ma nastvalo, vcera bola reportaz na markize ohladom ockovania proti chripke, tak jedna mudra tetka tam zastavala ockovanie, ze nezaznamenavaju nejake ohlasy na zle reakcie po ockovani...pretoze to uz ludia nerobia,aj ked sa nieco vyskytne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Okt 2011, 19:46

ďakujem ;) doktorka je opak osvietenej.Dcérku očkovala pri hnisajúcej rane po tbc a mali sme dlho problémy,neutíšiteľný plač a teploty okolo 38 každý deň,3mes.potom dostala atb.-doktorka usúdila,že má chorý mechúr a potom jej všetko prešlo.Ale mali sme potvrdené lekármi( a vyšetreniami),že doktorka pochybila a mechúr to nebol...podľa toho,čo som čítala,neutíšiteľný plač je nežiadúci účinok pre ktorý dieťa nemá byť ďalej očkované...lenže doktorka si stojí za svojím,že z očkovania to nebolo...
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 08 Okt 2011, 21:03

NO ja uz 4 mesiace nic ine nerobim, iba citam o ockovani...terza mam akurat rozcitanu knihu od martina Hirteho - Ockovani pro a proti a uz som sa rozhodla, ze do maleho nepichnem nic, mozno ked dovrsi druhy rok, tak to znova zvazim. Vo stvrtok mame poradnu, tak som zvedava na reakciu nasej pediatricky. Inac knihu vrelo odporucam, nie je ani proockovacia ani antiockovacia, proste overene fakty a kazdy sa musi rozdhodnut sam.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 08 Okt 2011, 21:09

Tamoulik, dik za tip, nasla som aj v elektronickej podobe:

http://www.ulozto.cz/7377504/ockovani-p ... medium=all
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 08 Okt 2011, 22:32

Taka je aj The Vaccination Book od Dr.Searsa
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2011, 07:18

Nás čaká tento mesiac tretia Hexa. doteraz nemal vobec nijaké reakcie, tak dúfam že to nejako zvládneme. tá mmr sa mi ale nepáči :evil: neviem, ako by sme sa tomu vyhli, čo mi na to doktorka povie :roll: .
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron