ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Jún 2013, 14:54

majkadrobka, ja som lekarke nahlasila neziaduce ucinky a na zaklade toho ona sama povedala, ze v takomto pripade nemoze ockovat a poslala nas do poradne rizikoveho ockovania. Tam som sa prilis neponahlala prihlasit, takze som to dost oddialila. Prevenar som povedala, ze nechcem naraz kvoli zlym skusenostiam v rodine, s tym suhlasila a nakoniec sme ho nedali vobec. Moze od teba chciet, aby si si kvoli tomu zaplatila poradnu, pretoze to znamena vlastne 3 navstevy lekara naviac, a to uz moze byt problem s poistovnou, ta nie je povinna preplacat poradne ktore su len z tvojej iniciativy. Ak by to nechcela oddelit, spytaj sa ako to, ze pred 5 rokmi sa to bezne podavalo zvlast a nebol s tym problem, alebo rovno povedz, ze ak sa to neda podat s odstupom, tak s prevenarom nesuhlasis vobec. Ak by ti dala podpisat ze nesuhlasis, tak tam dopises ze suhlasis s podanim s odstupom a lekarka tvrdi, ze sa to neda, preto nesuhlasis. To ju dokonale odradi ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Majkadrobka » 11 Jún 2013, 15:34

ja som potom mala mylne informacie, myslela som, ze 3 sa pocitaju v prvom roku a plus jedna v siestom... cize som ratala, ze v prvom roku stacia dve? ...
Majkadrobka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Jún 2013, 12:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Jún 2013, 17:04

Majka, druha davka by mala byť max. do 6m od prvej a potom tretia max. do 12tich od druhej, oficiálne. Takže druhu možeš dať v 8mes a poslednu v roku a 8m...a stale si OK aj podla zastancov očkovania.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 11 Jún 2013, 17:19

minichm píše:Ahojte,
dostal som takýto list len hodený do schránky od RÚVZ so sídlom v Poprade.


Keď to bolo len-tak hodené do schránky a nie doporučene, tak si ho jednoducho nedostal.
Alebo si ho MOŽNO "nedopatrením" vyhodil spolu s haldou reklamných letákov.

Listami, ktoré nie sú doporučené, tzn. nejestvuje nijaký doklad o tom, že Ti skutočne boli doručené, by som sa vôbec nezapodieval.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 11 Jún 2013, 17:28

Majkadrobka píše:ja som potom mala mylne informacie, myslela som, ze 3 sa pocitaju v prvom roku a plus jedna v siestom... cize som ratala, ze v prvom roku stacia dve? ...

Nie, 2 + 1 znamená, že 2 sú základné očkovanie krátko posebe a 1 booster (posilňovacia dávka) s väčším odstupom.
Ale však to môžeš aj úplne odmietnuť alebo posunúť, trebárs po 2. narodeninách.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 11 Jún 2013, 17:28

Anketa o (ne)povinnom očkovaní:
http://www.kosickespravy.sk/co-tyzden-d ... -na-oblohe
Zapojte sa, prosím!
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Majkadrobka » 11 Jún 2013, 18:35

Ak uz ale prvu mame pichnutu, mala potom zmysel, ak dam po 2.roku? Pre mna je kazde posunutie len dobre...len takto sa to uz asi neda, ked su tam tie max lehoty
Majkadrobka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Jún 2013, 12:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Jún 2013, 22:09

Majkadrobka píše:Ak uz ale prvu mame pichnutu, mala potom zmysel, ak dam po 2.roku? Pre mna je kazde posunutie len dobre...len takto sa to uz asi neda, ked su tam tie max lehoty

Dr. Martin Hirte, autor knihy "Očkování - pro a proti", píše v tejto knihe, že žiadne očkovanie nie je "neplatné".

Každopádne, po prvej dávke neživej očkovacej látky (Hexa, Synflorix, Prevenar) sa vytvoria len IgM, ktoré pomerne rýchlo vymiznú, až po druhej dávke sa vytvoria IgG. Prinajmenšom u dojčiat to údajne tak je. Ale zdá sa, že aj u dospelých, lebo aj prvé očkovanie proti chrípke je dvojdávkové (potom už každý rok len jedna dávka), proti besnote dokonca až 5 dávok (aj u dospelého), proti kliešťovej encefalitíde 3 dávky (aj u dospelého)...

Ale u živej vakcíny (napr. Priorix) na dlhodobé protilátky (IgG) stačí aj jedna dávka.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Majkadrobka » 14 Jún 2013, 10:39

dakujem za vsetky odpovede...ak by som teraz posunula vsetky ostatne ockovania po 2. roku, aky by bol postoj mojej lekarky? nahlasila by nas? ide mi aj o MMR, ak ju dame, tak by som rada cim neskor....
Majkadrobka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Jún 2013, 12:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 15 Jún 2013, 13:42

Majkadrobka píše:dakujem za vsetky odpovede...ak by som teraz posunula vsetky ostatne ockovania po 2. roku, aky by bol postoj mojej lekarky? nahlasila by nas? ide mi aj o MMR, ak ju dame, tak by som rada cim neskor....

Na postoj svojej lekárky sa musíš opýtať svojej lekárky. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod minichm » 22 Júl 2013, 13:44

minichm píše:Ahojte,
dostal som takýto list len hodený do schránky od RÚVZ so sídlom v Poprade.

Vec: Predvolanie do poradne očkovania

Na základe oznámenia o odmietnutí očkovania 30.5.2013 praktickou lekárkou pre deti a dorast Mudr. Máriou Vaško..... u Vášho dieťaťa Sáry ....... nar. ....2012 Vás pozývam na konzultáciu do poradne dňa 28.6.2013 o 10:00 hod v budove RÚVZ so sídlom v Poprade č. dv. 216.

Mudr. Mária Pomp...
Vedúca oddelenia epidemiológie

Dcéru zaočkovať nedám. Nechcem platiť žiadnu pokutu. Tejto banánovej republike nechcem dať ani cent.
Viete mi niekto poradiť ako postupovať? Čo tam odo mňa budú chcieť? Má niekto nejaké overené riešenie?
Maroš


Ahojte,
konzultáciu som musel odložiť, nebol s tým problém. Pozvali ma na 22.7.2013. Dnes som tam bol, vcelku to bolo rýchle.
Keď Mudr. Pompová zistila, že svoj názor nezmením, dostal som na výber. Buď bloková pokuta 60 EUR (2 nezaočkovania) alebo budem
predvolaný na priestupkové konanie. Pokutu som odmietol, lebo ja len chránim zdravie svojej dcéry a neviem prečo by ma za to niekto mal pokutovať.
Takže si musím naštudovať ako postupovať na priestupkovom konaní. Kto má nejaké rady, sem s nimi.
Maroš
minichm
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 08 Jún 2013, 09:46

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 22 Júl 2013, 16:46

No jo, len v priestupkovom konaní Ti dajú asi vyššiu pokutu...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod minichm » 24 Júl 2013, 14:36

manof píše:No jo, len v priestupkovom konaní Ti dajú asi vyššiu pokutu...


Ano by bola vyššia, ale..

na http://www.rizikaockovania.sk/ som našiel:
Ústavný súd bude jednať o ústavnosti povinného očkovania. Ak ste účastníkom prebiehajúceho sporu, môžete žiadať o prerušenie konania až do rozhodnutia. Tu sú vzorové návrhy pre správne konanie (s RÚVZ/ÚVZ) a pre súdny spor.

Prerušenie konania - správny orgán:
http://www.rizikaockovania.sk/leg/navrh ... 3_uvz.html
minichm
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 08 Jún 2013, 09:46

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Júl 2013, 21:26

minichm píše:na http://www.rizikaockovania.sk/ som našiel:
Ústavný súd bude jednať o ústavnosti povinného očkovania. Ak ste účastníkom prebiehajúceho sporu, môžete žiadať o prerušenie konania až do rozhodnutia. Tu sú vzorové návrhy pre správne konanie (s RÚVZ/ÚVZ) a pre súdny spor.

Prerušenie konania - správny orgán:
http://www.rizikaockovania.sk/leg/navrh ... 3_uvz.html


No však skús to uplatniť, že čo to povie...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod noko » 15 Aug 2013, 13:30

Myslim ze kazdy rodic ktory nenecha svoje dieta ockovat ,by mal byt vysetreny psychiatrom,kto je z vas lekar ten skrachovany spevak PAPP,alebo ten pan ing. FILLO ktory ma stranku o ockovani robil niekto z vas testy ,len ste si niekde na nete nieco precitali,nebezpecne choroby ktore na slovensku prestali existovat tak preto lebo tu bolo ockovanie od 50-tych rokov,deti ktore nie su ockovane ziju vo velkom riziku,ano v eu je to dobrovolne ale rodicia su zodpovedny a absolutna väcsina deti je zaockovana,par hysterickych zien z ockovania spravili hysteriu,je mi zle z takychto aktivistov ktory ani na to nemaju vzdelanie aby mohli k tejto teme nieco hovorit.
noko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15 Aug 2013, 13:20

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod venus » 20 Aug 2013, 07:35

Noko dufam, ze sa neurazis za otazku (aj ked si prisiel/prisla urazat ludi, ktorych ani osobne nepoznas), ty mas ake vzdelanie ked si dovolis takyto vyrok?
Vdaka za odpoved
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Aug 2013, 12:04

K ockovaniu sa bezne nevyjadrujem, ale podla vsetkeho je Noko dost podozriva osoba. Je tu prvy raz na fore, nevie o com sa tu bavi (priorita dojcenie, atd) a hned zacne niekoho napadat. Aj pisomny prejav, aj obsah textu hovoria o tom, ze je to len nejaky provokater. Ja by som mu ani neodpovedala, myslim, ze to nebude mat zmysel a o argumenty stat nebude.

Ktovie, mozno sa mylim - Noko, si ochotny/a povedat nieco o sebe a o pozadi preco pises tak, ako pises? A tiez odpovedat Venus, ake mas vzdelanie minimalne v obore ockovania (nemusi byt to zrovna skola, ale ak sa tomu venujes, urcite si schopny sa kvalitne vyjadrit)? Ja nemam, preto sa k tomu nevyjadrujem - ani proti ani za, pricom si vsak s radostou precitam nieco relevantne, odborne (odkaz na studie, odborne vyjadrenie ale take, co ma hlavu a patu) a to z oboch stran, ci uz za alebo proti. Ak mas nejake kvalitne clanky o vyzname ockovania, budem len rada, ak na ne das link. Prepac, ale tvoje vyjadrenia podporovatelom ockovania len skodia a nahravaju na smec tym, co su proti.

A prosim, nepouzivaj plytke vyrazy a neurazaj mamicky. Ako ich z forumu poznam, nie su to ziadne hystericke zeny, ale zodpovedne mamicky, prip. otcovia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 14:38

noko je s veľkou pravdepodobnosťou študent medicíny, v letnom období brigádnik agentúry, ktorá sa na zákazku svojho klienta, farmaceutickej spoločnosti, zaviazala robiť bezprostredné PR formou infiltrovania sa do najrôznejších fór, aby primárne ovplyvňovali mienku mamičiek. Vidia, že masírovanie mozgov prostredníctvom klasickej reklamnej kampane a "poradenstva "odborníkov" nezasahuje celú ich cieľovú skupinu, vidia, že niektoré mamičky sú už voči takýmto trikom odolné a nereflektujú, tak skúšajú na všetkých frontoch. Ten hrubý prejav je jednak snáď aj jeho prirodzenosť a jednak i krycí manéver k tomu, aby nepôsobil profesionálne, čo je ich pracovná metóda v tomto segmente netradičnej propagácie.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2013, 10:38

artemis píše:noko je s veľkou pravdepodobnosťou študent medicíny, v letnom období brigádnik agentúry, ktorá sa na zákazku svojho klienta, farmaceutickej spoločnosti, zaviazala robiť bezprostredné PR formou infiltrovania sa do najrôznejších fór, aby primárne ovplyvňovali mienku mamičiek. Vidia, že masírovanie mozgov prostredníctvom klasickej reklamnej kampane a "poradenstva "odborníkov" nezasahuje celú ich cieľovú skupinu, vidia, že niektoré mamičky sú už voči takýmto trikom odolné a nereflektujú, tak skúšajú na všetkých frontoch. Ten hrubý prejav je jednak snáď aj jeho prirodzenosť a jednak i krycí manéver k tomu, aby nepôsobil profesionálne, čo je ich pracovná metóda v tomto segmente netradičnej propagácie.

:goodjob: :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2013, 10:39

v prepúšťacej správe z nemocnice som si všimla, "očkovaná nie je !!! " normálne že 3 výkričníky, aby si to každý všimol, čo sme zač :mrgreen: aké sme dôležité :mrgreen: heh ...to nás už asi bude sprevádzať po celý život sa mi zdá
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2013, 10:40

v prepúšťacej správe z nemocnice som si všimla, "očkovaná nie je !!! " normálne že 3 výkričníky, aby si to každý všimol, čo sme zač :mrgreen: aké sme dôležité :mrgreen: heh ...to nás už asi bude sprevádzať po celý život sa mi zdá
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 25 Sep 2013, 08:26

Dnes (streda 25.IX.2013) o 16:30 beseda o očkovaní v Prievidzi:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 5-ix-2013/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 15 Okt 2013, 10:03

Milí priatelia z Východu,

rád by som Vás týmto pozval na:

1. diskusiu o očkovaní
v utorok 15.X.2013 (DNES)
od 17:00
Stará Ľubovňa
Ľubovnianska knižnica
http://www.slobodavockovani.sk/news/dis ... 15-x-2013/

2. diskusiu o právnej stránke očkovania
v stredu 16.X.2013 (ZAJTRA)
od 15:30
Košice
Právnická fakulta UPJŠ
http://www.slobodavockovani.sk/news/dis ... 16-x-2013/

3. besedu „Čo možno neviete o očkovaní a imunite“
v piatok 18.X.2013
od 9:00
Prešov
ROC Emerka
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 18-x-2013/

4. besedu „Praktické rady pre neočkujúcich rodičov“
v piatok 18.X.2013
od 17:00
Prešov
ROC Emerka
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 18-x-2013/

5. prednášku „Čo možno neviete o očkovaní a imunite“
v sobotu 19.X.2013
od 12:45
Košice
Dom techniky / Hotel Centrum
http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... 19-x-2013/


Budem rád, ak túto pozvánku prepošlete ďalším prípadným záujemcom o tému očkovania (lekárov nevynímajúc).

Pozvánky na ďalšie podujatia z oblasti očkovania nájdete na adrese:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/

Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní vo Vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujati ... at-besedu/

Ak máte nejaké (čo aj čiastočne) vyplnené podpisové hárky Petície za slobodnú voľbu v očkovaní ( http://www.slobodavockovani.sk/peticia ), môžete ich doniesť na niektoré z vyššie uvedených podujatí.


Na prípadné stretnutie sa teší a všetko Dobré Vám praje
--
Ing. Marián FILLO
* * * * * * * * * * * *
Sloboda v očkovaní - necenzurované informácie o očkovaní
http://www.slobodaVockovani.sk
sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2013, 10:52

Ľudkovia z východného Slovenska, STV hľadá prípady neblahých skúseností s očkovaním, tak dobrovoľníci, hláste sa prosím mailom:
andrea.lucanska@stv.sk
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Okt 2013, 14:00

Co si myslite o tomto? http://www.sme.sk/c/6988388/vacsina-sve ... syrii.html

Je tam velmi malo informacii na nejake zavery, ale nechapem jednu vec. Ked tam 14 rokov nemali obrnu, odkial sa ten virus po takej dobe vyhrabal? Priniesol ho nejaky infekcny turista z Nigerie ci Afganistanu, ktory siel do Syrie na dovolenku? Takych tam asi prilis vela nebolo... Alebo ten virus dokaze nejako niekde prezivat min. 14 rokov a cakat, kedy pojde okolo vhodna obet?
Ked sa to po takej dobe vyskytlo tam, moze sa v pripade nejakeho velkeho pruseru (vojna, krach ekonomiky a pod.) stat aj tu, ze sa to znovu objavi... Nie je potom lepsie byt zaockovany?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron